Skocz do zawartości
IGNORED

Trochę pytań odnośnie gramofonu


Rosomak19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna , po długich namysłach i poszukiwaniach stałem się posiadaczem gramofonu Metz TX4963 z zainstalowaną wkładką Sony (nie wiem jaki to dokładnie model ,nie mogę znaleźć oznaczeń, z przodu tylko logo Sony) . Przed jakimkolwiek odsłuchem , skalibrowałem go jak mogłem, czyli najpierw wypoziomowałem, ustawiłem siłę nacisku (jako iż nie jestem pewny jaka to igła, ustawiłem 1.8g) i pozmagałem się trochę z ustawieniem wkładki przy pomocy szablonu. Nie udało mi się tego idealnie zrobić, nie wiem możne cierpliwości zabrakło ? ASK ustawiłem narazie tak jak siła nacisku. Może niedługo dorobię się płyty testowej, to wtedy będzie można prawidłowo ustawić. Na początek podłączyłem go pod Radmora 5102TE,ponieważ tylko w nim mam wejście gramofonowe, do niego podpiąłem monitory JBL L112 i wrzuciłem płytę. Powiem ,że nawet fajnie się tego słuchało. Chciał bym w niedługim czasie zmienić wkładkę na AT 95 E lub szarpnąć się kiedyś jeśli podejdzie pod to ramie na Ortofon 2M red . Pozostaje jeszcze kwestia samego preampu , nie wiem czy może zrobić coś samemu, bo na pewno nie zamierzam wydawać 2k zł może ten ze wzmacniacza Pioneer 307A (plik schowek 01) nie będzie taki zły? Jeśli ktoś może rzucić fachowym okiem.

Lub zrobić ten


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podstawowej at95 lub reda taniej wyjdzie kupić preamp "art dj 2" , korekcja riaa na dwóch kanałach to nie ściemniacz do ledów , elementy muszą być dość dokładnie dobrane i sparowane - to raz ,  dwa narobisz się tylko  , a i tak na koniec wydasz więcej niż za gotowy . Ani ten gramofon , ani ta wkładka nie zasługują na nic konkretnego. Parametrów ramienia i wkładki nie znasz , a już winnego w pre szukasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wykonałem preamp wg "RJM phono stage PASSIV". Tani, prosty, a zarazem świetny preamp do MM. Jest tu opisany, łatwo znaleźć.

 

Bolo ma rację- sam pisałeś, że nie wiesz, co to za wkładka. Na początek kup nową, bo nie wiesz też, jaki jest przebieg igły. Z tańszych, OMB10, a z nieco lepszych Red. Powyżej Red'a to już mezalians.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolo chyba trochę przesadzasz z tym wydawaniem. Dobry niskoszumowy wzmak operacyjny to koszt około 10zł , do tego garść rezystorów metalizowanych i kondensatorów dobrej klasy. Co do wkładki ,to chyba raczej narazie skuszę się na AT95 ,bo jednak red swoje kosztuję. Póki co obecnie przetestuję ten przedwzmacniacz z tego wzmka Pioneera . Żeby była jasność, ja nie jestem jakimś fanatykiem z tych audiofili voodoo, co to kupią przewód za 5tys. Do kolumn i mówią ,że słyszą lepszy dźwięk,a w ślepej próbie nie odróżnili by przewodu za kilka złotych, od tego za 10tys. A już szczytem głupoty były gdzieś przewody kierunkowe? . Dla mnie to po prostu ma poprawnie i w miarę dobrze grać.  Porlick tam właśnie wrzuciłem w pierwszym poście linka , do tego tematu z RJM phono stage Passiv, tutaj takie pytanie do Ciebie, o ile robiłeś tą wersję jak w tym temacie, czy poziom sygnału wyjściowego nie był za duży? A jeszcze takie pytanie, czy będzie miało duże znaczenie , jeśli preamp ma impedancję wejściową 50k omów a wkładka 47k ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arta kupisz używanego za 150 zł .

Trafo , obudowa , jakaś płytka , gniazda i się nazbiera , zaoszczędzisz 20 zeta  a się tylko narobisz , art to całkiem udany pre , mi by się nie chciało za te pieniądze biegać po sklepach i szukać czegokolwiek , poza tym z redem dobrze gra. 

Zresztą kiepskiego DIY nie sprzedaż a Arta jak najbardziej możliwe , że bez straty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po samodzielnym wykonaniu, satysfakcja bezcenna!  (Zwłaszcza, że RJM Passiv jest na tyle prosty, że trudno cokolwiek zepsuć). Ten DJ Pre też podobno jest ok, wiec to też moze być jakieś wyjście.

?

Tak mała różnica impedancji wejsciowej nie powinna zaszkodzić.

Wkladki AT95 i OMB10 porównywałem bezpośrednio- choć wielkich różnic nie było, Ortofon dla mnie był zwycięzcą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak patrzyłem ten Grado Black i opinie są podzielone. Narazie chyba kupię AT95 ,a jak będę miał trochę więcej wolnych środków to wymienię na 2m red. Porlick, czy ta wkładka OMB10 będzie pasowała do mojego gramofonu? Chodzi mi o to czy , nie trzeba zmieniać wysokości ramienia? Czy po zainstalowaniu igła będzie na tym samym poziomie jak jest teraz ? No i chyba trochę trudniej ustawić prowadzenie według szablonu? Bolo jeśli preamp jest godny zbudowania, to go zrobię ,to dla mnie żaden problem . Tylko ,że jestem trochę leniwy , to pisałem do jednego koleżki, czy ma jeszcze projekt płytek pcb preampu i zasilacza, ale coś nie odpowiada narazie ?  . Ale póki co , to przetestuję ten preamp ze wzmacniacza Pioneeer A307 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rosomak19 napisał:

OMB10 będzie pasowała do mojego gramofonu? Chodzi mi o to czy , nie trzeba zmieniać wysokości ramienia?

Będzie, jej wysokość jest praktycznie taka sama, jak AT95 (i podobnych, robionych przez AudioTechnikę dla np Duala). Jedynie kształt trochę utrudnia regulację kąta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie z tym ustawieniem kąta najlepiej poradzić przy takiej (OBM10)  wkładce? Porlick, a nie masz może ,jakiś grafik pcb itd. Do tego RJM-a? Przyznam szczerze ,że nie chce mi się siedzieć nad projektowaniem pcb, do tego jeszcze eagle musiał bym ściągnąć ,a już dawno się tym nie bawiłem. No ale jak nie będzie odzewu od "markuz-a" to chyba jak będę miał urlop, to posiedzę nad projektem. Póki co , mimo tego ,że nie wiem jaka i jaki przebieg ma moja igła, nie mogłem się powstrzymać i wrzuciłem dzisiaj zakupioną nowiuśką płytę składankę Marka Sierockiego. Gramofon podłączyłem pod leciwego wygrzebanego z czeluści piwnicy Radmora 5102 i muszę przyznać ,że kawałek DeMono spowodował mały opad szczęki . Tak żywej perkusji ,zwłaszcza tej o wysokich tonach , to nie słyszałem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RJMa zrobiłem na uniwersalnej, która była jak zaprojektowana pod ten układ- miała być prowizorka, ale zagrało na tyle dobrze, że zostało tak ns stałe. Oto fotki:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

index-2-1-1.jpg

RJM_phono_st_mont.jpg

IMG_20190802_003346.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej to chodziło mi o wersję z 3 WO z linku z pierwszego posta.  Teraz trafiłem na taki oto preamp z tego tematu

ehhh ,aby tylko płytki dorwać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz , że metz i at95 z tym pre zdziałają cuda ? :) . Raczej nie ta liga wkładki jak i gramofonu . Może ortofon bronze  pokazałby walory tego pre. Ale próbować możesz . Przeglądaj dział diy i wątek Różne kostki do wzięcia . Albo zapytaj w wątku potrzebuje . W analogu hierarchia jest prosta najpierw dobrze dobrana wkładka + gramofon potem pre i jakieś kable. Drogi na skróty są zazwyczaj usłane cierniami i dziurami w budżecie , wiążą się z "przewalaniem" kupy używek . Ale jest przygoda i nauczysz się czegoś , zazwyczaj na własnej skórze :)

W dniu 29.07.2019 o 21:11, Rosomak19 napisał:

bo na pewno nie zamierzam wydawać 2k

zrobisz pre - wyjdzie ( niech będzie optymistycznie ) 500 z fajną obudową . Potem zechcesz lepszą wkładkę , bo masz dobre pre. Następnie lepszy gramofon , i tak nawet optymistycznie w 2k się nie wyrobisz niestety.  Moja rada , zanim zaczniesz robić jakieś solidne pre zastanów się nad wkładką i dobierz od razu pod nią obciążenie. Albo jeżeli jeszcze nie wiesz co to , zadbaj by pre miał możliwie najwięcej regulacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazany przeze mnie preamp klasą odpowiada takiemu prostemu zestawowi z wkładką AT95, czy OMB10. U mnie zarówno z jedną, jak i drugą zagrał bardzo dobrze. Wiadomo, że dla lepszej wkładki to już należy zadbać o coś lepszego, choć w sprzęcie fabrycznym, nawet tak proste konstrukcje mogą sporo kosztować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z konstruktorem tego dzieła i zapowiedział ,że na jesień rusza z nową wersją poprzedniego projektu. Także na pcb się zapisuję. Mam czas ,nie muszę tego przecież w tydzień złożyć. Bolo , bardziej chodziło mi ,że nie będę wydawał 2k za takie pudełeczko ,gdzie są może ze 2 WO i parametrami też szału nie robią i nawet nie ma wyboru zmiany parametrów wejściowych, bądź są mocno ograniczone. Po co płacić za markę, jak otrzymujemy niewiele. Poza tym nie wiem co, Ty chcesz od tego gramofonu. Może mało znana firma, ale sprzęt należy do wyższej półki . Co do wkładek, to narazie muszę jakąś kupić, żeby wymienić to co mam, a póki co , fundusze nie pozwalają na zakup jakiś drogich. Jak to mówią są rzeczy ważne i ważniejsze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.07.2019 o 13:06, Rosomak19 napisał:

Hmm tak patrzyłem ten Grado Black i opinie są podzielone

A czego się obawiasz?To AT przy Grado to jak ratlerek przy dobermanie. Ale jak wolisz. Ja nie mam w tym żadnego interesu. Ludzie naczytają się dziwnych historii i potem nawet właściciel sklepu gdzie Cyrusa kupiłem i zresztą kilka tygodnie temu Grado własnie dziwi się, że klienci wybierają jakieś AT czy Ortofony gdy obok leży lepsza wkładka Grado.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego przyjacielu , że jak by w łatwiejszy sposób można było gdzieś zrobić odsłuch na takim samym sprzęcie tylko wkładki podmieniać , było by prościej, a tak co pozostaje . Wklepać w google model wkładki z dopiskiem opinie i czytać bardziej trafne lub nie. A możesz coś powiedzieć o brumieniu pod koniec płyty? Bo pojawiają się takie głosy, że zbliżając się do końca płyty , przy większej głośności słychać lekkie brumienie. I z tego, co tam piszą niektórzy jest chyba bardzo wrażliwa na ustawienie . Przyznam sczesze ,że już mam mętlik w głowie i jak to mówią im dalej w las ...  Narazie to chodziło mi o to, żeby zmienić dotychczasową wkładkę bo nawet nie wiem dokładnie, co to za model, tyle,że sony (chyba ,że ktoś po zdjęciu rozpozna) . Na ten czas chciałem po prostu kupić jakąś przyzwoitą niedrogą wkładkę ,aby ustawić to poprawnie i nie niszczyć płyt, których bym chciał posłuchać. A na coś lepszego jeszcze przyjdzie pora.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rosomak19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Rosomak19 napisał:

Poza tym nie wiem co, Ty chcesz od tego gramofonu. Może mało znana firma, ale sprzęt należy do wyższej półki

sorki że humor na weekend ci zepsuje , ale z wyższej półki to on będzie , jak go na niej postawisz. Mertz był "znany" z tanich aparatów fotograficznych , a nie z dobrego audio , mogłeś takiego metza kupić z katalogów z kosmetykami . To taka "firma" jak uniwersum . 

17 godzin temu, Rosomak19 napisał:

Po co płacić za markę, jak otrzymujemy niewiele.

źle myślisz , bo czasem marka jest gwarantem pewnej jakości i firmowego brzmienia. Nie zawsze tak jest , ale często się zdarza.

Czy kupiłbyś  np takiego linna lp12 za 12k jakby nie był linnem tylko np  vestaxem ? Wątpię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta wkładka na zdjęciu ma igłę sferyczną , nacisk od 3g chyba do 5 (jak dobrze pamiętam nie che mi się szukać)

8 godzin temu, Misio38 napisał:

właściciel sklepu gdzie Cyrusa kupiłem i zresztą kilka tygodnie temu Grado własnie dziwi się, że klienci wybierają jakieś AT czy Ortofony gdy obok leży lepsza wkładka Grado.

odpowiedź jest prosta z wieloma tt ta wkładka brumi i to wystarczy

4 godziny temu, Rosomak19 napisał:

Bo pojawiają się takie głosy, że zbliżając się do końca płyty , przy większej głośności słychać lekkie brumienie. I z tego, co tam piszą niektórzy jest chyba bardzo wrażliwa na ustawienie .

jest nieekranowana  magnetycznie i zbliżając się do sinika brumi.  w directach silnik jest na środku to brumi na końcu płyty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolo, nie dołuj już kolegi Rosomaka. 

Jego gramofon i tak jest lepszy od większości dostępnych TERAZ w marketach.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bolo_senor napisał:

odpowiedź jest prosta z wieloma tt ta wkładka brumi i to wystarczy

Jakoś dziwnie nic mi nie brumi, a po drugie teraz jest w sprzedaży wersja 2 bez tego problemu. Jak pisałem już ja nie mam w tym żadnego interesu. Po prostu kilka tygodnie temu miałem przesiadkę z AT95 na  Grado i ciężko byłoby wrócić do AT. Prędzej w ogóle bym z gramofonu zrezygnował. Do tego Grado bardziej łaskawe jest dla starych płyt. No i diamentowa igła - ale to tylko szczególik może jedynie ze znaczeniem dla trwałości igły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh nie nie dołuje mnie i nie bronie tego gramofonu, tylko ciekawi mnie ,czemu niby coś ma gorzej z niego grać (pomijając wkładkę) ? Trochę osób i na tym forum go polecało, ale mniejsza z tym. A może to właśnie o to chodzi ,że firma nie ta, czy cena za mała? Z tego co zauważyłem to przynajmniej skala do ustawienia nacisku igły jest dokładna. W porównaniu z wagą różnica była bardzo niewielka, a możne nawet przy większej cierpliwości , przy ustawianiu balansu ramienia, mogła by zgrać się prawie idealnie ,także skali można zaufać. Na początku tak patrzyłem na Denona, ale jak zobaczyłem na YT jak szybko w trybie automatycznym opada ramię na płytę, to dałem sobie spokój. Nie wiem czy dało się to tam regulować, ale wyglądało to tragicznie. Tutaj przynajmniej ramie opada bardzo powoli. Dzięki za dyskusję i cenne uwagi.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze nawiązując, przepraszam za dwa posty, ale Bolo nie wiem skąd masz takie informacje. Proponuję poczytać trochę więcej informacji na temat firmy Metz i czym się naprawdę zajmowała, bo nie była to produkcja jak to określiłeś tandetnych aparatów. Przede wszystkim produkowali lampy błyskowe np. Dla Carl Zeiss i zajmowali się radiofonią itp. Mieli swoje własne laboratorium elektro-akustyczne. Ogólnie bardzo uznana firma .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Rosomak19 napisał:

Tak jeszcze nawiązując, przepraszam za dwa posty, ale Bolo nie wiem skąd masz takie informacje. ...

Musisz sobie zacząć powtarzać pewne rzeczy jak mantrę. Pierwsza na dziś: Wikipedia kłamie. Zawsze!  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, porlick napisał:

Bolo, nie dołuj już kolegi Rosomaka. 

Jego gramofon i tak jest lepszy od większości dostępnych TERAZ w marketach.

owszem , ale nie robię tego ze złośliwości . 

 

9 godzin temu, porlick napisał:

Jego gramofon i tak jest lepszy od większości dostępnych TERAZ w marketach.

fakt

3 godziny temu, Rosomak19 napisał:

czemu niby coś ma gorzej z niego grać (pomijając wkładkę)

wiesz pisanie że metz , palladium czy universum  to wyższa półka to trochę nieuczciwe , ktoś kto ten wątek przeczyta może pomyśleć , że to prawda. 

Pytasz czemu ma coś gorzej zagrać. Ano pierwsza rzecz ramię , nie wiesz jaka jest jego geometria , co rzutuje na problemy z ustawieniem. Jednoznacznie nie znasz jego masy aktywnej , punktów zerowych , odległości igła - oś obrotu ramienia. Nie masz kilku  regulacji jak vta , azymut. Nie wiesz jak łożyskowane jest ramię i jakie ma opory toczenia i dużo innych rzeczy potrzebnych do idealnego dobrania wkładki i jej ustawienia.

Druga napęd tu wiadomo stabilność obrotów i ewentualne luzy talerza.

Trzecia , wszystko razem w dobrych grafomanach z epoki producenci dbali by wszystkie rezonanse i nierówności  w paśmie przenoszenia wkładki się uzupełniały . Mierzyli te parametry , czasem nawet wykresy udostępniali.

 

 

8 godzin temu, Misio38 napisał:

Jakoś dziwnie nic mi nie brumi, a po drugie teraz jest w sprzedaży wersja 2 bez tego problemu.

wpisz grado hum w google i wyszukaj listę tt na których brumi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rosomak19 napisał:

ale Bolo nie wiem skąd masz takie informacje

ja te czasy pamiętam , bo stary już jestem .  Zresztą kolega z roboty miał całą wieże takiego mezt-a , do czasu jak ode mnie yamahy nie kupił. Chciał oddać w rozliczeniu.

Obejrzyj sobie gramofony palladium. Kiedyś robili tak , że klepali z jednego modelu masę masówki zmieniali tylko przyciski , lub rozmieszczenie gałek , obudowę ,znaczek lub gumę na talerz. żeby trochę się różniły w środku to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mantra numer dwa do powtarzania na wieczór: Thorens, Lenco, Thorens, Lenco....

Biorąc pod uwagę, że masz teraz 5102, a nie piszesz, że będziesz zmieniał, to już AT100E będzie w zupełności wystarczająca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , żeby nie było , że tu jakiś defetyzm szerze , po prostu sądzę , że może na początek warto ten tt pozostawić jak fabryka wypuściła , ewentualnie mu shura m75 zafundować z którym był pewnie sprzedawany  , grać po taniości na igłach z walmatu lub samą igłę w tej co jest na tani eliptyk zmienić  , a jeżeli analog się spodoba to rozglądać się na spokojnie za czymś bardziej wiadomym. W sensie bardziej technicznie opisanym , nie musi to być zaraz rega czy vivid , może być teletubiś (telefunken) s500 s600 . Czyli stworzyć jakiś fundament do stopniowej rozbudowy.  

A do zabawy na "pałe" to lenco 75 do eksperymentów jak autora kreatywność ponosi :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.