Skocz do zawartości
IGNORED

HECO AURORA 1000 - Jakim wzmakiem napędzić?


quatross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie na szczęście mamy jeszcze domekracje i każdy może pisać oraz czytać co chce. Dla mnie to jest oczywista oczywistość. Zbyt emocjonalnie i osobiście podchodzimy do pewnych rzeczy. Każdy ma swój rozum i chyba potrafi dokonać najlepszego wyboru dla siebie. To jest tylko forum a nie jakaś wyrocznia. To co polecają niektóre osoby dla mnie czasami okazywało się nieakceptowalne brzmieniowo ale skoro dla nich jest super tzn że tak czują i ja to szanuje :-)

A wracając do tematu czy kolega już coś wybrał jeśli chodzi o wzmacniacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafal735r napisał:

Gust, gustem. Ale tutaj ktoś próbuje usilnie komuś wmówić że VW Golf jest lepszy od Mercedesa S Klasy. 

Wiesz, to, że ktoś woli Golfa to dla mnie akurat jest OK, nie ma problemu. Ale jak pisze, że S klasa jest do d.py, bo się prowadzi jak traktor, no to albo nie wie o czym mówi, albo po prostu ściemnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez niowluka

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafal735r napisał:

Gust, gustem. Ale tutaj ktoś próbuje usilnie komuś wmówić że VW Golf jest lepszy od Mercedesa S Klasy. 

Na pewno tańszy hihi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Warm Hoxton napisał:

To w końcu jak jest z tymi Aurora 1000 ? Jest dudniący bas czy nie ?

Miałem Style 900. Dudniący bas? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kapusta7 napisał:

Miałem Style 900.

No, jak widzisz jeden o Aurora, drugi o Kef a ty o MS. Kto o Klipsch Rp ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, morawka napisał:

Inna sprawa , ze wyrażenie choćby lekko krytycznej opinii o sprzęcie , który nawet się posiadało jest bardzo często odbierane jako atak przez jego aktualnych posiadaczy .

a przecież forum służy do wymiany zdań 

dla jednego mule to przysmak , a dla drugiego paskudztwo...

Dokładnie to się tu dzieje .

Niby zainteresowani tematem zaglądają na takie fora , szukają opinii ale tak naprawdę każdy chce czytać tylko i wyłącznie o zachwytach a już jak ktoś ma takie jak tu kolumny a ktoś inny pisze o nich w jakikolwiek sposób negatywnie to próbuje się go z ziemią zrównać .

Tylko czy ja pisałem negatywnie o R700 czy tylko zwróciłem uwagę na ich cechę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Warm Hoxton napisał:

To w końcu jak jest z tymi Aurora 1000 ? Jest dudniący bas czy nie ?

Nic takiego nie stwierdziłem po odsłuchu w sklepie jak i u kolegi w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Witek.K napisał:

 

PS. W związku z tym, że znudziło mnie czytanie o dudniacym, potężnym basie R700 o genialnych modach NAD-a i wyższości MF6si nad wszystkimi wzmacniaczami, pozwalam sobie na wyłączenie pana Mudy 44 z kręgu użytkowników których wypowiedzi czytam.

Nigdzie nie napisałem że w R700 dudni bas a z modyfikowanym NADem nie miałeś kontaktu .

Nie miałem Musicala M6Si a M6i i mimo że miałem podobnie grający a 3 x droższy wzmacniacz uważam go za najlepszy mocny wzmacniacz jaki miałem . Nie lepszy od wszystkich ale od tych co miałem i je też podałem. To też Tobie przeszkadza ?

Nie , przeszkadza Ci to co napisałem o kolumnach które kupiłeś .

Nawet nie zwróciłeś uwagi na dopisek że gra cały system wraz z akustyką a do tego dochodzą preferencje .

Rozumiem że je kiedyś przyjdzie sprzedać ale żeby w ten sposób reagować na wpisy kogoś kto ma odmienne zdanie ?

8 godzin temu, rafal735r napisał:

Gust, gustem. Ale tutaj ktoś próbuje usilnie komuś wmówić że VW Golf jest lepszy od Mercedesa S Klasy. 

Jesteś od lat znany na tym forum z tego że wypowiadasz się o sprzęcie którego nie słuchałeś .

Mijają lata a ty nadal mierzysz sprzęt przez pryzmat ceny ?

R700 określasz mianem S klasy Mercedesa ?

A gdzie znacznie wyższa klasa Reference nad którą jest jeszcze Blade a i te nie są najwyższym modelem .

Oczywiście ani Aurory 1000 ani R700 nigdy nie słuchałeś ale lubisz zadymy ...

3 godziny temu, Warm Hoxton napisał:

To w końcu jak jest z tymi Aurora 1000 ? Jest dudniący bas czy nie ?

Mógłbym tu podać kilka par kolumn uznanych producentów w cenach nawet przekraczających 20 000zł w których dudni bas i słychać pudło .

Nie padam ?

W Aurorach 1000 nie dudni ani bas ani średnica . Natomiast to czy będzie bas dudnić w danym pomieszczeniu zależeć będzie od ich ustawienia , akustyki czy tez elektroniki . Chociaż jak wyżej pisałem nawet lampa o mocy 12W daje sobie z nimi radę .

Wypożycz je i sam oceń . Pamiętaj że co 2x20cm na basie to nie 1x17 zwłaszcza w 2way gdzie głośnik przetwarza jeszcze średnicę   . Prawa fizyki .

Wypożyczając szukaj kolumn demo . Nowe zanim się dotrą mają poduszkę na basie i zauważalni podbitą , sucha górę . To z czasem mija .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karton ?

Typowy mdf ze wzmocnieniami . Wyżej są wieńce i wzmocnienia .

Normalne , prawidłowo zrobione i uczciwie wycenione kolumny .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, ziko369 napisał:

Po czym tak wnioskujesz...rozbierałeś je?

A z czego ma być zrobiony podstawowy model producenta, gdzie oszczędności są na każdym kroku? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecimy dalej z faktami ?

Widać wieniec wzmacniający  górny i zwrotnice. Powyżej przegroda  odgradzająca komorę głośnika średnio tonowego ( wzmacnia obudowę ).

Zwrotnica normalnej jakości czyli podobnej jakości elementy spotykamy w kolumnach nawet kilka razy droższych .

Standardowe rezystory , kondensatory elektrolityczne ale i też 3 polipropyleny .

Waga kolumny to 26,6kg czyli nie karton a normalna waga przy takich wymiarach i nie odbiega od wielu znacznie droższych kolumn o podobnych gabarytach .

 

Duży producent , przy dużych zamówieniach może sobie pozwolić na negocjacje cenowe i optymalizacje kosztów . Głośnik to nie prom kosmiczny a dzisiaj nawet telefonem może wyliczyć coś co kiedyś nie było do pomyślenia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

5.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, muda44 napisał:

Karton ?

Typowy mdf ze wzmocnieniami . Wyżej są wieńce i wzmocnienia .

Normalne , prawidłowo zrobione i uczciwie wycenione kolumny .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moim zdaniem, dość standardowe wykonanie pudła. Większość kolumn na tym poziomie tak właśnie wygląda. Ciekawe dla odmiany, jaka "jakość" siedzi w zwrotnicach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu zakończyłem kupowanie i słuchanie podstawowych modeli kolumn komercyjnych marek. Nic mnie tam nie urzekło i nie urzeknie. Jeżeli ktoś myśli że Boga za bogi złapał kupując model z samego dołu oferty producenta X to niech żyje w swoim przkonaniu. I to chyba na tyle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
32 minuty temu, rafal735r napisał:

Dawno temu zakończyłem kupowanie i słuchanie podstawowych modeli kolumn komercyjnych marek. Nic mnie tam nie urzekło i nie urzeknie. Jeżeli ktoś myśli że Boga za bogi złapał kupując model z samego dołu oferty producenta X to niech żyje w swoim przkonaniu. I to chyba na tyle. 

I masz do tego pełne prawo...

Najważniejsze, że strasznie mocno w dobrym kierunku ewaluował Twój gust ... o dźwięk oczywiście chodzi ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zacznijmy od rzeczy najważniejszej a mianowicie: każdy zestaw głośnikowy gra na swój własny sposób i nie ma takiej opcji by dla każdego słuchacza grał dokładnie w taki sam sposób powodem tego jest wrażliwość słuchowa słuchacza, innymi słowy dla Pana X dany zestaw brzmi wspaniale ale już dla Pana Y niekoniecznie, czegoś w nim brakuje, zatem jedyną słuszną koncepcją jest nie tyle wertowanie x stron i opinii o danym zestawie a osobistym jego wysłuchaniu i na tej podstawie można jedynie dobrać sobie taki a nie inny zestaw. Już nie wspomnę o akustyce pomieszczenia, bo to jest raczej oczywiste. Można oczywiście poczytać o ogólnym zakresie danego zestawu lecz na podstawie tylko takich informacji nie kupuje się zestawu audio w tym przypadku głośników, a już na pewno nie na podstawie subiektywnych opinii posiadaczy tego czy innego sprzętu, zatem nim się coś kupi dobrze by było tego posłuchać i to nie w salonie audio a u siebie na własnym sprzęcie i pomieszczeniu w którym dany zestaw ma pracować. Wiem że to nie jest do końca uczciwe ale można kupić taki czy inny zestaw posłuchać na spokojnie w domu i albo go zatrzymać albo też zwrócić. No wiem to tak średnio fajnie ale to w końcu wasze pieniądze a wydać kilka tysięcy na zestaw na podstawie opinii  bez możliwości sprawdzenia organoleptycznego to raczej dość ryzykowna gra ? ...i na koniec ktoś zaraz pewnie rzuci hasło tzw wygrzania, nie wiem nie znam się ? ale moim zdaniem to nie jest kwestia "wygrzania" a zwyczajnie po ludzku osłuchania własnego słuchu przyzwyczajonego do posiadanego już danego zestawu głośnikowego, nowy zawsze będzie brzmiał inaczej na początku, nim słuch przyzwyczai się do danego brzmienia no chyba że zestaw jest wyjątkowo kiepski to już mu nic nie pomoże ? Niech Moc będzie z Wami ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Też poszukuję kolumny do salonu 50 m Wzmacniacz Calaxy cti gf mod. Z firmą Heco mam nie jedno dobre doświadczenie Mam zestaw do kina metas, wiele razy odsłuchiwałem celany  Wydaje mi się że technika głośnikowa poszła tak do przodu że można się zdziwić słuchając niby budżetowych konstrukcji od właśnie dużych producentów należy tylko zadbać o wysokiej jakości elektronikę Czasem nie warto inwestować w głośniki ogromne pieniądze bo już za 4000-6000 można mieć głośniki o jakości dawnego highendu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AURORY mają nowego właścicela chocaż grają ładnie. Wtedy jak i teraz zaproponowałbym do nich dla siebie HEGEL H80.

Teraz jeszcze mam do pozbycia się Monitor 3 v3 i ROTEL A12 w okazyjnych cenach jak na rynek wtórny.

AURORA 1000 gra bardzo dobrze i wypełniała basem całe 24m2 w miarę dobrze zaadoptowane akustycznie. Dodam jeszcze że w Aurorach są montowane wysokiej jakości Tweeter, króre grają dosłodzoną detalicznością. 

Spójne granie, ale polecam lepsze wzmacniacze od ROTELi do którego podpiąłem je ja. Tu jest potrzebna msakryczna tłusta szybka dynamika, przede wszystkim na basy.

 

 

No. To gryźcie się dalej; kto ma rację . A ja w tym czasie przykleję blaszkę s16hz do quadrali i jak po odsłuchach niektórzy będą zainteresowani kupnem to wyślę ich na stronę www tyskiego "producenta" dodając że staroszkolne 16hz (jedyne udane z produktów ze stajni), takie jak moje (quadrale) za przeszło 5000 zł. już są nieprodukowane! Nudzi mi się, ja też więc ciut OT ? Ale mój OPARTY NA FAKTACH!

Nawiasem mówiąc firma pana Benedykta, szefa tyskiej działalności gospodarczej, zaczyna (po spotkaniu z moimi VA z midwooferami zrobionymi z powlekanej celulozy); mieć po latach testów u siebie ciut wyższy poziom . Tak to pamiętam.

dzis jezeli mialbym zajawę kupić zestaw 2.0 od pana Benedykta na Starokościelnej, to po pierwsze nie w tak sztucznie wywindowanej cenie, po drugie jesli juz by któryś produkt grał nawet poprawnie to wymagałby przestrojenia pod moje preferencje.

I jeszcze OT2[PS]: Szkoda że wtedy byłem zielony całkiem w naprawach zwrotnic, dziś sam bym wymienił tamten spalony rezystor żeby uniknąć tego co się działo po naprawie wraz z "upgrade" na starokościelnej przez szefa "salonu", pana Benedykta Rogacza ;d

To temat zamknięty, otworzyliście w nim nowy wasz, do wymieniania racji przy kolacji.

Wszystko ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PS2: 1000 grają pięknie. Bez "podbić na basie" które mi są potrzebne. Dużo basu i ładna dosadna średnica, detaliczna góra ale brak mi było w nich makrodynamiki. W zasadzie gdyby nie ta gorąca średnia uznałbym tysiączki za anemiczne!

Dobrego dnia, panowie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez quatross
usystematyzowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, quatross napisał:

PS2: W zasadzie gdyby nie ta gorąca średnia uznałbym tysiączki za anemiczne!

 

średnica 

wam dzieńdobry. mnie dobranoc. Koniec ot na dziś .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez quatross
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Ultrasoniak napisał:

Też poszukuję kolumny do salonu 50 m Wzmacniacz Calaxy cti gf mod. Z firmą Heco mam nie jedno dobre doświadczenie Mam zestaw do kina metas, wiele razy odsłuchiwałem celany  Wydaje mi się że technika głośnikowa poszła tak do przodu że można się zdziwić słuchając niby budżetowych konstrukcji od właśnie dużych producentów należy tylko zadbać o wysokiej jakości elektronikę Czasem nie warto inwestować w głośniki ogromne pieniądze bo już za 4000-6000 można mieć głośniki o jakości dawnego highendu. 

Znam ten wzmacniacz , po tej modyfikacji a dodatkowo wymieniłem mu gniazda RCA na WBT Nextgen .

U mnie grał wtedy z Harpią Amstaff a u kolegi z Monk .

Możesz spróbować wypożyczyć Aurory 1000 i po dotarciu ocenić . Powinno być równo , gładko , dynamicznie i bez ostrości .

To są naturalne i neutralne kolumny . Jak oczekujesz efektów w stylu coś podbić , coś rozjaśnić czy coś ująć to nie ten kierunek.

Calyx ma 200W a Aurory 93dB więc spokojnie można wypełnić muzyka taką kubature . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam

 

Temat stary ale nie chce zakładać kolejnego, zastanawiam się nad Aurora 1000 głównie ze względu na to że jakoś nie mam zaufania do kolumn które mają 16cm głośniki, obecnie mam Tannoy M3 jak wiadomo na tamte lata dobre ale chce coś nowego. Napędzane będzie to Onko Integra 8290 + na zmianę Amplituner do kina ONKO TX-NR656 ale muzyka będzie słuchana na integrze, powstaje pytanie czy do pokoju 20m2 nie będzie lipy ze są jednak za duże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.