Skocz do zawartości
IGNORED

jaki system mini do salonu 22 m2


KamilCIA28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Po zaciętej walce z żoną, kilku siniakach i fochach musiałem wywiesić białą flagę. Żadnego przemeblowania, żadnego przesuwania, więc drzwi muszę wyważać od nowa.

Tzn. mam salon ok 22m2. NIe mam miejsca - jestem skazany na system mini i kolumny, które będą musiały stać przy ścianie (blisko ściany) - czyli przedni bass reflex.

Na razie wypatrzyłem Yamaha PIanocraft 670d. DO tego kolumny Bowers & Wilkins 685 S2. NIestety Pan w jednym ze sklepów powiedział mi że one grają tak dobrze że ich nie będzie rozpakowywał i trzeba brać jak dają. Trochę mi witki opadły.

W oko wpadły mi też kolumny Elac Debut 2.0 B5.2. TU z kolei nie wiem czym je napędzić.

Macie jeszcze jakieś typy ? Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

Jest to poniekąd kontynuacja wątku :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli zależy Ci na dobrym dźwiękowo i nowoczesnym systemie mini, rzeczywiście Yamaha 670D jest bardzo dobrym wyborem, jednak miałbym duże wątpliwości do połączenia jej z kolumnami B&W. To bardzo dobre kolumny, ale niekoniecznie w połączeniu z Yamaha. Alternatywnie spójrz proszę na najnowszy amplituner Marantz MCR612. 

Kolumny - do jednego i drugiego zestawu na pewno zaproponowałbym Indiana Line Tesi 261. To mocne, raczej ciepło, plastycznie grające kolumny, łatwe do wysterowania i ustawienia. Bardzo dobrą opcją jest także Heco Aurora 300, pomimo otworu bass-reflex na tylnej ściance kolumny, kolumny potrzebują tylko kilka cm wolnej przestrzeni od tylnej ścianki. Dużo swobody, przestrzeni, dynamiki uzyskasz z Monitor Audio Bronze 2. Na koniec dwie moim zdaniem trochę lepsze dźwiękowo propozycje - Kef Q350 oraz przede wszystkim francuskie Jean Marie Reynaud Lucia. 

Na koniec jeszcze moja propozycja zestawu wyraźnie lepszego. Spójrz proszę na wzmacniacz Cyrus One, ewentualnie Cambridge Audio One. To lepsze dźwiękowo urządzenia, natomiast nie posiadające funkcjonalności sieciowej. Tą możemy zapewnić na kilka sposobów. Najtańszym i na pewno ograniczającym jakościowo będzie Google Chromecast. Ale niewiele drożej kosztuje bardzo ciekawe urządzenie Audio Pro Link 1, Klipsch Gate lub Yamaha WXAD-10.

Spójrz proszę na naszą ofertę zestawów stereo, jeśli nie znajdziesz interesującego Cię zestawu, pisz o indywidualną wycenę. Oczywiście serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako napęd sprawdzi się zarówno Marantz, jak Yamaha, ale do nich

zdecydowanie nie Bowersy 685, ale Indiany,  albo Elac 2.0 B 6.2. a nie B 5.2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie do tej Yamahy kolumny od B&W lub Monitor Audio. Takie polaczenie nie zamuli dzwieku i pozwoli cieszyc sie czystym przestrzennym brzmieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten zestaw najpierw z 686 S2 potem z 685 S2. co to za sklep, który nie pozwala sie osłuchać. Napewno nie kupuj tam nawet dla zasady, bo to brak szacunku dla klienta. To w końcu wydatek - jak mniemam ok 3 / 4 tys zł. Masz prawo tego posłuchać i to najlepiej tak z godzinę. 22m2 670D z 685 S2 z pewnością "da radę". To raczej żywe, dynamiczne brzmienie, co oznacza że nie zaznasz tam spokoju śrenicy i na dłuższą metę się nie zrelaksujesz. Ogólnie jednak w systemach mikro to świetny sprzęt. Możesz pomysleć o 803D to amplituner stereo, ale niezbyt duży a byłby lepszym wyborem niż 670D. Z pewnością zmieści się gdzieś na szafce pod TV. Wprawdzie nie masz tam w zestawie CD, ale uruchamiasz sobie konto w TIDAL master i możesz olać kupowanie płyt (chyba, że masz kolekcję, to co innego). Zawsze tez możesz sobie dokupić jakis uzywany mały CD i podłączyć kiedyś do 803D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z B&W 685 nie tylko "nie zaznasz spokoju średnicy" ale nawet nie zaznasz "żadnej średnicy" ? 

Dla wielu zbyt żywe  i męczące na dłuższą metę. Posłuchaj.

Może Ci to brzmienie pasować, ale pamiętaj, że więcej, niż 50% brzmienia to kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Yamaha z B&W gra zdecydowanie najlepiej. Nie możemy rozpakowywać starej serii 600 (czyli modelu 685), ponieważ jest to ostatnia dostawa wydarta od producenta i mamy ją sprzedawać z kartona. Ten zestaw możesz kupić w ciemno. Serio. Trzeba ponieść takie ryzyko w tym wypadku, ale za tą kasę będzie rewelacja ?

Zawsze możesz zamówić przez nasz sklep internetowy i masz prawo zwrotu. W tym wypadku to jedyna opcja aby się przekonać. Co prawda system nie będzie wygrzany, ale lepsze to niż nic.

 

Następca B&W 606 jest lepszy, ale też dużo droższy.

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design
s

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minutes ago, audioburak said:

Z B&W 685 nie tylko "nie zaznasz spokoju średnicy" ale nawet nie zaznasz "żadnej średnicy" ? 

Dla wielu zbyt żywe  i męczące na dłuższą metę. Posłuchaj.

Może Ci to brzmienie pasować, ale pamiętaj, że więcej, niż 50% brzmienia to kolumny.

Ja nie odnioslem takiego wrazenia. Nic nie meczylo nawet po dluzszym odsluchu.

Mialem kilka zestawow tej firmy i w sumie zaden nie meczyl, nie wiem skad sie biora takie opinie o tych glosnikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby z tego, że każdy słyszy inaczej a często zakupy są dokonywane na zasadzie

"przeterminowanej recepty" - zbyt szybko. Najważniejsze i tak - co kto lubi.

Ale przykład znalazłem w pomiarach:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo dla odmiany:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zawsze tak jest - jeden radzi te, a drugi zupełnie inne i tak ma być.

Zadecyduje jak zawsze gust i słuchany repertuar; chyba lepiej, niż opinie forum, czyż nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj akurat porownales zestawy ktore znaczaco roznia sie cena. Pozatym pomiary to jedno a odsluch to drugie.

Kolejna sprawa jest zestawienie z wzmacniaczem i do tych Bowersow ta i nie tylko ta Yamaha jest bardzo odpowiednia.

Polecam posluchac a nie ogladac wykresy. Mozna sie niezle zdziwic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem miałem 670D z 686 S2 potem z 685S2 przez blisko rok w nieco mniejszym "salonie" jak Ty. Jako sprzet entry zrobi wrażenie, ale uważaj, bo jak usłyszysz inny dźwięk, spokojniejszy, bardziej analogowy, możesz żałować wydanych pieniędzy. Gusta są oczywiście różne; ale w kwocie za ten zestaw można skompletować ciekawszy, choć być może mniej uniwersalny zestaw. Potęgą, często pomijaną, tego zestawu są rozbudowane funkcje sieciowe odtwarzacza CD i streamera CDNT670. Jeżeli już tak jesteś zainteresowany tym zestawem to poszukałbym używanych 685 S2 (chodzą w niskiej cenie, odpowiedz sobie dlaczego), dołożył do nich NADa 316 i kupił (też używany) CDNT670. Będzie duużo lepiej niż z tym wzmacniaczem Yamahy z tego zestawu, który jest chyba jego najsłabszym ogniwem. Pamiętaj, że także jeszcze w tym zestawie dochodzi cena kabli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, KamilCIA28 napisał:

NIestety Pan w jednym ze sklepów powiedział mi że one grają tak dobrze że ich nie będzie rozpakowywał i trzeba brać jak dają. Trochę mi witki opadły.

Hehe. A jaki to sklep tak robi? 

5 godzin temu, artur 1984 waw napisał:

uważaj, bo jak usłyszysz inny dźwięk, spokojniejszy, bardziej analogowy, możesz żałować wydanych pieniędzy.

Zgadzam się. Zamieniłbym Bowersy na Indianę, jeśli chcesz z tej stajni kupować. Chyba, że ta miniwieża ma być jako kino domowe. 

Ze swojej strony polecę taki set:

https://sklep.rms.pl/pioneer-x-hm86d-xhm86d-sieciowy-mikrosystem-wieza-hi-fi-z-radiem-dab-wi-fi-i-bluetooth

lub taki

https://sklep.rms.pl/pioneer-nc-50dab-nc50-dab-sieciowy-amplituner-stereo-z-odtwarzaczem-cd

https://sklep.rms.pl/polk-audio-rti-a3-rtia3-kolumny-podstawkowe-surround-2szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

....no i teraz przydałby się sklep który to wszystko ma na stanie ? ,a ja mógłbym tam zamieszkać na tydzień.

W swoich pierwszych strzałach stawiam na kombajny bo słucham dużo radia, sporo nowych rzeczy Spotify a na półkach leży 3k CD. Tylko nie mam na czym słuchać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najgorszej opcji możesz dogadać się z salonami i poprosić o wysyłkę na odległość lub po prostu zamawiać przez neta i czekać na paczki w domu ? (wiem, że to nie fajne dla salonów...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
W dniu 25.07.2019 o 18:34, Q21 napisał:

Witaj,

jeśli zależy Ci na dobrym dźwiękowo i nowoczesnym systemie mini, rzeczywiście Yamaha 670D jest bardzo dobrym wyborem, jednak miałbym duże wątpliwości do połączenia jej z kolumnami B&W. 

Można by Pana Q21 przywołać do tablicy ? ?   Piano 670 + głośniczki B&W 685 S2  ewentualnie PianoCraft 870

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mamy kwestie zgrania i o ile yamaha pianocraft to jeden z wydajniejszych wzmacniaczy  to jednak w tym przypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie coś cieplejszego. Cambridge Audio CXA60, NAD C326bee czy Audiolab 6000a byłby lepszym wyborem. B&W zdecydowanie zasługują na coś lepszego i cieplejszego aby wyciągnąć z nich wszystko.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Q21 napisał:

Tutaj mamy kwestie zgrania i o ile yamaha pianocraft to jeden z wydajniejszych wzmacniaczy  to jednak w tym przypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie coś cieplejszego. Cambridge Audio CXA60, NAD C326bee czy Audiolab 6000a byłby lepszym wyborem. B&W zdecydowanie zasługują na coś lepszego i cieplejszego aby wyciągnąć z nich wszystko.

Nad c326bee to zdecydowanie dobry kompan do bowersow kumpel ma takie zestawienie i gra to naprawdę dobrze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2020 o 20:13, Q21 napisał:

Tutaj mamy kwestie zgrania i o ile yamaha pianocraft to jeden z wydajniejszych wzmacniaczy

Nie nie, żadnych wzmacniaczy. Potrzebuje zestaw mini do mini słuchania. Proszę ofertę na  PianoCraft MCR-N870D GRAND

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.