Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Snell Acoustics


zwyczajnyjerzy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, maniek691 napisał:

Witam Jestem zainteresowany zakupem Snell Acoustics model D Posiadam wzmacniacz lampowy yaqin m30 Moze ktos mi doradzi czy bedzie to wspolgralo

Hej. Moim skromnym zdaniem lepszym wyborem byłyby Snell E3 do tego piecyka. 

_ . . _

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Witam Zacne grono.

Snell E3 + Snell CIV. Snell E3 kupione od Jerzego z Torunia - gorące pozdrowienia! Snell CIV zagościły w salonie od tygodnia w stanie marzenie jak na ten wiek. Moje odczucia to E3 x 2, wszystkiego więcej + bardziej otwarta góra/detaliczna (absolutnie nie kłująca, męcząca, wręcz wciągająca co jest dla mnie nowe). Oczywiście E3 zostają i wędrują na poddasze 24m2 do budowanego drugiego systemu (za cholerę ich nie sprzedam). Dla mnie Snell to odkrycie w stosunku jakość/cena. Polecam grupę międzynarodową na FB - kopalnia wiedzy.

 

 

20220927_205805.jpg

Edytowane przez Uli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2022 o 12:52, Uli napisał:

Witam Zacne grono.

Snell E3 + Snell CIV. Snell E3 kupione od Jerzego z Torunia - gorące pozdrowienia! Snell CIV zagościły w salonie od tygodnia w stanie marzenie jak na ten wiek. Moje odczucia to E3 x 2, wszystkiego więcej + bardziej otwarta góra/detaliczna (absolutnie nie kłująca, męcząca, wręcz wciągająca co jest dla mnie nowe). Oczywiście E3 zostają i wędrują na poddasze 24m2 do budowanego drugiego systemu (za cholerę ich nie sprzedam). Dla mnie Snell to odkrycie w stosunku jakość/cena. Polecam grupę międzynarodową na FB - kopalnia wiedzy.

 

 

20220927_205805.jpg

Napisz z czym grają C4

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Uli napisał:

C IV grają z LFD zero LE MK3, E3 z Cayin 265 Ai. Tak mi to jakoś podeszło:).

polecam E3 spróbować z dobrą lampą, bo jeszcze nie pokazały połowy potencjału... szczególnie w średnicy.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Niniejszym z przyjemnością dołączam do klubu z Snell EIII.

Podziękowania dla kolegii @julius-6za wsparcie radami.

Przez jakiś pobędą u mnie grały jako główny zestaw. Karmię je końcówką mocy AB Dayens Ecstasy IVse z lampowym pre Cary Audio Slp05. Źródłem jest Exogal Comet z tranportem zbudowanym na malinie.

Poprzedni właściciel pędził je Unison Research Preludio. Mam wrażenie, że z moim grają lepiej - szybciej się zbierają na basie.

Pierwsze wrażenia to, że są niezwykle muzykalne. Przykuwają do fotela, chce się włączać kolejne płyty. Grają dość dociążonym dźwiękiem, bas jakby lekko podkreślony przez co dźwięk jest soczysty, gęsty. Średnica bajka. Poprawnie budują scenę wgłąb. Na boki jakby gorzej, ale jescze nie testowałem różnych ustawień. 

cdn

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ciszyn11 a więc jednak... 🙂
E3 mają wiele oblicz, jednym z aspektow jest chocby... zawieszenie, u Ciebie chyba ciut krótsze - będzie skutkowalo lepszym basem, ale gorszą barwą, ale to coś co wychodzi głownie na insrumentach akustycznych przy dobrych realizacjach -  tam jest takie dodatkowe pare % na drgnięciach strun itp.

Z E3 można uzyskać fajny bas, ale zazwyczaj poprawny kosztem wybitnej śrecnicy. Ja wychodze z zalozenia, ze lepiej tolerowac nieidalny bas, ale wyciskac 100% ze średnicy, które jest absoltnie niepodrabialna. E3 pokazują 100% z triodą SE - czyli barwne, ale przejrzyste i niepogrubione granie. 2a3 (nawet) 300b (ale te dynamicznejsze), 845 i zapewne 211 - tej ostatniej u siebie nie próbowałem, ale w ciemno wiem, że bedzie fajnie. Jak masz mozliwosc to pożycz i testuj.

Z drugiej strony myślę ze masz inny repertuar i na co innego zwracasz uwagę -  dla mnie tran zazwyczaj zabijał w nich ten pierwiastek niezwykłosci, co nie znaczy, że nie wycisnie sie z nich obiektywnie bdb dzwieku. 

Zawsze grają 'chętnie' , muzykalnie, żywo, dają kontakt  z muzyką, ale nie w napastliwy sposob. Polecam wieczorne sesje ze spokojna muzyką - koją dusze wówczas jak mało co. 

 

1 godzinę temu, ciszyn11 napisał:

Grają dość dociążonym dźwiękiem, bas jakby lekko podkreślony przez co dźwięk jest soczysty, gęsty. Średnica bajka. Poprawnie budują scenę wgłąb. Na boki jakby gorzej, ale jescze nie testowałem różnych ustawień. 

Tak, E3 maja nieco podbity bas, E2 grały mniejszym dołem, mniejszym kopem, ale lepiej jakosciowo i lepiej dobarwiały dolną średnice... były równiejsze, a jednoczesnie mialy wyrazistszą górę. 

Co do ustawien - mozna je próbować z podłogi  - choc zazwyczaj grają gorzej - ale to kwestia pokoju i miejsca odsluchowaego, można próbować dosc blisko siebie i 'na prosto' bez złamania -  w niektorych pomieszczeniach to się sprawdza rewelacyjnie. 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród aktualnych i ciut archiwalnych ogłoszeń na polskich portalach czy ogłoszeniach forumowych wydaje się, że kupienie E II jest bardzo trudne. Jak mi się wydaje - powtarzam wydaje - kolumny cieszyn11 odjechały z Mysłowic - E III. Szukam do lampy na 300B z 24W jakiegoś odpowiedniego głośnika. Snell E jest bardzo mocno brany pod uwagę. A może rekomendacja innego Snell'a? Czy może ktoś z forumowiczów planuje się rozstać? A może jakieś inne kolumny pod jazz, wokal, starszy rock? Pokój odsłuchowy to 28m2. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż począć, ni ma, nigdzie ni ma.
Wszyscy zazdrościmy koledze ciszyn11 !  Szczere gratulacje !
Ale co zrobić ?
Dalej słuchamy na tych swoich, niewiele wartych, nowoczesnych popierdółkach 😉.

Edytowane przez Krzysztof_56775
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż właśnie biorę udział w negocjacji ceny Elll do małego odświeżenia.

https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=277935729

Mam na stanie E IV oraz J IV i uważam je za znakomite kolumny , nie odbiegające jakością brzmienia od Elll. 

Ja swoje JIV właśnie w tej chwili używam , o matko , delektuję się nimi za pomocą transportu Pearl od Thety , przetwornika DS Pro Prime ll od Thety pre lampowego od BAT VK30se i starej końcówki mocy z 1983 roku . Jest pięknie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Riczi75 napisał:

No cóż właśnie biorę udział w negocjacji ceny Elll do małego odświeżenia.

https://www.finn.no/bap/forsale/ad.html?finnkode=277935729

 

Taka cena za EIII to prawdziwa okazja, to jakaś licytacja jest?. Tylko trzeba mieć kogoś na miejscu kto pomoże w przewozie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ciszyn11 napisał:

Taka cena za EIII to prawdziwa okazja, to jakaś licytacja jest?. Tylko trzeba mieć kogoś na miejscu kto pomoże w przewozie.

 

To cena minimalna . Myślę źe pójdą za jakieś 1200-1600zł . Jestem na miejscu dlatego się zaangażowałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W norwegii Snelle bywaja tanio... ze wzgledu na odległosci i problemy z transportem i tak często gęsto... finalnie szkoda sobie głowę zawracać... Chyba , ze ma sie kogos na miejscu . 

 

@ciszyn11 jak wrazenia po dłuzszej znajomosci z E3?

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, julius-6 napisał:

W norwegii Snelle bywaja tanio... ze wzgledu na odległosci i problemy z transportem i tak często gęsto... finalnie szkoda sobie głowę zawracać... Chyba , ze ma sie kogos na miejscu . 

 

@ciszyn11 jak wrazenia po dłuzszej znajomosci z E3?

Jak najbardziej ok. Bas jest nieco poluzowany, mięki ale taki ich urok.  Natomiast czarują na średnicy. Te kolumny grają dźwiękiem jaki pamiętam z dzieciństwa. Pełny, kolorowy. Przestaje się analizować i można się skupić na muzyce.  Przez ostatnie dni grały u mnie po 10g i więcej. Praktycznie każda muzyka brzmi dobrze.

Myślę, żeż te  dobrze by się też  sprawdziły jako fronty w kinie domowym.

Mała próbka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, ciszyn11 napisał:

. Te kolumny grają dźwiękiem jaki pamiętam z dzieciństwa. Pełny, kolorowy. Przestaje się analizować i można się skupić na muzyce.  Przez ostatnie dni grały u mnie po 10g i więcej. Praktycznie każda muzyka brzmi dobrze.

Uwielbiam je dokladnie za to samo. Nie są to najbardziej precyzyjne kolumny pod słoncem, ale cięzko znaleźć coś bardziej muzykalnego. Reprodukcja średnicy z drogą elektroniką jest własciwie referencyjna. Niebywałe co gość wycisnął z tak taniego woofera.

 

U  mnie stanowiły doskonały kontrapunkt bardziej wyczynowych LGMów. W tej chwili nie mam żadnych... ale pewnie jeszcze do nich wróce predzej, czy pozniej...

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A z czym rekomendujecie połączenie Snell E III - oczywiście nie chodzi o źródło lecz wzmacniacz. Pomieszczenie dla E III nie jest/będzie łaskawe - otwarta kuchnia/salon, dość duża powierzchnia. Nie oczekuję "wodotrysków" sonicznych przy tej powierzchni i ustawieniu ale chciałbym wykrzesać ile się da. Jako że to mój drugi (a raczej trzeci) system w domu to i budżet raczej skromniejszy - kloce 2 kzł coś rozsądnego w tranzystorze znajdę? Może jakieś polecenie z "popularnych serwisów" albo ktoś ma na zbyciu? Budżet może być jakoś zwiększony...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtansze co mi przychodzi do glowy z tranow co gra wzglednie to Haiku Sol I , ale to takie raczej kameralne granie bo 25W w kalsie A. W innym razie celowalbym w jakas lampke na el34. 30W juz ładnie tym zabuja

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rejsowiec napisał:

A z czym rekomendujecie połączenie Snell E III - oczywiście nie chodzi o źródło lecz wzmacniacz. Pomieszczenie dla E III nie jest/będzie łaskawe - otwarta kuchnia/salon, dość duża powierzchnia. Nie oczekuję "wodotrysków" sonicznych przy tej powierzchni i ustawieniu ale chciałbym wykrzesać ile się da. Jako że to mój drugi (a raczej trzeci) system w domu to i budżet raczej skromniejszy - kloce 2 kzł coś rozsądnego w tranzystorze znajdę? Może jakieś polecenie z "popularnych serwisów" albo ktoś ma na zbyciu? Budżet może być jakoś zwiększony...:)

Do drugiego systemu jak znalazł . Mocy nie braknie .

https://m.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-stereo-hegel-h1-zbalansowany-xlr-CID99-IDO5ix3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa odpada bo ten zestaw będzie grał długo w ciągu dnia. SOL z tego co wieść gminna niesie jest ok - te 25W może by i popędziło E III. A co do Hegla to kilka razy słyszałem i jakoś nie podeszło; może źle zestawione? Dużo jest Hegla na "portalach" a ja się nie za bardzo wyznaję na tym producencie - H1, H70, H90, H100, H200 etc... Który - jak już - najbardziej do E III do dużej i niewygodnej przestrzeni? A może cóś z innej stajni? Czy jakiś stary Marantz typu PM80 to już profanacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rejsowiec napisał:

Hmmm, a może faktycznie Hegel? Nie za drogie to to, ludzie zadowoleni (oczywiście statystycznie:) wysterować wysteruje a wersje z DAC'iem dają możliwość podpięcia np SOTM i mam rozsądny streaming - korzystam z Roon'a. 

Do tego już chyba możesz podpiąć bezpośrednio SOtMa choć nie wiem czy go odtworzy . Ja mam H2 z P2 i Snell EIV hula aż miło

https://m.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-hegel-h100-czarny-bez-dac-CID99-IDQ83QR.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rejsowiec napisał:

Ten Hegel H100 nie ma DAC'a więc nie ma jak zdekodować sygnału z SOtM'a. Chyba musi być coś z DAC'iem na pokładzie bo osobnego DAC'a to już mi się nie chce kupować... 

Wejście USB ma więc nie wiem co jest grane . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.