Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  87 członków

Neotech Klub
IGNORED

Klub Neotech


piotrek7

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, piotrek7 napisał:

Niestety. Segment wtyczek opanowany jest przez Furutecha. Dlatego obawiam się, że ciężko będzie o wiarygodną relację zadowolonego lub też rozczarowanego użytkownika 

Właśnie... a czasem może się okazać, że taki niepozorny Neotech brzmieniowo zdeklasuje Furutecha w podobnej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 2.02.2021 o 09:44, adamek_68 napisał:

Właśnie... a czasem może się okazać, że taki niepozorny Neotech brzmieniowo zdeklasuje Furutecha w podobnej cenie...

W podobnej? Zapewniam cię w dużo wyższej, temat przerabiałem ,włącznie z iego srebrnymi .Czyli cenowo ok.1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę mnie przekonać, żebym kupił neotechy z linku poniżej:

https://allegro.pl/oferta/interkonekt-rca-neotech-nei-3002-up-occ-ag-75-cm-8732564607

zamiast Purist Audio Design GENESIS 

https://kezard.pl/purist-audio-design-genesis-rca-1m.html

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, smax napisał:

Witam

Proszę mnie przekonać, żebym kupił neotechy z linku poniżej:

https://allegro.pl/oferta/interkonekt-rca-neotech-nei-3002-up-occ-ag-75-cm-8732564607

zamiast Purist Audio Design GENESIS 

https://kezard.pl/purist-audio-design-genesis-rca-1m.html

Cena mówi są sama za siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam wszystkich

Posiadam od roku a może i dłużej interkonekt rca Neotech NEI-3004. Zastanawiam się nad zakupem NEI-3002 lub NEI-3001. Tylko jeszcze nie wiem na który się zdecydować. Stąd moje pytanie odnośnie tego jakie są różnice w brzmieniu między 3002 a 3001? Ogólnie jestem zadowolony z obecnego NEI-3004, jednak chciałbym uzyskać trochę więcej rozdzielczości i dynamiki.

Dziękuję z góry za wszelkie opinie i porady. Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam NEI-3002. Kabel ma świetną górę ale (jak dla mnie) nadmiernie eksponuje średnicę i pompuje bas. Kompletnie nie spawdził się przy połączeniu przedwzmacniacza z końcówką mocy ale bardzo dobrze się sprawdził pomiędzy przetwornikiem a przedwzmacniaczem. Nie miałem 3001 ale z opinii, które znalazłem na jego temat wynika, że jest kablem bardziej zrównoważonym i nie eksponuje nadmiernie jakiegokolwiek pasma. Także trochę "pompuje dźwięk" ale nie w takim stopniu jak 3002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, piotrek7 napisał:

Mam NEI-3002. Kabel ma świetną górę ale (jak dla mnie) nadmiernie eksponuje średnicę i pompuje bas. Kompletnie nie spawdził się przy połączeniu przedwzmacniacza z końcówką mocy ale bardzo dobrze się sprawdził pomiędzy przetwornikiem a przedwzmacniaczem. Nie miałem 3001 ale z opinii, które znalazłem na jego temat wynika, że jest kablem bardziej zrównoważonym i nie eksponuje nadmiernie jakiegokolwiek pasma. Także trochę "pompuje dźwięk" ale nie w takim stopniu jak 3002

Dzięki Piotrek 👍  A miałeś może kiedyś okazję obcować z NEI-3004? Jak ten tańszy przewód ma się do NEI-3002?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, urkoni napisał:

A miałeś może kiedyś okazję obcować z NEI-3004?

Niestety nie. Na innym forum czytałem jakieś opinie ale sam nie miałem okazji tego sprawdzić. Zadzwoń do Blackdot. Wypożycz za kaucją interesujący Cię kabel i przetestuj czy sprawdzi się u Ciebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Was serdecznie

Zapisuje się do klubu z zestawem kabli Neotech. 

NEI-3001 III i NES-3005 II

Oba przewody z miedzi UPOCC + srebro.

Kable konfekcjonowane zakupione  i konfekcjonowane w https://www.facebook.com/Customaudioproject

Jestem bardzo zadowolony z dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System jest trochę miszmasz, dość jasno grający DAC, ciepła i barwa końcówka mocy, dość neutrale kolumny na w scan speak iluminator.  Słychać że te kable grają pełnym dźwiękiem, ale i z dobrych światłem na wysokich tonach.

Najpierw skusiłem się na sygnałówkę, i potem za ciosem, poszedłem po głośnikowce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W popularnych sklepach, każdy z kabli Neotech możesz zamówić w dowolnej długości z wtykami, które Ci odpowiadają, tzn pasują średnicą. Czyli najczęściej Kacsa lub fabryczne wtyki Neotecha, notabene bardzo dobre. Czasem biorą drobną opłatę za konfekcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, g88 napisał:

Część, możecie polecić gotowy intekonekt 2 x 1m? Chciałbym przetestować w moim systemie ale wszędzie widzę gołe bez wtyczek.

Jaka kwota i jaki efekt chcesz uzyskać? W zasadzie w ciemno można brać albo najtańsze albo te drogie, srebrne. Pozostałe niestety trzeba przetestować. Skontaktuj się z Blackdot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka kwota i jaki efekt chcesz uzyskać? W zasadzie w ciemno można brać albo najtańsze albo te drogie, srebrne. Pozostałe niestety trzeba przetestować. Skontaktuj się z Blackdot

Jak Piotrek napisał BlackDotAudio nie robi problemów i wypożycza. Bardzo na poziomie właścicielem i za jego sprawą u mn8e grają nemoi 3220


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Panowie przymierzam się do modernizacji toru cyfrowego u siebie ... Piotr7 zna temat .
I takie pytanie z kabli cyfrowych Neotech co polecacie ? Właśnie umknął mi Neotech NEI-3003 MKIII choć nie wiem czy dobry .
Oczywiście @piotrek7 jak się skończy na torze po I2S to już mam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, piotrek7 napisał:

Jaka kwota i jaki efekt chcesz uzyskać? W zasadzie w ciemno można brać albo najtańsze albo te drogie, srebrne. Pozostałe niestety trzeba przetestować. Skontaktuj się z Blackdot

Chciałbym trochę rozjaśnić dźwięk, żeby był bardziej klarowny. Obecnie gram na Klotz 😉 Budżet około 800 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:

I takie pytanie z kabli cyfrowych Neotech co polecacie ?

Zacząć od śmiesznie tanich Mogami.

Zarówno koaksialnego a przede wszystkim AES/EBU. Warto je mieć dla "kalibracji" systemu ale może przede wszystkim własnych uszu. Nie dlatego, że są to najlepsze kable na świecie ale dlatego, że niczego nie podbarwiają i nie podbijają. 

No i bronią się "trzymaniem" optymalnych parametrów dla transmisji cygnału cyfrowego

A co do "cyfrówek" Neotecha. Mam, polecam choć w zasadzie na chwilę obecną nie korzystam z 

https://diraudio.pl/produkt/srebrny-przewod-cyfrowy-marki-neotech-nd-021080/

Bardzo fajny kabel. 

Ale i tak finalnie skończyć na I2S 😉

 

8 minut temu, g88 napisał:

Chciałbym trochę rozjaśnić dźwięk, żeby był bardziej klarowny. Obecnie gram na Klotz 😉 Budżet około 800 zł 

Wybierz ten

https://diraudio.pl/produkt/przewod-polaczeniowy-neotech-up-occ-nei-3001iii/

Będziesz zadowolony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak plan zrealizuje to pewnie tak będzie jak napisałeś że I2s tylko na razie w PRL brak Denafrips pontus II . Trzeba czekać ale jak mówiłeś / warto.

A co do kabelka dla kolegi to ten powyżej co Piotr polecił a jak chcesz jeszce jaśniej to są z czystego srebra Neotech i do tego RCA wtyki posrebrzane. Będzie detal i jasno.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:

Trzeba czekać ale jak mówiłeś / warto.

To co wyczekane, lepiej smakuje 😉

Ale w tym przypadku faktycznie warto

34 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:

jak chcesz jeszce jaśniej to są z czystego srebra Neotech i do tego RCA wtyki posrebrzane. Będzie detal i jasno.

Tylko, że niestety tu robi się drożej. Natomiast warto zwrócić uwagę na jedno zjawisko, na które zwróciło uwagę już kilka osób. Srebro Neotecha jest takie trochę "mało srebrne". Jest jasno, z tym się zgodzę ale jest to jasność wynikająca z pokazania dużej ilości informacji a nie rozjaśnienia brzmienia. Ale równocześnie jest to srebro o stosunkowo "ciepłym i dociążonym przekazie". Taka sobie mała sprzeczność 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 

Panowie, a któryś z Was bawił się wtykami XLR Neotecha? Jak wypadają w porównaniu z innymi producentami?

Co do srebra neotecha, potwierdzam jest mało srebrne. Mam NEMOI 1220, na wtykach "Kaski" i absolutnie nie ma tam wyostrzeń... Dużo powietrza, dużo detali, ale rozjaśnień nie zaobserwowałem.  Skutkuje to tym, że ten konkretny kabel buduje rewelacyjnie holografię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, patefonik napisał:

Panowie, a któryś z Was bawił się wtykami XLR Neotecha?

Cena trochę boli 😞 

No i produkują tylko pozłacane i rodowane. A mi srebra trzeba. Dlatego jak będę zamawiał NEMOI1220 lub NEI-1002, będę je robił na ETI Research KRYO

W każdym razie jeśli XLR są tak samo dobre jak wtyki zasilające, może warto przełknąć ten wydatek (i nie bawić się więcej  kablami przez dłuższy czas) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena trochę boli  
No i produkują tylko pozłacane i rodowane. A mi srebra trzeba. Dlatego jak będę zamawiał NEMOI1220 lub NEI-1002, będę je robił na ETI Research KRYO
W każdym razie jeśli XLR są tak samo dobre jak wtyki zasilające, może warto przełknąć ten wydatek (i nie bawić się więcej  kablami przez dłuższy czas) 

Właśnie chyba dotknąłes zagadnienia które mnie nurtuje. Ludzie robią kable na srebrze i ... Wtyki dają na miedzi - nie mówię o tobie Robercie.

Czy aby to nie zabija calogo sensu operacji "srebro" ? Srebro jest lepszym przewodnikiem niż miedz ale jak po stronie WE i WYJ dajemy miedź to czy nie zabijamy / osłabiamy efektu?
Z drugiej strony to co podłączymy tym kablem w bebechach na pewno ma miedź chyba że sami grzebalismy w sprzęcie i też w jakiejś części toru jest srebro no ale to 1-2% sytuacji.

Co myślicie ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie raczej na pewno nie uzyskasz jednoznacznej odpowiedzi. Niestety trzeba eksperymentować i wybrać to, co najlepiej się sprawdza w danych realiach. Nawet jeśli to "najlepiej" będzie bardzo subiektywne i umowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.