Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  87 członków

Neotech Klub
IGNORED

Klub Neotech


piotrek7

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, JARO 66 napisał:

Melduję się w Klubie ze swoim interkonektem NEMOI 1220 i zamieszczam opis który wcześniej można było przeczytać w zakładce Opinie.

Jakimi wtykami spiąłeś kabel? Nie masz wyostrzeń na górnych rejestrach?

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, cortes napisał:

Jakimi wtykami spiąłeś kabel? Nie masz wyostrzeń na górnych rejestrach?

Kiedyś były te wtyki do kupienia w Diraudio ale zniknęły ,podobno miedz rodowana, nie pamiętam symbolu.Co do wyostrzeń to nie ma o nich mowy, ja jestem zdania że to mit,dobre srebro nie wyostrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2019 o 18:08, Pantaleon napisał:

Sklecę zdań kilka napewno. Z tym, że będzie i trudno uchwycić różnice, chyba że ściągnę jakiś trzeci, przyzwoity kabel. Raczej nosiłem się z zamiarem oceny kompletu (3001III we wzmacniaczu i 3002III u źródła).

Pomyślę, co da się zrobić w tej materii.

Pierwsze wrażenia ... 3001-ką można kogoś fizycznie uszkodzić. Jest tak ciężki i sztywny, że drugi dzień mam zakwasy w palcach, nadgarstkach i łokciach. Konfekcjonowałem już kilka/kilkanaście przewodów zasilających, ale to była mordęgą. Poza tym każda wiązka składa się z bardzo grubych drutów (znacznie grubszych niż w przypadku 3002) -  w rękach jest jak solid-core. To skutkuje również sporymi problemami z układaniem kabla za sprzętem. Początkowo 3001 wpięty do streamera, był w stanie przesunąć go na półce ok. 15-20cm w ciągu jakiejś godziny :). (dodam, że mój streamero-DAC waży prawie 8kg). 

No i jeszcze jedna uwaga dla osób, które chciałyby się podjąć konfekcji 3001III. Napisy (również wskazania kierunku) są tak naniesione na ekran, że nie sposób ich odnaleźć i odczytać zwłaszcza ... przy dobrym oświetleniu skierowanym na wprost (srebrno-złote napisy na srebrnym ekranie). Rozwiązanie - nieco mniej światła i kabel ustawiony pionowo do źródła światła. Z trudem ale udaje się rozszyfrować kierunkowość przewodu.

Czekam niecierpliwie na Twój opis kabli sieciowych Neotecha, bardzo mnie kuszą a zupełnie ich nie znam.

Edytowane przez JARO 66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim. Od kilku tygodni mam na stanie IC Neotecha NEI 3001 III, siedzi między dac a pre. Bardzo fajny i niedrogi jeszcze kabel, wart swej ceny. Jak znajdę chwilę to trochę go scharakteryzuję.

Ps. Jeśli ktoś mógłby szarpnąć się na opis NEI 1002 byłbym zobowiązany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można, to dołączę z 2ma metrami NEP-3002III ze złoconymi wtykami UP-OCC. Dość konkretnie zasila mojego Lebena CS600 w prąd zmienny, ostatnio płynący z wypożyczonej listwy Lector Edison.


I jak listwa robić "coś" ?

A tak przy okazji w innych wątku forumowych bardzo chwalił wtyki RCA Neotecha i znacznie wyżej je oceniał niż Furutecha które też ma. Ktoś z was używa RCA Neotecha ?



Wysłane z miłości do muzyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 hours ago, Ministerolnictwa said:

Cześć wszystkim. Od kilku tygodni mam na stanie IC Neotecha NEI 3001 III, siedzi między dac a pre. Bardzo fajny i niedrogi jeszcze kabel, wart swej ceny. Jak znajdę chwilę to trochę go scharakteryzuję.

Ps. Jeśli ktoś mógłby szarpnąć się na opis NEI 1002 byłbym zobowiązany ?

Taki taniusi to on chyba nie jest bo widze, ze za metr 50E wolaja ? Do czego bedziesz go w opisie porownywal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend przyszedł, pozwolił trochę posłuchać, a że miałem pożyczony ic Furukawa Amadeus to mogłem również porównać go do Neotecha NEI 3001 III. Uważam, że oba kable prezentują naprawę wysoki poziom grania, a miałem u siebie już łączówki z przedziału 3000+. Słuchanie muzyki daje dużą przyjemność przy obu kablach jednak zwracają one uwagę na różne aspekty. Amadeus pokazuje bardzo ładną, kolorową, ciepłą średnicę, która przykuwa uwagę i na której budowany jest przekaz. Za tym podąża bogaty głęboki dobrze kontrolowany bas. Generalnie furukawa gra dźwiękiem dociążonym i przyjemnym, bezpiecznym, choć na dłuższą metę może wydać się nudny bo brak mu szczegółu. Na tym polu znacznie lepszy jest Neotech, myśle, że dzięki domieszce srebra. Ten kabel pokazuje więcej i wyraźniej tak na pierwszym jak i dalszych planach. Góra w NEI 3001 III jest chłodniejsza, bliższa prawdzie, mocniej doświetlona i bardziej otwarta. Niesie to za sobą konsekwencję w postaci lepszego kreślenia konturów, rysowanych cienką ale wyraźną kreską. I tak np. fortepian na Neotechu brzmi lepiej, jest pełny w brzmieniu, klawisze pięknie wybrzmiewają, mają tę fajną lekkość i blask. Saksofon w wydaniu Amadeusa jest cieplejszy, głębszy, umiejscowiony jest niżej, ale ma mniej ukazaną fakturę i nie jest tak dobrze opisany w przestrzeni. Najmniej w Neotechu podoba mi się bas, który trzyma rytm, ale jest dość jednorodny i ma tendencję do dudnienia. Przed Neotechem miałem Wireworld Gold 5 i bas był tam duuużo lepszy, prezentował więcej odcieni, większą głębię i lepszą kontrolę. Niemniej był to kabel z silnym charakterem do określonych systemów. Neotech jest kablem bardzo uniwersalnym, równym i pomimo wpadki na basie daje mnóstwo frajdy ze słuchania. Najbardziej lubię w nim to, że w czarodziejski sposób przyciąga uwagę do elementu który w danym momencie utworu powinien być najwyraźniejszy. Jeśli saksofon zaczyna grać solówkę jest on pokazany szczególnie wyraźnie, jakby lepiej wyrysowany z tła, to samo dzieje się przy wokalach. Wireworld nie potrafił tego i dlatego Neotech zajął jego miejsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ministerolnictwa

No no, Panie Ministrze bardzo trafna charakterystyka NEI 3001 III, lepiej bym tego nie ujął. Używam go od ponad 2 lat. Gdy przesiadłem się na niego z Albedo Blue byłem w szoku. Spodziewałem się, że będzie lepiej ale nie że aż tak. Jedyne co nas różni w odbiorze NEI 3001 III to fakt, że mi aż tak nie doskwiera (jeśli w ogóle) słabszy bas tego Neotecha. 

Co do pozostałych przez Ciebie wymienionych to przyjmuję do wiadomości ich charakterystyki ale nie wypowiadam się co do ich trafności bo tych IC nie słyszałem, choć ustawienie ich w kontekście NEI 3001 III pozwala wyrobić sobie jakiś punkt widzenia w ewentualnych przyszłych poszukiwaniach.

A co do basu Neotecha NEI 3001 III to miałem okazję porównać go do IC Black Oil co zapowiadałem tu w klubie chyba 2 miesiące temu. Trochę się to przedłużyło bo musiałem czekać w kolejce aż do mnie trafi wygrzana jednostka , a tych w obiegu jest bardzo mało. Black Oil powstał na bazie miedzi monokrystalicznej Neotecha, ten olej w nazwie nie jest przypadkowy, to wiem choć szczegółów nie znam. IC zaopatrzony w bardzo lekkie wtyki miedziane. Gra bardzo podobnie do NEI 3001 III ale ma większą podstawę basową. Tego basu jest trochę więcej i jest troszkę bardziej jędrny. Przy czym nie jest to przesunięcie całego pasma w dół, wysokich nie ubyło. Poza tym mam wrażenie , że Black oil gra nieco głębszą sceną.  Płytę KISS Creatures of the Night znam na pamięć, przed laty katowałem ją niemiłośiernie, obecnie obok wybranych utworów Steva Hacketa,  King Crimson i Musica Antiqua Koeln stanowi zestaw , którym testuję nowe kable czy sprzęty. I gdy tym razem przyszła kolej na Creatures.... od pierwszych taktów pojawił się banan, Simmons ze swoim basem zrobił krok do przodu a ja z zadowoleniem wysłuchałem całej płyty zapominając o testach. Koniec końców Black Oil połączy u mnie wzmacniacz z pre gramofonowym (NEI 3001 III jest za krótki) ale zawsze będę mógł go przerzucić do CD gdy odczuję głód niskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neotech  ND-021080. Rewelacyjny kabel. Popytaj u dystrybutorów może u kogoś pozostało trochę. Sprzedawany ze szpuli został wycofany z oferty. Teraz sprzedawany też przez Neotecha jako konfekcjonowany. Jeśli go nie znajdziesz, polecam Furutecha FX-Alpha Ag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki @piotrek7 Chyba sie skonczy na Furutech FX-Alpha Ag bo tego Neotecha nigdzie juz nie ma.

A jak wyglada sprawa wtykow XLR czy RCA? Jakich uzywacie do tanszych kabli a jakich do tych troche drozszych? Ktos slyszy roznice czy to tylko kosmetyka? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Panowie.

Wlasnie od wczoraj slucham muzyczki przy uzyciu kabla NeoTech NEP-3002III UP-OCC  i wtykow katowych Furutecha rodowanych, wpietego do listwy zasilajacej Tomanka z gniazdka. I teraz pytanie. Mam silne wrazenie ze jest zmiana. A mianowicie wiecej szczegolow slysze i jakby przesuniecie tonalne w strone wyzszych i srednicy. Za to mniej niskich. Czy ten kabel tak ma? Czy rzeczywiscie istnieje wygrzewanie i cos sie zmieni? Przyznam ze brak mi troche wiecej basu.

Cala reszta jest bez zmian wiec jesli dobrze slysze zmiane to jest to kabel.

Bede wdzieczny za odpowiedz bo czuje sie troche niepewnie co dalej z tym robic.

ps. Nie jestem jakims tam basolubem ale troche mi go brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mikelas76 napisał:

Czesc Panowie.

Wlasnie od wczoraj slucham muzyczki przy uzyciu kabla NeoTech NEP-3002III UP-OCC  i wtykow katowych Furutecha rodowanych, wpietego do listwy zasilajacej Tomanka z gniazdka. I teraz pytanie. Mam silne wrazenie ze jest zmiana. A mianowicie wiecej szczegolow slysze i jakby przesuniecie tonalne w strone wyzszych i srednicy. Za to mniej niskich. Czy ten kabel tak ma? Czy rzeczywiscie istnieje wygrzewanie i cos sie zmieni? Przyznam ze brak mi troche wiecej basu.

Cala reszta jest bez zmian wiec jesli dobrze slysze zmiane to jest to kabel.

Bede wdzieczny za odpowiedz bo czuje sie troche niepewnie co dalej z tym robic.

ps. Nie jestem jakims tam basolubem ale troche mi go brak.

Mam NEP-3002III u siebie na rodowanych wtykach Vibirga. Zmiany idą dokładnie we wskazanym przez Ciebie kierunku.

Jeśli chodzi o wygrzewanie to owszem, pojawiają się różnice - pojawia się większe wypełnienie i przestrzeń (niestety zmiany są powolne / proces jest długotrwały). Góra trochę się wygładza (na początku jest dość "szklista" i "chropowata") a dźwięk staje się bardziej zrównoważony tonalnie.

W tej cenie to nie jest zły przewód ale... mistrzem rozmachu, wypełnienia i przestrzeni to on nie jest. Daje skupienie, detal i dźwięczność - IMO pasuje do źródeł (zwłaszcza tych nieco ospałych). Wystarczy jednak podpiąć NEP-3001III (w sumie niewiele droższy - również mam), żeby dostrzec różnicę. Dźwięku jest po prostu "mniej". 3001III też nie jest lekiem na całe "zło" - podbity przełom średnicy i wysokich, niskie zejście basu ale z utratą kontroli w niższym podzakresie, kłopoty barwowe.

Jestem właśnie po licznych testach porównawczych obu tych kabli - bardzo na nie stawiałem (lubię konstrukcje hybrydowe miedź + srebro). Niestety szału nie ma, nad czym ubolewam. 3001III sprawdził się jednak jako "napęd" kondycjonera (to robi świetnie - dzięki dużemu przekrojowi żył 10AWG, "pcha" do systemu naprawdę sporo energii). 3002III dobrze odnalazł się jako "napęd" do zasilacza liniowego, który u mnie zasila switch ethernetowy. Jako kable "pośrednio" zasilające system są ok. - zatem u mnie zostają.  

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to moze on sie nada do lampy albo wzmaka hybrydowego?

A masz moze jakis pomysl co dac na zasilanie tej listwy Tomanka? 

Jakiegos furutecha 3TS20 lub S032N - cos na samej miedzi?

Ciagle chodzi mi glowie hybryda Lectora zxt70 moze tam pojdzie neotech?

Jestem troche w kropce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mikelas76 napisał:

Hmm to moze on sie nada do lampy albo wzmaka hybrydowego?

A masz moze jakis pomysl co dac na zasilanie tej listwy Tomanka? 

Jakiegos furutecha 3TS20 lub S032N - cos na samej miedzi?

Ciagle chodzi mi glowie hybryda Lectora zxt70 moze tam pojdzie neotech?

Jestem troche w kropce

Nie wiem, nie sprawdzałem ale zakładam, że mógłby dobrze wypaść np. ze wzmacniaczem grającym w kl. A lub chyba jeszcze lepiej z jakimś "tłusto grającym" źródłem. U mnie ze streamerem Moon 280DMind2 (o lekko gęstej "konsystencji") sprawdził się całkiem nieźle, choć brakowało mi wspomnianego rozmachu oraz dostrzegałem pewne braki w ogólnej transparentności.

Nie wiem, jak dużo gratów masz podpiętych do tej listwy ale jaj bym sobie odpuścił kable o przekroju przewodników mniejszym niż 10AWG. Zatem, wsród kabli ze szpuli pozostaje kilka opcji: Neotech 3001III (u mnie w roli konia pociągowego sprawdza się znakomicie, przy czym biorę poprawkę na to, że zasila kondycjoner sieciowy a więc urządzenie filtrujące, które, odnoszę wrażenie, ogranicza jego wady a eksponuje zalety), Neotech 3200 (podobno dobry kabel do "ciężkich zastosowań" - niestety nie testowałem), Furutech S55N (uwaga na konfekcję - ma przekrój całkowity 18mm - większość popularnych wtyków, z trudem lub wcale nie akceptuje takich kabli), DH Labs Red Dave (kabel bardzo ciekawy, popularny za wielką wodą, nieco chłodnawy w odbiorze). 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Hmm to moze on sie nada do lampy albo wzmaka hybrydowego?

A masz moze jakis pomysl co dac na zasilanie tej listwy Tomanka? 

Jakiegos furutecha 3TS20 lub S032N - cos na samej miedzi?

Ciagle chodzi mi glowie hybryda Lectora zxt70 moze tam pojdzie neotech?

Jestem troche w kropce

Kupiłeś tego Lectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panie i Panowie,

Zdecydowałem się na sprzedaż swoich, zasilających Neotech'ów (3001 III i 3002 III), na rodowanych wtykach Viborg'a.

Szczegóły w ogłoszeniach. Ceny atrakcyjne.

Zainteresowanych zapraszam na priv.

Pozdr, M

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pantaleon napisał:

Panie i Panowie,

Zdecydowałem się na sprzedaż swoich, zasilających Neotech'ów (3001 III i 3002 III), na rodowanych wtykach Viborg'a.

Szczegóły w ogłoszeniach. Ceny atrakcyjne.

Zainteresowanych zapraszam na priv.

Pozdr, M

Co w zamian wybrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.