Skocz do zawartości
IGNORED

Odsłuchy w Gliwicach lub okolicy


DeTom

Rekomendowane odpowiedzi

Pal55, i to napisał człowiek, do którego zwalamy się w sobotę z kupą rupieci na odsłuchy :-)))

Broda, u Grzegorza, napisz na priva to Ci adres wyślę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyku

 

Odezwe się wieczorem to podeśle Ci mój numer telefonu to się zgadamy. Ustalimy szczegóły spotkania w środę. Jak chcesz to ja mogę zadzwonić tylko podeślij mi nr tel. na meila. Znajdziesz go w o mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem kilka maili, i nie jestem pewien czy do wszystkich. Jak ktoś jeszcze nie ma adresu to proszę się upomnieć na priva.

Skoro testujemy wzmacniacze, to trzeba będzie urządzić następne spotkanie "kolumnowe". Swoją drogą jestem ciekaw Krakena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver

 

Ja nie widzę problemu aby zrobić z tego spotkania impreze cykliczną. Fajnie spotkać ludzi podobnie zakręconych do siebie co jakiś czas. Czas pokaże jak będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się chętnie wpisał na listę oczekujących na kolejny odsłuch - kolumnowy.

Zdaje sobie sprawę, że nie mam nic ciekawego do przywiezienia (chyba, że budżetowe monitorki kogoś by interesowały?), ale gdyby nie było tłumu chetnych to może bym się załapał?:)

Do Tychów mam niecałe 2 godzinki jazdy, tak na godzinę 17 bym pewnie zdążył...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adse, odsłuch kolumnowy będzie, i owszem, jak skończymy z Grzegorzem naszą wersję klona Response 2,5. Będą też inne kolumny DIY i klon "ortodoksyjny".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze raz podziękować Grześkowi oraz McGyverowi za miłe przyjęcie. Atmosfera była super, kompetentni ludzie. Mam nadzieję na jakąś powtarzalność tych spotkań. Pozdrawiam wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to garść wrażeń.

Słuchaliśmy na kolumnach moich i Grzegorza (polipropylenowy Peerless i metalowa Vifa) zaczynając od Aboxa + preamp (przywiózł je Andrea29). Zagrało dynamicznie, przestrzennie, gładko, bez żadnych szorstkości czy zapiaszczeń, z dobrze nasyconymi barwami na średnicy i dużą precyzją. Stereofonia całkiem precyzyjna i sugestywna. Bardzo dobry poziom, najlepszy dźwięk z tranzystora na naszym spotkaniu.

Wzmacniacz, a właściwie prototyp DeToma zagrał niemal na tym samym poziomie, choć potrzebuje czasu na rozgrzanie się. Początkowa ostrość i rozjaśnienie zniknęły bez śladu po ok. 30min.

Następny był Alchemist Kraken APD6. I to była porażka, dźwięk płaski, zamulony, niewyraźny, zbytnio rozmiękczony... ale rozmowy toczyły się dalej, a wzmacniacz się grzał. Po upływie ok 40min przeszedł całkowitą metamorfozę. Zamulenie zniknęło całkowicie, dźwięk stał się wyraźny, choć nie chirurgicznie precyzyjny, pojawiły się szczegóły, przestrzeń, barwy średnicy, dźwięczność sopranów... dźwięk pozostał przyjemnie ciepły i leciutko zmiękczony, ae w stopniu jak najbardziej akceptowalnym. Nie był to wprawdzie poziom Aboxa, czy nawet wzmacniacza DeToma, ale całkiem dobrze grało.

Na koniec lampa. Cayin A88T. To był poziom odniesienia, wszystko zabrzmiało prawdziwiej niż kiedykolwiek, bas z polipropylenowych membran był znacznie lepiej kontrolowany, średnica lśniła bogactwem barw, a wysokie dźwięcznością i precyzją, stereofonia wybitna, z głębią wyjątkowo dobrze wybudowaną wgłąb.

O kolumnach nie będę się rozpisywał, wspomnę tylko że klony ProAc w stosunku do kosztów "sporządzenia" (wg. autora około 2000zł) zaprezentowały bardzo dobry poziom, szczególnie średnica pasma jest wręcz wybitna.

Jeżeli ktoś poszukuje wzmacniacza o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości to polecam zainteresowanie się Aboxem, lub konstrukcją DeToma. Zakup Krakena z drugiej ręki też będzie dobrym wyjściem.

I nie należy się kierować pierwszym wrażeniem, tranzystor wymaga przynajmniej pół godziny pracy aby pokazać swoje prawdziwe możliwości. Niektóre wzmacniacze jak są zimne grają wręcz koszmarnie.

Tyle w skrócie, jeżeli coś pominąłem to koledzy z pewnością uzupełnią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuję Grześkowi i McGyverowi za miłe przyjęcie , oraz pozdrawiam wszystkie osoby tam poznane :)

Podzielam w 100% zdanie McGyvera odnośnie odsłuchów , jedynie omawiane tam sprawy szczegółów konstrukcyjnych DIY były dla mnie voodoo :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto dwie fotki ze spotkania

[obrazekLUKASZ-245123_1.jpg] [obrazekLUKASZ-245123_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4575-100000387 1170263573_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie, pominąłem Marantza, po pierwsze bo mój, po drugie, bo nie było nic z jego kategorii do porównania, należałoby go porównywać ze wzmacniaczami za 2000zł. ze sklepu, głównie z "fabrycznym" Marantzem a nie z Aboxem czy modyfikowaną Drakulą DeToma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstepie takze dziekuje Grzegorzowi i Adamowi za goscine.

McGyver dyplomatycznie nie rozpisywal sie o kolumnach w takim razie ja postaram sie cos napisac. Na poczatku grały dwudrożne monitory (konstrukcja podłogowa z przegroda posrodku stad okreslenie monitor nie podłogówka) na polipropylenowym Peerlesie na dole i metalowej Vifie na górze. Jest to konstrukcja gopodarzy przeznaczona na sprzedaz o pieknej nazwie "bez nazwy, cos kiedys wymyslimy" ;-). Ceny nie podaje bo po pierwsze "bo nie", ot tego sa producenci, po drugie andrea29 stwierdzil ze tej ceny powinni sie koledzy wstydzic - jest zdecydowanie za niska w porownaniu do tego co sprzet prezentuje. A co wg nas, słuchaczy prezentowal? Otwarta góra, srednica po prostu dobra, miekki, ale nie zamulony bas. Wszytsko razem dobrze zgrane,brzmiace przestrzennie, ot porzadna kolumna. Nastepne zostaly wpiete klony proaca. To chyba kazdy zna - obfity, podbity bas, urzekajaca srednica, na żenskim wokalu wrecz genialna, stlumione ale mile wysokie ( gospodarze co do wysokich maja zdecydowanie inne zdanie - wg nich D2010 nadaje sie do palenia w piecu ;-). Na koniec zostaly wpiete kolejne konstrukcje gospodarzy tutaj juz nazwa jest - "Credo". Kolumna 3 drozna: gora dynaudio, srednie az do 150Hz Scan 18 cm, woofer 21 cm(chyba) ScanSpeak. Gralo to przede wszystkim z Cayin'em. Jak gralo...hmmm..mam nadzieje ze kiedys bedzie mnie stac na taki dzwiek.

 

pozdrowienia dla wszystkich uczestinków odsłuchu w Tychach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ! To ja z kawiarenki,; nadaję ile wlezie ;))

No to tak: na razie nikt nie łże ;) Mam mnóóstwo wrażeń i spostrzeżeń, dla mnie niezwykle cennych.

1. Warto było jechać, było sympatycznie, poznałem kilku nowych forumowiczów.

2. Dzięki za gościnę.

3. Spotkanie rozwiało moje wątpliwości i w znacznej mierze uporządkowało mój wewnętrzny, świat, gdy idzie o hierarchię róznych rzeczy związanych z dźwiękiem.

4. Grzegorz swoją wiedzą i w szczególnosci słuchem i udanymi próbami swojego know-how wzbudził moje duże zaufanie.

* * *

Kolumny (budżetowe), które nam zaprezentowano na początek mogą zabić. Ceną ;) Co tu dużo gadać - dumpingowa, aż wstyd ;) /No ale to nie moje zmarwienie, tyle,że jakas sprawiedliwosć i odniesienie do wartości dźwięku, materiałów, robocizny musi być. Ktoś je może kupić w ciemno i za chwilę odsprzedać na allegro z zyskiem. nie zdziwię się./

Jak grały? Ano b. dpbrze w zakresie średnicy i góry. Ze wzmakamiśredniej klasy (deToma i mój Abox) kontrola basu nie jest dobra . Jest on za miękki, brakuje mu sprężystości i brzmi flakowato, tak, jak wygląda balon po spuszczeniu ok.70% powietrza. Za to reszta pasma na medal. I rozpatrując całość te moje zarzuty będą istotne tylko dla niektórych. Kulturalne, spójne kolumny o naturalnych barwach i cechach dobrych monitorów ( którymi de facto są.)

Kto szuka, niech chwyta śmiało, bo do 3kzł niewielu znajdzie godnych rywali, no chyba,ze bedą to klony ProAc'a 2.5 ;).

Grzegorz pokazał, że z jego lampowym wzmakiem te problemy nie występują ZUPEŁNIE.

Nikt jednak o zdrowych zmysłach nie kupi kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do DeToma a mianowicie ciekawi mnie który konkretnie masz wzmacniacz .czy to któryś z konstrukcji darkula?

I jeszcze jedno pytanie do was , jak konkretnie wypadł marantz Mc gyvera

troche żałuje bo gdybym nie przeoczył tego watku to pewnie przyjechałbym do Tych

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wzmacniacz powstał dzięki inspiracji konstrukcją Drakuli. Tutaj ukłony dla pomysłodawcy. Jednak jest moją konstrukcją modyfikowaną przeze mnie już na poziomie schematu (o czym można poczytać w wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). W całości wykonaną przeze mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz link bo poprzedni nie działa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.