Skocz do zawartości
IGNORED

kable Audioquest


Vampire_Lestat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś porównywał kiedyś audioquesty ze starych serii hyperlitz do nowych modeli?

Chodzi mi zarówno o interkonekty jak i głośnikowe. Jak wypadają chociazby takie aq quartz czy emerald w porównaniu do obecnych aq mackenzie czy big sur? Albo głośnikowe: stare jak chociażby aq midnight, forest czy cobalt do np rocket 44? Zakupiłem jakiś czas temu interkonekt aq quartz, który połączył CD z pre i brzmi to naprawdę niesamowicie. Szukałem drugiego quartza albo emeralda do podłączenia końcowki z pre, niestety ostatnio brak sensownych ofert , ale ostatnio w promocyjnej cenie pojawił się nowy big sur... jest też używany mackenzie w dobrej cenie... i sam nie wiem czy warto. Myślałem też o wymianie głośnikowca indigo na coś wyższego. Ktoś ma doświadczenia z tymi kablami?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Vampire_Lestat napisał:

ostatnio w promocyjnej cenie pojawił się nowy big sur.

Ten kabel w zasadzie przez cały czas jest sprzedawany w ramach różnych promocji. Kończy się jedna, rozpoczyna druga. Miałem go i z całym przekonaniem mogę stwierdzić, że każda złotówka wydana na niego jest złotówką zmarnowaną. Jedyną jego zaletą jest to, że jest cienki i łatwo jest wepchnąć go wszędzie. Zwłaszcza na dno szuflady lub innego schowka na niepotrzebne drobiazgi

Odradzam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze generacje kabli Aq wg znajomegi który  mocno znał się w tym temacie np Midnight  grały mniej rozjasnioną  góra pasma.

Twierdził że nowsze generacj po którymś  tam roku bodajże 2005 ze względu na zmianę  lokalizacji produkcji  i sposobu wykonywania są tak konstruowane by graly bardziej efektownie ale czy lepiej.Na pewno zależy wiele od modelu.Osobiscie Midnight wersja 3 lub Midnight + to bardzo dobre kable.Ze starszej generacji świetne też są Forest Granit czy Gibraltar.Nie wspomnę o srebrnym Dragon czy miedziano  srebrnym bodajże Argent. Miałem kiedyś interkonekt Aq Opal grało to naprawdę dobrze jak za ta kasę. Trzeba pamiętać że było kilka generacji danego modelu np. EMERALD x2 x3 więc mogą się one różnić brzmieniem.Jedno też jest pewne że obecna produkcja jest w Chinach.Pewnie koszty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dawid2011 napisał:

Starsze generacje kabli Aq wg znajomegi który  mocno znał się w tym temacie np Midnight  grały mniej rozjasnioną  góra pasma.

Spotkałem się już z podobną opinią. Muszę powiedzieć, że moje głośnikowe Indigo Blue (to drugi z serii po type 6, a kolejnym był crystal) właśnie w bardzo przyjemny sposób ocieplają i wygładzają górę, nie zatracając szczegółów i  podkreślając dynamikę moich Yamah. Miałem wcześniej inne kable, jakieś płaskie typu solid core (ale nie AQ), które mocno eksponowały wysokie tony tak, że czasem odsłuch przestawał być przyjemny dla ucha. Audioquest doskonale wpasował się w mój zestaw (w tym AQ Quartz i Topaz). Nie ukrywam, że chciałbym popróbować wyższych, bardziej zaawansowanych modeli, w tym srebrnych przewodników (np. interkonektów lapis). Ze względu na dobre opinie i co tu ukrywać atrakcyjną cenę za używane modele, poszukiwania ukierunkowałem na starą serię interkonektów nazywanych od kamieni półszlachetnych oraz głośnikowych z serii, którą rozpoczynał dawny type 6, a wieńczył srebrny dragon.

Byłbym wdzięczny za podzielenie się Waszymi doświadczeniami na tym polu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Yamaha CX-1000, Yamaha MX-1, Yamaha CDX-1030, Yamaha T-80, Yamaha PF-800 (Yamaha MC-5), Yamaha NS-690II, Yamaha HP-3, Bluesound Node 2, Helion 1750 XP, okablowanie: 2x AudioQuest Quartz, AudioQuest Topaz, AudioQuest Indigo Blue, Nordost Moonglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Gibraltara. Przerzuciłem kilka innych kabli przez system, w tym wiele droższych, a ten wciąż pozostaje i się trzyma dzielnie. Muszę jeszcze z ciekawości sprawdzić jakiegoś Harmonixa / Hijiri.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.