Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Snell Acoustics


zwyczajnyjerzy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, szatan said:

No to nie trafiłem ? Opisz z czym snelle pogrywają i co sądzisz i ich dźwięku.

Po prostu na zdjęciu widać połowę pomieszczenia ?

Co do pozostałego sprzętu, to dosyć skromnie. Gram zamiennie z lampową integrą Brauna na el84, lub końcówką Quad 405-2 i pre Quad 34.

Źródłem jest gramofon Braun ps500, obecnie z Ortofon 2M Bronze.

Używam też Airport Express w roli streamera i odtwarzacza CD od starego Piano Crafta. Do niedawna miałem odtwarzacz Braun CD4, ale sprzedałem, bo zaczynam powoli myśleć nad zestawem DAC + transport CD.

Nie śpieszy mi się jakoś, bo 80% słuchania to u mnie winyl.

Same Snelle bardzo dobrze wpisały mi się w system. Wcześniaj grałem na starych kolumnach Braun L60, ktore maja zamkniete budy i glosniki na papierowych zawieszeniach z magnesami alnico. Barwowo były cudne, ale z zamkniętej paczki w mojej kubaturze było za mało basu, mimo 12” głośnika.

Snelle dociążyły mi brzmienie. Najbardziej podoba mi się w nich to, że w zasadzie są przezroczyste. Pokazują wszelkie zmiany w sprzęcie oraz mankmenty realizacji dźwięku. Bas nie jest też typowo bass reflexowy. U mnie jest szybki i nieźle kontrolowany, ale kolumny stoją ponad metr od każdej ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W L1030 jest obudowa zamknięta, więc bas, mimo iż duży, jest prężny i zróżnicowany. Dla mnie ciut zbyt mocny w porównaniu do reszty pasma, ale daje świetną podbudowę, jednakże słyszę tu odstępstwo od płaskiej charakterystyki strojenia. Średnie przetwarza duża kopułka. Dźwięk jest bardzo czysty, przeźroczysty, ale bez śladu kliniczności. Bardzo dobra szczegółowość, struny gitary rozseparowane niemal jak w Crescendo ("niemal", wiadomo, że to nie ten poziom), trąbka czyściutka, ale potrafi zakłuć, wokale wycięte z tła, kolumny bardzo uniwersalne. Można je kupić za 800 - 1000 zł (ja mam z 1977 roku), za taką cenę polecam spróbować, bo gonią współczesne konstrukcje bez mydła. Grają ze słabymi wzmacniaczami, u mnie z 200W Lyngdorfem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

"Posłuchaj, dołączysz do nas..."

Myslalem o Snellach  mimo ze kiedys w jednej z pierwszych recenzji AN Ongaku stwierdzili ze "pokazal cala prawde o Snellach" w sensie bardzo negatywnym.Zawsze poruszacie temat basu a ze sa to glosniki powstale w zeszlym stuleciu to musialy miec podbity bas ze wzgledu na zrodla i wzmacniacze

Obecnie z tym jest lepiej.Wspominam o Audio Note bo zrodla tej firmy.....no przy y Audio Note inne przetworniki grają jakby nie miały basu, wydają się chude i rachityczne. Zwykle też grają jakby ciszej i mają zdecydowanie mniej alikwotów oraz powietrza. Dźwięki jakby się szybciej kończą, za sprawą mniejszej obecności harmonicznych.... mowie tu o materiale 16 bitowym.

Moze jak sie trafi okazja w UK to kupie....a tymczasem szerokopasmowce w natarciu..;)))))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minutes ago, Moontan said:

Zawsze poruszacie temat basu a ze sa to glosniki powstale w zeszlym stuleciu to musialy miec podbity bas ze wzgledu na zrodla i wzmacniacze

Bas w E/III nie brzmi jak bas z bass reflexu. Nie ma się wrażenia, że ci kolumna pompuje powietrze.

Trzeba też brać pod uwagę to, że to amerykańskie kolumny. W USA jednak mają inne budownictwo, i przy ich projektowaniu priorytetem raczej nie były odsłuchy w betonowych pokojach o powierzchni kilkunastu m2.

Patrząc na pomiary, to E/III nie mają wcale podbitego basu, a już zwłaszcza w konfrontacji z dzisiejszymi wynalazkami, których charakterystyka często wygląda jakby miały wbudowany loudness.

Dzisiaj raczej trudno znaleźć kolumny średniej klasy, które będą miały przebieg 39Hz-20kHz +/-1,75dB

Na pewno nie są to najlepsze kolumny świata, ale w relacji cena/jakość są wręcz wybitne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Moje e3 dostały za kompana Sun Auido 2a3 - może nie ma rozmachu dynamicznego ale poza tym jest genialnie, muzyka żyje, tętni kolorami i mikroinformacjami, bas dostał lepszy kontur niż na lebenie, ogólnie sun jest dużo bardziej rozdzielczy od lebena ale zachowuje jego koloryt.

20190803_133410-2016x1512.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

dopisuje się do klubu z kolumnami Snell J3. Na chwilę obecną stoją one na tymczasowych, niewymiarowych podstawkach. :) Mam jeszcze na stanie CERWIN VEGA SL-12, ale ze względu na zbyt mały metraż, dudnił bas i dlatego podjąłem decyzję o zakupie JIII. Ze Snell nie ma tego problemu. Po pierwszych odsłuchach muszę przyznać, że średnica jest otwarta, a góra dość dźwięczna. Całkiem przyjemne granie. :) Mankamentem jest to, że jedna z kolumn ma małe obicie. Najchętniej zleciłbym położenie nowego forniru. Orientujecie się, jaki mógłby być tego koszt u stolarza? Ciekawi mnie też, jak Snell ma się do Klipsch Heresy III i Harbeth Super HL5 Plus?

Pozdrawiam,

Piotrek

 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, nocnymocny napisał:

Witam,

dopisuje się do klubu z kolumnami Snell J3. Na chwilę obecną stoją one na tymczasowych, niewymiarowych podstawkach. ? Mam jeszcze na stanie CERWIN VEGA SL-12, ale ze względu na zbyt mały metraż, dudnił bas i dlatego podjąłem decyzję o zakupie JIII. Ze Snell nie ma tego problemu. Po pierwszych odsłuchach muszę przyznać, że średnica jest otwarta, a góra dość dźwięczna. Całkiem przyjemne granie. ?Mankamentem jest to, że jedna z kolumn ma małe obicie. Najchętniej zleciłbym położenie nowego forniru. Orientujecie się, jaki mógłby być tego koszt u stolarza? Ciekawi mnie też, jak Snell ma się do Klipsch Heresy III i Harbeth Super HL5 Plus?

Pozdrawiam,

Piotrek

 

1.JPG

2.JPG

3.JPG

Cześć miałem klipsch heresy III, harbeth shl5plus i mam snell e3 (większa skrzynia)

Wszystkie te kolumny różnią się znacznie , jak chcesz dowiedzieć się wiecej o moich doświadczeniach z nimi to pisz na pw podam nr tel, nie chce mi się pisać...

Mocno skracając to snell są najbardziej uniwersalne zagrają dobrze z lampą i tranzystorem każdą muzykę.

klipsch to koncertowe otwarte duże granie z płytkim i bardzo szybkim basem, grają krystalicznie bardzo selektywnie

harbeth to takie słodzenie, nie zaznasz tu konturu i otwartości... tylko do jasnego i przejrzystego toru.

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich .

Dołączam do klubu chociaż w chwili obecnej nie posiadam Snelli to do końca ubiegłego roku posiadałem Snell J IV oraz Snell E IV. Sprzedałem ale niebawem na pewno kupię jakiś model E , J , lub C . Te na zdjęciu poniżej to moje byłe już niestety .

IMG_1397.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich miłośników snell. Co sądzicie o seri kII , kIII. Czy jest to dobre granie. Obecnie wymieniłem xaviany 125 es na 40 letnie catony gle 70. Fajny klimacik z moimi lampkami. O serii E dużo w necie pozytywnych recenzji a o K niewiele. Może coś od Was coś się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2020 o 14:43, Camelouge napisał:

Witam serdecznie. Dołączam do grupy szczęśliwych posiadaczy snell.Na zdjęciu model Eiii w nieco innej wersji:)

12.jpg

napisz coś więcej o sprzęcie towarzyszącym , bo widzę ze całkiem ciekawy 

6 godzin temu, rafiru napisał:

Witam wszystkich miłośników snell. Co sądzicie o seri kII , kIII. Czy jest to dobre granie. Obecnie wymieniłem xaviany 125 es na 40 letnie catony gle 70. Fajny klimacik z moimi lampkami. O serii E dużo w necie pozytywnych recenzji a o K niewiele. Może coś od Was coś się dowiem.

Generalnie zarówno seria II jak i III będą warte uwagi. To są dużo mniejsze gabaryty, ale Ci sami twórcy - także powinno być spoko. Kiedyś rozmawiałem z posiadaczem K III i bardzo chwalił. 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie coś tu cicho na forum .

Kupiłem kilka dni temu kolejne Snell-e E IV. Chciałbym zapytać szanowne grono czy wiecie czy jest szansa dostać u nas w kraju pianki górnego zawieszenia do basowców Vify . Muszę je wymienić . Ewentualnie czy możecie polecić kogos kto może dokonać wymiany fachowo ?

Wszystkiego dobrego życzę na Święta .

IMG-20200411-WA0020.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz w google naprawa głośników Gdańsk,  tam jest mocna firma.

Mialem przez tydzień na testy snell j4 , za tą kasę co są warte to nie znam alternatyw,  mam e3 więc nie kupiłem ich ale sam nie wiem które bardziej mi się podobały.

Snell ma tą cechę, że bas jest potężny i nie do końca szybki ale jak to się okiełzna to można je wrzucić w tor 50x droższy od nich.

20200327_124256_copy_2016x1512.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pod koniec roku zarówno J IV jak i E IV przez jakieś dwa miesiące . E IV jednak grają nieco lepiej . Zdjecie dodałem wyżej . Niestety zaraz po przywiezieniu ich do domu przyjechał kupiec i E IV zabrał od razu . J IV z kolei zabrałem do znajomego u którego na drogich klockach (McIntosh , Meitner topowe kable Acrolinc i Mit oracle) porównywaliśmy je z Audio Physic Virgo V . Niestety nie mogłem już wtedy porównać E IV z AP . Małe J IV może nie pobiły znacznie droższych Virgo ale nie poległy . Znajomy był pod ogromnym wrażeniem tych maluchów . Po kilku dniach osoba która kupiła E IV zakupiła również J IV .Teraz jak ponownie nabyłem E IV grają w systemie z Audio Physic Tempo VI . I dżwięk Snella mimo że ma głośniki do regeneracji to gra ciekawiej , znacznie bardziej melodyjnie . Znajomy u którego robilismy jakiś czas temu odsłuchy zapowiedział żebym ich czasem nie sprzedawał . Chciałby je posłuchać i choć ich jeszcze nie słuchał to on by ich na bank nie sprzedał ?. Spróbuję je doprowadzić na tip top tym bardziej że kupiłem je od osoby która kupiła je jako nowe w 1996 roku i teraz ja je odkupiłem . Jako wisienka na torcie jest fakt że mam je z kartonami oryginalnymi a moze uda się jeszcze odzyskać rachunki zakupu. Także skrzynki z fajną pewną historią .

Dziękuje za wskazówki na naprawę głośników . Postaram się skontaktować z fachowcem 

2 godziny temu, szatan napisał:

wpisz w google naprawa głośników Gdańsk,  tam jest mocna firma.

Mialem przez tydzień na testy snell j4 , za tą kasę co są warte to nie znam alternatyw,  mam e3 więc nie kupiłem ich ale sam nie wiem które bardziej mi się podobały.

Snell ma tą cechę, że bas jest potężny i nie do końca szybki ale jak to się okiełzna to można je wrzucić w tor 50x droższy od nich.

20200327_124256_copy_2016x1512.jpg

J IV miałem identyczne . Fajne granie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szatan napisał:

wpisz w google naprawa głośników Gdańsk,  tam jest mocna firma.

Mialem przez tydzień na testy snell j4 , za tą kasę co są warte to nie znam alternatyw,  mam e3 więc nie kupiłem ich ale sam nie wiem które bardziej mi się podobały.

Snell ma tą cechę, że bas jest potężny i nie do końca szybki ale jak to się okiełzna to można je wrzucić w tor 50x droższy od nich.

20200327_124256_copy_2016x1512.jpg

Tak się przyglądam zdjęciu kolumn które dodałeś i to chyba te kolumny które przywiozłem w grudniu do Polski ?

image.png

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ciszyn11 napisał:

Panowie. Czy ktoś zna może Snell typ CII. Czy to jest model wyższy/niższy od type E?

To są duże kolumniska miałem kupić CIV co prawda i byłem na odsłuchu . Tylko to mnie od ich zakupu odepchnęło , ich rozmiar bo trzeba mieć trochę miejsca aby je ustawić . Grają fajnie jak Snell projektowany przez Petera Snella. Jednak kompakty JIV czy EII , EIII , EIV cenione bardziej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem, że jest taki klub !  ?  
Wpisuję swój zestaw (foty w załączeniu).  
BTW - polecam do dużych Snelli piecyk ADCOMa (GFA 5500) - czysty i mocny dół pięknie komponuje się z dwoma membranami Snella CV, które grają spokojnie i nieagresywnie, ale bardzo wydajnie.   Duże pudło (1190x270x450) pozwala im dmuchnąć, a wzmacniacz na podwójnych MOSFETach w klasie A/AB ma na to dość prądu.

Mam komplet od prawie 20 lat i powiem szczerze, w tym budżecie nie wiem, na co bym zamieniał.  

Snell CV.jpg

Snell CV back.jpg

ADCOM GFA 5500.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, PHdeR napisał:

Nawet nie wiedziałem, że jest taki klub !  ?  
Wpisuję swój zestaw (foty w załączeniu).  
BTW - polecam do dużych Snelli piecyk ADCOMa (GFA 5500) - czysty i mocny dół pięknie komponuje się z dwoma membranami Snella CV, które grają spokojnie i nieagresywnie, ale bardzo wydajnie.   Duże pudło (1190x270x450) pozwala im dmuchnąć, a wzmacniacz na podwójnych MOSFETach w klasie A/AB ma na to dość prądu.

Mam komplet od prawie 20 lat i powiem szczerze, w tym budżecie nie wiem, na co bym zamieniał.  

Snell CV.jpg

Snell CV back.jpg

ADCOM GFA 5500.jpg

Witaj w klubie .

Kilka razy się do Adcoma przymierzałem i się nie zdecydowałem . Nie miałem ich okazji wcześniej słuchać a w Polsce niemal nie do kupienia i nie było kogo o opinię zapytać . Mi czasami się pokazują te wzmaki tu gdzie jestem a są zazwyczaj w śmiesznych pieniądzach . Czyli do napędzenia Snelli się nadają ? Synergia fajna ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Marcin16 napisał:

Szanowni  Snelloznawcy, co sądzicie o modelu E.5 ?

takie wysokie, chude nie wyglądają tak rasowo jak E3, dość cudaczna konstrukcja z dodatkowym tweeterem na tylnej ściance i regulowaną zwrotnicą.

Warto się w to bawić?

Poniżej masz opinie użytkowników tych kolumn. Dla purystów Snella nie są to już prawdziwe skrzynki z tej stajni . Nie są to już ponoć konstrukcje Petera Snella . Nie mniej jednak opinie użytkowników sa całkiem dobre . Jak jest okazja to trzeba posłuchać aby samemu wyciągnąć opinię

http://www.audioreview.com/product/speakers/floorstanding-speakers/snell-acoustics/e-v.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.