Skocz do zawartości
IGNORED

Wplyw kabla na scene


BlueDot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Autorowi wątku nie pozostaje nic innego jak sprawdzenie wpływu kabli na dźwięk na własnej skórze (na własnych uszach). Ja sprawdziłem i już to wiem ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ziko369 napisał:

Xajas na temat DSP Wie bardzo dużo ... Tak wynika z jego postów...

A Pan co Wie na temat zasady działania tychże kabli na rozmiar i parametry sceny dźwiękowej w audio...?

alez ja nie podwazam jego wiedzy.  Ja z uwaga czytam wypowiedzi kolegow i staram sie zgromadzic jak najwiecej wiedzy.

majac skromne doswiadczenia w tym temacie pozostaje z otwartym umyslem i konfrontuje to z wlasnym odbiorem audio.

Zgadzam sie z XAJASEM w poscie 434

2 minuty temu, Maraudio napisał:

Autorowi wątku nie pozostaje nic innego jak sprawdzenie wpływu kabli na dźwięk na własnej skórze (na własnych uszach). Ja sprawdziłem i już to wiem ;).

i jakie wnioski? tez ciekawe na czym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ziko369 napisał:

A Pan co Wie na temat zasady działania tychże kabli na rozmiar i parametry sceny dźwiękowej w audio...?

Ten Pan tego nie wie. Ten Pan WIERZY, że COŚ usłyszał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mikelas76 napisał:

i jakie wnioski? tez ciekawe na czym?

Odpowiem krótko, bo nie mam zamiaru wchodzić w dyskusje z audio-ateistami - pozytywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Maraudio napisał:

Odpowiem krótko, bo nie mam zamiaru wchodzić w dyskusje z audio-ateistami - pozytywne.

nie boj sie to forum ogolnodostepne a temat nie jest zamkniety, mnie bardzo ciekawi co na czym i jak ?

6 minut temu, Tadeiro napisał:

Ten Pan tego nie wie. Ten Pan WIERZY, że COŚ usłyszał.

Tadeiro przestań trollowac, niech Ci bedzie ze uwierzyłem i skoncz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Tadeiro przestań trollowac, niech Ci bedzie ze uwierzyłem i skoncz.

Przypomnę Ci, że jesteśmy w zakładce Hi-Fi. Tutaj fideiści podobni Tobie trollują każąc nam wierzyć w bajki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Tadeiro napisał:

Przypomnę Ci, że jesteśmy w zakładce Hi-Fi. Tutaj fideiści podobni Tobie trollują każąc nam wierzyć w bajki.

Dziekuje Tadeiro ze zniecheciles kolejna osobe do opisania swoich doswiadczen.

Gdzies tu jest ADMIN?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę, to co napisałem kiedyś, czy gdyby ktoś na forum głosił, że Słońce krąży wokół Ziemi, bo on tak czuje, to byłoby to jego prawo do wyrażania swoich poglądów czy byłoby to pisanie bajek. Astronomia, tak jak tzw. audio opiera się o nauki ścisłe, a przytaczana tu wiara nie więc to kiepski przykład do porównania. Co innego jest pisać, że ktoś coś słyszy/czuje itp., a co innego robić z tego tezę, że tak jest.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xajas napisał:

Jesli ktos pisze „JA slysze“ albo „JA nie slysze“ to wszystko jest OK, gdyz to jest z definicji jego subiektywna opinia, do ktorej ma prawo i ktora respektujemy! Zyjemy w cywilizowanym tolerancyjnym swiecie!

Jeśli słyszący pisze o wpływie kabla na brzmienie i opisuje ten wpływ, to nie jest to równoznaczne z tym, że ON SŁYSZY?

Nie wymyślaj...to jest przecież JEGO opinia, a nie kogoś innego.

Zresztą jakie to ma znaczenie...reakcja sceptyków na tego typu stwierdzenia jest zawsze identyczna - wiadomo jaka.

Godzinę temu, Mikelas76 napisał:

XAJAS wydajesz sie rozsadnym chlopem. Popros kolegow aby troche stemperowali wypowiedzi, po co psuc zabawe.

Przemak jest przywódcą tego stada, nie Xajas. ?

28 minut temu, radmorek napisał:

Co innego jest pisać, że ktoś coś słyszy/czuje itp., a co innego robić z tego tezę, że tak jest.  

Jeśli ktoś słyszy wpływ kabla na brzmienie, to dla niego tak właśnie jest. Wtedy stawia tezę, że słyszy wpływ kabla na brzmienie.

Takie to trudne do zrozumienia? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, radmorek napisał:

Napiszę, to co napisałem kiedyś, czy gdyby ktoś na forum głosił, że Słońce krąży wokół Ziemi, bo on tak czuje, to byłoby to jego prawo do wyrażania swoich poglądów czy byłoby to pisanie bajek. Astronomia, tak jak tzw. audio opiera się o nauki ścisłe, a przytaczana tu wiara nie więc to kiepski przykład do porównania. Co innego jest pisać, że ktoś coś słyszy/czuje itp., a co innego robić z tego tezę, że tak jest.  

Chyba nie ma nic bardziej błędnego jak utożsamianie  nauk ścisłych z zamkniętym umysłem, dzieku czemu same mogą stać się przecież dogmatem? Czy nie?. Nikt tu nie zmienia tego co zostało juz odkryte przez naukę nie przesadzajmy. Czy to co wiemy o słońcu 100 lat temu i dziś jest tym samym?
Eugene Parker w latach 50 rozwinął teorię naddźwiękowego wiatru słonecznego i przewidział spiralny kształt słonecznego pola magnetycznego w zewnętrznym układzie słonecznym . Gdy złożył model teoretyczny do The Astrophysical Journal dwóch recenzentów ironicznie odrzuciło  go. W środowisku nie było pochlebnych recenzji wręcz przeciwnie. Niestety lub stety owe teorie zostały zweryfikowane w latach 60 i okazały się faktem. Jego praca znacznie poszerzyła wiedzę na temat korony słonecznej, wiatru słonecznego , pól magnetycznych Ziemi i Słońca oraz ich złożonych oddziaływań elektromagnetycznych. Jego książki, zwłaszcza Kosmiczne pola magnetyczne , były czytane przez pokolenia badaczy. Jego najnowsza książka obejmuje wpływ pól magnetycznych planet, gwiazd i galaktyk na emisje rentgenowskie..

A jeśli kabel to nie tylko rlc? Znam kogoś kto zaliczył blind testy. Czy to był przypadek nie mam pewnosci. A jeśli nie?Sam twierdzi że różnice nie są wcale spektakularne a na niektórych sprzętach na granicy sugestii lub wcale.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Фома
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Фома napisał:

A jeśli kabel to nie tylko rlc? Znam kogoś kto zaliczył blind testy. Czy to był przypadek nie mam pewnosci. A jeśli nie?

Przecież sceptycy mają i na taką ewentualność gotową odpowiedź: wadliwie skonstruowany kabel, nadający się do kosza. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Фома

No to teraz mi wskaż gdzie w jego książkach i opracowaniach, jest napisane, że to co on przewidywał, opierało się tylko na tym co on czuje, bo z tego co ja wiem, to opierał to o dostępną w tamtym okresie wiedzę z astrofizyki, a gdybyś nie zauważył, to nie chcącący Ci się napisało:

24 minuty temu, Фома napisał:

Gdy złożył model teoretyczny do The Astrophysical Journal dwóch recenzentów ironicznie odrzuciło  go

A teraz mi wskaż taki "złożony model", który przedstawia wpływ przewodów na zmianę "sceny", które to zmiany są wychwytywane przez ludzkie ucho. Czy Ty naprawdę uważasz, że przy obecnym stanie nauki i zaawansowania technologicznego nikt nie potrafi stworzyć takiego" modelu", gdyby istniał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sounchaser

może i wadliwy. To w tedy jakaś wada sprawiła że tak jest a nie że nie.

radmorek

Ech.. Nie tylko Ty i natentychmiast".. żąda dowodów..Poczekaj kiedyś się pojawią. Zakładając że są oczywiście. Chociaż to dość mało znaczna dziedzina dla zawracania sobie 4 liter. Mimo to nic nie jest wyczerpane. Przy obecnym stanie nauki i zaawansowania w wielu rzeczach jesteśmy jeszcze w polu czyż nie? Czy to co już mamy obliguje nas do tego by być zuchwałym, buńczucznym i pewnym siebie? Do zamknięcia kart?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Фома
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nic, tylko czekać aż ktoś wyskoczy z teorią kwantową albo ciemną energią/materią. Chociaż nie... Rzekomo kwantowe buble już były w ofercie dla wierzących, że słyszą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to najbardziej zastanawia fakt, jak mozna tak po prostu odgórnie temat potraktowac i nie dopuszczać żadnej ewentualności że może być inaczej niż się sądzi. Tylko ja mam rację a reszta się myli.

Hmm pachnie troche jakby reżimem ... Adolf, Józef i Kim też tak sądzili  HA HA HA HA HA HA HA HA HA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, przemak napisał:

Domyślam się, że zamiast "flac czy wav" miało w twojej wypowiedzi być np. "mp3"

Nie. Miało być dokładnie to, co napisałem. FLAC czy wav to nie są formaty bezstratne. To pewien sposób zapisu informacji ustalony pod koniec lat 70 kiedy nikomu nie śniło się o noszeniu na ręku zegarka o mocy obliczeniowej większej niż ówczesne komputery mainframe. To formaty ułomne, podobnie jak VHS. AAC jest kontenerem używającym kompresji opartej o cyfrowy model narządu słuchu człowieka, jest kodekiem o bardzo zaawansowanym sposobie przetwarzania informacji, jest sposobem zapisu tych informacji, które rzeczywiście są potrzebne w przekazie muzycznym. Innymi słowy twój system ma szansę przetwarzać i wzmacniać tylko te informacje, które są istotne w procesie odtwarzania muzyki, cała reszta, która przeszkadza lub jest nieistotna nie jest w tym formacie reprezentowana. Proszę posłuchaj (tylko bez uprzedzeń i nie przez telefon) choćby zremasterowanych Beatlesów z iTunes. To są spektakularnie dobre nagrania, dorównujące jakością porządnym LP „z epoki”. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikelas 76

Cos w ten deseń. Oby nie. Ale każdy ma prawo wyrazić własne zdanie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Фома
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, soundchaser napisał:

Jeśli ktoś słyszy wpływ kabla na brzmienie, to dla niego tak właśnie jest. Wtedy stawia tezę, że słyszy wpływ kabla na brzmienie.

Takie to trudne do zrozumienia? ?

Rozumiem, że jak ktoś nie posiada wiedzy technicznej, to nie może znaleźć w googlach wzoru, który podałem, ale żeby w XXI wieku, nie znać znaczenia słowa teza, nawet w ujęciu Hegla, a nie matematycznym. Dlatego forumowiczu soundchaser, pozwolisz, że skorzystam ze swojego "prawa" i nie będę dalej kontynuował dyskusji z Tobą w tej materii. Oczywiście bez urazy i z poszanowaniem wolności pisania na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Mnie to najbardziej zastanawia fakt, jak mozna tak po prostu odgórnie temat potraktowac i nie dopuszczać żadnej ewentualności że może być inaczej niż się sądzi.

Żeby dopuszczać jakiekolwiek ewentualności trzeba mieć dowody lub choćby solidne podstawy naukowe, na których jakąś tam ewentualność się domniemuje. Całą resztę eliminuje zasada ekonomii myślenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tadeiro napisał:

No to nic, tylko czekać aż ktoś wyskoczy z teorią kwantową albo ciemną energią/materią. Chociaż nie... Rzekomo kwantowe buble już były w ofercie dla wierzących, że słyszą.

Oby nie.

Ale solidnego opracowania i twardych dowodów że kable mogą mieć wpływ na dźwięk chciałbyś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Фома
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Mikelas76 napisał:

Mnie to najbardziej zastanawia fakt, jak mozna tak po prostu odgórnie temat potraktowac i nie dopuszczać żadnej ewentualności że może być inaczej niż się sądzi. Tylko ja mam rację a reszta się myli.

Hmm pachnie troche jakby reżimem ... Adolf, Józef i Kim też tak sądzili  HA HA HA HA HA HA HA HA HA.

Mnie bardziej zastanawia fakt, że to fideiści traktują temat odgórnie i nie zastanawiają się jakie czynniki wpływają na to co "w kablu piszczy", że ma to wpływ na scenę. Wystarczy im wiara, że "słyszą".

Hmm pachnie trochę jakby sektą... Jones i Manson też tak sądzili HA HA HAAA...
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę fajna strona amerykańska

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Macie dowód określony dość wyraźnie. jak to wam nie pasuje to nikt was nie przekona.

A tu konkluzja

Based on the results of this informal but honest attempt to address the questions posed earlier, it does appear that in this case at least, there was a preference for the expensive cables and a definite non-preference for the cheap zipcord. So cables do make a difference.
Read more at

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Proszę czytaj Tadeiro, a jak nie to Ci przetłumaczę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Mikelas76 napisał:

Mnie to najbardziej zastanawia fakt, jak mozna tak po prostu odgórnie temat potraktowac i nie dopuszczać żadnej ewentualności że może być inaczej niż się sądzi. Tylko ja mam rację a reszta się myli.

Taka mantra. Nie wiesz, że sceptycy to sekta?

26 minut temu, radmorek napisał:

Dlatego forumowiczu soundchaser, pozwolisz, że skorzystam ze swojego "prawa" i nie będę dalej kontynuował dyskusji z Tobą w tej materii.

Dziękuję. Jeden oponent mniej. ;-)

14 minut temu, Tadeiro napisał:

Hmm pachnie trochę jakby sektą...

Wszyscy sceptycy z tzw. wiedzą techniczną, nieprzydatną w kwestii słyszenia to sekta, której celem jest jedynie zakłócanie dyskusji w wątkach, w których miłośnicy audio wymieniają się swoimi wrażeniami, jak przystało na zapalonych hobbystów.
Wasze wpisy należy traktować jedynie jako trollowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Mikelas76 napisał:

Proszę fajna strona amerykańska

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Macie dowód określony dość wyraźnie. jak to wam nie pasuje to nikt was nie przekona.

A tu konkluzja

Based on the results of this informal but honest attempt to address the questions posed earlier, it does appear that in this case at least, there was a preference for the expensive cables and a definite non-preference for the cheap zipcord. So cables do make a difference.
Read more at

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Proszę czytaj Tadeiro, a jak nie to Ci przetłumaczę

Myślisz, że jak zamieścisz tekst/link w obcym języku, to ktoś się przestraszy i uwierzy, że kable wpływają na scenę. Wskaż proszę, gdzie w tym co zamieściłeś są naukowe podstawy, że ludzie usłyszeli inną scenę, a nie autosugestia i strzelanie w ciemno przez słuchających, opierające się o psychologię tłumu. Równie dobrze można jechać na pielgrzymkę do Lichenia, połączoną z prezentacją np. garnków i potem zamieścić jako test na to, że ludziom się gotuje lepiej w garnkach za 5tyś. niż takich za 1tyś. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikelas76

No właśnie. Znam osobiście gościa i byłem świadkiem zaliczenia takich testów. W dodatku kilku różnych.  Nauka mówi że kable nie mogą mieć zauważalnego wpływu na dźwięk. Tu pełna zgoda. Od strony teoretycznej. Ale wątpliwości mogę mieć i mam. Spostrzeżenia tego człowieka odnośnie tych różnic są ciekawe. No ale tu jest temat nie tyle o różnicach co o scenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Фома
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Фома napisał:

Nauka mówi że kable nie mogą mieć zauważalnego wpływu na dźwięk. Tu pełna zgoda. Ale od strony teoretycznej.

Od chyba 5 lat próbuję to sceptykom tłumaczyć, ale nie dociera, bo oni nie potrafią myśleć inaczej niż teoretycznie. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Odpowiedz autorowi wątku bez zbednych przytyków słyszącym. Proste

ja ?

a to ciekawe

dlaczego zawsze audiofile chcą żeby ich teorie mieli tłumaczyć , przeciwnicy tychże

to nie ja twierdzi że kabel ma wpływ na scene

to moze niech ten wytłumaczy , kto twierdzi , że ma ?

co ty na to ?

 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soundchaser Fajnie, że jesteś takim bojownikiem w obronie głupoty i zabobonu. Czy swoje dzieci uczysz fizyki alternatywnej i tłumaczysz im, że raka można wyleczyć mantrą i miedzianymi garnkami? Wierzysz, że rządzą nami ludzie -jaszczury? Von Danikena czytasz z wypiekami? A „genów u nas niet”?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

souncheser.

Dowody dawały by podstawę do zaprzestania obu stronom konfliktu a tego nie chcą przecież nie?

Dla mnie to jest dziwne.  Nawet nie chce mi się nazywać jednych sceptykami, czy innych  wierzącymi. Bo to jeden z większych bzdetów   rozpalający  wyobraźnie.

Czy są wśród sceptyków wierzący? - pewnie są. A czy są wśród słyszących  niewierzący?  pewno że  są. Podejrzewam że niektórzy dla przekory lubią wciskać ciemnotę jak dziecko w brzuch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Фома
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Mikelas76 napisał:

Proszę czytaj Tadeiro, a jak nie to Ci przetłumaczę

Tja... A w sieci jest test, w którym audiofile nie odróżnili kabelków Monster od drutu z wieszaka na ubrania. "Test" w Stereophile - gazety, która żyje z sekciarzy audiovoodoo. Pyszne!
 

42 minuty temu, Фома napisał:

Ale solidnego opracowania i twardych dowodów że kable mogą mieć wpływ na dźwięk chciałbyś?

To za mało. Poproszę o dowody na wpływ na dźwięk w domenie ludzkiego słuchu. A pozostając w temacie: na scenę. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.