Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwsze stereo do pop, rock, dance


MJ23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Obecnie posiadam zestaw Edifier R2600, ale po zakupieniu nowego telewizora owy zestaw nie wchodzi w grę,  bo się nie mieści na komodzie, więc postanowiłem kupić co nowego a przy tym lepszego. Myślałem dokupić do nich standy, ale to koszt ok. 340zł za sztuke, więc jakby nie ma większego sensu, żeby standy kosztowały tyle co te edifiery. Postanowiłem pójść w kierunku podłogówek, niż kupować nowe monitory + standy.

Mój pokój ma ok. 14m2, kolumny byłyby rozstawione na szerokość 2.5m a odsłuchiwane z odległości 2.5-3m. Muzyka to główne pop, rock, hiphop muzyka klubowa tj. Michael Jackson, Aerosmith, Nana, Trzeci Wymiar czy co tam teraz jest na liście top radiowych. Format dźwięku to głównie FLAC czy mp3 320kbps, czy też trochę płyt CD, choć narazie na nich się nie skupiam. Głośniki też chciałbym połączyć z telewizorem, początkowo chciałem soundbara, ale ludzie mi to skutecznie odradzili. Głośniki będą wciśnięte w kąt między komodę a ściane, od tyłu też zabadzo odsunąć ich nie idzie, może z 30cm, więc skupiam się raczej na BR z przodu. Na czym mi zależy, to żeby nie stracić na ilości basu względem tych edifierów, może nie lubie nie wiadomo jakiej łupanki, że bas dominuje i zalewa wszystko, ale lubie brzmienie rozrywkowe, taneczne, więc bas musi być, żeby dobrze się słuchało wyżej wymienione gaturnki. Góra też musi być raczej łagodna, bo wyczytałem, że w słabo umeblowanym pokoju wrażenie ostrości, kłucia się wzmaga. Ma być przyjemnie, a muzyka żeby wypełniła pokój tak w utworach jak filmach, chociaż wiem, że kina domowego nie uzyskam.

Budżet jaki sobie założyłem to 4000-5000zł

Póki co to nastawiony jestem na Onkyo 8250/70 + Melodika BL40 MK3, nie wiem na ile wpływ na mnie wywarły wpływ testy głównie zachęcające do ich zakupu, ale może faktycznie tak jest.

Oto zdjęcie jak to będzie wyglądać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Komoda będzie wypośrodkowana a po bokach chciałem wstawić podłogówki. Co myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melodiki BL40 to dobry trop zważywszy na Twoje upodobania muzyczne, nie mniej jednak w 14stu metrach kwadratowych mogą to być nieco za duże kolumny - większą swobodę brzmienia będą miały tutaj Melodiki BL30 MK3. Możesz jeszcze rozważyć monitory podstawkowe, w takim metrażu śmiało poradzą sobie z basem.
To dwa odmienne typy kolumn - brzmieniowo. Zapraszam na odsłuch, ew. kontakt w sprawie wypożyczenia.

Edytowane przez Rucia1

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MJ23 napisał:

Póki co to nastawiony jestem na Onkyo 8250/70 + Melodika BL40 MK3, nie wiem na ile wpływ na mnie wywarły wpływ testy głównie zachęcające do ich zakupu, ale może faktycznie tak jest.

Zamień 8250/70 ma R-N803D, trochę dołożysz a dużo zyskasz na jakości.
Ja myślałem trochę inaczej. Heco Aurora 700 + Marantz PM6006 + Yamaha WXAD-10. Dźwięk konkret, basu sporo, góra łagodna, lepiej to gra jak Melodika. Marantz brzmieniowo czytelny, posiada DAC. Funkcje cieciowe, radio, BT znajdziesz w WXAD-10.  Jednym zdaniem spoko zestaw na wzmaku z dużą funkcjonalnością ? 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Melodiki BL40 to dobry trop zważywszy na Twoje upodobania muzyczne, nie mniej jednak w 14stu metrach kwadratowych mogą to być nieco za duże kolumny - większą swobodę brzmienia będą miały tutaj Melodiki BL30 MK3. Możesz jeszcze rozważyć monitory podstawkowe, w takim metrażu śmiało poradzą sobie z basem. Przykładowo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  
To dwa odmienne typy kolumn - brzmieniowo. Zapraszam na odsłuch, ew. kontakt w sprawie wypożyczenia.

BL30 rozważałem także, jednak wydaje mi się, że może być bieda z basem, dlatego ukłon w stronę BL40, zresztą to u Was na stronie sklepu przeczytałem "zazwyczaj nie ma zbyt dużych kolumn do małych pomieszczeń, ale bardzo często wiele osób próbuje nagłośnić zbyt duże pomieszczenia małymi kolumnami." Więc dlaczego te kolumny byłyby za duże?

Monitorki, niby ok, ale widzisz sens dokupowania standów za 700zł do monitorów za ok. 2000zł? Niby widzialem tańsze standy, ale jakieś takie mało solidne się wydają. Ja wiem, że monitory mogą zapewnić sporą ilość basu, bo w tych edifierach  nie narzekam na ich ilość, natomiast kalkulacja wydania dodatkowo 1/3 ceny monitorów na standy wydaje się średnio opłacalna.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MJ23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, S4Home napisał:

Zamień 8250/70 ma R-N803D, trochę dołożysz a dużo zyskasz na jakości.

Pozdrawiam.

Mówisz o R-N803D konkretnie w kwestii Melodiki, że znacząco podniesie się jakość brzmienia czy ogólnie, żeby sobie ten Onkyo odpuścić?

6 godzin temu, S4Home napisał:

Ja myślałem trochę inaczej. Heco Aurora 700 + Marantz PM6006 + Yamaha WXAD-10. Dźwięk konkret, basu sporo, góra łagodna, lepiej to gra jak Melodika. Marantz brzmieniowo czytelny, posiada DAC. Funkcje cieciowe, radio, BT znajdziesz w WXAD-10.  Jednym zdaniem spoko zestaw na wzmaku z dużą funkcjonalnością ? 

Pozdrawiam.

Uwierz mi, mój pierwszy kierunek to był Heco. Natomiast uważasz, że w moim przypadku tylni BR to dobry kierunek?? Objaśnie Ci jak wygląda sytuacja:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak wypośrodkuje komodę, to z każdej strony będę miał po 42cm wolnej przestrzeni na kolumne, czyli spokojnie  kolumna wchodzi. Natomiast jeżeli chodzi o odległość kolumny od tylnej ściany to będzie to ok. 30cm, a przecież jak ją nawet delikatnie skręce do środka to jeszcze mniej. Nie jest tak, że sprawi to dudnienie czy nadmierny nieprzyjemny bas?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MJ23 napisał:

Mówisz o R-N803D konkretnie w kwestii Melodiki, że znacząco podniesie się jakość brzmienia czy ogólnie, żeby sobie ten Onkyo odpuścić?

Jakość brzmienia skoczy! ? Ampli zbudowany na bazie wzmacniacza A-S701. Co za tym idzie, lepsza głębia, dociążenie, szeroka scena, kultura grania.

10 godzin temu, MJ23 napisał:

Jak wypośrodkuje komodę, to z każdej strony będę miał po 42cm wolnej przestrzeni na kolumne, czyli spokojnie  kolumna wchodzi. Natomiast jeżeli chodzi o odległość kolumny od tylnej ściany to będzie to ok. 30cm, a przecież jak ją nawet delikatnie skręce do środka to jeszcze mniej. Nie jest tak, że sprawi to dudnienie czy nadmierny nieprzyjemny bas?

Jest takie prawdopodobieństwo, ale nie skreślał bym Aurory... Może jakiś test domowy by się przydał? Z drugiej strony Melodika będzie pewniejszą opcją z racji BR z przodu.
Finalnie jeśli tylko budżet pozwala można też popatrzeć na zestaw Aurory z 803D. Na tą chwilę bardzo popularny.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Temat otworu bass reflex jest zawsze nadmiernie rozdmuchiwany. Jeśli kolumna ma kiepsko kontrolowany bas i będzie zbyt blisko ściany, nie uratuje nas bass reflex nawet na górze kolumny i odwrotnie.. jeśli kolumna ma dobrej klasy bas, nawet bass ferlex z tyłu nie będzie problemem. Do tego dochodzi akustyka pomieszczenia i przede wszystkim metraż. Absolutnie nie można się zgodzić ze stwierdzeniem, że nie ma zbyt dużych kolumn do pomieszczenia. Melodika BL40 moim zdaniem będą za duże, Heco Aurora 700 to super kolumny ale również obawiam się o ich gabaryty. Jeśli to nie ma znaczenia to może AUrora 1000? ? ale bez żartów... Pojawi się nadmiar basu i brak stereofonii. Jeśli chcemy iść jednak tą drogą, koniecznie zwróć jeszcze uwagę na Pylon Saphire 25. To bardzo uniwersalne, soczyste i pełne granie za rozsądne pieniądze. Yamaha R-N803 w swojej cenie i przy swojej funkcjonalności powinna Cię zadowolić.

Pozdrawiam,

Michał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być mądrzejszy od fachowców, zawsze mnie kręciło mieć duże kolumny, ale skoro lepiej dać sobie spokój w takim metrażu, to nie będę się upierał i tak zrobię, tym bardziej, że S4Home na innym forum podsunął bardzo dobre standy na wymiar, które można kupić za +/-150zł za sztuke, ale zapomniał podlinkować ? 

To co z podstawkowych? Myślałem o Dynaudio Emit M20, choć wizualnie w oko bardziej mi wpadły Heco Aurora 300 i Kef Q350, ale pewnie tu cena determinuje jakość, bo są sporo tańsze.

Co do ampli, to też się nie upieram, nie zależy mi na funkcjach sieciowych aż tak bardzo, natomiast zależy mi na bezproblemowym podłączeniu tv i kompa do sprzętu grającego, a jak mi zabraknie czegoś w przyszłości to najwyżej wtedy będę kombinował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MJ23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odsłuchy bardzo chętnie bym się do Was wybrał, ale z Waszych miejscowości najbliżej mam do Pabianic, a to i tak dobrze ponad 400km, więc szukam czegoś w Lubuskim. Wypożyczenie też nie wchodzi, bo z kasy, którą przeznaczoną na "przyjemności" wystarczy mi albo na kolumny albo na wzmacniacz/ampli gdyż zbierałem na telewizor + soundbar, który to skutecznie z głowy mi wybiliście ?, a wątpie żeby ktoś z Was zgodził się na kaucje tylko za jeden produkt i dobrze to rozumiem, bo zbyt duże ryzyko.

Sklepy audio znalazłem w Zielonej Górze, gdzie miałbym najbliżej, dlatego pytam z czym parować te Dynki M20? Z tego co czytam, to wzmacniacz jest do niego rekomendowany a nie ampli. Najczęstszym zestawem jest chyba Dynki m20 + NADC356BEE, ale paradoks polega na tym, że jeden salon ma te dynki a drugi Nada ;/ ale za to Dynki mógłbym sprawdzić z Cyrus One też polecanym do tego zestawu.

Później możemy możemy pogadać o cenie, no chyba, że te Dynaudio M20 też za duże do moich 14m2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MJ23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2019 o 02:56, MJ23 napisał:

To co z podstawkowych? Myślałem o Dynaudio Emit M20, choć wizualnie w oko bardziej mi wpadły Heco Aurora 300 i Kef Q350, ale pewnie tu cena determinuje jakość, bo są sporo tańsze.

Q350 można stawiać obok M20 i spokojnie porównywać ?

W dniu 2.08.2019 o 22:41, MJ23 napisał:

Później możemy możemy pogadać o cenie, no chyba, że te Dynaudio M20 też za duże do moich 14m2?

Gdzie za duże... 
Jeśli chcesz posłuchać a masz wszędzie daleko jest jeszcze możliwość wypożyczenia domowego.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2019 o 22:41, MJ23 napisał:

Na odsłuchy bardzo chętnie bym się do Was wybrał, ale z Waszych miejscowości najbliżej mam do Pabianic, a to i tak dobrze ponad 400km, więc szukam czegoś w Lubuskim. Wypożyczenie też nie wchodzi, bo z kasy, którą przeznaczoną na "przyjemności" wystarczy mi albo na kolumny albo na wzmacniacz/ampli gdyż zbierałem na telewizor + soundbar, który to skutecznie z głowy mi wybiliście ?, a wątpie żeby ktoś z Was zgodził się na kaucje tylko za jeden produkt i dobrze to rozumiem, bo zbyt duże ryzyko.

Sklepy audio znalazłem w Zielonej Górze, gdzie miałbym najbliżej, dlatego pytam z czym parować te Dynki M20? Z tego co czytam, to wzmacniacz jest do niego rekomendowany a nie ampli. Najczęstszym zestawem jest chyba Dynki m20 + NADC356BEE, ale paradoks polega na tym, że jeden salon ma te dynki a drugi Nada ;/ ale za to Dynki mógłbym sprawdzić z Cyrus One też polecanym do tego zestawu.

Później możemy możemy pogadać o cenie, no chyba, że te Dynaudio M20 też za duże do moich 14m2?

Rzeczywiście Dynaudio lubią bardziej wydajny wzmacniacz, dobry NAD jest świetnym uzupełnieniem. Cyrus One także, chociaż i tak stawiam na system NAD C356 BEE z Dynaudio Emit M20.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, S4Home napisał:

Q350 można stawiać obok M20 i spokojnie porównywać ?

 

 

16 godzin temu, Q21 napisał:

Rzeczywiście Dynaudio lubią bardziej wydajny wzmacniacz, dobry NAD jest świetnym uzupełnieniem. Cyrus One także, chociaż i tak stawiam na system NAD C356 BEE z Dynaudio Emit M20.

Dobra, Panowie, wydawało się, że miałbym wszystko ładnie spięte Nad C356 bee + Emit M20/Kef Q350 wystarczyłoby to odsłuchać/wypożyczyć i podjąć decyzję, no ale tu się pojawił niejako problem. Otóż gdzieś się doczytałem, że Nad C356 dosyć mocno grzeje i potrafi podnieść o kilka ładnych stopni temperaturę w pokoju, to prawda? U mnie to byłby dość spory problem, w lato można powiedzieć, że już mam małą saune, a w zime też często nawet grzać nie musze, nawet pomimo, że okno jest uchylone.

Jeżeli to prawda, to co innego? Podejrzewam, że to może być przez klasę AB. Więc jeżeli ampliturery odpadają przez zbyt płaską charakterystykę, to może Nac C368? W sumie to odrazu zaspokoiłoby moje potrzeby, ma 2xOptyka więc mógłbym podpiąć TV i kompa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MJ23 napisał:

Dobra, Panowie, wydawało się, że miałbym wszystko ładnie spięte Nad C356 bee + Emit M20/Kef Q350 wystarczyłoby to odsłuchać/wypożyczyć i podjąć decyzję, no ale tu się pojawił niejako problem. Otóż gdzieś się doczytałem, że Nad C356 dosyć mocno grzeje i potrafi podnieść o kilka ładnych stopni temperaturę w pokoju, to prawda? U mnie to byłby dość spory problem, w lato można powiedzieć, że już mam małą saune, a w zime też często nawet grzać nie musze, nawet pomimo, że okno jest uchylone.

Spokojnie można zrezygnować z palenia w piecu zimą...Co to za bzdury?
Grzać się grzeje jak większość, lecz nie jest to jakiś problem. Na pewno temperatury nie podniesie Ci w domu więc nie łudził bym się ?
C368 jest dobrą alternatywą, ale bez urazy dla posiadaczy tego cudeńka  - brzmieniowo 356 to po nim przejeżdża(moja opinia!).
Pozdrawiam.

C356 BEE + iR DAC II i masz konkret brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, S4Home napisał:

Spokojnie można zrezygnować z palenia w piecu zimą...Co to za bzdury?
Grzać się grzeje jak większość, lecz nie jest to jakiś problem. Na pewno temperatury nie podniesie Ci w domu więc nie łudził bym się ?

No wiesz, ja takich rewelacji nie odbieram jako bzdury.  W moich 14m2 wiem jak to wygląda jak wróce z roboty i chociażby godzinkę spędze w zamkniętym pokoju oglądająć film z PC. Wyjście z pokoju mogę porównać do otworzenia lodówki, świeże, chłodne powietrze. Serio. Enetualne podbicie temperatury nie wchodzi w grę.

Godzinę temu, S4Home napisał:

C368 jest dobrą alternatywą, ale bez urazy dla posiadaczy tego cudeńka  - brzmieniowo 356 to po nim przejeżdża(moja opinia!).
Pozdrawiam.

C356 BEE + iR DAC II i masz konkret brzmienie.

Wierzę. Konkret brzmienie, ale też konkret hajs. Jakby nie patrzeć Nad 2700 + Dynki 3000 +  Ir Dac 2300 to już daje 8000zł. Nie będę tu ściemniał, że może, że pomyśle czy nie wiem co jeszcze. To dla mnie za dużo i nawet rabaty nic tu nie pomogą. To jakieś +/- 3000zł z dużo. Dolicz kable + standy - apropo mówiłeś o bardzo dobrych standach w cenie +/- 150zł, można o namiar na nie??

Ten NAD C368 to coś pomiędzy amplitunerem a NAD C356bee czy tylko niewiele lepszy od ampli Onkyo/Yamahy? Może jakaś inna konfiguracja NAD C356bee z innym dackiem, zeby taniej a też dobrze było?

Jeszcze takie pytanie pytanie mam, wzmacniacz w klasie AB jak NAD C356bee pobiera znacznie więcej prądu niż pracujący w klasie D jak NAD C368? Czy to marginalne różnice są? I tak już sporo za prąd płacę, generalnie na wszystko wolę zwrócić uwagę

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MJ23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, MJ23 napisał:

No wiesz, ja takich rewelacji nie odbieram jako bzdury.  W moich 14m2 wiem jak to wygląda jak wróce z roboty i chociażby godzinkę spędze w zamkniętym pokoju oglądająć film z PC. Wyjście z pokoju mogę porównać do otworzenia lodówki, świeże, chłodne powietrze. Serio. Enetualne podbicie temperatury nie wchodzi w grę.

Grzeje się jak i większość wzmacniaczy... 

28 minut temu, MJ23 napisał:

Jeszcze takie pytanie pytanie mam, wzmacniacz w klasie AB jak NAD C356bee pobiera znacznie więcej prądu niż pracujący w klasie D jak NAD C368? Czy to marginalne różnice są? I tak już sporo za prąd płacę, generalnie na wszystko wolę zwrócić uwagę

Podaj ile słuchasz dziennie muzyki, to mniej więcej powiem Ci ile więcej zapłacisz w skali roku. Nie dajmy się ponieść, to ma grać? Czy stać i wyglądać? Emity M20 nie zagrają z C368. Preferuje się C356 BEE lub wyższy i są klienci zadowoleni jeden minus - brak DAC. 

Ewentualnie zamiast C368 pod E20 weź pod uwagę R-N803D - bardziej funkcjonalnie. DAC, sieciówka wbudowana, apka na telefon.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, S4Home napisał:

Podaj ile słuchasz dziennie muzyki, to mniej więcej powiem Ci ile więcej zapłacisz w skali roku. Nie dajmy się ponieść, to ma grać? Czy stać i wyglądać? Emity M20 nie zagrają z C368. Preferuje się C356 BEE lub wyższy i są klienci zadowoleni jeden minus - brak DAC.
Pozdrawiam.

Ma stać, wyglądać i grać ? Ile dziennie pewnie średnio ok. 6h, bo w tyg może trochę mnie, ale za to na weekend już dłużej. Oczywiście muzyka + filmy, ale to przecież znaczenia nie ma. Więc jakie to koszta?

No to jeżeli C356 i staniemy na tym, to może jakiś bardziej budżetowy DAC? Chociaż gdzieś mi się przewinęło  C356bee DAC2 za 3800zł i to chyba by było dobre rozwiązanie w tej sytuacji? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, S4Home napisał:

Emity M20 nie zagrają z C368.

Przepraszam, że się wtrącę. Nie zagrają bo nie pasują dźwiękowo czy kwestia wydajności wzmacniacza?

A co do meritum tematu to może rzeczywiście coś jak R-N803d jest tu rozwiązaniem przy mniejszym budżecie. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno RN 803 to niższa półka a niż Nad C368. Z tym, że funkcjonalność jest większa w tym pierwszym. Z drugiej strony ciężko o alternatywę do RN 803. Jest jeszcze Onkyo, ale ten model to raczej alternatywa do Yamaha RN 602.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, MJ23 napisał:

 

Dobra, Panowie, wydawało się, że miałbym wszystko ładnie spięte Nad C356 bee + Emit M20/Kef Q350 wystarczyłoby to odsłuchać/wypożyczyć i podjąć decyzję, no ale tu się pojawił niejako problem. Otóż gdzieś się doczytałem, że Nad C356 dosyć mocno grzeje i potrafi podnieść o kilka ładnych stopni temperaturę w pokoju, to prawda? U mnie to byłby dość spory problem, w lato można powiedzieć, że już mam małą saune, a w zime też często nawet grzać nie musze, nawet pomimo, że okno jest uchylone.

Jeżeli to prawda, to co innego? Podejrzewam, że to może być przez klasę AB. Więc jeżeli ampliturery odpadają przez zbyt płaską charakterystykę, to może Nac C368? W sumie to odrazu zaspokoiłoby moje potrzeby, ma 2xOptyka więc mógłbym podpiąć TV i kompa.

Jeśli wsadzasz C356 BEE w ciasną półkę, to rzeczywiście urządzenie będzie się grzało. Ale podczas standardowej pracy, szczególnie z omawianymi kolumnami, kompletnie nie przejmowałbym się tym. NAD C368 jest dobrym wyborem jeśli w przyszłości będziesz chciał go rozbudować o kartę BluOS, natomiast C356 BEE jest moim zdaniem dźwiękowo lepszy. A wejścia cyfrowe możesz załatwić zewnętrznym przetwornikiem.

Zapraszam najlepiej do wypożyczenia takiego systemu, sam się przekonasz jak gra i jak się grzeje.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Andy2008 napisał:

Przepraszam, że się wtrącę. Nie zagrają bo nie pasują dźwiękowo czy kwestia wydajności wzmacniacza?

A co do meritum tematu to może rzeczywiście coś jak R-N803d jest tu rozwiązaniem przy mniejszym budżecie. Pozdrawiam

Te połączenie jest pozbawione energii. Co do mocy nie jest źle ale i tak dostajemy finalnie brzmienie o niskim poziomie nasycenia, robi się płasko jak z ampli. Te połączenie się nie klei razem... O niskich tonach już nie wspomnę.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, MJ23 napisał:

Ma stać, wyglądać i grać ? Ile dziennie pewnie średnio ok. 6h, bo w tyg może trochę mnie, ale za to na weekend już dłużej. Oczywiście muzyka + filmy, ale to przecież znaczenia nie ma. Więc jakie to koszta?

No to jeżeli C356 i staniemy na tym, to może jakiś bardziej budżetowy DAC? Chociaż gdzieś mi się przewinęło  C356bee DAC2 za 3800zł i to chyba by było dobre rozwiązanie w tej sytuacji? 

 6h? To tak z "pisiont groszy" za dniówkę.

Zdecydowanie C356 BEE!  DAC budżetowy, hmm to może Pro-Ject Pre Box S2 Digital? Taka suma wchodzi w grę?
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie

Niestety z przyczyn losowych jestem zmuszony na jakiś czas odpuścić sobie kupno nowego sprzętu.  Z reguły kupuje sprzęt na długi czas i nie chce niczego pośredniego w zastępstwie na przeczekanie, więc odpuszczam, ale cały czas będę miał na uwadze NAD c356 + Emit m20, który wydaje się całkiem niezłym zestawem. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

Tymczasem jestem zmuszony wciąż użytkować Edifiery R2600 i prosiłbym o poradę jak podłączyć Edifiery z telewizorem..

Posiadam TV LG OLED55C8, Edifier R2600 i uDAC3. Póki co mam Edifiery podłączone bezpośrednio do TV kablem RCA - Jack 3.5, ale chciałbym skorzystać z posiadanego dacka, ale nie wiem zabardzo jak to zrobić. Telewizor posiada cyforwe wyjście optyczne i gniazdo słuchawkowe. uDac3 posiada wyjścia słuchawkowe, RCA i Coaxial https://musicmag.com.ua/media/catalog/product/cache/1/image/940x587/22a9d8b2f8ff66ee1bdc58028baf4f69/q/1/q1-nuforce-udac-3.jpg

Tak jak mówie, teraz mam głośniki podłączone bezpośrednio do tv za pomocą kabla 2xRCA-Jack 3.5 i jak to teraz zrobić wykorzystując uDac3? Głośniki z uDac spiąć kablem 2xRCA-2xRCA, a uDac z TV kablem podpiąć kablem jack 3.5 do uDac - TOSLINK do TV?? Czy jednak najlepiej byłoby kupić jakiś inny przetwornik C/A?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy taki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ma własny zasilacz i wejście do wyboru -  do TV optyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.