Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  87 członków

Neotech Klub
IGNORED

Klub Neotech


piotrek7

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Hej tez mam sonus oliva z filtrem Schaffnera montowanym przez Sonus. Sądzisz że ma sens wymienić kabel Sonus a listwę zostawić ? Czy listwe też wywaliles i wszystko w ścianę ? Napisz coś więcej



Wysłane z miłości do muzyki

Opiszę 2 znane mi opcje. Mój kolega forumowy z klubu Audio Academy "uszlachetnił" listwę następująco: przewód od gniazda do listwy dał Helukabel ale serii Topflex przekrój 4 mm2 i zakonfekcjonował wtykiem Wattgate 360, troszeczkę zmodyfikował połączenie filtra z listwą (jeśli będziesz chciał znać szczególy znajdę je i opiszę). Przewody z listwy do klocków robił na bazie Yarbo SP100 i konfekcjonował wtykami Viborga miedzianymi. Wiem, że jest zadowolony z tych modyfikacji. Później robił przewody w topologii Helixa ja zresztą też ale to temat na osobny wątek. Ja przyjąłem trochę inny punkt widzenia. W skrócie : jak najbardziej neutralne i wysokiej jakości kable i żadnych filtrów aktywnych tylko pasywne. Jestem ignorantem jeśli chodzi o elektrotrechnikę i elektronikę dlatego nie będę próbował Ci wyjaśnić dlaczego filtry aktywne się gryzą z takim podejściem. Jakieś światło rzuca poniższy cytat jednego z twórców firmy „Verictum”:

Nie jest mi znany żaden filtr aktywny na rynku, nawet z absolutnego topu, który nie powodowałby "uproszczenia i zubożenia" brzmienia. Wygładzają natomiast bardzo ładnie, zabierając składowe harmoniczne, nie pozwalają np. skrzypcom wybrzmieć, ale brzmienie jest bardzo sympatyczne pozbawione niestety ekspresji. Takie ułagodzenie filtrowaniem, kablami zasilającymi, często potem jest korygowane przez podbijanie dynamiki i góry poprzez elementy typu podstawki pod sprzęt np. konstrukcyjnie oparte o kulki. Niestety to tylko przenosi równowagę tonalną w górę, ale "stłumionych" u źródła dźwięków nie odzyska.

Dlatego robiłem również listwę, dodam , że gniazda w listwie połączone są w gwiazdę a nie rówlolegle. Efekt końcowy jak na zdjęciu.

 

IMG_20191012_145720.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocho chyba bede musial sie usmiechnac do kolegi zetbegie.

Nie jestem „elektryczny” za bardzo a sam chcialbym zrobic sobie taka listwe, tyle ze laczenie w gwiazde mnie przerasta. A jaki jest koszt takiej listwy?

No i czy rzeczywiscie ”slychac” cos po zmianie listwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od końca, w moim systemie, uwzględniając moje preferencje "słychać" i jest to zmiana korzystna i za te słowa biorę odpowiedzialność.  Choć muszę przyznać, że z listwy z filtrem Sonus Oliva byłem bardzo zadowolony.  Jednak przyszedł czas , że poczułem niedosyt i zacząłem szukać innych rozwiązań. Zdaję sobie sprawę, że można osiągnąć więcej, być może inne kable, wtyki itd. Asekuruję się bo jest to wydatek niemały, przynajmniej dla mnie. Ceny kabli znajdziesz w BlackDot Audio czy w Hificollective, wtyki i gniazda ja kupowałem w AVCorp (mieszkam niedaleko ich) lub DC-components (z p. Jackiem można dogadać się z cenami, poza tym gość ma duże doświadczenie, może sporo doradzić). Obróbkę aluminium musisz sobie gdzieś zorganizować, jeśli będziesz zainteresowany to prześlę Ci na priv rysunki wykonawcze i doradzę jaki materiał kupić by było jak najmniej obróbki mechanicznej. Co do połączenia w gwiazdę to mam jakiś swój patencik ale nie chcę nim się "chwalić" bo mnie tu na forum zjedzą (chodzi o to, że jest to niefachowe).

Do poprzedniego postu zapomniałem dodać , że jest alternatywa dla wtyków Furutecha a mianowicie Iego 8085 złocone, jeśli są "słabsze" od Furutecha 38/28G to niewiele ale za to o połowę prawie tańsze choć ostatnio gdzieś mi mignęły ich ceny , chyba podrożały ale w dalszym ciągu są tańsze od rzeczonych Furutechów. Przetestowałem je robiąc przewód zasilający w topologii Helixa, są naprawdę bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super opis i sprzęt ale ... Wracamy do Neotecha.

Panowie / BlackDotAudio jeśli tu jesteście który z Neotecha interkonektow jest najcieplejszy i zarazem najmniej ostry ?


Wysłane z miłości do muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz przetestować ten, który ja mam u siebie. Porównując go do Furutech FA-Alpha S22 zdecydowanie powinien sprostać Twoim oczekiwaniom 


A jaki masz u siebie? Przypomnij


Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go właśnie w takiej wersji


A czego wg Was mógłbym się spodziewać porównując powyższy model do mojego Nemoi-3220? Jakie zmiany mogą się pojawić ?


Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEMOI-3220 to solid core o przekroju prostokątnym. NEI-3002 to taki NEI-3004 tylko część żyłek okalających grubszy rdzeń jest srebrzona. I od tego NEI-3004 należałoby zacząć jeżeli zależy na najbardziej ciepłym brzmieniu. Zresztą mam taki wysłać na testy...

Edytowane przez lechtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2019 o 18:57, Marcin Wielgus napisał:

Panowie / BlackDotAudio jeśli tu jesteście który z Neotecha interkonektow jest najcieplejszy i zarazem najmniej ostry ?


Wysłane z miłości do muzyki

Być może podejdzie Ci Black Oil, oparty na miedzi monokrystalicznej Neotecha, lekko faworyzuje dół pasma nie tracąc góry, spotkałem się też z opiniami , że poprawia holografię sceny. Będę go miał na testach pod koniec października to coś więcej napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2019 o 18:57, Marcin Wielgus napisał:

Super opis i sprzęt ale ... Wracamy do Neotecha. emoji1.png

Panowie / BlackDotAudio jeśli tu jesteście który z Neotecha interkonektow jest najcieplejszy i zarazem najmniej ostry ?
 

Jeżeli brać pod uwagę Neotech 3220 i 3001 to żaden nie jest ostry ? Natomiast 3220 jest bardziej zrównoważony/neutralny - przez co może uchodzić za bardziej "ciepły". Z kolei NEI-3001 to kabel w którym "więcej się dzieje na górze", ale raczej ciężko mówić o ostrości. Gra cały system i ostatecznie dużo od tego zależy, dlatego zawsze polecam przed zakupem odsłuch kabli w docelowym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BlackDotAudio napisał:

Jeżeli brać pod uwagę Neotech 3220 i 3001 to żaden nie jest ostry ? Natomiast 3220 jest bardziej zrównoważony/neutralny - przez co może uchodzić za bardziej "ciepły". Z kolei NEI-3001 to kabel w którym "więcej się dzieje na górze", ale raczej ciężko mówić o ostrości. Gra cały system i ostatecznie dużo od tego zależy, dlatego zawsze polecam przed zakupem odsłuch kabli w docelowym systemie.

Miałeś możliwość bezpośredniego porównania NEI-1002 i NEMOI-1220 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bl4ck napisał:

Witam

Jesteście w stanie opisać brzmienie neotech nemos-5080?

Wbrew pozorom bardzo ciekawy kabel, wykonany z miedzi OFC, dzięki prostokątnemu przekrojowi przewodnika (to jest ciekawa sprawa z tym przekrojem, jak będę miał chwilę czasu to postaram się napisać o tym) - ma bardzo dobrą scenę i przestrzeń. Czytelny środek i sporo detali, ale bez nadmiernego wyostrzenia, miękki i obfity bas.

 

19 godzin temu, piotrek7 napisał:

Miałeś możliwość bezpośredniego porównania NEI-1002 i NEMOI-1220 ?

Oba grają bardzo podobnie. Osobiście wole NEMOI-1220 - tu znowu największą różnicę robi prostokątny przekrój, jakby to nie brzmiało... ? Te z prostokątnym przekrojem w porównaniu do okrągłego mają zdecydowanie lepszą , obszerniejszą scenę i przestrzeń. I to jest największa różnica pomiędzy nimi. Ale oba kable są znakomite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2019 o 21:40, zetbegie napisał:

Do poprzedniego postu zapomniałem dodać , że jest alternatywa dla wtyków Furutecha a mianowicie Iego 8085 złocone, jeśli są "słabsze" od Furutecha 38/28G to niewiele ale za to o połowę prawie tańsze choć ostatnio gdzieś mi mignęły ich ceny , chyba podrożały ale w dalszym ciągu są tańsze od rzeczonych Furutechów. Przetestowałem je robiąc przewód zasilający w topologii Helixa, są naprawdę bardzo dobre.

Potwierdzam. Mam za sobą testy porównawcze 8075 (R) z F 38/28, na kablach Furutecha (31) i szczerze mówiąc, nie dopatrzyłem się różnic (a jeśli już to na granicy percepcji). Niestety ceny IeGo poszły astronomicznie w górę (prawie 2-krotny wzrost, do poziomu mniej więcej 4/5 Furutechów), więc sprawa zaczyna być dyskusyjna. Ewentualna odsprzedaż Furutechów nastąpi z nieporównywalnie mniejszą stratą niż IeGo.

Alternatywa: Viborg VE+VF501R. Przyzwoita konstrukcja, w pełni miedziany "core" (OFC), galwanizacja: srebro rodowane. Jeśli chodzi o korpus, nie widzę różnic jakościowych między Viborgami a IeGo, chociaż i jedna i drugie warto "stabilizować" różowym kwarcem i/lub turmalinem (ale to tylko dla wariatów mojego pokroju, wierzących w voodoo). IMO bardzo udana konstrukcja po (wciąż / na razie) bardzo litościwych cenach - komplet F&M kosztuje 199PLN. Zła wiadomość - wersja złocona nie jest tak udana.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BlackDotAudio napisał:

Wbrew pozorom bardzo ciekawy kabel, wykonany z miedzi OFC, dzięki prostokątnemu przekrojowi przewodnika (to jest ciekawa sprawa z tym przekrojem, jak będę miał chwilę czasu to postaram się napisać o tym) - ma bardzo dobrą scenę i przestrzeń. Czytelny środek i sporo detali, ale bez nadmiernego wyostrzenia, miękki i obfity bas.

Niezły jesteś powiem ci .... i to co piszesz jest w punkt, dowiedziałem się że go mam w zasadzie przypadkiem kupują kiedyś DIY robiony przez pewnego Pana :)

Powiedz mi czy znasz jakiś inny kabel tylko taki który będzie miał nie aż tak obfity bas, zależy mi bardziej na szybkości bardziej zwartym basie.

Pozdrawiam

Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, bl4ck napisał:

Niezły jesteś powiem ci .... i to co piszesz jest w punkt, dowiedziałem się że go mam w zasadzie przypadkiem kupują kiedyś DIY robiony przez pewnego Pana ?

Powiedz mi czy znasz jakiś inny kabel tylko taki który będzie miał nie aż tak obfity bas, zależy mi bardziej na szybkości bardziej zwartym basie.

Pozdrawiam

Zależy jaki masz budżet ? Jak ma być w podobnej cenie to Kimber - fajne, wyrównane brzmienie, ale nie ma takiej przestrzeni jak Neotech. Ewentualnie wyższa półka to NEMOS-3080.

 

Teraz będę testował takie wtyki: Viborg VR109G z Neotech NEI-3001. Gdyby ktoś miał ochotę przetestować, to mogę w przyszłym tygodniu wypożyczyć na odsłuch.

IMG_1863.thumb.jpg.27c984abef3f17e281ed5f29a4e120ec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jaki budżet? ma być tanio a dobrze hehe, który Kimber dokładnie?

Opisz proszę jeszcze Jantzen Audio - 2x 1,0 + 2x 0,5 mm2 - bo po prostu jak to zrobiłeś wcześniej że jak tu nie ufać :)

Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

Składam oficjalny wniosek o wpisanie mnie na listę członków klubu (mam nadzieję, że na dłużej) ?

Właśnie poskładałem i jestem w trakcie wygrzewania 2 sznurków zasilających Neotecha - NEP-3001III (wzmacniacz) i NEP-3002III (streamer). Oba konfekcjonowane rodowanymi Viborgami VE+VF501R (korpus stabilizowany różowym kwarcem i turmalinem, +/- 50/50%). 

Jak "licznik" dojdzie do 400h, to pokuszę się o kilka zdań komentarza.

Póki co (ok. 48h), lekko nie jest...

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zetbegie napisał:

Gratuluję, myślę, że będziesz zadowolony. Koniecznie opisz wrażenia. Mnie szczególnie interesują różnice w przekazie NEP3001 i NEP3002.

Sklecę zdań kilka napewno. Z tym, że będzie i trudno uchwycić różnice, chyba że ściągnę jakiś trzeci, przyzwoity kabel. Raczej nosiłem się z zamiarem oceny kompletu (3001III we wzmacniaczu i 3002III u źródła).

Pomyślę, co da się zrobić w tej materii.

Pierwsze wrażenia ... 3001-ką można kogoś fizycznie uszkodzić. Jest tak ciężki i sztywny, że drugi dzień mam zakwasy w palcach, nadgarstkach i łokciach. Konfekcjonowałem już kilka/kilkanaście przewodów zasilających, ale to była mordęgą. Poza tym każda wiązka składa się z bardzo grubych drutów (znacznie grubszych niż w przypadku 3002) -  w rękach jest jak solid-core. To skutkuje również sporymi problemami z układaniem kabla za sprzętem. Początkowo 3001 wpięty do streamera, był w stanie przesunąć go na półce ok. 15-20cm w ciągu jakiejś godziny :). (dodam, że mój streamero-DAC waży prawie 8kg). 

No i jeszcze jedna uwaga dla osób, które chciałyby się podjąć konfekcji 3001III. Napisy (również wskazania kierunku) są tak naniesione na ekran, że nie sposób ich odnaleźć i odczytać zwłaszcza ... przy dobrym oświetleniu skierowanym na wprost (srebrno-złote napisy na srebrnym ekranie). Rozwiązanie - nieco mniej światła i kabel ustawiony pionowo do źródła światła. Z trudem ale udaje się rozszyfrować kierunkowość przewodu.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2019 o 15:05, zetbegie napisał:

Opiszę 2 znane mi opcje. Mój kolega forumowy z klubu Audio Academy "uszlachetnił" listwę następująco: przewód od gniazda do listwy dał Helukabel ale serii Topflex przekrój 4 mm2 i zakonfekcjonował wtykiem Wattgate 360, troszeczkę zmodyfikował połączenie filtra z listwą (jeśli będziesz chciał znać szczególy znajdę je i opiszę). Przewody z listwy do klocków robił na bazie Yarbo SP100 i konfekcjonował wtykami Viborga miedzianymi. Wiem, że jest zadowolony z tych modyfikacji. Później robił przewody w topologii Helixa ja zresztą też ale to temat na osobny wątek. Ja przyjąłem trochę inny punkt widzenia. W skrócie : jak najbardziej neutralne i wysokiej jakości kable i żadnych filtrów aktywnych tylko pasywne. Jestem ignorantem jeśli chodzi o elektrotrechnikę i elektronikę dlatego nie będę próbował Ci wyjaśnić dlaczego filtry aktywne się gryzą z takim podejściem. Jakieś światło rzuca poniższy cytat jednego z twórców firmy „Verictum”:

Nie jest mi znany żaden filtr aktywny na rynku, nawet z absolutnego topu, który nie powodowałby "uproszczenia i zubożenia" brzmienia. Wygładzają natomiast bardzo ładnie, zabierając składowe harmoniczne, nie pozwalają np. skrzypcom wybrzmieć, ale brzmienie jest bardzo sympatyczne pozbawione niestety ekspresji. Takie ułagodzenie filtrowaniem, kablami zasilającymi, często potem jest korygowane przez podbijanie dynamiki i góry poprzez elementy typu podstawki pod sprzęt np. konstrukcyjnie oparte o kulki. Niestety to tylko przenosi równowagę tonalną w górę, ale "stłumionych" u źródła dźwięków nie odzyska.

Dlatego robiłem również listwę, dodam , że gniazda w listwie połączone są w gwiazdę a nie rówlolegle. Efekt końcowy jak na zdjęciu.

 

IMG_20191012_145720.jpg

Ten z Verictum nieźle bełkocze. Jak ktoś nie umie zrobić porządnego filtra to później pieprzu takie farmazony na forum. Jakoś trzeba wytłumaczyć chore ceny za swoje zabawki:) 

P. S. Bardzo ładna listewke masz. Zgrabnie wyszło i na pewno fajny efekt:) 

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklecę zdań kilka napewno. Z tym, że będzie i trudno uchwycić różnice, chyba że ściągnę jakiś trzeci, przyzwoity kabel. Raczej nosiłem się z zamiarem oceny kompletu (3001III we wzmacniaczu i 3002III u źródła).
Pomyślę, co da się zrobić w tej materii.
Pierwsze wrażenia ... 3001-ką można kogoś fizycznie uszkodzić. Jest tak ciężki i sztywny, że drugi dzień mam zakwasy w palcach, nadgarstkach i łokciach. Konfekcjonowałem już kilka/kilkanaście przewodów zasilających, ale to była mordęgą. Poza tym każda wiązka składa się z bardzo grubych drutów (znacznie grubszych niż w przypadku 3002) -  w rękach jest jak solid-core. To skutkuje również sporymi problemami z układaniem kabla za sprzętem. Początkowo 3001 wpięty do streamera, był w stanie przesunąć go na półce ok. 15-20cm w ciągu jakiejś godziny :). (dodam, że mój streamero-DAC waży prawie 8kg). 
No i jeszcze jedna uwaga dla osób, które chciałyby się podjąć konfekcji 3001III. Napisy (również wskazania kierunku) są tak naniesione na ekran, że nie sposób ich odnaleźć i odczytać zwłaszcza ... przy dobrym oświetleniu skierowanym na wprost (srebrno-złote napisy na srebrnym ekranie). Rozwiązanie - nieco mniej światła i kabel ustawiony pionowo do źródła światła. Z trudem ale udaje się rozszyfrować kierunkowość przewodu.

I zapodaj jakieś foto


Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Melduję się w Klubie ze swoim interkonektem NEMOI 1220 i zamieszczam opis który wcześniej można było przeczytać w zakładce Opinie.

Od jakiegoś czasu bardzo męczył mnie ten kabelek aby sprawdzić go w swoim systemie ale jak na zakup w ciemno studziła mój zapał cena. Początek  nie był obiecujący , było selektywnie ale dość ciemno z mocnym dociążeniem dolnych rejestrów(co w moim systemie było wadą) , po kilku dniach grania praktycznie non stop kabel pokazał swoje prawdziwe oblicze jest przede wszystkim bardzo kulturalny  , przestrzeń oraz bogactwo informacji wręcz poraża , raczej nigdy u siebie nie miałem kabla który tak dokładnie potrafi pokazać dalekie plany , dźwięk jest bardzo głęboki , scena zaczyna się na linii głośników a kończy bardzo głęboko, separacja na scenie perfekcyjna , pojawiają się informację z dalekiego tła które wcześniej były plamą a teraz mają swoją fakturę i różne barwy. Bardzo ważne jest też dla mnie to że nawet przy niskich poziomach głośności dźwięk jest bardzo bogaty z ogromną ilością informacji. Podsumowując to chyba w ostatnich latach najlepiej wydane pieniądze na audio. Gorąca rekomendacja .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 18

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.