Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Snell Acoustics


zwyczajnyjerzy

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że powinieneś napisać wiadomość do właściciela firmy Bazodrut , Wiesława . On słuchał niemal wszystkich modeli marki Snell i chyba miał okazję posłuchać także modelu EV . Myślę że udzieli Ci odpowiedzi . To sympatyczny człowiek , wiem bo poznałem osobiście i poniekąd on nakierował mnie na Snelle . Możesz również skontaktować się ze sprzedajacym z OLX co sądzi na ich temat i czy słuchał innych modeli tej marki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał spróbować to rozważę sprzedaż E III w dobrej cenie. 
Pianki co rzadkość są wymienione na oryginalne.
Lokalizacja: Wrocław, kolor czarny + są oryginalne podstawki

Kurczy mi się miejsce w domu, chociaż zdesperowany nie jestem bo mega je lubię. 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Marcin16 said:

Dzięki, te opinie już widziałem, myślałem że ktoś miał okazję słuchać na własne uszy i mógłby powiedzieć czy to jest w jakikolwiek sposób zbliżone do E3. 

 

E3 projektował Kevin Voeck. To był jego pierwszy projekt dla Snella, po śmierci Petera Snella. E4 i E5 to też jego konstrukcje, więc raczej nie są gorsze. Pewnie grają trochę inaczej, bo konstrukcje Voecka odchodzą od typowych dla wcześniejszych kolumn szerokich ścianek przednich. Tweeter z tyłu to cecha wszystkich kolumn Snella.

Voeck projektuje teraz kolumny Revell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Zbyszek1982, świetny salon. Widzę że udało się przeprowadzić do nowego miejsca, na które kilka lat czekałeś. Powierzchnia i wysokość pewnie sprawiają że w końcu można poczuć rozmach i granie przez duże G. Przydałby mi się taki konkretny salon.

Fajny sprzęt. Snelli nigdy nie słyszałem. Ostatnio czytam o nich, bo pojawil się wątek na sąsiednim forum.

 

Pozdrowienia dla miłośników marki Snell!

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zbyszek 1982 napisał:

E3 projektował Kevin Voeck. To był jego pierwszy projekt dla Snella, po śmierci Petera Snella. E4 i E5 to też jego konstrukcje, więc raczej nie są gorsze. Pewnie grają trochę inaczej, bo konstrukcje Voecka odchodzą od typowych dla wcześniejszych kolumn szerokich ścianek przednich. Tweeter z tyłu to cecha wszystkich kolumn Snella.

Voeck projektuje teraz kolumny Revell.

Fajnie się dowiedzieć czegoś nowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2020 o 23:48, Riczi75 napisał:

Witaj w klubie .

Kilka razy się do Adcoma przymierzałem i się nie zdecydowałem . Nie miałem ich okazji wcześniej słuchać a w Polsce niemal nie do kupienia i nie było kogo o opinię zapytać . Mi czasami się pokazują te wzmaki tu gdzie jestem a są zazwyczaj w śmiesznych pieniądzach . Czyli do napędzenia Snelli się nadają ? Synergia fajna ? 

Snell CV ma sporo cm2 na membranach niskotonowych.  To duża kolumna, prawie 120cm 'wzrostu' i prawie 0.5m głębokości !  Zatem wzmacniacz musi dać trochę Amperów, bo inaczej nie daje rady na większych poziomach.  ADCOM jest do tego świetny - polecam !  350W na 4 ohmach na kanał.  I to na początku w pełnej klasie A, potem A/B (co daje jeden minus - jest to sensu stricte piecyk i można go w ziemie używać jak farelki - prawie 2kVA z sieci cały czas).      Zobacz:  http://www.audioreview.com/product/amplification/amplifiers/adcom/gfa-5500.html . A te Snelle niestety nie lubią grać cicho.  Natomiast kiedy "ruszą", jest genialnie.  Spokojna góra, nieagresywny środek i pełny dół.  I mnóstwo energii w brzuch, nie tylko w uszy.  Odbiór całym ciałem.  Wyłącznie w sporym pomieszczeniu.  Kiedyś miałem je w pokoju 6mx6m z bardzo wysokim sufitem (od 3m do nawet 5.8 m w jednym miejscu).  I to było to !   Teraz są w pomieszczeniu 6mx3.5m i są za duże, mimo, że obok są nieoddzielony korytarz i kuchnia i sumarycznie jest niby 40m2 otwartej przestrzeni, ale do płaszczyzny kolumn jest za blisko.  To znaczy grają dalej super, ale zawsze, kiedy chcę, żeby do mnie "zagadały", kończy się na głośnej sesji (mówię o percepcji poziomu głośności, który mógłby być niższy, żeby był w 100% zadowalający).  Potrzeba więcej m2.   Odradzam także słabszy wzmak.  Lepiej wtedy mniejsze skrzynki.  A do tych dużo prądu i dużo metrów kwadratowych i jest miód.   
Pozdrawiam,
PHdeR.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2020 o 15:04, PHdeR napisał:

Nawet nie wiedziałem, że jest taki klub !  ?  
Wpisuję swój zestaw (foty w załączeniu).  
BTW - polecam do dużych Snelli piecyk ADCOMa (GFA 5500) - czysty i mocny dół pięknie komponuje się z dwoma membranami Snella CV, które grają spokojnie i nieagresywnie, ale bardzo wydajnie.   Duże pudło (1190x270x450) pozwala im dmuchnąć, a wzmacniacz na podwójnych MOSFETach w klasie A/AB ma na to dość prądu.

Mam komplet od prawie 20 lat i powiem szczerze, w tym budżecie nie wiem, na co bym zamieniał.  

Snell CV.jpg

Snell CV back.jpg

ADCOM GFA 5500.jpg

Zobacz zresztą ten test - jest  w miarę dokładny opis tego, jak GFA 5500 się zachowuje (o ile można opisać brzmienie ... ? ).

Niche Cię nie zmyli "hometheater" - tam jest sporo o muzyce.  

https://hometheaterhifi.com/volume_3_3/v3n3k.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, PHdeR napisał:

Zobacz zresztą ten test - jest  w miarę dokładny opis tego, jak GFA 5500 się zachowuje (o ile można opisać brzmienie ... ? ).

Niche Cię nie zmyli "hometheater" - tam jest sporo o muzyce.  

https://hometheaterhifi.com/volume_3_3/v3n3k.html

Dziękuję ?. Poczytam po pracy . Ja mam od tygodnia Snell E IV i jest super mimo że muszę pianki wymienić . To fajne granie które mi bardzo odpowiada . Wzmaki mam mocne 160/200/250 i 300 watowe do wyboru obecnie hegel H2 najsłabszy skradł mi serce . Taki zastrzyk dynamiki do melodyjności Snelli to bardzo dobre połączenie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PHdeR napisał:

Snell CV ma sporo cm2 na membranach niskotonowych.  To duża kolumna, prawie 120cm 'wzrostu' i prawie 0.5m głębokości !  Zatem wzmacniacz musi dać trochę Amperów, bo inaczej nie daje rady na większych poziomach.  ADCOM jest do tego świetny - polecam !  350W na 4 ohmach na kanał.  I to na początku w pełnej klasie A, potem A/B (co daje jeden minus - jest to sensu stricte piecyk i można go w ziemie używać jak farelki - prawie 2kVA z sieci cały czas).      Zobacz:  http://www.audioreview.com/product/amplification/amplifiers/adcom/gfa-5500.html . A te Snelle niestety nie lubią grać cicho.  Natomiast kiedy "ruszą", jest genialnie.  Spokojna góra, nieagresywny środek i pełny dół.  I mnóstwo energii w brzuch, nie tylko w uszy.  Odbiór całym ciałem.  Wyłącznie w sporym pomieszczeniu.  Kiedyś miałem je w pokoju 6mx6m z bardzo wysokim sufitem (od 3m do nawet 5.8 m w jednym miejscu).  I to było to !   Teraz są w pomieszczeniu 6mx3.5m i są za duże, mimo, że obok są nieoddzielony korytarz i kuchnia i sumarycznie jest niby 40m2 otwartej przestrzeni, ale do płaszczyzny kolumn jest za blisko.  To znaczy grają dalej super, ale zawsze, kiedy chcę, żeby do mnie "zagadały", kończy się na głośnej sesji (mówię o percepcji poziomu głośności, który mógłby być niższy, żeby był w 100% zadowalający).  Potrzeba więcej m2.   Odradzam także słabszy wzmak.  Lepiej wtedy mniejsze skrzynki.  A do tych dużo prądu i dużo metrów kwadratowych i jest miód.   
Pozdrawiam,
PHdeR.  

Witaj . Czy orientujesz się może jak z możliwością naprawy sprzętów Adcom ?

Jest możliwość zakupu dwóch monobloków ale jeden jest niestety nie sprawny 

https://www.finn.no/148291764

I czy ta modele są warte uwagi ? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że u mnie zawieszenie jest na gumie, nie na gąbce. 

Poza tym, że zdarza się uświadczyć sybilantów pasmo dźwięku jest zabójczo pełne, wybrzmienia talerzy, wszelkiej maści przeszkadzajek, bas pięknie kontrolowany.

Chce się zająć sprawą rzeczonych sybilantów kombinując nieco z adaptacją akustyczna pomieszczenia. Macie jakąś receptę?

Screenshot_20200504-183752_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Dołączam do klubu z kolumnami Snell type B-minor. Jestem ich posiadaczem od około roku. Te kolumny przewróciły mój świat muzyki do góry nogami i mam niemałą zagwozdkę. Brzmieniowo mi odpowiadają całkowicie, natomiast mam problem z wywołaniem na nich oderwania dźwięku. Przestrzeń jest i to spora jednak zamknięta dosłownie między kolumnami. Kupiłem je od człowieka z Poznania i po przywiezieniu do domu podłączyłem do Cambridge Audio CXN V2 oraz Advance Paris Xi-125. Dźwiękowo ok, jednak od razu zauważyłem, że kolumny nie chcą zniknąć. Pomieszczenie to sypialnia ok 30m2 wtedy jeszcze nie zaadoptowana. Po kilku odsłuchach ze znajomymi i podłączaniu różnych końcówek DYI zdecydowałem się na zakup ASR Emitter. Co jak kilka postów wyżej również skończyło się zwrotem sprzętu do właściciela(dziękuję za taka opcję) Następnie w ciemno kupiłem Electrocompaniet-a ECI5MKII I znowu można powiedzieć to samo. Scena miedzy kolumnami i koniec. Zdecydowałem sie na zakup dyfuzorów. Za kolumnami stoją cztery 2D skyline, natomiast za głową mam trzy 1D fraktalne. W narożnikach i na pierwszych odbiciach z boku tymczasowe pochłaniacze z wełny monrock. Poprawiło się to o czym wcześniej nawet nie miałem pojęcia. Dźwięk zaskakująco ożył, wyklarował itp. Aleni niestety przestrzeni jak nie było tak nie ma. W akcie desperacji pożyczyłem od kolegi moje dawne kolumienki Audiovave Solidus. I tu szczęka mi opadła. Bas jak ze snelli i kolumn nie ma w pokoju, jest tylko muzyka. Od razu zauważyłem , że to sprawa akustyki. Wniosek jaki mi się nasunął to to, że 120 W electrocompanieta jest za mało żeby oderwać dźwięk od snelli. Kolumn nie sprzedam, będę szukał az znajde rozwiązanie problemu. Pomoże ktoś ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2020 o 20:18, johnnykiller napisał:

Właśnie do mnie jadą oryginały. Od razu jak się dowiedziałem, że są na gumie i zdecydowałem o zakupie zamówiłem na ebayu. 

Jonny, wymieniłeś gorne zawieszenia? Jest lepiej?

Tomasz Kowalewski, rozumiem, że jeździłeś kolumnami po pokoju? Może to nie kwestia mocy wzmacniacza? Jeśli masz  problem z akustyką ( a wszystko na to wskazuje) musisz popróbować nie tylko z odległosciami od ścian ale rowniez z dogięciem. Nie znam tych Snelli i nie wiem jak bardzo są podatne na ustawienie ale przewaznie zmiana rozstawienia, daje wiecej niż zmiana wzmacniacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiowit tak , jazdy są cały czas. Mało tego mam salon ok 60m2 i testowałem tam kolumny na długiej jak i na krótkiej ścianie.

Za każdym razem dźwięk nie wychodzi poza kolumny, wszystko dzieje się między nimi. Jeżeli chodzi o akustykę, to dla czego monitorki Audivave znikają całkowicie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tak być, że kolumny nie zagrają poza bazę.

Godzinę temu, EmilioE napisał:

Może one tak grają? Generalnie na tym polega efekt stereo. Chociaż... miałem kiedyś Monitor Audio GS60, które dosłownie rozsuwały ściany. Efekty stereo potrafiły sięgać daleko na zewnątrz bazy. 

EmilioE, kiedy wpadasz do mnie posluchać nowej konfiguracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2020 o 15:25, Tomasz Kowalewski napisał:

Wniosek jaki mi się nasunął to to, że 120 W electrocompanieta jest za mało żeby oderwać dźwięk od snelli. Kolumn nie sprzedam, będę szukał az znajde rozwiązanie problemu. Pomoże ktoś ? Pozdrawiam.

Nie wydaje mi się, żeby to była kwestia watów , raczej aksutyki / ustawienia.
Spróbuj pójść bardziej w trójkąt równoboczny (tj rozsunąć kolumny mocniej) albo przysunąć się do głośnikow. U mnie najbardziej 'na boki' gra jak nie siedzę na kanapie a tak ok metr do przodu. Małym monitorkom generalnie chyba 'łatwiej' się znika. 

Pusc sobie Late home night watersa , tam na początku jest taka kropla wody co powinna ci kapać mocno po lewej stronie pokoju (czasem nawet na godzinie 9 względem twojego siedzenia) zobacz jak ta kropeka 'gra' wzgledem twojego ustawienia

Edytowane przez julius-6

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. Ustawienia stosuję różnorodne, kolumny jeżdżą w różnych konfiguracjach, nie raz co do centymetra są przestawiane. Za każdym razem brak wyjścia dźwięku na zewnątrz kolumn. Dodam, że pokusiłem się nawet o podłączenie w przeciw fazie i jakiegoś super pogorszenia nie było ?. Bas został sterofonika była. Co do kropli na Watersie to znam tą płytę już do obrzydzenia. Kropla jak i psy sa w środku. Głosy z telewizora siedzą w lewej kolumnie ? Montemax to moje drugie konto.

Edytowane przez Tomasz Kowalewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy
W dniu 10.06.2020 o 13:43, Tomasz Kowalewski napisał:

Głosy z telewizora siedzą w lewej kolumnie ?

To raczej radio, a nie TV, ale mniejsza z tym.

Na tym materiale każda poprawnie wykonana kolumna musi "pluć" tymi efekciarskimi dźwiękami na boki i ogólnie w przestrzeń. Niedawno ustawiłem koledze kolumienki Yamahy Pianocraft i też grało to radio Watersa mocno z lewej strony, a psy szczekały z oddali zza ściany pokoju.

 

Myślę, że masz coś nie tak z fazowością kolumn. Zobacz w środku jak są podpięte przewody. Może ktoś grzebał i popierniczył fazę.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kangie napisał:

Myślę, że masz coś nie tak z fazowością kolumn. Zobacz w środku jak są podpięte przewody. Może ktoś grzebał i popierniczył fazę.

Też tak myslę , natomiast zacząłbym od akustyki no i ewentualnie sprawdzić fazę w zasilaniu wzmaka, źródła - potrafi też popsuć scenę, ale raczej nie aż tak, żeby Amused nie grało na boki. 
Kiedys jak grzebałem w kolumnach odwrotnie miałem podpięte terminale od zwrotki co skutkowało rozfazowaniem. Także warto po kolei sprawdzić kolumny czy są identyczne , sprawdzic wszystko kolejno.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.