Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  87 członków

Neotech Klub
IGNORED

Klub Neotech


piotrek7

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, freju napisał:


Mogę gościa polecić tzn nie znam osobiście ale już u niego kupowałem. Wg mnie kupuje kable i wtyki i robi konfekcję ale bardzo rzetelnie i terminowo.
Jedynie mój problem to chciałem posłuchać przed zakupem no bo to drut górna półka i kosztuje a więc musi "coś dać" za te PLN

Nie neguję pozytywej opinii kolegów a wręcz przeciwnie - zachęca do testów, tylko musi zagrać w "moim" systemie a wiecie jak to jest. 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Marcin Wielgus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.05.2022 o 09:28, AiM-TV napisał:

Miałem niemal wszystkie Neotechy, polecam 1220, najlepszy jak dla mnie z Neotechów, równe granie, z pieknym aksamitnym detalem i obszerną przestrzenią, brakowało mu jednak trochę wypełnienia (3001 III, miał go więcej ale bas tracił kontrolę). Zastąpiony został przez Luna Gris, który ma więcej nasycenia w barwie, zachowując bardzo dobrą rozdzielczość w każdym paśmie z takimi szlachetnymi wybrzmieniami.

Również polecam !! Jest to świetny IC w swojej cenie bezkonkurencyjny. 😉

Posiadałem w 2 opcjach RCA 

Furutech ft111 gold 

received_665960604650637.thumb.jpeg.6bd10921fb4c3e81338d762d722d6f18.jpeg

Oraz 

Wbt 0152 AG 

received_382138560439414.thumb.jpeg.acce3f059c93c9376ccaf807f61d06fd.jpeg

Im lepszy wtyk tym lepiej 😉 .

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam !! Jest to świetny IC w swojej cenie bezkonkurencyjny.
Posiadałem w 2 opcjach RCA 
Furutech ft111 gold 
received_665960604650637.thumb.jpeg.6bd10921fb4c3e81338d762d722d6f18.jpeg
Oraz 
Wbt 0152 AG 
received_382138560439414.thumb.jpeg.acce3f059c93c9376ccaf807f61d06fd.jpeg
Im lepszy wtyk tym lepiej .

Ale jak kabel na srebrze to polecilbys wtyki srebrzone ? Rodowane ? Jakaś różnica ? Bo widzę że masz złote


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

wtyki srebrzone ? Rodowane ? Jakaś różnica ? Bo widzę że masz złote

Obecnie mam WBT srebro i takie najbardziej polecam 🙂 .  Można łączyć z miedzianymi wtykami jak najbardziej, ale wtedy ograniczamy  1220 . 

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 15.06.2022 o 21:52, Klecha86 napisał:

Mam na zbyciu Neotech Nemos 3080 2x2.5m gdyby ktoś szukał nowe wtyki kacsa 

https://m.olx.pl/d/oferta/neotech-nemos-3080-2x2-5m-CID99-IDPCbFN.html

Info PW  🙂

Z jakiego powodu pozbywasz się tych kabli? Możesz coś o nich napisać? 

Zastanawiam się nad nimi, a zależy mi na neutralności w całym paśmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dragunov napisał:

Z jakiego powodu pozbywasz się tych kabli? Możesz coś o nich napisać? 

Zastanawiam się nad nimi, a zależy mi na neutralności w całym paśmie.

Już dawno sprzedane :). Ale w swojej cenie są świetne 🙂 .

...............................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć jestem świeżo po kupnie neotech nei 3001, a widzę tutaj ludzi wciągniętych w temat... 🙂

I mam pytanie, jakie wtyki nie będą ograniczać tego przewodu 

Coś sprawdzonego, ktoś kto zmienił na droższe i okazało się dużo lepiej, albo i odwrotnie których unikać? 

A może są jakieś dziwnie tanie bo tak dobre z tym kablem 

Oczekiwał bym większej rozdzielczości, zarazem żeby nie zrobił się szorstki.

Jak najlepszej lokalizacji i precyzji ale żeby nie ograniczyć barw, nie odchudzić 

Podoba mi się masa, energia i rytmika w tym przewodzie ale brakuje jw.

wtyki na próbę za 2 zł 😂 

Dziękuję i będzie jeszcze jedno pytanie później na deser 😁 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym problemem z kablami Neotecha jest ich średnica. Przez to nie mogę używać moich ulubionych wtyków Neutrika (kosztują 25 zł za szt a są wykorzystywane w kablach za kilkanaście, kilkadziesiąt tysięcy) . Sprawdzone przeze mnie najtańsze, dobre wtyki to Wireworld XLR Reference Connector. Przyjmują kabel o średnicy do 11 mm tak więc nadają się do konfekcji Neotechów. Bardzo dobre wtyki robi Viborg. Chodzi o XM-202 i XF-202. Zarówno WW jak i Viborg do tego kabla będą bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie ma sensu inwestować w droższe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem świeżo po kupnie neotech nei 3001, a widzę tutaj ludzi wciągniętych w temat...
I mam pytanie, jakie wtyki nie będą ograniczać tego przewodu 
Coś sprawdzonego, ktoś kto zmienił na droższe i okazało się dużo lepiej, albo i odwrotnie których unikać? 
A może są jakieś dziwnie tanie bo tak dobre z tym kablem 
Oczekiwał bym większej rozdzielczości, zarazem żeby nie zrobił się szorstki.
Jak najlepszej lokalizacji i precyzji ale żeby nie ograniczyć barw, nie odchudzić 
Podoba mi się masa, energia i rytmika w tym przewodzie ale brakuje jw.
wtyki na próbę za 2 zł  
Dziękuję i będzie jeszcze jedno pytanie później na deser  
 

Do mnie ... W końcu po dłuższym namyśle i poszukiwaniu, jedzie Neotech nemoi 1220 na takich wtykach

https://avcorp.pl/product-eng-2273-Viablue-T6s-XLR-male-BLACK.html

Takie miał więc takie wziąłem bo to 2nd hand .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

https://dc-components.eu/wtyki-xlr-c-26.html

A tutaj te o których m.in. napisał @piotrek7


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów miał do czynienia z najtańszym chyba kablem głośnikowym Neotech KS-11275 2x2,75mm2 OFC-SPC ?

Potrzebuję 11 mb kabla głośnikowego dla syna  do połączenia Denona Pma 1510 i Heco Aurora 300. 

 

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marcin Wielgus napisał:


Do mnie ... W końcu po dłuższym namyśle i poszukiwaniu, jedzie Neotech nemoi 1220 na takich wtykach

https://avcorp.pl/product-eng-2273-Viablue-T6s-XLR-male-BLACK.html

Takie miał więc takie wziąłem bo to 2nd hand .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

https://dc-components.eu/wtyki-xlr-c-26.html

A tutaj te o których m.in. napisał @piotrek7


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Świetny jest ten kabelek 1220 zamówiłem sobie na xlr neutrika te tanie z zarobieniem , fajny równy w pasmach i gładki co najważniejsze ,można z nim zostać na zawsze bo mam go ze 3mi3siące może więcej i z natury wiem że jak mi coś nie przeszkadza to zostaje długo i ten kabel taki jest i nawet nie myślę o zmianie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mnie to zapomniałem wspomnieć że będzie to rca 

Ze względu na ilosc opcji co wybrać może da się sprowadzić dyskusje do spostrzeżeń, obserwacji, czy złoto czy srebro, albo konstrukcje nacięty bolec, a może z dziurką 

Cały czas mnie to męczy co wybrać żeby nei 3001 rozwinął skrzydła, najsłabszym punktem jest górna część pasma, mało rozdzielcza i brudna, trochę ciężka. 

Delikatny brak klasy, wyrafinowana, takiej subtelności, chociaż troszkę by się przydało. 

W tej cenie wiem wiem nawet nie wypada o tym pisać, bardziej mam na myśli w skali absolutnej ww odczucia 

Lub porównując dzisiaj do purista aniwersaly za 40 tys zł tak swoją drogą tam są wtyki neutrika chyba 

Za to równowaga tonalna, energia, naturalne barwy, i fajny kompromis konturu i nasycenia jest 9/10 wiele nie odstawał 

Edytowane przez radeks0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, radeks0 napisał:

najsłabszym punktem jest górna część pasma, mało rozdzielcza i brudna, trochę ciężka. 

Ja bym tego tak nie nazwał. Wysokie tony w kablach Neotecha są całkiem niezłe. O wiele lepsze niż w Furutech FA-Alpha S22. Tylko, że ta góra wydaje się lekko wycofana. Lub jak kto woli zdominowana przez niższe zakresy. Choć wiele zależy od całej konfiguracji w jakiej gra kabel. Z RCA warto wziąć pod uwagę 

https://avcorp.pl/product-pol-2675-Wireworld-RCAM-11MM-Silver-Tube-RCA-ECI-SEI-GEI-SSV-GSV.html

lub

https://loudspeakershop.eu/wbt-0114-cu-nextgen-wbt-plasmaprotect-p-2244.html

ale WBT bardzo się ceni i robi się chyba zbyt drogo w stosunku do ceny samego kabla. Dlatego pozostałbym przy WW.

W zasadzie ten wtyk jest stosowany w najdroższych kablach WW więc nie powinien zaniżać wartości konfekcji "średniopółkowego" Neotecha 

Godzinę temu, radeks0 napisał:

Lub porównując dzisiaj do purista aniwersaly za 40 tys zł tak swoją drogą tam są wtyki neutrika chyba

W Gryphon Vanta też. Choć te to tanizna. Zaledwie drobne 28 tys zł 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie wtyki robią nie raz więcej złego niż dobrego lub nie robią nic , ma być po prostu dopasowanie synergia ,przykładem jest kabel np, audio illuminati sieciówka za 2400 euro a wtyki za 500pln , wiem bo kupiłem ten kabel ze szpuli i zarabialiśmy go sami może nie na drogich ale innych wtykach np viborg furu ,ostatnio monosaudio , i skończylismy na tym co zaleca producent iego i Wattgate ten ostatni chyba 115 pln ,był nie dawno wyprzedawany 500pln metr bez wtyków polecam świetny kabelek sieciowy do zródeł , ważne tez żeby zachować długość 2,2m , zrobiłem dwa kable po 1,2m i to juz nie to 😉

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, radeks0 napisał:

będzie to rca 

Bardzo dobre RCA to KLEI.

Niektórzy użytkownicy piszą, ze szczególnie na kablach solid core, wypadają lepiej jak WBT. Wybór modeli - zgodnie z możliwościami portfela.

Ja próbowałem Silver Harmony. Świetne wtyki dżwiękowo. Wyglądają niepozornie i nie wiem jak z ich trwałością od pewnego czasu gram na xlr, a kabelek poszedł w świat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, patefonik napisał:

Bardzo dobre RCA to KLEI.

Lub ETI bo to w zasadzie to samo.  Jedne z najlepszych na rynku ale mają jedną wadę. Przyjmują jedynie kable o małej średnicy. Do Neotecha nie da się ich wykorzystać. Chyba, że z kabla usunie się izolację . Jedynie najdroższe KRYO umożliwiają użycie grubych przewodów ale przy tym kablu to nie ma sensu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrek7

masz rację, tylko srebrne ETI SILVER LINK Pure Silver RCA Connector Ø11mm przyjmą dużą średnicę. Ni pomyślałem o tym. Tyle, że to problem większości wtyków, także niektórych WBT;)

Tylko doprecyzowując nie całą izolację a tą wierzchnią, przeźroczystą trzeba zdjąć, kolorowa zostaje. Tak jest przy Nemoi 1220, omawianego kabla nie znam, ale pewnie jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może odnośnie bezpośredniego odpowiednika kabla głośnikowego Acoustic Zen Hologram II, który to będzie Neotech ? ewentualnie o jak najbardziej zbliżonej sygnaturze dzwieku do ww kabelków.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.