Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z DAC - pomocy, prosze...


Darek F.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z odtwarzaczem Sony (zmieniarka na 400 plyt CDP-CX 400), padl prawy kanal na wyjciu analogowym. Diagnoza brzmi - uszkodzony procesor przy laserze, niestety... Wobec tego jedynym sprawnym wyjsciem pozostaje optyczne, cyfrowe Toslink.

 

Niestety nie mam wzmacniacza z wejsciami cyfrowymi. Z tego co sie zorientowalem to zmiana z optycznego na coax nie stanowi problemu, ale co dalej? Kupno przetwornika odpada za wzgledu na koszty (mam drugi pojedynczy odtwarzacz a zmieniarka robi tylko za magazynek i podreczny odtwarzacz do niezobowiazujacego odsluchu "do kotleta").

 

Czy jest jakas niedroga metoda na "wyprodukowanie" lub adaptowanie przetwornika C/A?

 

Prosze o wszelkie sugestie w tym temacie...

 

Pozdrawiam

Darek Fiłonowicz, Białystok

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli padł by procesor przy laserze to CD nawet nie pokręci płytą.Każdy scalak można jakoś kupić i wymienić.

 

Jeśli padł przetwornik najlepiej spisać jego oznaczenie - w necie jest gdzieś zestawienie jakie przetworniki w jakich Cd siedzą i kupić taki sprawny lub z zajechaną mechaniką na Allegro i przełożyć - wyjdzie najtaniej.

 

Zamontowanie innego DACa wewnątrz Sony nie jest zbyt trudne dla elektonika-audiofila, najczęściej jest to wtedy osobna płytka z przetwornikiem a może (/najlepiej) z nowymi stopniami wyjściowymi. Jednak sam przetwornik raczej nie pada więc moze jest inna przyczyna uszkodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozna prosic o jakies konkrety. Gdzie znajde te zestawienie przetwornikow?

 

Przepraszam za upierdliwosc ale nie mam zadnego doswiadczenia w tym temacie, nawet nie wiem gdzie zaczac poszukiwania, google niewiele mi pomogl...

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.