Jump to content
Chmielstwo

Dobór amplitunera do Tonsil Alton 110

Recommended Posts

Witam, jestem posiadaczem kolumn Alton 110 od 15 lat  i amplitunera Sherwood Rx 4508 od 2 lat. Wcześniej kolumny były napędzane z amplitunera Sony STR 135 i miałem wrażenie ze grały o niebo lepiej niz na sherwoodzie. Amplituner został zmieniony bo zachciało sie czegoś nowego i  z bluetooth. po zmianie nie było to satysfakcjonujące i kolumny przeszły pełną regeneracje na org częściach z Tonsila, lecz to nic nie dało. postanowiłem zmienić ten amplituner ale dylemat na co???? co dobrze napędzi te kolumny???  Myślałem nad PIONEER SX-N30AE albo jakąś Yamahą, bo widziałem na allegro ze jest w zestawie z Altus 300.  budżet do 2 tyś.   p.s. nie piszcie ze to klasa biedy i jakości do d....  bo wiem. Kolumny sa dla mnie sentymentalne...... a wiem ze potrafią zagrać

Nawet nowa Yamaha z niezłym wyposażeniem, a pamiętaj, że masz prawo do zwrotu w 14 dni:

https://allegro.pl/oferta/amplituner-stereo-yamaha-r-n303d-wifi-dab-8337375406

jest też Harman który powinien spokojnie je wysterować:

https://allegro.pl/oferta/harman-kardon-hk-3700-amplituner-stereo-8083230641

• Thanks 1

... i zamiast IV RP jest PRL II

W takim budżecie postawiłbym na jeden wzmacniacz i byłby to Nad C326 sprzęt w tej cenie nie do pokonania. Jeśli to nie będzie satysfakcjonujące to pozostanie Ci wymienić kolumny - bez sentymentów. Zapraszam na odsłuch i indywidualne wyceny.

• Thanks 1

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Weź te 2000 i kup chłopie jakieś współczesne kolumny z pylona czy stx-a. Da to lepszy efekt niż wymiana tego sherwooda. 

Seas L22+FW146+9950/FW146+WA30TW010/BG9/I-amp/China AK4490+Amanero/Nostromo3+RS headamp+Superlux HD681

W dniu 27.07.2019 o 16:13, Chmielstwo napisał:

Myślałem nad PIONEER SX-N30AE albo jakąś Yamahą, bo widziałem na allegro ze jest w zestawie z Altus 300.  budżet do 2 tyś.   p.s. nie piszcie ze to klasa biedy i jakości do d....  bo wiem. Kolumny sa dla mnie sentymentalne...... a wiem ze potrafią zagrać

1) NAD C326 BEE 
2) Marantz PM6006
3) Pioneer A-40AE
Do tego Yamaha WXAD-10(odtwarzacz sieciowy). Około 2k zł. Ja osobiście polecam NAD. Sprawdź i będziesz zadowolony. Olej ampli. i wrzuć wzmaka 😉
Pozdrawiam.

www.facebook.com/S4Home/ - polub nas! Śledź nowości i promocje.

Co wybrać? Od czego zacząć? Jak ustawić? Doradzamy zarówno w sprzęcie nowym jak i używanym. Dla forumowiczów niższe ceny. Zapraszamy!

Ok Panowie. Sherwood sprzedany, na poklad wjechala yamaha 303d. Dalej nie ma satysfakcji. Sentyment odstawiony. Szukam teraz kolumn stereo do tej  yamahy. Co polecacie??? Licze na dobre mocne brzmienie

Etap drugi. Czyli yamaha pod pachę i do sklepów słuchać.. To najlepsza opcja. Żadne opisy i recenzje na forum tego nie zastąpią.. Posłuchasz kilku par kolumn i będziesz lepiej wiedział co ci się podoba, a co nie. Mocno cię do tego zachęcam. 

• Like 1

Seas L22+FW146+9950/FW146+WA30TW010/BG9/I-amp/China AK4490+Amanero/Nostromo3+RS headamp+Superlux HD681

W dniu 7.08.2019 o 13:57, Chmielstwo napisał:

Sentyment odstawiony.

A nie mówiłem?

Gdybyś od tego zaczął, mógłbyś i z Sherwooda wyciągnąć lepsze brzmienie. Micwoj dobrze radzi- idź z Yamahą po sklepach, albo (jeszcze lepiej) słuchaj wybranych kolumn u siebie. W ciemno trudno wstrzelić się od razu w pożądany dźwięk.

Dziękuję panowie za porady. Trochę najeździłem i poczytałem. Wybór padł na Magnat  Shadow 207. Kolumny pod ta Yamaha spełniają moje oczekiwania.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.