Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Snell Acoustics


zwyczajnyjerzy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witam szanownych zgromadzonych. To smutny post ponieważ muszę się rozstać ze swoimi Snell Acoustics type E3. Jeśli znajdzie się tu dobra dusza zdecydowana przygarnąć je do siebie w cenie 5000 PLN zapraszam do kontaktu. 724068966

Edytowane przez MarcinVintage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Riczi75 napisał:

I jakie wrażenia z posiadanie kultowych Snell E III ?


Baaardzo pozytywne!  Trochę czasu zajęło mi znalezienie idealnego miejsca dla nich, ale udało się. Z pewnością nie mogą stać blisko tylnej ściany. Lubią szybką elektronikę- w tej chwili mam w systemie DACa Chord Qutest i bas zrobił się w moich 26 metrach, nawet ciut za mały.

Przed Snellami miałem Harbeth SHL5+. Jeśli zapytałbyś, które grają ciekawiej, odpowiedziałbym: Snell E3. Biorąc pod uwagę różnicę w cenie, to niesamowite. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Margin napisał:


Baaardzo pozytywne!  Trochę czasu zajęło mi znalezienie idealnego miejsca dla nich, ale udało się. Z pewnością nie mogą stać blisko tylnej ściany. Lubią szybką elektronikę- w tej chwili mam w systemie DACa Chord Qutest i bas zrobił się w moich 26 metrach, nawet ciut za mały.

Przed Snellami miałem Harbeth SHL5+. Jeśli zapytałbyś, które grają ciekawiej, odpowiedziałbym: Snell E3. Biorąc pod uwagę różnicę w cenie, to niesamowite. 

No to jestem pod wrażeniem że w porównaniu z Harbeth stawiasz Snell-a wyżej . Ja również bardzo sobie cenię Snella głównie za uniwersalność i muzykalność . Ja mam co prawda EIV ale myślę że stara szkoła zachowana . U mnie zostaną na dłużej jako jeden z ciekawych zestawów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Margin napisał:


Baaardzo pozytywne!  Trochę czasu zajęło mi znalezienie idealnego miejsca dla nich, ale udało się. Z pewnością nie mogą stać blisko tylnej ściany. Lubią szybką elektronikę- w tej chwili mam w systemie DACa Chord Qutest i bas zrobił się w moich 26 metrach, nawet ciut za mały

Żadna kolumna z tylnym BR nie gra dobrze przy scianie. E3 warto dać miejsce. Chord faktycnzie z nimi gra świetnie - podciaga kapitalnie bas. 
Jakiego wzmaga uzywasz z nimi ? Najlepiej grają jednak z fajną lampką....

 

Co do porównainia z Harbeth... nie dziwi mnei to w ogole. Siłą Harbeth jest srednica...a średnicę Snell ma spektakularną w budżecie... nie mam pomysłu jakim tak naprawdę... ? prawda @szatan ??

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w każdym budżecie,  dajcie mi kolumny z idealną Górą np ze szpilki SS 7000 plus idealny bas typu electro voice lub focal mezzo utopia i średnica snella - nirvana , szukam takiej.

Co do harbeth shl5 miałem również i koło snella bym ich nawet nie postawił. Bas snell mają duży i niezbyt szybki cos jak ww harbs więc od ściany to minimum 1m a im dalej tym lepiej, 3co ciekawe też podłączałem je z chordem i na basie robi swietną robotę. Potwierdzam snell to lampa a najlepiej trioda choć z barwnym PP też jest zacnie z tranów to halcro daje radę:) 

20201009_125748_copy_1500x2000.jpg

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna kolumna z tylnym BR nie gra dobrze przy scianie. E3 warto dać miejsce. Chord faktycnzie z nimi gra świetnie - podciaga kapitalnie bas. 
Jakiego wzmaga uzywasz z nimi ? Najlepiej grają jednak z fajną lampką....
 
Co do porównainia z Harbeth... nie dziwi mnei to w ogole. Siłą Harbeth jest srednica...a średnicę Snell ma spektakularną w budżecie... nie mam pomysłu jakim tak naprawdę... prawda [mention=13519]szatan[/mention] ??

Tak, gram z pierwszą wersją Cayina A88t na Svetlanach 6550 C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w każdym budżecie,  dajcie mi kolumny z idealną Górą np ze szpilki SS 7000 plus idealny bas typu electro voice lub focal mezzo utopia i średnica snella - nirvana , szukam takiej.
Co do harbeth shl5 miałem również i koło snella bym ich nawet nie postawił. Bas snell mają duży i niezbyt szybki cos jak ww harbs więc od ściany to minimum 1m a im dalej tym lepiej, 3co ciekawe też podłączałem je z chordem i na basie robi swietną robotę. Potwierdzam snell to lampa a najlepiej trioda choć z barwnym PP też jest zacnie z tranów to halcro daje radę:) 
20201009_125748_copy_1500x2000.thumb.jpg.a738364762e4acb827d70fbeee9b265c.jpg

Chord jest mocnym zawodnikiem, ale nie zostaje u mnie. Podoba mi się, że gra równo, ale brakuje mi w nim kremu. :)
No i właśnie się zastanawiam, co dalej. Może Wy mi coś podpowiecie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampizator ?
Jak budżet nie bedzie duzo większy to ja bym chorda zostawił w spokoju i okablował system barwnie.
chord - lampa - snell to się lubi

Lampizator, to już za droga zabawa.
Chciałbym sprawdzić jeszcze RME Adi 2, SMSL M500 i tego Toppinga, o którym wszyscy mówią.
Najwyżej wrócę do Chorda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Margin napisał:


Lampizator, to już za droga zabawa.
Chciałbym sprawdzić jeszcze RME Adi 2, SMSL M500 i tego Toppinga, o którym wszyscy mówią.
Najwyżej wrócę do Chorda...

Nie wydaje mi sie, żeby RME, czy Topping zrobily robote. nei znam smsl

to raczej bedzie kierunek analitycznosci .

chord gra gladko, z SOTM na transporcie werecz analogowo, po prostu brakuje mu w środku słodyczny i życia.

spróbuj wypozyczyc Lumina D2. popsuje sie nieco bas, ale w średnicy pojawią się emocje, barwy... no i nie trzeba osobonego reansportu pod tidal 

jeśli cenisz sobie średnice, granie z lampy, to możesz byc skłonny poswiecic nieco dołu na rzecz środka. 

mam do swojego jadisa d30 svetalny 6550, ale w mojej aplikacji jest trche za wolno na dole do lumina, może z twoim cayinem bedzie lepiej.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi sie, żeby RME, czy Topping zrobily robote. nei znam smsl
to raczej bedzie kierunek analitycznosci .
chord gra gladko, z SOTM na transporcie werecz analogowo, po prostu brakuje mu w środku słodyczny i życia.
spróbuj wypozyczyc Lumina D2. popsuje sie nieco bas, ale w średnicy pojawią się emocje, barwy... no i nie trzeba osobonego reansportu pod tidal 
jeśli cenisz sobie średnice, granie z lampy, to możesz byc skłonny poswiecic nieco dołu na rzecz środka. 
mam do swojego jadisa d30 svetalny 6550, ale w mojej aplikacji jest trche za wolno na dole do lumina, może z twoim cayinem bedzie lepiej.

Od poniedziałku słucham SMSLa.
Po 4 dniach i dziesiątkach przesłuchanych płyt, muszę powiedzieć, że dla moich uszu, to jest niesamowite urządzenie!
Nie wiem jaka będzie ostateczna jego cena, ale biorąc pod uwagę jak gra, już wyjściowa jest atrakcyjna.
Nie zjadłem zębów na audio, ale kilka klocków słyszałem.
Jak pisałem wyżej, Chord mi się podobał- nic w nim nie drażniło, ale grał jednolitą bryłą, wypchniętą do przodu.
SMSL M500 jest jak kameleon. Gra sobie gładko, zwiewnie i nagle ŁUP- dowala jakiś basowy akcent, albo zaskakuje mocną stopą perkusji.
Czasami jest kosmaty i fizjologiczny- jak dobry winyl, a innym razem sypie sybilantami i twardą, siarczystą górą.
Podoba mi się to, bo różnicuje nagrania i daje mnóstwo frajdy.

W związku z tym, że Snelle E3 są kolorowe i dociążone, te eteryczne, pastelowe cechy M500 świetnie współgrają z charakterem E3.

Aha, jeszcze jedno: pudełko jest też preampem- nie wybitnym, cyfrowym, ale u mnie i tak lepiej zagrało wpięte w końcówkę niż z sekcją pre wzmacniacza.

Kończę testy, bo czasy mamy ciężkie i lepiej oszczędzać.
SMSL zostaje w moim systemie.

Swoją drogą, gdyby nie kryzys i zaraza, nie zmieniłbym Harbeth SHL5+ na zdecydowanie tańsze, a jednak dla mojego ucha lepsze- Snelle.
Także moim zdaniem drożej, nie zawsze znaczy lepiej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
3 minuty temu, Tuktus napisał:

Witam kolegów. Nabyłem ostatnio kolumny snell E IV, powoli je testuje z NAD 3020. p. s. Mało o nich jest informacji w necie, może ktoś podeśle jakieś ciekawe linki. Pozdrawiam 

Jest dobra recenzja w języku angielskim

https://www.stereophile.com/content/snell-type-eiii-loudspeaker-page-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MarcinVintage napisał:

To recenzja snell e III, a coś w tym stylu o e IV bo mam sprzeczne informacje nawet odnośnie parametrów kolumn np 6ohm czy 8ohm bo są różne informacje w necie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wita Klubowiczów!

Dołączam do Klubu z Snell E3 i jako to dość leciwe głośniki czy warto pogrzebać w zwrotnicy aby je trochę odmłodzić?

Np. tak jak tu?

https://audioautonomy.com/kolumny-snell-e3-prosta-droga-do-hi-endu/

 

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne koncepty. 
Jeden z nich mowi, aby akurat w Snellu nic nie ruszać.

Nie jestem przekonany co do dość spokojnego  i stonowanego Miflexa na wysokotonówke, ktora i tak jest raczej  po miękkiej niz super detalicznej stronie.

Robi sie juz tutaj gruba loteria i cholera wie, w którą stronę pójdzie brzmienie. 

 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2021 o 21:42, julius-6 napisał:

Są różne koncepty. 
Jeden z nich mowi, aby akurat w Snellu nic nie ruszać.

Nie jestem przekonany co do dość spokojnego  i stonowanego Miflexa na wysokotonówke, ktora i tak jest raczej  po miękkiej niz super detalicznej stronie.

Robi sie juz tutaj gruba loteria i cholera wie, w którą stronę pójdzie brzmienie. 

 

A tak z ciekawości jak nie Miflex jaki kondensator na wysokotonówkę byś zaproponował ?

Szukałem tych oryginalnych czyli 3.0K250V MET nie dostępne:(

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, mirunias38 napisał:

A tak z ciekawości jak nie Miflex jaki kondensator na wysokotonówkę byś zaproponował ?

Szukałem tych oryginalnych czyli 3.0K250V MET nie dostępne:(

Nie mam takiej wiedzy, a nawet jakbym mial to nigdynie ma reguły. Pewnie mozna uzyskać progres, do punktu wyjscia mozna zawsze wrocic, ale jesli nie trafisz to nikt ci kasy za te kondy nie odda

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.