Skocz do zawartości
IGNORED

DAC RME ADI-2 czy aż taki dobry...?


Piniu2906
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę miałem przyjemność uczestniczyć w porównawczych odsłuchach DAC'ów, gdzie jednym z porównywanych był właśnie RME ADI-2.

Wnioski z odsłuchu były takie, że ten DAC jest bardzo przeciętny. Nie jest prawdą, że to źródło na poziomie znacznie droższych urządzeń. Gra względem nich w bardzo uproszczony sposób, szczególnie w dziedzinie oddania barwy i sceny. Czyli jest chudo i płasko. Dźwięk ma tempo, nieznacznie podkreślony jest zakres przełomu wysokich i średnich tonów oraz wyższy bas. Scena jest płaska, na linii kolumn.

Jeśli brać pod uwagę jedynie walory dźwiękowe to lepiej wypadnie choćby starutki i zdecydowanie tańszy rDAC Arcam'a.

Jeśli ważne (ponad walory dźwiękowe) jest wyposażenie dodatkowe, jak regulacja poziomu wyjściowego, możliwość korekcji dźwięku, dziurka słuchawkowa, itd, to RME należy uznać za fajne urządzenie.      

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tomek 1685 napisał:

W sobotę miałem przyjemność uczestniczyć w porównawczych odsłuchach DAC'ów, gdzie jednym z porównywanych był właśnie RME ADI-2.

Wnioski z odsłuchu były takie, że ten DAC jest bardzo przeciętny. Nie jest prawdą, że to źródło na poziomie znacznie droższych urządzeń. Gra względem nich w bardzo uproszczony sposób, szczególnie w dziedzinie oddania barwy i sceny. Czyli jest chudo i płasko. Dźwięk ma tempo, nieznacznie podkreślony jest zakres przełomu wysokich i średnich tonów oraz wyższy bas. Scena jest płaska, na linii kolumn.

Jeśli brać pod uwagę jedynie walory dźwiękowe to lepiej wypadnie choćby starutki i zdecydowanie tańszy rDAC Arcam'a.

Jeśli ważne (ponad walory dźwiękowe) jest wyposażenie dodatkowe, jak regulacja poziomu wyjściowego, możliwość korekcji dźwięku, dziurka słuchawkowa, itd, to RME należy uznać za fajne urządzenie.      

a jakie były pozostałe DAC'i?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MuzgAudio ES9038pro z analogiem na opampach i moje DIY na PCM1792a z lampami na wyjściu, a także modyfikowany odtwarzacz SONY. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Jestem zainteresowany zakupem dac'a rme adi 2 dac - tego nowszego. Niemniej przed zakupem chciałbym go usluszec. Niestety we Wrocławiu w sklepach nikt nie ma tego modelu na stanie. Dlatego piszę do Was. :) Może ktoś z Was jest właścicielem tego dac'a i jednocześnie mieszka w okolicach Wrocławia i pomimo pandemii skłonny jest pożyczyć, albo dac się zaprosić na kawę. Po prostu chciałbym posłuchać tego dac'a w moim systemie. Ktoś, coś?

Konrad Szmelter

Wysłane z mojego YAL-L21 przy użyciu Tapatalka



Konrad ja też Wrocław i też chciałbym usłyszeć więc jak ktoś się odezwie to zgłaszam się.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Tomek 1685 napisał:

Gra względem nich w bardzo uproszczony sposób, szczególnie w dziedzinie oddania barwy i sceny

Subiektywnie oddanie barw to bym akurat u niego pochwalił, nie podbarwia, tylko idzie w realistyczne oddanie barw ale jak ktoś szuka kolorowego jak tęcza grania to faktycznie nie tędy droga. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Subiektywnie oddanie barw to bym akurat u niego pochwalił, nie podbarwia, tylko idzie w realistyczne oddanie barw ale jak ktoś szuka kolorowego jak tęcza grania to faktycznie nie tędy droga. 

Jak ktos szuka teczy, to dodaje koloru dostepnymi EQs

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2020 o 19:41, Ghjuvanni napisał:

Ponieważ od 2 dni jestem "szczęśliwym posiadaczem", więc mogę odpowiedzieć na tytułowe pytanie.

RME ADI-2 DAC FS jest rzeczywiście aż tak dobry! Gra przepięknie z KEF 104/2, MF M6si, kable AQ, Node 2i został jako transport. Nowe życie tchnięte w sprzęt, znowu muszę wszystkiego od początku słuchać ? Pierwszego dnia słuchałem 12 godzin, w tym na słuchawkach beyerdynamic Amiron Home (kabelek zwykły na razie). Bardzo polecam ten DAC.

Oprócz dźwięku: jest ładny, ergonomiczny, znakomite forum RME.

Znajomy ostatnio mnie z nim odwiedził. DAC sam w sobie OK, ale nie w tej cenie. Gra do bólu sterylnie, bez barwy. Szczegółów itd mu nie brakuje. Może jak by pogmerac w ustawieniach można by go jakoś wyprostować , bo w "direkcie" to dupy nie urywa. 

11 godzin temu, Tomek 1685 napisał:

W sobotę miałem przyjemność uczestniczyć w porównawczych odsłuchach DAC'ów, gdzie jednym z porównywanych był właśnie RME ADI-2.

Wnioski z odsłuchu były takie, że ten DAC jest bardzo przeciętny. Nie jest prawdą, że to źródło na poziomie znacznie droższych urządzeń. Gra względem nich w bardzo uproszczony sposób, szczególnie w dziedzinie oddania barwy i sceny. Czyli jest chudo i płasko. Dźwięk ma tempo, nieznacznie podkreślony jest zakres przełomu wysokich i średnich tonów oraz wyższy bas.

Miałem podobne odczucia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalnie się nie rozumiemy, a ja chyba nie potrafię Wam wyjaśnić o co mi chodzi. Musicie posłuchać troszkę lepszych źródeł cyfrowych, inaczej będzie to wyglądało tak, że "dziad swoje, baba swoje".

W graniu RME nie ma nic z naturalnego oddania barw, jest tam pustka, suchość i płaskość. Nie trawię takiej prezentacji. Korektorem można wszystko dodatkowo popsuć i nie ma to nic wspólnego z tęczą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek 1685
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2021 o 08:52, Tomek 1685 napisał:

W sobotę miałem przyjemność uczestniczyć w porównawczych odsłuchach DAC'ów, gdzie jednym z porównywanych był właśnie RME ADI-2.

Wnioski z odsłuchu były takie, że ten DAC jest bardzo przeciętny. Nie jest prawdą, że to źródło na poziomie znacznie droższych urządzeń. Gra względem nich w bardzo uproszczony sposób, szczególnie w dziedzinie oddania barwy i sceny. Czyli jest chudo i płasko. Dźwięk ma tempo, nieznacznie podkreślony jest zakres przełomu wysokich i średnich tonów oraz wyższy bas. Scena jest płaska, na linii kolumn.

Jeśli brać pod uwagę jedynie walory dźwiękowe to lepiej wypadnie choćby starutki i zdecydowanie tańszy rDAC Arcam'a.

Jeśli ważne (ponad walory dźwiękowe) jest wyposażenie dodatkowe, jak regulacja poziomu wyjściowego, możliwość korekcji dźwięku, dziurka słuchawkowa, itd, to RME należy uznać za fajne urządzenie.      

Gwoli ścisłości w swoim teście opisywałem brzmienie RME ADI-2 Pro FS (a nie ADI-2 DAC FS) vs. dCS Debussy.

Poza tym wiadomym i oczywistym jest, że to że klocek gra znakomicie w systemie A nie oznacza automatu, że tak samo będzie w systemie B. Gdzie przez system rozumiem elektronikę i pomieszczenie.

 

W moim systemie nie słyszeliśmy żadnych różnic pomiędzy oboma DACami. Barwa i wszystko inne były na miejscu.

Ponieważ nie reklamuje i nie promuję RME ogłaszam niniejszym, że sprzedam ... dCS Debussy ? ?, a w rozliczeniu mogę przyjąć nówkę sztukę ADI-2 Pro FS BE z fakturą VAT na mnie.

Na koniec dopiszę, źródłami były dCS Network Bridge i transport CD Jay's Audio CDT-3, a cały tor cyfrowy sterowany zegarem rubidowym.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pmcomp napisał:

 

? ?.

Na koniec dopiszę, źródłami były dCS Network Bridge i transport CD Jay's Audio CDT-3, a cały tor cyfrowy sterowany zegarem rubidowym.

Dobrze ze nie rubinowym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, rafal735r napisał:

Może jak by pogmerac w ustawieniach można by go jakoś wyprostować

Chyba "skrzywić", sprzęt przeznaczony na rynek PRO nie wymaga "prostowania".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, rafal735r napisał:

Dobrze ze nie rubinowym ?

Szkoda, pewnie byłoby jeszcze lepiej. Ten żar z rubinów wprowadza dodatkowe ocieplenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Lech36 napisał:

Chyba "skrzywić", sprzęt przeznaczony na rynek PRO nie wymaga "prostowania".

To widocznie coś popsuli przy projektowaniu ?

Gitary klasyczne brzmią jakby ktoś szarpał za struny na gołym kiju ?

Ale ja tam się nie znam. Dla mnie ten DAC to chyba bardziej zabawka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, rafal735r napisał:

To widocznie coś popsuli przy projektowaniu

Z całą pewnością popsuli, tylko takie uznane przez badaczy z AS nie są "popsute" ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie fascynujące jest to, jak ludzie odbierają, definiują "naturalny dźwięk"?

To co nie wprowadza zniekształceń podbarwień, dla jednych jest naturalnym dla innych suchym. Potem "na warsztat" wchodzi coś ekhm..."kolorowego" i zaczyna sie bajka w drugą stronę ?

I te opinie...

W dniu 25.02.2021 o 19:59, Tomek 1685 napisał:

nie ma nic z naturalnego oddania barw, jest tam pustka, suchość i płaskość.

Po takiej opinii zwolniłbym tych "idiotów" z RME  którzy zaprojektowali ten chłam ?

Ja z kolei, powszechnie obcmokanego qutesta, uważam za bardziej detaliczny i mniej muzykalny (cokolwiek by to znaczyło) i słuchanie na nim np. The doors było męczarnią. A zupełnym przeciwieństwem był wolf nostromo 2. Z kolei RME jest gdzieś pomiędzy nimi, ale bliżej nostromo ?

I takich kompletnie różnych zdań są dziesiątki jak nie setki.

I szalenie mnie bawią pytania do ludzi... ej!!! jak gra to i tamto ???? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez M-K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, M-K napisał:

To co nie wprowadza zniekształceń podbarwień, dla jednych jest naturalnym dla innych suchym. Potem "na warsztat" wchodzi coś ekhm..."kolorowego" i zaczyna sie bajka w drugą stronę

Świat audio jest od zarania dziejów pełen sprzeczności ?. To dżungla w której należy umieć się poruszać inaczej pożera napotkane ofiary. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Mam go od miesiąca i uważam ze jest rewelacyjny , nie uprzestrzennia dźwięku na siłę, gdzie na początku jest efekt wow, a na dłuższa metę nie ma przyjemności ze słuchania. Korektor graficzny mistrzostwo, niczego nie psuje w dźwięku, oczywiście jeśli  nie przesadzimy z ustawieniami. W ogóle  u mnie jakoś tak analogowo to brzmi. Chętniej zacząłem słuchać z powrotem muzyki z lat 80.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam mam problem . Mam Cd denon dcd 2500ne i mam  Dac Rme 2adi  gdy słucham Sacd płyt . Nie ma dzwieku .. zwykle Cd idą przez Dac Sacd z Cd denon nie . I proszę o pomoc co zrobić   Żeby moje płyty Sacd grały przez Dac .. pozdrawiam i proszę o pomoc lukasz ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Knaplukasz napisał:

Witam mam problem .

Ewidentnie masz problem. Wpierw się naucz pisać - nic nie zrozumiałem, składnia jest koszmarna nie wspominając o interpunkcji.
Jeśli chcesz pomocy, to nie obrażaj czytelników bełkotliwym wpisem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, yayacek napisał:

Ewidentnie masz problem. Wpierw się naucz pisać - nic nie zrozumiałem, składnia jest koszmarna nie wspominając o interpunkcji.
Jeśli chcesz pomocy, to nie obrażaj czytelników bełkotliwym wpisem.

Piszę z tel .  Ale proszę o radę czy jest możliwe granie z płyty Sacd przez Dac czy nie .. 

 

i sorry za poprzednie błędy .. 

2 godziny temu, rochu napisał:

Zapomnij.

Czyli co każdy Dac nie zagra płyt Sacd ?? 
czy tylko ten RME ?? 
 

prosze o radę co i jak zrobić żeby grało albo wyjaśnienie .. że Np nie bo to i tamto .. dzięki .. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest dcd 2500ne. Jesteś pewien, że wyprowadza sygnał SACD na zewnątrz?

IMO, raczej ma fabrycznie zablokowaną taka możliwość.

Jest oczywiście wyjście z tej sytuacji. Kup napęd DCS-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, rochu napisał:

Problemem jest dcd 2500ne. Jesteś pewien, że wyprowadza sygnał SACD na zewnątrz?

IMO, raczej ma fabrycznie zablokowaną taka możliwość.

Jest oczywiście wyjście z tej sytuacji. Kup napęd DCS-a.

A jakiś link do tych napędów DCS  ? Bo ja zielony i nie wiem o co biega 😞 

I jak się to montuje czy podłącza i gdzie i jaka cena ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czytać instrukcję obsługi.
Wyraźnie zaznaczono, że wyjścia cyfrowe nie działają w przypadku odtwarzania gęstej warstwy SACD

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, yayacek napisał:

Trzeba czytać instrukcję obsługi.
Wyraźnie zaznaczono, że wyjścia cyfrowe nie działają w przypadku odtwarzania gęstej warstwy SACD

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słabo się znam .. 

 

Denon Pma 2500ne mam tez wzmak 

a może jakiś Cd Sacd do 10 tys zł Marantz ? Lub  inny zagra przed Dac RME płyty Sacd ? 
 

 

2 minuty temu, Knaplukasz napisał:

Słabo się znam .. 

 

Denon Pma 2500ne mam tez wzmak 

a może jakiś Cd Sacd do 10 tys zł Marantz ? Lub  inny zagra przed Dac RME płyty Sacd ? 
 

 

Ten napęd DCS drogi co kolega  pisał ?   ? Nie chce kasy wywalać aż dużo .. na tym tez się nie znam napęd DCS ..jak się go podłącza gdzie itd  

Można prosić o linki lub firmy nazwy modele tego  co kupić do mego zestawu i cenowo ok ..

będę wdzięczny .. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względów patentowych i ze względu na ochronę treści odtwarzacze SACD po wyjściu cyfrowym nie podają sygnału z gęstej warstwy płyty SACD.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, yayacek napisał:

Ze względów patentowych i ze względu na ochronę treści odtwarzacze SACD po wyjściu cyfrowym nie podają sygnału z gęstej warstwy płyty SACD.
 

 No to wiadomo dzięki za info ..💪

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj obsłuchuję RME ADI-2 DAC FS ... 
Nie mam go do czego porównać, jedynie do mojego DAC Magic Plus...
Jeśli chodzi o bajery, to jest ich sporo jak na DACa dla "Kowalskiego", przeciętnemu melomanowi nie przydadzą się. Ale też nie wiem czy za nie płacimy.
Podłączyłem oba moje DACi do Daphile i dokonałem synchronizacji. Podłączone takimi samymi przewodami do wzmacniacza w którym przełączanie wejść jest natychmiastowe ( nie wycisza ), więc różnice można wychwycić nazwijmy to na żywo.
Zaznaczam, że nie jestem audio purystą, jedynie melomanem który lubi jak mu ładnie gra. Ładnie dla mnie, nie koniecznie dla innych.
Po wyrównaniu poziomów pierw znane mi ulubione kawałki obsłuchane na wielu systemach w wielu miejscach. Co mogę napisać. Oba DACi nie wychodziły przed szereg w żadnych aspektach. Przestrzenność, odwzorowanie instrumentów, szczegóły, wokale itd. praktycznie takie same. Nie piszę że grają identycznie bo różnice są, ale jak by mi ktoś przełączał te DACi tak żebym nie wiedział który w którym momencie gra to po kilku przełączeniach i zmianie repertuaru nie byłbym w stanie stwierdzić który aktualnie jest aktywny.  Gdzieś czytałem opinię, że TOPPING D90 ma praktycznie wszystko lepsze od rzeczonego DAC RME ADI-2 DAC fs, hmm... zastanawiam się czy go nie wypożyczyć do porównania. Tylko jeśli DACki z tak różnych stajni jakimi są RME i Cambridge z różnych okresów produkcji nie różnią się sygnaturą za nadto to czy TOPPING D90 będzie zupełnie innym? (...) Proponowani mi owego czasu zakup CHORDa Qutesta określając DACMagicaPlusa, że w porównaniu z Chordem DACMagicPlus " nie gra ". I nawet się zastanawiałem nad nim ale 5V zasilanie za pomocą microusb jakoś do mnie nie przemawia. Coś co kosztuje obecnie 7tyś powinno zostać wyposażone w lepsze gniazdo.

Ciekaw jestem też innych opinii na temat RME, jakie spostrzeżenia w porównywaniu z innymi DACkami.

Jednego nie można mu zarzucić, funkcjonalności i wyglądu. Analizatory widma zawsze mi się podobały.

Mój obecny system to TANNOY Precision 6.4, odsłuch RMA pierw na MAGNAT RV3 z porządnymi lampami, później YAQIN MS-30l z wymienionymi lampami i kondensatorami. Źródło TIDAL po przez Daphile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bajery, to jest ich sporo jak na DACa dla "Kowalskiego", przeciętnemu melomanowi nie przydadzą się.


Przecietnemu „Kowalskiemu“ moze nie, ale troche bardziej zaangazowanemu melomanowi, ktory zada sobie trudu, by te „bajery“ optymalnie uzyc. Wtedy z czasem zmieni zdanie. Ale to nie jest cos, co mozna rozgryzc w kilka godzin/dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.