Skocz do zawartości
IGNORED

Porządny solidny CD około 2500 zl


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiem wymijająco: ma to grać ze wzmacniaczem i kolumnami:)

Dziś są te jutro tamte... Nie da się przewidzieć z czym docelowo zagra. Globalnie to nie ma szans trafić w synergię przy takiej ilości sprzętu. Poza tym dobry CD zawsze się obroni niezależnie w jaki tor go włączymy. Szukam takiego jak w temacie... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slaaawek

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ok.3000pln kupisz Theta Miles ( lepsza jest wersja z xlr )

za ta kasę to jeden z ciekawszych odtwarzaczy 

mozesz spróbować tez jakiegoś Meridiana 

z tym , ze to naprawdę ważne w jakim systemie to ma grać ..., bo nawet wysokiej klasy elementy zle dobrane mogą nie dac finalnie "dobrego" brzmienia ,ale rozumiem ze to tajemnica ?

27 minut temu, slaaawek napisał:

Odpowiem wymijająco: ma to grać ze wzmacniaczem i kolumnami:)

Dziś są te jutro tamte... Nie da się przewidzieć z czym docelowo zagra. Globalnie to nie ma szans trafić w synergię przy takiej ilości sprzętu. Poza tym dobry CD zawsze się obroni niezależnie w jaki tor go włączymy. Szukam takiego jak w temacie... 

 

Mógłbym odpowiedzieć przekornie : kup jakikolwiek dobry za 2500pln

jak nie ma szans trafić w synergie to po co wogole szukać ? Zapewniam Cię ze można , ważne jednak jakiego dzwieku szukamy

Dobry odtwarzacz wpięty w słaba resztę toru może się jednak nie obronić ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież, jak mniemam, i tak trzeba kupić płytę CD (chyba, że wystarcza Tidal Premium). Więc dyskusja o wyższości jednego rozwiązania nad drugim nie ma sensu. Droższe streamery są często wykorzystywane właśnie jako końcówki DAC do dobrych CD jako transport. Tego natomiast nikt nie zakwestionuje, że zwykle w streamerach a CD za podobne pieniądze w tych pierwszych DAC będzie lepszy. Lepszy streamer ma też zwykle szereg ustawień dla osobnych wejść, co warto wykorzystać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, slaaawek napisał:

Proszę o powrót do konkretnych propozycji odtwarzaczy CD jak w temacie. To nie jest wątek dotyczący wyższości plików na płytą CD lub odwrotnie..

Masz może jakiś dac? Może sam transport CD ci wystarczy ? Osobiście słucham plików i CD. DAC umożliwa podpięcie rożnych źródeł, włącznie ze streamerem, czy TV, co znacznie zwiększa funkcjonalność systemu. Dzisiejsze przetworniki to już często bardzo dobre granie, bez przepłacania. Jest w czym wybierać.

Nie chcę tu generalizować, bo są różne streamery i cd playery, ale z CD ciężko jest się wyleczyć. Pomimo, ze mam większość płyt zgranych do plików, dostęp do Tidal i Spotify...to wolę odpalić płytę CD i słuchać muzyki z krążka. Może to dziwne, ale do niedawna uważałem że nie ma większej różnicy między plikiem, a CD z dobrego streamera. Miałem kilka cd playerów jako transport, ale dopiero dedykowany transport zrobił róźnicę. 

Pozdrawiam wszystkich ceniących zarówno zalety streamingu / plików jak i muzykę z fizycznych nośników :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kazik-t napisał:

 

 

po co temat zaśmiecać, wystarczy dobry odtwarzacz.

No właśnie , po co ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, artur 1984 waw napisał:

zwykle w streamerach a CD za podobne pieniądze w tych pierwszych DAC będzie lepszy.

Zwykle jest dokładnie odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, człowiek zakłada prosty temat a tu tyle mądrali...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miej pretensji Sławku i nie spodziewaj się konkretów skoro posługujesz się ogólnikami podając pobieżne informacje... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa nie młode modele : Marantz Cd-6006, jeszcze starsza Yamaha CD-S 700. I chyba już nie osiągalny jako nowy Onkyo C-7070.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, kocurro napisał:

Nie miej pretensji Sławku i nie spodziewaj się konkretów skoro posługujesz się ogólnikami podając pobieżne informacje... 

Sedno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, McGyver said:

Zwykle jest dokładnie odwrotnie.

Ja się opieram na własnym doświadczeniu: Denon DCD-1600NE a Pioneer N-70AE - urządzenia z podobnej półki cenowej a streamer "gra lepiej". W przypadku Pionka mam XLR a w Denonie nie. Subiektywne odczucie jest takie, że Pionek gra bardziej szczegółowo, prezentując wyższy potencjał dźwięku. Stąd Denona traktuję jako źródło. To oczywiście żaden argument, ale w salonach też wskazywano mi, że zwykle w tej kwocie streamery będą oferować wyższą jakość dźwięku (rzecz jasna jeżeli mają funkcje DAC). Ale chętnie - szczerze - posłucham dlaczego jest odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem 

3 minuty temu, artur 1984 waw napisał:

Ale chętnie - szczerze - posłucham dlaczego jest odwrotnie.

Nie twierdzę że zawsze. Twierdzę że zwykle. Natomiast z tego co napisałeś wynika że opierasz się na jednym przypadku oraz jednej cudzej opinii. Trochę tego sprzętu testowałem, niestety w streamerach dość często DAC jest potraktowany po macoszemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marek-1969 napisał:

Dwa nie młode modele : Marantz Cd-6006

Ostatnio spotkałem się z opinią, że do 2tys nie znajdzie się nic lepszego z nowych CD i że cena nowego CD6006 to więcej niż okazja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minutes ago, McGyver said:

Napisałem 

Nie twierdzę że zawsze. Twierdzę że zwykle. Natomiast z tego co napisałeś wynika że opierasz się na jednym przypadku oraz jednej cudzej opinii. Trochę tego sprzętu testowałem, niestety w streamerach dość często DAC jest potraktowany po macoszemu.

A co też o konstrukcji DACa może powiedzieć osoba, która nie potrafi sklecić prostego układu lampowego? Sama "konstruuje" DACe opierając się na gotowych (polutowanych) chińskich płytkach. Konstrukcja ogranicza się do wymyślenia nazwy - Protagonist. Każdy egzemplarz jest inny w zależności od tego co tam Chińczyk ma na stanie ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ruszt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minutes ago, lowfi81 said:

Ostatnio spotkałem się z opinią, że do 2tys nie znajdzie się nic lepszego z nowych CD i że cena nowego CD6006 to więcej niż okazja.

Obecnie w sprzedaży jest CD6006 UK EDITION.,Nie wiem jak w polsce Ale w uk cena nowego to nie całe  1500zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość istotne, że jest to sprzęt nowy na 3-letniej gwarancji. Ja 4 razy naciąłem się na używanym CD, więc z mojej perspektywy wolę nowy sprzęt.

 

UK EDITION wnosi jakieś zmiany, czy to tylko marketing?

 

edit: już doczytałem, że ulepszono stopień analogowy i zastosowano poprawki w zasilaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lowfi81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potraficie wyobrazić sobie sytuację, że wchodzicie do sklepu audio i chcecie kupić tylko jedną rzecz: odtwarzacz CD. Sprzedawca pyta: a z czym ma to grać. A Wy mu odpowiadacie: Panie nie wiem jeszcze, jestem tu na razie by sprawdzic i kupić dobry CD player. On zaś odpowiada: Panie ale to nie tak, najpierw musisz Pan wiedzieć z czym to ma grać.... Inaczej nie kupuj.

Chwytacie teraz absurdalność Waszych pytań "z czym to ma grać"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, slaaawek napisał:

Potraficie wyobrazić sobie sytuację, że wchodzicie do sklepu audio i chcecie kupić tylko jedną rzecz: odtwarzacz CD. Sprzedawca pyta: a z czym ma to grać. A Wy mu odpowiadacie: Panie nie wiem jeszcze, jestem tu na razie by sprawdzic i kupić dobry CD player. On zaś odpowiada: Panie ale to nie tak, najpierw musisz Pan wiedzieć z czym to ma grać.... Inaczej nie kupuj.

Chwytacie teraz absurdalność Waszych pytań "z czym to ma grać"?

jak sluchalem kiedys denona dcd 720  i kilkaktrotnie drozszy model arcama tez cd na tych samych  kolumnach wzmakaku i  pomieszczeniu

nie widzialem zadnej slyszalnej roznicy w dzwieku

kup sobie cokolwiek na serio akurat zrodlo wnosi najmniej

jesli sie upierasz przy tych staromodnych plytach kup sobie cokowliek ot model denona np dcd 720 albo 800 ne albo cos mrantza bedziesz zadowolony - nie ma sensu przeplacac lepiej kupic lepsze kolumny albo wzmacniacz to moja uczciwa opinia

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ohmygod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minutes ago, ohmygod said:

jak sluchalem kiedys denona dcd 720  i kilkaktrotnie drozszy model arcama tez cd na tych samych  kolumnach wzmakaku i  pomieszczeniu

nie widzialem zadnej slyszalnej roznicy w dzwieku

kup sobie cokolwiek na serio akurat zrodlo wnosi najmniej

jesli sie upierasz przy tych staromodnych plytach kup sobie cokowliek ot model denona np dcd 720 albo 800 ne albo cos mrantza bedziesz zadowolony - nie ma sensu przeplacac lepiej kupic lepsze kolumny albo wzmacniacz to moja uczciwa opinia

 

 

Źródło  wnosi najmniej????? No no nieźle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ronaldo9 napisał:

Źródło  wnosi najmniej????? No no nieźle. 

oczywiscie ze zrodlo wnosi najmniej to uz wiecej zrobi mastering nagrania niz zrodlo no chyba ze mowimy o wyjatkowym szrocie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, ohmygod napisał:

 

kup sobie cokolwiek na serio akurat zrodlo wnosi najmniej

 

 

 

Sławku 

zawsze możesz słuchać takich właśnie rad

ale moim zdaniem rola źródła jest bardzo istotna , bo tam wszystko się zaczyna i jak będzie słabe to później ciężko to będzie odratować , może na budżetowym sprzęcie te roznice są maloslyszalne , ale jeśli masz porządny wzmak i kolumny to roznice miedzy źródłami są naprawdę duże 

Nie wiem po co te narzekania przecież dostałeś pare propozycji:

Theta Digital Miles

Meridian 508( choć tu nie jestem pewien numerka )

Bumpalump zaproponował :

Sony 557 i Pioneer PD-75

Arcam? Nie wiem, nie słuchałem 

z nowych może jakiś Vincent, Jolida , widziałem w ogłoszeniach Cary CDP-1

jest tego mnóstwo , każdy będzie miał jakieś typy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, morawka napisał:

Sławku 

zawsze możesz słuchać takich właśnie rad

ale moim zdaniem rola źródła jest bardzo istotna , bo tam wszystko się zaczyna i jak będzie słabe to później ciężko to będzie odratować , może na budżetowym sprzęcie te roznice są maloslyszalne , ale jeśli masz porządny wzmak i kolumny to roznice miedzy źródłami są naprawdę duże 

Nie wiem po co te narzekania przecież dostałeś pare propozycji:

Theta Digital Miles

Meridian 508( choć tu nie jestem pewien numerka )

Bumpalump zaproponował :

Sony 557 i Pioneer PD-75

Arcam? Nie wiem, nie słuchałem 

z nowych może jakiś Vincent, Jolida , widziałem w ogłoszeniach Cary CDP-1

jest tego mnóstwo , każdy będzie miał jakieś typy

ten koles wpuszcza sie w maliny nie sluchaj sie bo to naganiacz

cd z przzedzialu 100 -2500pln spelnia twoje wymagania az za nadto

a najwazniejsze sa

akustyka pomieszczenia (minium 80 % dzwieku z kolumny jaki slyszymy to zwykle odbicia od roznych powierzchni reszta to efekt pracy samego przetwornika)

dalej sa kolumny

wzmaczniacz

jakosc nagranej muzyki a zwlaszcza mastering  i dynamika nagrania

a dopiero zrodlo

dzis podstawowe modele cd  maja na serio znakomite brzmienie

jesli ktos ci mowi inaczej to znaczy ze chce cie orznac na kase

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ohmygod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ohmygod napisał:

ten koles wpuszcza sie w maliny nie sluchaj sie bo to naganiacz

cd z przzedzialu 100 -2500pln spelnia twoje wymagania az za nadto

a najwazniejsze sa

akustyka pomieszczenia (minium 80 % dzwieku z kolumny jaki slyszymy to zwykle odbicia od roznych powierzchni reszta to efekt pracy samego przetwornika)

dalej sa kolumny

wzmaczniacz

jakosc nagranej muzyki a zwlaszcza mastering  i dynamika nagrania

a dopiero zrodlo

dzis podstawowe modele cd  maja na serio znakomite brzmienie

jesli ktos ci mowi inaczej to znaczy ze chce cie orznac na kase

Owszem wpuszczam się w maliny, bo bardzo je lubię ...

najlepiej jak radzi Wujek Dobra Rada: kup coś za 100zl , najlepiej nowego , źródło i tak nic nie wnosi 

a później mamy temat zastępczy - akustyka ( najlepiej wyłóż sobie ściany opakowaniami z jajek , a na podłogę i sufit flamandzkie arrasy ) i do tego naukowy wywód , 

jak ktoś ma mało do powiedzenia w temacie sprzętu to zaczyna pierdzielic o akustyce jakby był jakimś inżynierem dzwieku , a przecież to jest oczywistość o której nawet nie trzeba wspominać 

OMG

zaproponuj jakiś CD w temacie ...może być podstawowy o znakomitym brzmieniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, morawka napisał:

Owszem wpuszczam się w maliny, bo bardzo je lubię ...

najlepiej jak radzi Wujek Dobra Rada: kup coś za 100zl , najlepiej nowego , źródło i tak nic nie wnosi 

a później mamy temat zastępczy - akustyka ( najlepiej wyłóż sobie ściany opakowaniami z jajek , a na podłogę i sufit flamandzkie arrasy ) i do tego naukowy wywód , 

jak ktoś ma mało do powiedzenia w temacie sprzętu to zaczyna pierdzielic o akustyce jakby był jakimś inżynierem dzwieku , a przecież to jest oczywistość o której nawet nie trzeba wspominać 

OMG

zaproponuj jakiś CD w temacie ...

tak z pewnoscia masz racje cd za 10 tys z pewnoscia rozwiaze wszyskie problemy brzmieniowe ich nabywcy

jestes idiota albo naganiacz nie ma innego wyjscia

jak juz mowie w cenenie do 2500pln wystarczy ot zwykly denon dcd800 albo starszy (w zasadzie to jest to samo) dcd 720

np znakomite brzmienie

2 minuty temu, morawka napisał:

Owszem wpuszczam się w maliny, bo bardzo je lubię ...

najlepiej jak radzi Wujek Dobra Rada: kup coś za 100zl , najlepiej nowego , źródło i tak nic nie wnosi 

a później mamy temat zastępczy - akustyka ( najlepiej wyłóż sobie ściany opakowaniami z jajek , a na podłogę i sufit flamandzkie arrasy ) i do tego naukowy wywód , 

jak ktoś ma mało do powiedzenia w temacie sprzętu to zaczyna pierdzielic o akustyce jakby był jakimś inżynierem dzwieku , a przecież to jest oczywistość o której nawet nie trzeba wspominać 

OMG

zaproponuj jakiś CD w temacie ...

sadze ze masz pojecie o audio jak swinia o lotach na ksiezyc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi czytając obraźliwe teksty... Chłopaki proszę dajcie spokój w tej wymianie słówek... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ohmygod napisał:

tak z pewnoscia masz racje cd za 10 tys z pewnoscia rozwiaze wszyskie problemy brzmieniowe ich nabywcy

jestes idiota albo naganiacz nie ma innego wyjscia

jak juz mowie w cenenie do 2500pln wystarczy ot zwykly denon dcd800 albo starszy (w zasadzie to jest to samo) dcd 720

np znakomite brzmienie

sadze ze masz pojecie o audio jak swinia o lotach na ksiezyc

Akurat bardzo lubię serie Muppetow "Swinie w kosmosie" i akurat Piggy na pewno miała więcej kultury od Ciebie 

akurat Thete Miles sprzedałem koledze za 3000pln, a żaden z zaproponowanych przeze mnie CD nie kosztuje na rynku wtórnym więcej niż 3-3.5K

ale co ty możesz o tym wiedzieć , skoro takie sprzęty widziałeś tylko na obrazku a obracasz się w świecie budżetowych Denonikow i podobnych playerkow , w sumie wiec nie dziwi Twoje Eureka : źródło nic nie wnosi

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.