Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha RXV 450 - kto ma ?


makko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jesli ktos ma Y RXV 450 to prosze o podpowiedz, jak ustawić i jaka plyte wlozyc do dvd zaby na wyswietlaczu pojawily sie wszytskie literki glosnikow ??? Do tej pory caly czas mam na wyswietlaczu A i B, a dzwiek rozchodzi sie z 5 glosnikow i suba....????

 

Dzieki za wszystkie informacje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem problem w drugą stronę nie wiem o co chodzi że mimo że mam tylko 5+sub pojawia mi się tylny.

Włącz np. Dwie Wieże i DTS-ES (na pilocie EX/ES) powinno "zapalić" się wszystko .

 

odpowiedź laika :-))

 

zapraszam do ojego pytania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. Zeby paliło się więcej głośników musisz mieć płyte nagrana w systemie 5.1 lub 6.1 . Amplituner odczytuje sygnały w jakich nagrana została płyta a nie ile podłączyłes głośników . A słychać wszystkie bo miksuje na dżwiek przestrzenny. To jedna strona medalu. Może też być coś z podłączeniem dvd do ampli lub z ustawieniem ampli. Ja miałem przez krótki moment taką sytuację że paliły się dwa głośniki bo na pilocie nie przełączyłem przycisku dvd . Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jupiter,

 

dzieki za info. No coż u mnie nadal nie wysiwetlaja sie pozostale glosniki poza A i B. Ale spytam jak masz podłączone DVD do ampa: poprzez optyczny czy coaxial ??

Ja tez mam sub A8.2 jak Ci sie sprawuje, jak ustawiles Cross.... ?? Ile Hz ?

 

Co musi być napisane na plytce DVD aby wg Ciebie pojawily sie wszytski glosniki na wyswietlaczu ??

 

dzieki

maciek

 

 

ps a moze masz instrukcje po polsku nop w .pdf ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVD mam podłaczone przez optical,

co do ustawienia suba to tez mam pytanie w swoim poście

obecnie mam ustawione na ampie crossover na 80Hz a na subie na 100Hz i też zastanawoma się czy to jest odpowiednie ustwienie ( nie wiem czy to amplituner nie odcina sygnału do subwoofera i nie powinno być nastawione na max lub ma minimum-też czekam na wyjaśnienie)

 

co do płytek to wiem że jęsli jestścieżka DTS-ES to zapala mi się tylny surround mimo ze w ustwaieniach

(1 SOUND MENU)mam ustawione NONE (ustawienie głośnika tylneo dźwięku otaczającego SURR B) ale to amplitunaer przy takim ustawieniu jak to wnioskuje z instrukcji - miksuje tylne kanały na TYLKO lewy i prawy

 

Może razem uda nam się coś więcej dowiedzieć od tych znawców bo mocno olewją nowych szczególnie chodzi mi właśnie otemat basów bo nie wiem jak ustawic to odcięcie. Ja mam ustawione BASS OUT na BOTH czyli sygnał LFE jest podawany na subwoofer i na przody

 

link do angielskiego pdf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

ale chyba jest i po polsku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam mam taki sam problem jak ty tzn. na wyswietlaczu mam pokazane tylko L i R reszta sie nie pokazuje DVD mam podlaczone poprzez kabel optyczny, probowalem tez coaxial i nic. pomimo tego ze mam zestaw glosnikow 6.1 to srodkowego tylu nigdy przy filmach nie slychac (moze dlatego ze narazie nie puscilem nic w DTS). Jezeli udalo ci sie rozwiazac problem z wyswietlanymi glosniczkami to daj znac. Dodam ze juz kilka razy resetowalem na ustawienia fabryczne i nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w twoim innym poście pisalem zebys aktywowaql DTS w DVD.dlaczego?? u mnie na soniarzu jak nie mialem aktywowane to tez mi wyswietlala Yamaha 450 tylko L+P,po aktywacji DTS wszystkie kontrolki od glosnikow sie zapalaja.w ampi wykrywanie dzwieku mam ustawione na AUTO.we wladcy pierscieni mialem ustawione na 5.1 a palily sie wszystkie glosniki na wyswietaczu w ampi,a jak wiadomo wszystkie sie zapalaja przy DTS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.