Skocz do zawartości
IGNORED

Wplyw kabla na scene


BlueDot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, Mikelas76 napisał:

Mnie to najbardziej zastanawia fakt, jak mozna tak po prostu odgórnie temat potraktowac i nie dopuszczać żadnej ewentualności że może być inaczej niż się sądzi

jeśli mam być szczery , to też mnie to zastanawia dlaczego wszyscy sie uparli że 2+2 to 4

ja słyszę że to 5 , i tak jest , tylko nauka jeszcze nei zna zachodzących zjawisk

ale kiedyś ja pozna

 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Tadeiro napisał:

Tja... A w sieci jest test, w którym audiofile nie odróżnili kabelków Monster od drutu z wieszaka na ubrania. "Test" w Stereophile - gazety, która żyje z sekciarzy audiovoodoo. Pyszne!
 

To za mało. Poproszę o dowody na wpływ na dźwięk w domenie ludzkiego słuchu. A pozostając w temacie: na scenę. ?

Nie odpowiedziałeś czy byś chciał wymijasz się że to za mało?

Czekałem kiedy o dodawaniu będzie, i proszę nie zdążyłem napisać.

Naczelne 2plus2.

Poważna sprawa.

Bawcie się dalej w przepychanki..

Pozdr obie strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Фома
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla zabawy proponuję, by sobie odpowiedzieć na pytanie:

Podczas realizacji nagrania, gość łączy ścieżki poszczegolnych instrumentów TWORZĄC ICH OBRAZ NA WIRTUALNEJ SCENIE. Każdemu instrumentowi zmienia poziom, opóźnienie, fazę, by je pozycjonować, następnie zgrywa efekt do dwóch ścieżek.

Teraz najważniejsze- jak przewody, które podpinamy do domowego sprzętu audio mogą zmienić dzieło realizatora tego nagrania, nie mając w sobie ani linii opóźniającej, ani układów do zmiany fazy, nawet poziom mogą zmienić tylko całościowo, i to w nikłym stopniu. No jak?

Dlatego na pytanie postawione w tytule wątku odpowiedź może być tylko jedna- ŻADNE przewody nie zmienią sceny. Nie ma takiej możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Фома napisał:

Dowody dawały by podstawę do zaprzestania obu stronom konfliktu a tego nie chcą przecież nie?

Dla mnie to jest dziwne. 

Mnie to nie dziwi, bo wiem jaki jest cel udzielania się sceptyków w tego typu wątkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, porlick napisał:

No jak?

oj tam zaraz  "jak?"

nauka nie jeszcze nie odkryła tych zjawisk, słuch wyćwiczony prze spiewanie za młodu wyprzedza świat nauki

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, billy idol napisał:

wszyscy sie uparli że 2+2 to 4

ja słyszę że to 5 ?

To idiotyczne porównanie staje się już żałosne, a Ciebie jak widać ciągle śmieszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Mi nie chodzi o wiare w cokolwiek, to kwestia osobista.
Bardziej mnie mierzi narzucanie swoich poglądów.
Ktos slyszy OK, ktos nie słyszy jego sprawa.
Przestanmy dyskutowac na ten temat.
Jak widzicie tematy w stylu "kable graja" to nie zagladajcie tam. Proste. Ja nie mam gramofonu wiec nie zagladam w tamte strony. Kolejny raz Proste.
A ja mam kable, to zaglądam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, soundchaser napisał:

To idiotyczne porównanie staje się już żałosne, a Ciebie jak widać ciągle śmieszy.

To jeszcze nic! Na forum mamy gościa, który nie jest sceptykiem, za to nie odróżnia trąbki od saksofonu! Takie cuda Panie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcemy doprowadzić do bankructwa , firmy produkujące kable

 

odkryli nasz spisek  ?

 

co teraz ?   ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Mnie to najbardziej zastanawia fakt, jak mozna tak po prostu odgórnie temat potraktowac i nie dopuszczać żadnej ewentualności że może być inaczej niż się sądzi. Tylko ja mam rację a reszta się myli.
Hmm pachnie troche jakby reżimem ... Adolf, Józef i Kim też tak sądzili  HA HA HA HA HA HA HA HA HA.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Prawo_Godwina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, soundchaser napisał:

Mnie to nie dziwi, bo wiem jaki jest cel udzielania się sceptyków w tego typu wątkach.

A mnie dziwi, że udzielasz się w wątkach technicznych, choć twierdzisz, że naukę masz w dupie, oraz muzycznych, choć nie odróżniasz trąbki od saksofonu.

Normalnie, jak ksiądz na naukach przedślubnych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Tadeiro napisał:

To jeszcze nic!

Tak, tak...ulubiona zabawa sceptyków - powtarzanie w kółko do zrzygania głupot, po to tylko by zdobyć poklask klakierów.

15 minut temu, porlick napisał:

naukę masz w dupie, oraz muzycznych, choć nie odróżniasz trąbki od saksofonu.

Jak wyżej.

A później piszą, że przecież oni tylko szerzą wiedzę i nie trollują. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeczytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.08.2019 o 09:06, Paweł C napisał:

Nie ma rzeczowych przykładów ponieważ kable nie wpływają na brzmienie urządzeń. Podobnie na dźwięk i brzmienie systemu nie wpływa np wspomniany jitter, oczywiście do pewnego momentu, na audiosciencereview jest fajny wątek o pomiarach jittera i jego wpływu na dźwięk. 

Możesz wrzucić link? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, poczytaj ten artykuł podlinkowany w wątku 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest stary tekst z konferencji z 1998 roku, można tam poczytać dlaczego jitter nie jest słyszalny w normalnym materiale audio (jest zazwyczaj maskowany sygnałami o znacznie większej dynamice). Ten tekst z archimago  jest chyba bardziej na czasie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Paweł C napisał:

Nie. Miało być dokładnie to, co napisałem. FLAC czy wav to nie są formaty bezstratne. To pewien sposób zapisu informacji ustalony pod koniec lat 70 kiedy nikomu nie śniło się o noszeniu na ręku zegarka o mocy obliczeniowej większej niż ówczesne komputery mainframe. To formaty ułomne, podobnie jak VHS. AAC jest kontenerem używającym kompresji opartej o cyfrowy model narządu słuchu człowieka, jest kodekiem o bardzo zaawansowanym sposobie przetwarzania informacji, jest sposobem zapisu tych informacji, które rzeczywiście są potrzebne w przekazie muzycznym. Innymi słowy twój system ma szansę przetwarzać i wzmacniać tylko te informacje, które są istotne w procesie odtwarzania muzyki, cała reszta, która przeszkadza lub jest nieistotna nie jest w tym formacie reprezentowana. Proszę posłuchaj (tylko bez uprzedzeń i nie przez telefon) choćby zremasterowanych Beatlesów z iTunes. To są spektakularnie dobre nagrania, dorównujące jakością porządnym LP „z epoki”. 

W zasadzie chciałem od razu napisać, że to są bzdury. Ale po zastanowieniu muszę stwierdzić, że to są bzdury. Największą i niejako "pierworodną" jest zignorowanie faktu, że pliki aac powstają z plików wav, więc jakie genialne te aac by w rezultacie nie były, to "wyżej nerek nie podskoczysz". Bezwględnie i obiektywnie pliki skompresowane brzmią gorzej od nieskompresowanych i tu nie ma dyskusji. Natomiast niestety masz rację, jeżeli chodzi o powszechną subiektywną ocenę jakości brzmienia plików gotowych utworów - gdzieś czytałem, że nie zmienia się zbytnio z czasem procent odróżniających kompresję stratną od bezstratnych plików, ale zmieniają się preferencje. To znaczy tyle samo mniej więcej ludzi słyszy różnice, ale na pytanie "które lepiej brzmią" coraz więcej ludzi zaczyna odpowiadać "te skompresowane", podczas gdy w pierwszych latach takich badań było dowrotnie, praktycznie wszyscy odróżniający pliki jako lepsze wskazywali te nieskompresowane. Różne teorie tu można wysnuwać, na przykład taką, że współczesna muzyka robiona jest od razu pod kątem stratnej kompresji i uwzględnia straty pasma i panoramy, że współczesnej sprasowanej produkcji nie da się na dobrym sprzęcie słuchać albo jeszcze coś innego, nie zmienia to jednak faktu, że jest jak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Kurde...fajny ten AAC...wszystkie płyty drące gębę jutro zaczynam konwertować na ten format... ?

5 godzin temu, Paweł C napisał:

AAC jest kontenerem używającym kompresji opartej o cyfrowy model narządu słuchu człowieka, jest kodekiem o bardzo zaawansowanym sposobie przetwarzania informacji, jest sposobem zapisu tych informacji, które rzeczywiście są potrzebne w przekazie muzycznym. Innymi słowy twój system ma szansę przetwarzać i wzmacniać tylko te informacje, które są istotne w procesie odtwarzania muzyki, cała reszta, która przeszkadza lub jest nieistotna nie jest w tym formacie reprezentowana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie chciałem od razu napisać, że to są bzdury. Ale po zastanowieniu muszę stwierdzić, że to są bzdury. Największą i niejako "pierworodną" jest zignorowanie faktu, że pliki aac powstają z plików wav, więc jakie genialne te aac by w rezultacie nie były, to "wyżej nerek nie podskoczysz". Bezwględnie i obiektywnie pliki skompresowane brzmią gorzej od nieskompresowanych i tu nie ma dyskusji.

Dwoch detali nie zrozumialem

1. Piszac „Skompresowane“ masz na mysli stratna redukcje danych (jak mp3, aac) czy poprostu bezstratna kompresje danych (FLAC, ALAC,..)

2. Dlaczego wszystkie aac pochodza z WAV. moje pochodza np. z AIFF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, xajas napisał:

Piszac „Skompresowane“ masz na mysli stratna redukcje danych (jak mp3, aac) czy poprostu bezstratna kompresje danych (FLAC, ALAC,..)

Tak, mam na myśli stratą kompresję. 

Godzinę temu, xajas napisał:

Dlaczego wszystkie aac pochodza z WAV. moje pochodza np. z AIFF

Wszystko jedno. Niektórzy upierają się przy przestarzałych systemach plikowych, trudno im zabronić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja nie rozumiem po co w dzisiejszych czasach ktoś używa kompresjii stratnej.

Jako zrodla muzyki w aucie uzywam iPada. Ile muzyki zmiesci sie na 64GB bez stratnej kompresji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, xajas napisał:


Jako zrodla muzyki w aucie uzywam iPada. Ile muzyki zmiesci sie na 64GB bez stratnej kompresji?

Taka mała karta micro SD 64 to kosztuje ze 30zł, wejdzie na nią z 200płyt we flac bezstratnie, a dyski ile tańsze.

16 minut temu, porlick napisał:

Czy można sobie wyobrazić dab albo radio internetowe bez kompresji stratnej?

O tym nie pomyślałem, bo nie słucham radia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bogdan_ napisał:

Ja nie rozumiem po co w dzisiejszych czasach ktoś używa kompresjii stratnej.

Bo po pierwsze - nie słyszy różnicy, a po drugie - zajmuje mniej miejsca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie wsadzic ta karte SD albo do czego pdlaczyc ten dysk?

Czego uzyjesz jako „Playera“?

Moj „Player“ musi miec wyjscie cyfrowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie kolekcjonujesz zabytków techniki,to bezprzewodowo prześlesz sygnał  do 24/96

wystarczy wykupić abonament w jakości hifi..w którymś z serwisów streamingowych.

nie trzeba kabli,nośników pamięci.. ?

trzeba tylko nie jeździć po dziurach bez pokrycia sygnałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
jeżeli nie kolekcjonujesz zabytków techniki,to bezprzewodowo prześlesz sygnał  do 24/96 wystarczy wykupić abonament w jakości hifi..w którymś z serwisów streamingowych. nie trzeba kabli,nośników pamięci.. trzeba tylko nie jeździć po dziurach bez pokrycia sygnałem.

 

 

 

Nawet gdybym mial taki abonament, w jaki sposob chcesz przeslac taki sygnal cyfrowo i bezprzewodowo do (w moim przypadu) procesora DSP? Aktualnie uzywam wlasnie takie bezprzewodowe, cyfrowe polaczenie na bazie iPada laczacego sie bezprzewodowo przez AirPlay/WiFi z odbiornikiem AirPort Express, ktory zasila cyfrowo DSP

 

iPhone odpada, za maly display

 

eb75828fdae4f94f4c9a7d1bbb5d2332.jpg

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, xajas napisał:

gdzie wsadzic ta karte SD albo do czego pdlaczyc ten dysk?

Czyli oprócz przestarzalych systemów plików używasz przestarzałego sprzętu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli oprócz przestarzalych systemów plików używasz przestarzałego sprzętu

Masz pomysl na nowszy, ktory mozna zintegrowac z egzystujacym systemem bez ingerencji w oryginalna optyke wnetrza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez bluethooth..

wszystko zależy od możliwości sprzętu.

Playerem jest aplikacja w telefonie/tablecie.

Android wypada lepiej niż iPhon/iPad..nie wymaga tylu udziwnień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.