Skocz do zawartości
IGNORED

HECO AURORA 1000 - Jakim wzmakiem napędzić?


quatross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na ten moment napędzam te kolumny Rotelem A12 jednak mam wątpliwości, czy to ich pełnia możliwości.

Zależy mi na dynamicznym graniu (lecz nie efekciarskim) w średnicy, z tłustym basem i przyzwoitymi detalami na górze. Nie miałem do czynienia jeszcze z lampą a chyba w tą drogę powinienem kierować poszukiwania, tak mi mówi intuicja, chyba że hybryda albo trazystor ale musi dawać do pieca!

Jak na razie gra dość ładnie lecz wątpię że to pełnia możliwości Auror.... głównie w kwestii wypełnienia basem i wigoru w średnicy,

Budżet to sprawa drugorzędna bo na pewno nie od razu będę wymieniać, myślę że minimum 4kpln. Najchętniej coś z używanych klockówpreferuję,

Jakieś sugestie?

PS. DACa mam.

PS2. Podobno Lectory grają dosyć dobrze - czy to prawda? Ma wymiatać, lecz nie tak efekciarsko podbitym basem jak Hegel H80 (którego ostatnio słuchałem) - było super tylko beat za bardzo nie naturalnie sprężynował ( słucham dużo electro house'u z bardzo dobrej jakości plików i słabej jakości radiach online)...

Liczę na was, bo inaczej będę musiał wrócić do nie dokończonego projektu ( jest w szafie, trzeba tylko zmienić tłitery, które kosztują m/w 2kpln/szt.). W tedy musiałbym sprzedać system, a wierzę że HECO potrafi ZAGRAĆ bardzo dobrze ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoich oczekiwań wynika , ze chciałbyś w dzwieku więcej nasycenia , wypełnienia a Rotel raczej Ci tego nie da

Hybryda albo lampa w PP ( choć w tym budżecie ciężko będzie o coś naprawdę fajnego ) to dobry kierunek

To ze masz DACa to jeszcze nic nie mówi , ważne jakiego 

w źródle wszystko się zaczyna , wiec jak np. DAC gra chudo to ciężko to później wypełnić 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, quatross napisał:

Budżet to sprawa drugorzędna bo na pewno nie od razu będę wymieniać, myślę że minimum 4kpln. Najchętniej coś z używanych klockówpreferuję

To nie lepiej zmienić kolumny ? Miałem te Aurory, i jak dla mnie dźwiękowo były OK ale żadna rewelacja. Wizualnie jak dla mnie tragedia, ale wiadomo, każdy lubi co innego.

Szczerze mówiąc nie sądzę żeby były warte 'lepszego' klocka, a w tym budżecie i z tym Rotelem więcej zyskasz zmieniając kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeżeli zależy Ci na dynamicznym graniu   z mocniejszym basem i przyzwoitymi detalami na górze to warto zainteresować się w sprzęcie używanym na 2 propozycje: 

1. LECTOR ZXT-60
2. ASR Emitter

Obie propozycje prezentują dynamiczne brzmienie ze świetnym wypełnieniem i niesamowitą kontrolą dołu. Łagodniejszy będzie Lector natomiast ASR Emitter posiada więcej "pary". 

Jeśli chodzi o nowe sprzęty to warto zwrócić uwagę na: 

1. Tsakiridis Hermes
2. Advance Acoustic X-i125

Tsakiridis prezentuje bardzo dynamiczne brzmienie jak na wzmacniacz lampowy, mamy tutaj bardzo dobrej jakości bas, który nie jest dominujący i świetnie poradzi sobie z lekko wydłużonym brzmieniem jakie prezentują Heco Aurora 1000. Dodatkowo wzmacniacz jak to lampa delikatnie ociepla średnicę ale nie jest to duża ciepłota taka jak choćby Tsakiridis Aeolos ale Hermes lepiej wpisuje się w Twój opis. 
AA X-i125 to delikatność i wysublimowanie, mamy w tym przypadku delikatnie wydłużone brzmienie dołu, który schodzi na prawdę nisko. 

Pozdrawiam

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, quatross napisał:

Witam, na ten moment napędzam te kolumny Rotelem A12 jednak mam wątpliwości, czy to ich pełnia możliwości.

Zależy mi na dynamicznym graniu (lecz nie efekciarskim) w średnicy, z tłustym basem i przyzwoitymi detalami na górze. Nie miałem do czynienia jeszcze z lampą a chyba w tą drogę powinienem kierować poszukiwania, tak mi mówi intuicja, chyba że hybryda albo trazystor ale musi dawać do pieca!

Jak na razie gra dość ładnie lecz wątpię że to pełnia możliwości Auror.... głównie w kwestii wypełnienia basem i wigoru w średnicy,

Budżet to sprawa drugorzędna bo na pewno nie od razu będę wymieniać, myślę że minimum 4kpln. Najchętniej coś z używanych klockówpreferuję,

Jakieś sugestie?

PS. DACa mam.

PS2. Podobno Lectory grają dosyć dobrze - czy to prawda? Ma wymiatać, lecz nie tak efekciarsko podbitym basem jak Hegel H80 (którego ostatnio słuchałem) - było super tylko beat za bardzo nie naturalnie sprężynował ( słucham dużo electro house'u z bardzo dobrej jakości plików i słabej jakości radiach online)...

Liczę na was, bo inaczej będę musiał wrócić do nie dokończonego projektu ( jest w szafie, trzeba tylko zmienić tłitery, które kosztują m/w 2kpln/szt.). W tedy musiałbym sprzedać system, a wierzę że HECO potrafi ZAGRAĆ bardzo dobrze ?

 

aurora to nie jakis high end jesli chodzi konstrukcje glosnikow

to zwyczajne proste podstawowe konstrukcje zwykle magnesy woofery chyba nawet nie sa  wentywlowane,

nie ma co przesadzac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wątku poszukując kolumn do 10 tyś jak narazie wygrywa Aurora 1000 

Tak jak kolega wyżej napisał, faktycznie zwyczajne, podstawowe kolumny. Na tyle fajne, że narazie nie znalazłem nic co wart było by dopłaty x2 a nawet 3.  Chciał bym jeszcze odsłuchać heco statement i bezpośrednio porównać. Czekam na salon który zestawi je obok siebie. Pan z salonu oznajmił, żebym nie spodziewał się oszałamiające różnicy. 

Słuchałem Aurora na MF m6si którego posiadam. 

Fajny środek, spokojna poukładana góra, bas w żaden sposób nie dominował, ale w razie potrzeby potrafił poruszyć i wprowadzić domowe meble w rezonans ?

Sprawdź MF lub  Vincenta 237 

Myślę, że do nich to min 150 - 200 w

Do czterech głośników 20 cm to trzeba już mocy. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, dancos napisał:

Na tyle fajne, że narazie nie znalazłem nic co wart było by dopłaty x2 a nawet 3

Czytając 'między wierszami': słuchałeś lepszych kolumn w tym przedziale, tylko wg. ciebie różnica w cenie nie jest warta różnicy w dźwięku. A to już bardzo indywidualna sprawa ?

49 minut temu, dancos napisał:

Do czterech głośników 20 cm to trzeba już mocy. 

Papier, BR - Rotel A12 mocowo spokojnie da radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, niowluka napisał:

Czytając 'między wierszami': słuchałeś lepszych kolumn w tym przedziale, tylko wg. ciebie różnica w cenie nie jest warta różnicy w dźwięku. A to już bardzo indywidualna sprawa ?

Dokładnie 

Dle mnie różnica będzie na poziomie

,, coś bardzo subiektywnego "

Dla innych,,  wyjątkowego" za co chętnie dopłacą 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI ZA POMOC, SĄ NA OLX OKAZYJNIE, KUPIĘ ZA 2 KLOCKI PRZEWÓD DO BACHÓW Z OUTLETU THF. 

TEMAT UWAŻAM ZA WYCZERPANY. TO DOBRE KOLUMNY, ŁANIE GRAJĄ ALE WOLĘ SWOJE BACHY CLASSIC. A już myślałem że zrobią mi jakiś przełom, haha ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurory 1000 to według mnie genialne kolumny ale jak każde wymagają dobrania odpowiedniej elektroniki z okablowaniem .

Niestety są tak tanie że ten temat jest traktowany niezbyt poważnie a ludziska wolą wierzyć że jak dołożą kolejne tysiące to nastąpi przełom . Jak dołożą to gra , musi grać lepiej .

Ja wolę te kolumny niż wiele innych kilka , kilkanaście razy droższych zestawów . Wolę je za ich bardzo dobre zszycie głośników , naturalną barwę , neutralność , plastyczność i rozdzielczość .

Owszem , na średnicy Vienny potrafią bardziej czarować ( no właśnie czarować  ) a przykładowo Kefy R900 mieć lepszą stopę i niżej schodzić na basie a R700 mieć ten bas twardy i potężny ( nienaturalnie ) , Dynki Spec 25 nieco lepszą górę itd . Ale całościowo uważam je za najciekawsze z tego co miałem :

Z ciekawszych - Kefy Reference 5 i modyfikowane R900, R700, R300, LS50. Dynaudio SPEC 25 i F140. Diapason Adamantes, Chario Delphinus + mod. Harpia Monk i wiele wersji ( w tym moja zbudowana od podstaw w bezkompromisowej wersji ) Amstaff. ZAPH ZRT, Vienna Acustic Beethoven i różne DIY.

I wiele innych słuchanych w salonach czy u znajomych .

 

 Najtańszy dobry do nich wzmak to NAD C356BEE .

Wyraźnie lepiej ten NAD + modyfikacja .

Jeszcze lepiej Accuphase E-210 ( uwaga na stan techniczny ! ) i Musical M6i ( ten z nimi gra plastycznie i dynamicznie z barwą jak stereotypowa lampa ale klarownie i czysto  )

I póki co najlepiej Unison Simply Italy ( wersja na Rubyconach ).

Z Aurorami 1000 miałem jeszcze Luxmana 505uX , Accuphase E-260 , Denona 2020AE , Unisona Ttriode 25 a nawet Yamahę 803D ?

 

Obecnie Aurory grają mi ze wspomnianym Unisonem czekającym na modyfikację ( łatwo i tanio można go poprawić ) , DAC  Reimyo DAP-999EX , Node 2i ( jako transport po kablu coax  ) i transportem CD .

Teraz już tylko ostrożne ruchy z wymianą lamp i kabli . Za jakiś czas mod Heco ( tu też można niedrogim kosztem coś poprawić ale są tak dobre że każdy ruch musi być dobrze przemyślany i odsłuchany  ).

Oczywiście Rotel zagra ładniej z polipropylenem VA ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, muda44 napisał:

R700 mieć ten bas twardy i potężny ( nienaturalnie )

Jak zdarta płyta ... Ty masz jakiś bonus za pisanie tych bredni ?

23 minuty temu, muda44 napisał:

modyfikowane R900, R700, R300, LS50

 

24 minuty temu, muda44 napisał:

Wyraźnie lepiej ten NAD + modyfikacja

Oczywiście przez ciebie ? Komedia ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, niowluka napisał:

Jak zdarta płyta ... Ty masz jakiś bonus za pisanie tych bredni ?

 

Oczywiście przez ciebie ? Komedia ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu też o tym napisano co i też potwierdza ich pomiar .

 

Tak , C356BEE po mojej modyfikacji gra z tymi kolumnami bardzo dobrze . Można lepiej i o tym też napisałem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.07.2019 o 01:48, quatross napisał:

Witam, na ten moment napędzam te kolumny Rotelem A12 jednak mam wątpliwości, czy to ich pełnia możliwości.

Zależy mi na dynamicznym graniu (lecz nie efekciarskim) w średnicy, z tłustym basem i przyzwoitymi detalami na górze. Nie miałem do czynienia jeszcze z lampą a chyba w tą drogę powinienem kierować poszukiwania, tak mi mówi intuicja, chyba że hybryda albo trazystor ale musi dawać do pieca!

Jak na razie gra dość ładnie lecz wątpię że to pełnia możliwości Auror.... głównie w kwestii wypełnienia basem i wigoru w średnicy,

Budżet to sprawa drugorzędna bo na pewno nie od razu będę wymieniać, myślę że minimum 4kpln. Najchętniej coś z używanych klockówpreferuję,

Jakieś sugestie?

PS. DACa mam.

PS2. Podobno Lectory grają dosyć dobrze - czy to prawda? Ma wymiatać, lecz nie tak efekciarsko podbitym basem jak Hegel H80 (którego ostatnio słuchałem) - było super tylko beat za bardzo nie naturalnie sprężynował ( słucham dużo electro house'u z bardzo dobrej jakości plików i słabej jakości radiach online)...

Liczę na was, bo inaczej będę musiał wrócić do nie dokończonego projektu ( jest w szafie, trzeba tylko zmienić tłitery, które kosztują m/w 2kpln/szt.). W tedy musiałbym sprzedać system, a wierzę że HECO potrafi ZAGRAĆ bardzo dobrze ?

 

Myślę że wiele z tych kolumn nie wycisniesz. Kupiłeś podstawowy model producenta. Może zamiast iść w wielkość kupić coś mniejszego ale lepszego? Chyba że masz duży metraż. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, muda44 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu też o tym napisano co i też potwierdza ich pomiar .

Aaaa, to stąd ta opinia. A ja myślałem, że ty je rzeczywiście słuchałeś. OK, spoko, jak wykres tak mówi, to tak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O basie R700 można wiele napisać, ale na pewno nie to, że jest twardy ani potężny. Kalkujesz opinie z internetu. Po swojej modyfikacji, oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, niowluka napisał:

O basie R700 można wiele napisać, ale na pewno nie to, że jest twardy ani potężny. Kalkujesz opinie z internetu. Po swojej modyfikacji, oczywiście.

Piszę o R700  w wersji fabrycznej które miałem u siebie przez pewien okres czasu a na tle innych kolumn czy nawet innych modeli serii R Kefa . I tak przykładowo R900 mają mniej basu , jest bardziej wyrównany .

To samo pisze ktoś kto od lat testuje kolumny i sam je tworzy . Mało tego jest też i pomiar na którym widać że w tych kolumnach bas jest podbity , no ale Ty wiesz lepiej ?

 

Nie Twierdzę że u Ciebie basu jest za dużo . Jeżeli Twój sprzęt , pomieszczenie wpływa na bas zmniejszając jego ilość to z tymi kolumnami może być go w sam raz a z innymi jak wspomnianymi R900 może być za mało .

Co nie zmienia faktu że R700 mają bas podbity i znacznie więcej niż wiele innych , bardziej liniowo zestrojonych kolumn .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, muda44 napisał:

Mało tego jest też i pomiar na którym widać że w tych kolumnach bas jest podbity , no ale Ty wiesz lepiej ?

Tak tak, pomiar na stronie najważniejszy. Pomijam, że od podbitego do nienaturalnie potężnego jest bardzo długa droga.

Ale spoko, trzeba jakoś te swoje modyfikacje reklamować, nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że się wtrące ale myślę że modyfikacji mudy nie trzeba reklamować bo one same się świetnie bronią. Zresztą nie tylko muda poleca swoje "produkty" i nic złego się nie dzieje. Ja też zachwalam to co posiadam i co udało mi się w moim skromnym życiu usłyszeć. 

Prawda jest taka że i tak przed zakupem trzeba posłuchać samemu a polecanie traktowac tylko jako wskazówki.

Wiadomo jednym takie modyfikacje  pasują a innym nie ale tak jest z każdym sprzętem. Kazdy lubi co innego. 

Nie ma co bić piany. Znajomy jakiś czas temu też szukał wzmaka do Auror 1000 i po porównaniu kilku wzmaków np. Nad c375 czy roksan k3 wybrał modowanego c356. Koszt takiego wzmaka to obecnie niecałe 2 tyś więc nie jest to duży wydatek.

Jakby kolega chciał takowego posłuchać a mieszka na Śląsku to bardzo chętnie pomogę ;-)

Ja osobiście sprawdziłbym np Nad m3 lub Krell kav300.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ma w tym nic złego skoro On w taki sposób to odbiera. Dla mnie np. bas w Nadzie c356bee jest przesadzony a moi znajomi uważają że jest idealnie. Tob samo tyczy się Heco Aurora 1000, ja uważam że w tej cenie są nie do pobicia a dla wielu to kolumna przeciętna bez polotu.

P.S.

W kwocie do 4 tysi można poszukać Calyx CTI. Fajny wzmak jak dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co Ci chodzi dlatego ja osobiście to i inne fora traktuję z lekkim dystansem aczkolwiek wolę tego typu oninie (nawet skrajną i kontrowersyjną) od osoby która miała kontakt z opisywanym sprzętem niż opinie typu "nie bo nie" bez jakichkolwiek argumentów ;-)

Pozdrowionka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Witek.K napisał:

R700 mają normalny bas. Potwierdza to wielu użytkowników,  jedynie Muda ma z nimi jakiś problem. 

Podałem link w którym p. Kisiel opisał je i pomierzył . To ktoś od kogo już 20 lat temu kupowałem Hi Endowe głośniki do budowy kolumn, ktoś o dużym doświadczeniu i osłuchaniu . Ktoś kto sam projektował dobre i uznane kolumny . Moja wiedza  przy jego doświadczeniu jest nikła ale te kolumny porównywałem z kilkoma innymi w tych samych warunkach i tą opinie potwierdzam .

Nie jakiś forumowicz który kupił pierwsze lepsze w życiu kolumny i uważa że ma jakiekolwiek w tym temacie doświadczenie .

To się tyczy większości wpisów na forach audio . Ktoś coś trochę lepszego kupi i nie mając tak naprawdę jakiejkolwiek wiedzy w temacie wypisuje jaki to super sprzęt .

Ja swoje zdanie o nich napisałem . To nie jest problem , to cecha tych kolumn niezależnie czy to komuś się podoba czy nie a gra cały system + akustyka + preferencje ...

 

Kończąc te wywody , jak ktoś szuka bardzo dobrych kolumn za grosze to warto Aurory 1000 sprawdzić . Tak grają bardzo drogie kolumny . Nie efektowne ale rzetelne granie  za bardzo fajną cenę .

Gdyby miały efektowną okleinę i cenę  z x4 to by były ochy i zachwyty ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muda44 chciałem odpisać, ale stwierdziłem, że jesteś tak żenujący, że nie będę się zniżał do twojego poziomu.

Pozdrawiam i miłego wieczoru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, niowluka napisał:

@muda44 chciałem odpisać, ale stwierdziłem, że jesteś tak żenujący, że nie będę się zniżał do twojego poziomu.

Pozdrawiam i miłego wieczoru.

Uczepiłeś się najpierw modyfikacji ( o których nie masz pojęcia a których temat nie dotyczy ) , później podważasz to czy ja miałem te kolumny a dalej podważasz opis kogoś komu wiedzą w tym zakresie do pięt nie dorastasz .

Pomiary też podważasz , oczywiście ty wiesz lepiej ...

 

Tak oceniam ja i widać nie tylko ja te kolumny , napisałem też że jak będą grały zależy również od innych czynników . Nie musisz się z tym  zgadzać ale to nie jest powód żeby kogoś obrażać .

 

Swój poziom już pokazałeś .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zacznijmy od rzeczy najważniejszej a mianowicie: każdy zestaw głośnikowy gra na swój własny sposób i nie ma takiej opcji by dla każdego słuchacza grał dokładnie w taki sam sposób powodem tego jest wrażliwość słuchowa słuchacza, innymi słowy dla Pana X dany zestaw brzmi wspaniale ale już dla Pana Y niekoniecznie, czegoś w nim brakuje, zatem jedyną słuszną koncepcją jest nie tyle wertowanie x stron i opinii o danym zestawie a osobistym jego wysłuchaniu i na tej podstawie można jedynie dobrać sobie taki a nie inny zestaw. Już nie wspomnę o akustyce pomieszczenia, bo to jest raczej oczywiste. Można oczywiście poczytać o ogólnym zakresie danego zestawu lecz na podstawie tylko takich informacji nie kupuje się zestawu audio w tym przypadku głośników, a już na pewno nie na podstawie subiektywnych opinii posiadaczy tego czy innego sprzętu, zatem nim się coś kupi dobrze by było tego posłuchać i to nie w salonie audio a u siebie na własnym sprzęcie i pomieszczeniu w którym dany zestaw ma pracować. Wiem że to nie jest do końca uczciwe ale można kupić taki czy inny zestaw posłuchać na spokojnie w domu i albo go zatrzymać albo też zwrócić. No wiem to tak średnio fajnie ale to w końcu wasze pieniądze a wydać kilka tysięcy na zestaw na podstawie opinii  bez możliwości sprawdzenia organoleptycznego to raczej dość ryzykowna gra ? ...i na koniec ktoś zaraz pewnie rzuci hasło tzw wygrzania, nie wiem nie znam się ? ale moim zdaniem to nie jest kwestia "wygrzania" a zwyczajnie po ludzku osłuchania własnego słuchu przyzwyczajonego do posiadanego już danego zestawu głośnikowego, nowy zawsze będzie brzmiał inaczej na początku, nim słuch przyzwyczai się do danego brzmienia no chyba że zestaw jest wyjątkowo kiepski to już mu nic nie pomoże ? Niech Moc będzie z Wami ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa , ze wyrażenie choćby lekko krytycznej opinii o sprzęcie , który nawet się posiadało jest bardzo często odbierane jako atak przez jego aktualnych posiadaczy .

a przecież forum służy do wymiany zdań 

dla jednego mule to przysmak , a dla drugiego paskudztwo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Zgoda, ale jak ktoś pisze we wszystkich możliwych wątkach że  mule są gorzkie, bo kiedyś je jadł z kolegą, który też tak uważał a nawet dokonali pomiarów,  ktore to potwierdziły a Ty jesz te mule codziennie z rodziną i przyjaciółmi i nikt nigdy nawet nie wspomniał o tym, że  są gorzkie. Na forach Ci, którzy również się nimi zajadaja nie narzekają, jedynie Muda twierdzi, że trzeba mieć zboczony smak żeby jeść to co było przez wiele lat hitem sprzedaży i lepiej kupić sobie wielokrotnie tańsze małże z bajora obok, bo smakują wykwintnie, to zastanawiasz się czy czy Ty i tysiące ludzi na świecie macie kubeczki smakowe do wymiany, czy Muda ma jakiś problem z mulami. Żeby  wszystko było jasne, nie uważam, że mule to najlepszy pokarm na świecie, ale z całą pewnością uważam,  że nie są gorzkie a jadłem je w różnych restauracjach i w towarzystwie różnych przystawek. ?

PS. W związku z tym, że znudziło mnie czytanie o dudniacym, potężnym basie R700 o genialnych modach NAD-a i wyższości MF6si nad wszystkimi wzmacniaczami, pozwalam sobie na wyłączenie pana Mudy 44 z kręgu użytkowników których wypowiedzi czytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, robert3501k napisał:

Panowie zacznijmy od rzeczy najważniejszej a mianowicie: każdy zestaw głośnikowy gra na swój własny sposób i nie ma takiej opcji by dla każdego słuchacza grał dokładnie w taki sam sposób powodem tego jest wrażliwość słuchowa słuchacza, innymi słowy dla Pana X dany zestaw brzmi wspaniale ale już dla Pana Y niekoniecznie, czegoś w nim brakuje, zatem jedyną słuszną koncepcją jest nie tyle wertowanie x stron i opinii o danym zestawie a osobistym jego wysłuchaniu i na tej podstawie można jedynie dobrać sobie taki a nie inny zestaw. Już nie wspomnę o akustyce pomieszczenia, bo to jest raczej oczywiste. Można oczywiście poczytać o ogólnym zakresie danego zestawu lecz na podstawie tylko takich informacji nie kupuje się zestawu audio w tym przypadku głośników, a już na pewno nie na podstawie subiektywnych opinii posiadaczy tego czy innego sprzętu, zatem nim się coś kupi dobrze by było tego posłuchać i to nie w salonie audio a u siebie na własnym sprzęcie i pomieszczeniu w którym dany zestaw ma pracować. Wiem że to nie jest do końca uczciwe ale można kupić taki czy inny zestaw posłuchać na spokojnie w domu i albo go zatrzymać albo też zwrócić. No wiem to tak średnio fajnie ale to w końcu wasze pieniądze a wydać kilka tysięcy na zestaw na podstawie opinii  bez możliwości sprawdzenia organoleptycznego to raczej dość ryzykowna gra ? ...i na koniec ktoś zaraz pewnie rzuci hasło tzw wygrzania, nie wiem nie znam się ? ale moim zdaniem to nie jest kwestia "wygrzania" a zwyczajnie po ludzku osłuchania własnego słuchu przyzwyczajonego do posiadanego już danego zestawu głośnikowego, nowy zawsze będzie brzmiał inaczej na początku, nim słuch przyzwyczai się do danego brzmienia no chyba że zestaw jest wyjątkowo kiepski to już mu nic nie pomoże ? Niech Moc będzie z Wami ...

Gust, gustem. Ale tutaj ktoś próbuje usilnie komuś wmówić że VW Golf jest lepszy od Mercedesa S Klasy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.