Skocz do zawartości
IGNORED

co do pylon audio diamond 28 i zeby nie zbankrutowac


kapitanzbik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

startowalem z q acoustic 3050i cinema pack i AVR-x2600. Teraz czytajac fora zastanawiam sie czy nie wchodzic jednak w stereo i czy nie dolozyc troszke do diamond 28. Teraz tak z tego co juz wiem te dolozenie sie moze nie skonczyc na glosnikach bo trzeba bedzie zweryfikowac zakup AVR-x2600h bo najpradopodobniej nie pociagna diamondow. Jakie sa alternatywy bez rozpruwania worka z pieniazkami? czy Stereo Audiolab 8000A jest jakas sensowna opcja? jakie sa alternatywy i jak podpinacie pozniej FLAC/spotify/etc.

Jakie do tego kable sa potrzebne?

z gory dziekuje za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu stosowanie amplitunera kina domowego do stereo. W ostateczności są amplitunery stereo.

Do Diamondów 28 wzmacniacz za 10kPLN nie będzie jakimś mezaliansem. Mocy raczej nie trzeba nie wiadomo jakiej.

Przypuszczam że nie trzeba nic mocniejszego niż np. Musical Fidelity M5Si czy Roksan Caspian M2.

Z m5Si można sobie kupić M3scd który ma wejście USB dac lub tylko jakiś przetwornik np. Chord Qutest, podłączasz laptopa za 500-1000 PLN i odtwarzasz wszystko przez USB. Nie trzeba nawet do tego Windows'a, wystarczy Linux.

Inna opcja to wzmacniacz z wbudowanym przetwornikiem jak np. Denon PMA-1600NE (jak gra z Pylonami nie wiem).

Z tańszych wzmacniaczy być może sprawdziłby się NAD 356, 375, Marantz PM8005, PM8006.

Jak pomieszczenie ma rząd30 m2 lub więcej lepiej wybierać mocniejszy wzmacniacz.

 

Diamondy przy odpowiednim systemie potrafią pokazywać różnice pomiędzy kablami głośnikowymi czy RCA więc trzeba coś dobrać pod system i własne preferencje. Szacunki są różne można przyjąć np. że na kable należy przeznaczyć 10% budżetu niemniej za głośnikowy nie dawał bym więcej niż 100-150 PLN za m. RCA powiedzmy max 2000PLN za metrowy odcinek.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zastosuj wzmacniacz stereo. Może mieć też gniazda cyfrowe na pokładzie. Jednym z kandydatów może być NAD C356 lub Denon PMA 1520.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dokładnie tak jak napisali koledzy wyżej. Diamond 28 to bardzo udane kolumny o uniwersalnym, soczystym i atrakcyjnym brzmieniu. Nie potrzebują bardzo mocnego wzmacniacza ale na pewno amplitunery kina domowego nie pokażą tego co te kolumny potrafią Jeśli nie chcesz rezygnować z kina domowego, pomyśl o zastosowaniu amplitunera z wyjściem pre out i wzmacniacza zasilającego kolumn przednie tak aby miał tryb pracy końcówki mocy. Świetnie z Pylonami gra np. Roksan K3 czy Atoll IN100 lub IN200. Oba mogą pracować z kinem domowym. Co do funkcji sieciowych, przydałbym się odtwarzacz strumieniowy albo po prostu dac podłączony do komputera. Kable to już na końcu jak będziemy wiedzieli jaki system wybrałeś. Myślę, że bez kolejnego odsłuchu się nie obejdzie.

Pozdrawiam,

Michał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Diamondy 28 prawie dwa lata. Zaczynały grać z Onkyo 8150, a skończyły z Magnatem RV4. W międzyczasie miałem na krótszych lub dłuższych odsłuchach kilkadziescia wzmacniaczy (Cambridge Audio, Hegel, Nad c368/c388, Atol 100-300, Roksan i sporo innych) , ale żaden z nich nie wywarł na mnie takiego wrażenia jak Cayin A55tp. Gdyby nie to, że w tamtym czasie bałem się lampy, to właśnie połączyłbym Pylony z Cayinem. 

Podobno fajnie Diamondy grają tez z Fezz Titania, ale nigdy mi się nie udało tego sprawdzić.

Pomieszczenie 27m2, źródło Bluesound Node2.

Musisz posłuchać u siebie i swoim uchem. Nie napisałeś tez jaki masz budżet i czy celujesz w sprzęt nowy czy używany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za pomoc i rade. Z tym budzetem to z dnia na dzien sie zmienia ? wiec 3050i cinema pack kosztuje kolo 7tys zl + AVR mierzylem w cos kolo 2,5 tys zl. Ale wole wydac raz i konkretnie...przynajmniej na glosniki teraz, patrzylem na Fezze luna, jest tam opcja wymiany lamp? czy lepiej oszczezdzic na titania? albo zgodnie z rada moze lepiej kupic DENON PMA-1520 za 1000 zl i diamondy za 7 tys i pozniej na wiosne np kupic juz fezz titania lub Cayin A55tp. Mam teraz ibasso dx150 wiec ewentualnie moge streamowac z tego, a z czasem rozbudowac audio. Czy ma to sens? czy DENON PMA-1520 pociagnie to narazie?

Jaka bedzie roznica w dzwieku miedzy takimi 3050i a diamondami na Cayin A55tp? czy to jest AZ tak kolosalna roznica?

Z rozbudowa do kina domowego mozna oszczedzic na satelitach skoro glowne pylony sa aktorami pierwszego planu i kino wlaczyc tylko jak sie oglada film. Ale to jest daleka przyszlosc, jesli wchodzilbym w stereo to pewnie wiekszoc funduszy skierowana by byla w ta strone.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kapitanzbik napisał:

Jaka bedzie roznica w dzwieku miedzy takimi 3050i a diamondami na Cayin A55tp? czy to jest AZ tak kolosalna roznica?

Mówimy tutaj o wrażeniach subiektywnych i trzeba sprawdzić samemu. To co dla jednego stanowi kolosalną różnicę dla drugiego może być troszeczkę i na odwrót. Na lampę kt88 bym się specjalnie nie napalał, jak dla mnie te wzmacniacze grają jak tranzystor. Innymi słowy trzeba samemu sprawdzić czy warto w to iść i czy chcemy się bawić w wymiany lamp itp. Ja wolę dobry tranzystor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda z sls. Całe audio jest subiektywne. On woli dobry tranzystor, a ja wolę lampę. Nie będę mu narzucał i przekonywał, bo szanuje jego gust a pewnie nasz słuch tez jest rożny. 

Rusz 4 litery i przekonaj się sam gdzieś w salonie co wolisz i co Ci pasuje. Na koniec wypożycz do domu. Zdecydowanie nie kupuj w ciemno, bo to co gra w sklepie niekoniecznie zagra u Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, sls napisał:

Z tańszych wzmacniaczy być może sprawdziłby się NAD 356, 375,

C375 na pewno ?
Oprócz tego proponuję spojrzeć na Roksana K3 - dobrze zgrywa się z Diamond 28.

Godzinę temu, sls napisał:

a diamondami na Cayin A55tp?

A55 nie ma sensu do tych kolumn. Po prostu to nie gra(mało energii) ?
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest ze nie mieszkam w Polsce, a w Polsce jestem z Warminsko-mazurskiego na liscie dystrybutorow nie ma nikogo w okolicy. I to jest bol.

Czyli najlepsze wyjscie w tej sytuacji to NAD 375 i odpuscic sobie lampy i nie bawic sie w zadne posrednie rozwiazania jak wspomniany PMA-1520? odrazu wyskubac wiecej pieniedzy?

Jaki streamer moglbym do tego dorzucic z czasem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kapitanzbik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos takiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przejrzeniu kilku tematow na forach bede celowal w Roksan K3.

mam tez okazje kupic ZAX 70 czy ktos moglby cos o tym podpowiedziec? dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Roksan będzie grał przyjemniej nie wiem ale powinien być bardziej wydajny jeżeli chodzi o maksymalny prąd stąd prawdopodobnie lepiej będzie kontrolował kolumny (jak jest naprawdę trzeba by potwierdzić w odsluchu). Być może Roksan będzie też łatwiejszy do ewentualnej późniejszej odsprzedaży ze względu na większą popularność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze jak ja lubie przesuwanie budzetu o kolejne 500 zl i kolejne...i tak zaczelem patrzec tez na Vincent SV-237.

Jak to by gralo z Diamondem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak kupujesz kolumny które mogą grać w systemie za powiedzmy 30k PLN. Zamiast tego można kupić np. Pylon Audio Pearl 25, 27, STX Electrino 250 lub Quant 300 i kasy jeszcze zostanie. Roznice w brzmieniu mogą nie być wcale takie duże. Jest też cała masa produktów pomiędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, kapitanzbik napisał:

kurcze jak ja lubie przesuwanie budzetu o kolejne 500 zl i kolejne...i tak zaczelem patrzec tez na Vincent SV-237.

Jak to by gralo z Diamondem?

Ciężko i mroczno. Vincent jest fajną hybrydą, ale na moje ucho połączenie z Pylonem dało zbyt mocny dźwięk. Bardziej podszedł mi Cambridge Audio CXA80.

Ale ponownie - musisz przesłuchać sam, bo to Twoje ucho i Twój gust.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jaxcek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diamondy znalazlem dobra oferte za 5,5 tys i chyba w takim wypadku dodam do tego Roksan K3 uzywany. Moglby ktos jeszcze polecic jakies kable do tego? zeby podpiac TV i zewnetrznego DAC ( ibasso x150 )

dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD C375 napędzi Diamondy 28 ale nie wykorzysta ich potencjału.

Do tych Pylonów można spokojnie podłączyć znacznie droższy wzmacniacz (niż C375) bez obawy o mezalians.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.