Skocz do zawartości
IGNORED

Przedwzmacniacz lampowy do accuclona P-7100


mihau_r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem trzeba wziąć na klatę jak się coś nie uda tu tego zabrakło .  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Piterski napisał:

dlatego ostrzegam, że w tym projekcie są babole, których do dziś nie udało się usunąć.

A tak konkretnie, jaki jest charakter tych "baboli" (czym się charakteryzują?), na które nie ma sposobu by się ich pozbyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, szpakowski napisał:

A tak konkretnie, jaki jest charakter tych "baboli" (czym się charakteryzują?), na które nie ma sposobu by się ich pozbyć?

Może zacznijmy od jakości wykonania:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pre w trakcie poszukiwania przyczyny szumu (notabene znalezionej przeze mnie) przeszło drogę do takiego wyglądu:
ae04ce3b4e8927edgen.jpg

Nie jestem elektronikiem, coś pewnie można by lepiej z tym zrobić, ale różnica jest widoczna...

Buczenie - każdy z trzech pre dostarczonych do mnie i kolegów buczał. Po znalezieniu przyczyny szumu słychać to było ewidentnie. Dwa z trzech buczą nadal, ponieważ Adam przestał się udzielać na tamtym Forum. Wiemy tylko, że znalazł przyczynę buczenia - o czym wypowiedział się dość enigmatycznie. Ja wiem tylko tyle, że pochodzi z zasilacza anodowego, buczy na układzie z 12AY7, jak i ECC88/PCC88 i wiem że próby z innym rozmieszczeniem masy tego nie wyeliminowały.

Zastosowanie wadliwych elementów i wysłanie pre w nie wyposażone, bez uprzedniego sprawdzenia. Nie uwierzę na przykład, że tak wzbudzający pre układ soft-startu u kolegi cudownie zastrajkował dopiero na miejscu...
To samo dotyczy pierdzącego potka głośności...

 

Szumy, brumy... Adam stwierdził, że na jego kolumnach 86dB nic nie wskazywało na te wady. Byliśmy więc przekonani, że to wysokoskuteczne kolumny każdej z trzech osób wyciągają dzięki owej skuteczności. Cóż, niedawno przeprowadziłem eksperyment z użyciem kolumn Keswick Audio Volante o skuteczności 86dB i zarówno szum, a po przywróceniu właściwej wartości rezystora siatki również brumienie było wyraźnie w nich słyszalne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu układ zasadniczo musi mieć podniesione napięcie żarzenia do mniej więcej połowy potencjału katody wtórnika, czyli mniej więcej 1/4 anodowego. Żaden to kłopot w tym przypadku zresztą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do dyspozycji 6.3V i 7V przełączane (patrz drugie foto, nad PCB zasilacza). Nic to nie zmienia w przypadku 12AY7, a w przypadku PCC88 grają lepiej na niższym napięciu - na 7V lampki cicho popiskują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AudioAddicted
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 hours ago, ruszt said:

Ciekawe kto i dlaczego "zniknął" post Piterskiego? ?

Przecież to tylko ostrzeżenie. Słuszne.

Post zniknął ponieważ go zgłosiłem do moderacji pt. "wycieczki osobiste". Pierwsza część była ostrzeżeniem a druga zaczepką typu bezczelnego. Mam już serdecznie dosyć polactwa i januszowania. Jak ktoś ma do kogoś problem to idzie się do sądu, pierze po mordzie lub stawia pół litra i wyjaśnia temat. I to dotyczy osób zaangażowanych w interes - tych było 2, reszta dotyczyła DIY z pełnym dobrodziejstwem inwentarza. Nie mi oceniać kto tu jest winien czy nie. Załatwienie tego tematu na tamtym forum było żałosne. Na zachodzie z hobbystów wyrastają fajne rzeczy. Tutaj, środowisko komuś kto chciał coś zrobić i pokazać od razu wbija nóż w plecy. Dawno temu zagramaniczny znajomy zapytał dlaczego na kernel.org jest tylu dobrych programistów z Polski a żadnej firmy świadczącej profesjonalny support kernela u nas nie ma. Odpowiedziałem z uśmiechem "chu... ci do tego" - śmiał się z tego przez tydzień i skomentował tylko - "pure africa power". Zatem Panowie - bębny do ręki i jedziemy dalej z tematem - kto ma większy bębenek? :)

Nie jestem ani klientem Pana Adama, ani firmą marketingową, mam zamiar zrobić sobie z czystej ciekawości M7 - liczyłem też na tda1541 ale jak tak dalej pójdzie to zabraknie bębniarzy. Z mojej strony eot, chciałem tylko wyjaśnić zniknięcie posta - to nie zamach, spisek czy prezydent federacji - ot zwykły prosty mechanizm.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, AudioAddicted napisał:

Mam do dyspozycji 6.3V i 7V przełączane (patrz drugie foto, nad PCB zasilacza). Nic to nie zmienia w przypadku 12AY7, a w przypadku PCC88 grają lepiej na niższym napięciu - na 7V lampki cicho popiskują.

Nie chodzi o napięcie żarzenia tylko o podniesienie potencjału jednej nogi (czy tam środka jak kto tam ma zrobione) żarzenia z potencjału masy do tych 50V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AudioAddicted napisał:

Buczenie - każdy z trzech pre dostarczonych do mnie i kolegów buczał. Po znalezieniu przyczyny szumu słychać to było ewidentnie. Dwa z trzech buczą nadal, ponieważ Adam przestał się udzielać na tamtym Forum. Wiemy tylko, że znalazł przyczynę buczenia - o czym wypowiedział się dość enigmatycznie. Ja wiem tylko tyle, że pochodzi z zasilacza anodowego, buczy na układzie z 12AY7, jak i ECC88/PCC88 i wiem że próby z innym rozmieszczeniem masy tego nie wyeliminowały.

Zastosowanie wadliwych elementów i wysłanie pre w nie wyposażone, bez uprzedniego sprawdzenia. Nie uwierzę na przykład, że tak wzbudzający pre układ soft-startu u kolegi cudownie zastrajkował dopiero na miejscu...
To samo dotyczy pierdzącego potka głośności...

 

Szumy, brumy... Adam stwierdził, że na jego kolumnach 86dB nic nie wskazywało na te wady. Byliśmy więc przekonani, że to wysokoskuteczne kolumny każdej z trzech osób wyciągają dzięki owej skuteczności. Cóż, niedawno przeprowadziłem eksperyment z użyciem kolumn Keswick Audio Volante o skuteczności 86dB i zarówno szum, a po przywróceniu właściwej wartości rezystora siatki również brumienie było wyraźnie w nich słyszalne!

Co to znaczy buczenie ? "Dwa z trzech buczą nadal" - co to znaczy ?

Jaka była znaleziona przyczyna szumu ?

"Ja wiem tylko tyle, że (buczenie) pochodzi z zasilacza anodowego..." - deklarujesz, że nie jesteś elektronikiem ale "wiesz", że buczenie pochodzi z zasilacza anodowego ? (to dosyć dziwne, nie sądzisz),

"Wzbudzający pre układ soft-startu..." ???

"Pierdzący potek głośności..." ???

Niewiarygodne, że w prostym w gruncie rzeczy układzie występuje jakieś skupisko plag egipskich.

Jeśli piszecie o jakichś objawach niesprawności występujących w przedwzmacniaczu (czy wzmacniaczu - nie ma znaczenia) to starajcie się używać określeń ściśle definjujących dany objaw, bo czym innym jest szum, czym innym brum a jeszcze czym innym jest buczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Daniel_68412 napisał:

Pierwsza część była ostrzeżeniem, a druga zaczepką typu bezczelnego.

Zapytałem go czy mu nie wstyd, a Ty to podciągasz pod osobiste wycieczki?
Masz racje wydaj prawie 4 tys, a potem sam się z tym bujaj. Ostrzeżenie dotyczyło właśnie wyrobów z pod ręki Adama.

Może ja też powinienem Twój post zgłosić pod osobiste wycieczki bo co mają znaczyć te słowa ...

36 minut temu, Daniel_68412 napisał:

Mam już serdecznie dosyć polactwa i januszowania.

ich wydźwięk jest bardziej prostacki niż to co ja napisałem bezpośrednio do Mc.
 

Gwoli wyjaśnienia nie wydałem na szczęście żadnej kasy na produkty Adama i po tej historii tego nie zrobię.
Gdyby się potrafił zachować to tego smrodu by nie było.

10 minut temu, szpakowski napisał:

Jeśli piszecie o jakichś objawach niesprawności występujących w przedwzmacniaczu (czy wzmacniaczu - nie ma znaczenia) to starajcie się używać określeń ściśle definjujących dany objaw, bo czym innym jest szum, czym innym brum a jeszcze czym innym jest buczenie.

No to szumiał i brumił 50Hz równocześnie, a sterowanie potencjometrem głośności dokładało kolejne efekty specjalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piterski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Piterski napisał:

Zapytałem go czy mu nie wstyd, a Ty to podciągasz pod osobiste wycieczki?
Masz racje wydaj prawie 4 tys, a potem sam się z tym bujaj. Ostrzeżenie dotyczyło właśnie wyrobów z pod ręki Adama.

Może ja też powinienem Twój post zgłosić pod osobiste wycieczki bo co mają znaczyć te słowa ...

ich wydźwięk jest bardziej prostacki niż to co ja napisałem bezpośrednio do Mc.
 

Gwoli wyjaśnienia nie wydałem na szczęście żadnej kasy na produkty Adama i po tej historii tego nie zrobię.
Gdyby się potrafił zachować to tego smrodu by nie było.

No to szumiał i brumił 50Hz równocześnie, a sterowanie potencjometrem głośności dokładało kolejne efekty specjalne.

Brawo Piterski!

 

Godzinę temu, Daniel_68412 napisał:

Odpowiedziałem z uśmiechem "chu... ci do tego"

Dodam jeszcze ten skandaliczny  fragment; może sam zgłosisz siebie, bo ja nie mam w zwyczaju donosić

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez justinet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Daniel_68412 said:

. Mam już serdecznie dosyć polactwa i januszowania.

 

 

Dowiodłeś tym zdaniem swojego poziomu. Gratulacje!

Jesteś dokładnie taki sam.

Tandetę należy tępić, a nie jej przyklaskiwać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dało rady wziąć to pre na testy z możliwością zwrotu? Ja tak zrobiłem,  podobnie jak z trzema innymi przedwzmacniaczami. Fnalnie wybrałem Cary Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Piterski napisał:

No to szumiał i brumił 50Hz równocześnie, a sterowanie potencjometrem głośności dokładało kolejne efekty specjalne.

No to nareszcie coś bardziej konkretnego ?

I ponowię pytanie, jaka była zdiagnozowana przyczyna szumów ?

O brum 100 Hz nie pytam, bo przyczyną wydaje się być rzeczywiście kiepskiej jakości zasilacz napięcia anodowego.

Ale ... mam już na wstępie kilka uwag, wątpliwości:

po pierwsze pierwsza lampa (ta do której dołączony jest potencjometr) pracuje przy bardzo małym prądzie (ok. 1 mA), podobnie zresztą druga a to nie są w żadnym wypadku optymalne warunki pracy dla 12AY7 - można by wręcz powiedzieć fatalne,

po drugie pierwsza lampa pracuje przy zdecydowanie zbyt wysokim wzmocnieniu, nawet zakładając, że transkonduktancja w punkcie pracy wynosi tylko 500 umhO x 125k (Ra) daje wzmocnienie napięciowe x 62.5,

po co tak wielkie wzmocnienie ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szpakowski napisał:

drugie pierwsza lampa pracuje przy zdecydowanie zbyt wysokim wzmocnieniu, nawet zakładając, że transkonduktancja w punkcie pracy wynosi tylko 500 umhO x 125k (Ra) daje wzmocnienie napięciowe x 62.5,

Rezystor katodowy nie jest zbocznikowany, także ten ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, przemak napisał:

Rezystor katodowy nie jest zbocznikowany, także ten ?

Rzeczywiście dopiero w tym momencie sobie uświadomiłem, że przy obliczaniu wzmocnienia napięciowego nie wziąłem pod uwagę obecności rezystora katodowego ca. 3.15 KOhm.

Więc już się poprawiam, biorąc pod uwagę Rk wzmocnienie napięciowe pierwszej lampy wynosić będzie ok. 25 czyli prawie 20 dB co i tak jest wartością bardzo dużą jak na układ przedwzmacniacza-bufora (pozostałe uwagi wciąż są aktualne).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, szpakowski napisał:

po pierwsze pierwsza lampa (ta do której dołączony jest potencjometr) pracuje przy bardzo małym prądzie (ok. 1 mA), podobnie zresztą druga a to nie są w żadnym wypadku optymalne warunki pracy dla 12AY7 - można by wręcz powiedzieć fatalne

Hiroyasu Kondo san który zaprojektował ten układ świadomie tak to poustawiał, najwyraźniej nie uważał że są to fatalne warunki pracy dla tej lampy. Niestety nie zapytamy go już o to, bo zmarł w 2006 roku.

 

19 minut temu, szpakowski napisał:

wzmocnienie napięciowe x 62.5

Nie wiem skąd wziąłeś taką wartość, realne wzmocnienie jest na poziomie ~x20. Owszem, to wciąż sporo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, szpakowski napisał:

Przecież gdyby był zbocznikowany to wzmocnienie napięciowe byłoby jeszcze większe nie sądzisz ?

Widzę, że 30x ze zbocznikowanym, z niezbocznikowynym raczej mniej mniej,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prąd wydaje się być OK, ok 1mA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mc Gyver kto jest autorem tego rozwiązania mnie zupełnie nie interesuje (a w szczególności czy jest on san, imć czy jaki tam inny waść), interesuje mnie tylko układ i jego parametry techniczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mam oscylogram z ubiegłego roku jak wygląda prostokąt 10kHz na wyjściu takiego pre. Jak znajdę to wkleję.

Edit: znalazłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, McGyver napisał:

prostokąt 10kHz na wyjściu takiego pre

Ale on nic nie mówi... Może dlatego nie byłeś w stanie wyłapać problemów, na etapie wykonania, jeszcze przed wysyłką...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mc Gyver mógłbyś wrzucić parę słów komentarza do zamieszczonego foto przebiegu (Twojego komentarza a nie zaczerpniętego z internetu czy gdzieś zasłyszanego)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, szpakowski napisał:

Co to znaczy buczenie ? "Dwa z trzech buczą nadal" - co to znaczy ?

Jaka była znaleziona przyczyna szumu ?

"Ja wiem tylko tyle, że (buczenie) pochodzi z zasilacza anodowego..." - deklarujesz, że nie jesteś elektronikiem ale "wiesz", że buczenie pochodzi z zasilacza anodowego ? (to dosyć dziwne, nie sądzisz),

"Wzbudzający pre układ soft-startu..." ???

"Pierdzący potek głośności..." ???

Niewiarygodne, że w prostym w gruncie rzeczy układzie występuje jakieś skupisko plag egipskich.

Jeśli piszecie o jakichś objawach niesprawności występujących w przedwzmacniaczu (czy wzmacniaczu - nie ma znaczenia) to starajcie się używać określeń ściśle definjujących dany objaw, bo czym innym jest szum, czym innym brum a jeszcze czym innym jest buczenie.

Jeżeli przerasta Cię mowa potoczna, bądź oczekujesz ode mnie fachowej terminologii z dziedziny którą się na codzień nie zajmuję to ciężko Ci będzie uzyskać odpowiedź. Nie jestem elektronikiem, ja muzyki słucham. A i kolumny tworzę...

Między innymi dlatego kupiłem przedwzmacniacz, a nie zbudowałem go.

Jeżeli zatem w pralce coś "żęrzoli" to ktoś inny musi zdiagnozować problem w oparciu, lub nie o opisy (tu wstawić "producent", "serwisant", "mechanik" - w zależności od potrzeb), nie jej użytkownik...

I tego się trzymamy kolego.

 

5 godzin temu, przemak napisał:

Nie chodzi o napięcie żarzenia tylko o podniesienie potencjału jednej nogi (czy tam środka jak kto tam ma zrobione) żarzenia z potencjału masy do tych 50V.

Nie wiem, nie znam się i ponownie - ja muzyki słucham, co przyczyniło się do zakupu, a nie samodzielnego składania. Choć decydującym czynnikiem był oczywiście zwykły brak czasu. Chyba że to pytanie jest skierowane do twórcy mojego egzemplarza ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AudioAddicted
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kolumny - to chyba dobre, skoro (mimo że to początek drogi) spotykam się z pozytywnymi opiniami, a pierwszy sprzedany egzemplarz pogonił mocarne kolumny oparte na przetwornikach 12" Tannoy Gold Monitor... No, ale nie mnie oceniać - Jak ktoś mieszka w UK, to może je bezinteresownie posłuchać w dwóch moich pokojach odsłuchowych - w jednym z nich jest rzeczone pre:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w drugim równie ciekawy dobór sprzętu:
DSCF5562_gen.jpg

Ale elektronikę pozostawiam innym. I to tyle ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, AudioAddicted napisał:

Nie jestem elektronikiem, ja muzyki słucham. A i kolumny tworzę...

A jakim cudem to robisz. Na słuch...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, AudioAddicted napisał:

Nie wiem, nie znam się i ponownie - ja muzyki słucham, co przyczyniło się do zakupu, a nie samodzielnego składania. Choć decydującym czynnikiem był oczywiście zwykły brak czasu. Chyba że to pytanie jest skierowane do twórcy mojego egzemplarza 

To nie pytanie tylko sugestia, kierowana albo do twórcy albo do tego, kto to naprawia. Zrozumiałem, że ty to doprowadziłeś do porządku, jeżeli odkryłeś przyczynę? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem przyczynę szumu jedynie. W drodze prób i błędów w pewnym momencie porównywałem wartości istniejących rezystorów do jakiegoś schematu WK-WA i odkryłem, że Grid Stopper zamiast 470Ω-1kΩ wlutowany był rezystor 100kΩ.  ?

Z brumem natomiast nie poradziłem sobie do końca. W oparciu o ten wpis: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) przerobiłem masę na masę z centralnym punktem i brum zmalał. Ale wciąż jest. W przypadku wzmaka lampowego jest cisza, w przypadku "krzemowca" nie jest irytujący i praktycznie nie słyszany z miejsca odsłuchowego. Kolega @hubertrs może potwierdzić, wręcz zarzekał się, że przesadzam z tym brumem ?

Domniemanie pętli masy zweryfikowane - to na pewno nie jest przyczyną ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AudioAddicted
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, AudioAddicted napisał:

Ja znalazłem przyczynę szumu jedynie. W drodze prób i błędów w pewnym momencie porównywałem wartości istniejących rezystorów do jakiegoś schematu WK-WA i odkryłem, że Grid Stopper zamiast 470Ω-1kΩ wlutowany był rezystor 100kΩ.  ?

Z brumem natomiast nie poradziłem sobie do końca. W oparciu o ten wpis: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) przerobiłem masę na masę z centralnym punktem i brum zmalał. Ale wciąż jest. W przypadku wzmaka lampowego jest cisza, w przypadku "krzemowca" nie jest irytujący i praktycznie nie słyszany z miejsca odsłuchowego. Domniemanie pętli masy zweryfikowane - to na pewno nie jest przyczyną ?

Rozumiem. Dziwne, większość wzmacniaczy gitarowych ma tam 33k i jest ok. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jedynie domyślać się, że dla innej lampy - jeśli to miałoby znaczenie - 33kΩ jest w porządku. W każdym razie, u mnie (po czym również w dwóch pozostałych pre) zawitał 1kΩ i ten problem nas odszedł ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.