Skocz do zawartości
IGNORED

paradigm monitor 11 v.7 VS KEF Q950 VS KEF R500


MaNiEk91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Planuję zakup kolumn. Będą używane w salonie o powierzchni około 35m2 gdzie jest dużo okien i ścian betonowych. Słucham każdego rodzaju muzyki oraz używam sprzętu do odtwarzania dźwięku w filmach. Od dawna planowałem paradigm monitor 11 v.7 a teraz w salonie zdecydowanie namawiają mnie na Kef-a bo jest promocja. Wzmacniacz to na razie zapytanie bo też mam 3 wymarzone DENON PMA-1600NE , Yamaha a-s2000 (chociaż ten wariant najmniej) i Rotel RA-1572 (ten chyba najbardziej). Jak na razie widzicie kupuje OCZAMI, więc proszę Was o pomoc rotel wygra na 99% i co do niego... domyślam się że te kolumny są bardziewne do tego wzmacniacza ale mi się mega podoba i ma DAC a najczęściej słucham muzyki z lapka po jacku... generalnie ma być głośno bez jakiegoś "pierdzenia" głośników i dosyć dużo bassu ? Kolumny do 5tyś zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś 11v7 Bardzo mocne i głośne kolumny, jednak grają bardzo ostro na wysokich tonach.

Mimo wszystko polecam dopłacić do KEF R700
Świetna kolumna, nawet czasem za nimi tęsknie ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jeśli słuchasz muzyki z lapka po jacku to przy kolumnach klasy Kef R700 długa droga przed Tobą.

Wg mnie nie ma sensu inwestować w takie kolumny bo dźwięk będzie bardzo kiepski. Dopiero przy dobrym źródle, może być i laptop ale wymaga inwestycji i dodatkowych elementów, można sobie słuchać.

Sam przerabiałem kompa i pliki i przy kolumnach tej klasy nie ma sensu inwestowanie bez dobrego źródła. To będzie porażka na całego.

Lepiej wybrać coś innego i sporo tańszego co na bank zagra lepiej od kolumn lepszych, szczególnie bas :),

Dopiero przy źródle, innym niż podstawowy komputer, kolumny pokażą klasę. Same R700 to klasa sama w sobie, do takiego metrażu idealne.

No i nie Yamaha ? Rotel jak najbardziej okej ?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Music_FAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MaNiEk91 napisał:

najczęściej słucham muzyki z lapka po jacku..

Jak chcesz pozostać przy tym rozwiązaniu, nie polecam KEF. Szkoda głośników a i dźwięk będzie męczący. W efekcie szybko je sprzedasz. Chyba, że masz ukryte skłonności masochistyczne. Przy takim źródle jak laptop podłączony za pośrednictwem jacka, im gorsze głośniki, tym lepiej. Sprawy wcale nie uratuje przetwornik wbudowany w Rotela. Wyjęty z wzmacniacza i wsadzony we własną obudowę, kosztowałby maksymalnie kilkaset złotych. Może któryś z modeli Mission byłby dobrym wyborem. Albo PSB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduje, po doświadczeniach z 2020ae

Że denon 1600ne dałby sobie radę z R700. Do tego ma wbudowanego Daca. Kupić jakieś kable głośnikowe i założyć konto na tidalu.

Wszystko się da.

Audiofilizm w Polsce jest teraz bardzo popularny. Wiec proszę dać każdemu szanse ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Myślę, że jeśli pomyślimy o dobrym DAC, komputera nie trzeba tak od razu skreślać. Dobre pliki czy Tidal potrafią zabrzmieć naprawdę akceptowalnie. Chyba, że planujemy odsłuchy z Youtube no to faktycznie.. ? Doradzać w ciemno można również bez końca, nic nie zastąpi odsłuchu. Jeśli odsłuchasz kilku opcji i będziesz miał swoje zdanie co się podobało a co nie i dlaczego, łatwiej będzie nam doradzić bardziej precyzyjnie. Zwróć uwagę na kolumny Audio Academy Hyperion IV Plus (najnowsza wersja). Granie klasowo na pewno dorównujące Kefom a w moim odczuciu nawet bardziej uniwersalne, wszechstronne. Kef ma jednak swój styl grania, w serii R raczej ciemny, basowy, gęsty. Łączenie go np. z Denonem 1600 może nie być dobrym pomysłem. Pomijając klasę samego wzmacniacza, charakter może się nie zgrać. Jeśli R700 to spróbowałbym Atolla np. IN100 lub IN200 oraz Roksan K3. Jeśli z kolei kolumny mają sobie dobrze radzić z gorszą realizacją, dobrze w takich sytuacjach sprawdzają się Pylon Diamond 28. Jak mówię, odsłuch jest wskazany. 

Pozdrawiam,

Michał.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Q21 napisał:

spróbowałbym Atolla np. IN100 lub IN200

Jesteś tego pewien? Przecież tego się nie da słuchać. Bas będzie jedną wielką kluchą, która przysłoni wszystko. Do tych głośników coś odpowiadającego jakością i stylem grania Primare I32.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Witek.K napisał:

Tez bym R-ek z Atollem nie łączył. W moim przypadku zaczęły grać dopiero z MF5si a z Rotelem 1592 jest petarda. R-ki potrzebują mocnego parcia na membrany i lubią być trzymane w ryzach, w przeciwnym wypadku rodzą się legendy o wybujalym, potężnym basie ?

Z jakimi jeszcze piecami tego słuchałeś? Tylko te dwa?

Tego rotela miałem już dawno wypożyczyć na testy.

ale on jest taki nieaudiofilski z wyglądu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R500 do takiego metrażu będą stanowczo za małe .

Moja propozycja Heco Aurora 1000 i używany Musical M6i ( nie 6Si ).

M6i zagra też dobrze z R700 ( kwestia akustyki pomieszczenia bo przy słabej akustyce pewniejszym zakupem będą Aurory 1000 ) a tych bym nie łączył z Yamahą czy Denonem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.