Skocz do zawartości
IGNORED

Shanling SCD T200C - uwagi użytkowników


Jonasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Ciekaw jestem ilu jest użytkowników Shanlinga SCD T200C. Nadeszła mnie odpowiedna vena i po dwóch tygodniach mam już to urządzenie. Teraz już cierpliwie wygrzewam jego lampy i pozostałe elementy. Mam też pierwsze uwagi i pomysły poprawek. Jeśli czytają to zainteresowani "przyszli" użytkownicy to odpowiadam na podstawowe pytanie: odtwarzacz jes wart gzechu!

[obrazekLUKASZ-241984_1.JPG]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej odpowiem bo sam dlugo szperałem po sieci w poszukiwaniu pewnego źródełka i wiem, że nie dacie mi żyć póki nie odpowiem :). Kupiłem na Audiogon-ie w Stanach. Kosztowało drożej niż w Chinach ale sprzedawca był pewny. Mam wersję 220V mimo amerykańskiej ścieżki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonasz

uzywasz regulacji w cd czy z preampem? jak z jakoscia wykonania? podobno co do tego byly jakies skargi uzytkownikow amerykanskich?

na mnie wrazenie zrobilo cd cayina cdt17 a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam preampa, choć próbowałem też połączenia bezpośredniego. Audiolab w tym zakresie jest niezwykle elastyczny. Być może zdecyduje się w efekcie końcowym użyć go bezpośrednio ale ja go słucham dopiero kilka dni i jak to bywa w takim czasie porównuje z czym się da więc preamp jest wręcz niezbędny:) Co do jakości to powiem tak: konstrukcyjnie, użyte materiały, elementy, design - dam 9/10. Nawet pilocik jest hiendowy. Jak ktoś chce się do czegoś przyczepić to Chińczycy zostawili coś dla malkontentów :) faktycznie tu i tam da się poprawić. Nie chodzi o jakieś grube sprawy ale drobiazgi, być może troszkę maty tłumiącej, może osłabić te oczorażniące LED na czole. Właśnie z takim zamiarem zadałem ten temat na Grupie. Drażni mnie na przykład mikrowentylator w środku napędu. Słychać go po włączeniu urządzenia do sieci. Oczywiście już rozebrałem swój egzemplarz i znalazłem przyczynę drażniącego gwizdu, udało mi się też lekko osłabić wydobywający się dźwięk ale odczucie niedosytu każe mi dokonać większej modyfikacji mechanicznej by wytłumić ten hałas całkowicie. Ciekawi mnie czy są inni posiadacze tego fantastycznego playera i czy mają podobne odczucia co ja. Nie słuchałem Cayina więc trudno mi coś powiedzieć. Wybrałem Shanlinga ze względu na SACD i upsampling. Na razie nie żałuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Cd-ek ten definitywnie potrzebuje upgradu aby zaczac przypominac hi-end. W wersji fabrycznej jest troche chudo brzmiacy jesli chodzi o wysokie, basu jest za malo i jest lekko skotlowany i 2 wymiarowy w porownaniu do niektorych playerow ktore mozna kupic w USA z second handu 2 razy taniej. Lepiej brzmi z wyjsc direct niz tube, na wyjsciu tube wyraznie slychac przymulenie, lekkie rozmazanie rowniez w basie, gorszy focus i transient speed. Jest to oczywiste biorac pod uwage, ze na wyjsciu tube mamy wydluzony tor sygnalu zupelnie niepotrzebnie, chyba tylko dla "bajeru".

Ale faktycznie - bardzo zle nagrane plyty, zwlaszcza te idace w strone cyfry, moga brzmiec przyjazniej na wyjsciu tube, jednak jest to bardzo wyrazne podbarwienie.

Poza tym naped bywa kaprysny, ale na to juz nie ma rady.

Sugerowalbym skupic sie na upgradzie wyjscia direct (op-ampy), ale przede wszystkim zasilacza (rozbudowa + wymiana diod na hexredy). Ogolnie mozna wydusic z tego playera dosc dobry sound, ale trzeba sie troche pomeczyc. Upgrady partsconnexion czy underwood sa bardzo drogie i nie warto w nie inwestowac moim zdaniem, bo cena koncowa playera robi sie absurdalna i za te pieniadze mozna kupic lepszy sprzet niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest ciekawy link do opisu brzmienia tego SACD playera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oceny dokonał znany moder Allen Wright, więc wydaje się być miarodajna. Wg. jego opnii odtwarzacz brzmi bardzo dobrze z wyjścia solid state ale zupełnie nieciekawie z wyjścia lampowego, które zostało dodane tylko i wyłącznie w celach marketingowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak :) To odrestaurowana Finezja. Niestety mam tylko jeden pokoj do odsluchu i do eksponowania inego hobby - zbieractwa starych magnetofonow.

A wracajac do meritum to cos mi sie wydaje, ze nie ma zbyt wielu uzytkownikow SCD T200C, szkoda. Przytaczam jeszcze fragment listu od mojego dostawcy:

 

You should cheer that maybe your shanling T200C is the last one available because shanling stopped the line. Shanling may issue new model with higher price. I do think T200C the best CDP deal ever.

 

Oczywiscie bez gwarancji prawdy ale skoro Chinczyk tak pisze to przytaczam bo moze sie ktos akurat zastanawia nad zakupem....

 

A moze ktos sluchal wzmacniaczy Shanlinga?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.