Skocz do zawartości
IGNORED

Zamiennik Xindak A-06


st.kepinski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - zamierzam, a raczej muszę kupić nowy wzmacniacz w miejsce Xindaka A-06. Cenowo w granicy 2000 PLN, może uda się jakieś 500-600 więcej uzbierać. Kolumny to JBL ES80, pokój na poddaszu 20 m2 (ze skosami). Muzyka poza rapem, hiphopem, country w zasadzie wszystko, może jazzu też niewiele. Zastanawiam się nad Yamahą A-S701, jakimś NADem lub Pioneerem (chociaż w tej cenie są tylko modele o małej mocy), może Rotel A10? Nowy Xindak odpada, wystarczy mi przygód z tym co mam....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Ri.3236 napisał:

W sensie, ze co się dzieje z xindakiem?

To temat na całkiem inny temat ? W każdym razie co parę miesięcy ląduje w serwisie. Pewnie wychodzi jego chińskie wykonanie (nie mylić z brzmieniem, te jest świetne). Może to serwis dba, żeby mu pracy nie zabrakło, ale cierpliwośc mi już się skończyła i kiedy wróci z naprawy pójdzie na sprzedaż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, st.kepinski napisał:

Yamahą A-S701, jakimś NADem lub Pioneerem (chociaż w tej cenie są tylko modele o małej mocy), może Rotel A10? Nowy Xindak odpada, wystarczy mi przygód z tym co mam....

Z tej trójki często wybieraną elektroniką do JBL jest NAD. Spójrz na model C356 BEE. Lekko podbije górę i bas oraz trochę wyostrzy średnicę.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, st.kepinski napisał:

Pewnie wychodzi jego chińskie wykonanie (n

Na pewno wychodzi chińskie wykonanie i chińska marka. Tym razem bierz np Yamahę. Kupiłem w 2009 nowa Yamahę as 700 i grała mi bez żadnego problemu parę lat, nawet po gwarancji ( 3 lat) sprzęt się nie zepsuł. W końcu poszła do kogoś innego . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny na odsłuch i za jednym zamachem przetestujesz kilka wzmaków. Można też wypożyczać po kolei do domu, jednak tutaj już nie posłuchasz jeden po drugim od razu. 
My zawsze zapraszamy klienta ze swoimi gratami. Na odsłuchu wybiera jeden piec i pożycza do domu. U nas posłuchasz Yamahę, Nada, Rotela w takim budżecie. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój model jest z 2008 albo 2009 jak dobrze pamiętam. Pierwsza wersja.
Nie dość, że jego wykonanie jest absolutnie hi-endowe to jeszcze brzmi na poziomie 3000zł
Absolutnie zero awarii. Już miałem okazje chwalić się tym sprzętem u znajomych audiofili i każdy z nich był zachwycony piecem kupionym za 800zł
Od 4 lat służy jako wzmacniacz do muzyki, filmów, youtube, nawet gier komputerowych. Zdarza się ze zapominam go wyłączyć na noc.
Średni pracuje 6-10h dziennie.

Co do walorów brzmieniowych wszystkie te propozycje, które zostały tutaj podane możesz od razu skreślić. Dokładnie ten model Nada miałem nawet u siebie w domu na odsłuchach, tragedia...

Xindak gra naprawdę świetnym dołem i w tym aspekcie ciężko będzie ci to pobić.
Szukaj czegoś z drugiej ręki, bo nowy wzmacniacz za 2000zł to będzie kręcenie się w kółko... Za mały budżet.

Albo po prostu reklamuj do oporu, niech wymienią na nową sztukę.
A jak skończy się gwarancja, to olać ich całkowicie i znaleźć rzetelny serwis audio.
Co właściwie się w nim psuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ri.3236 napisał:

Co właściwie się w nim psuje?

Jest zbudowany na podróbkach popularnych tranzystorów

a co sie psuje? zaniki dzwieku, trzaski w kolumnach, szumy piski, roznego rodzaju dzwieki jesli ktorys z podobnych objawow wystepuje u Ciebie to olej autoryzowany serwis i zanies go do pobliskiego serwisu RTV i zaznacz im aby wymienili wszystkie tranzystory w stopniu napieciowym na oryginalne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli szukasz wzmacniacza, który dobrze zagra z Twoimi kolumnami, zapewniając mocny, szybki, bardzo energiczny dźwięk, zwróciłbym Twoją uwagę na NAD C356 BEE. Jeśli jednak szukasz bardziej plastyczne, dobrze wypełnione brzmienie, warto posłuchać Advance Acoustics X-i75, Vincent SV-400, Cyrus One lub Audiolab 6000A.

Zapraszam na odsłuchy, mamy w salonie dziesiątki urządzeń, które w komfortowych warunkach możesz posłuchać i porównać. Oczywiście gwarantujemy atrakcyjne ceny dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Misio38 napisał:

Myślę, że nawet Diora Ws 442 to będzie postęp.

Widzę, że humor dopisuje, szkoda tylko że raczej na mocnych wspomagaczach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ri.3236 napisał:

Mój model jest z 2008 albo 2009 jak dobrze pamiętam. Pierwsza wersja.
Nie dość, że jego wykonanie jest absolutnie hi-endowe to jeszcze brzmi na poziomie 3000zł
Absolutnie zero awarii. Już miałem okazje chwalić się tym sprzętem u znajomych audiofili i każdy z nich był zachwycony piecem kupionym za 800zł
Od 4 lat służy jako wzmacniacz do muzyki, filmów, youtube, nawet gier komputerowych. Zdarza się ze zapominam go wyłączyć na noc.
Średni pracuje 6-10h dziennie.

Co do walorów brzmieniowych wszystkie te propozycje, które zostały tutaj podane możesz od razu skreślić. Dokładnie ten model Nada miałem nawet u siebie w domu na odsłuchach, tragedia...

Xindak gra naprawdę świetnym dołem i w tym aspekcie ciężko będzie ci to pobić.
Szukaj czegoś z drugiej ręki, bo nowy wzmacniacz za 2000zł to będzie kręcenie się w kółko... Za mały budżet.

Albo po prostu reklamuj do oporu, niech wymienią na nową sztukę.
A jak skończy się gwarancja, to olać ich całkowicie i znaleźć rzetelny serwis audio.
Co właściwie się w nim psuje?

Mój też jest pierwszą wersją, kupiony lata temu i eksploatowany jest/był również po kilka, czasem kilkanaście godzin na dobę. W zasadzie póki był na gwarancji nie było z nim problemów, brzmienie można było ocenić na sprzęt za 4000 pln ? Parę miesięcy po gwarancji zacząl lekko buczeć i zdarzyło się zatrzeszczeć na wyjściu przy włączaniu. Pojechał do serwisu - "poprawiono luty". Parę tygodni spokoju, zaczęło się od nowa, ale objawy nasilały się. To był okres kiedy często byłem poza domem, gwarancja na naprawę minęła, ja nie miałem kiedy znów wysłać, męczyłęm się z tym kolejne parę miesięcy. Trzeszczał, buczał piszczał na głośnikach, czasem od razu, czasem po godzinie. Pojechał do serwisu - "naprawa końcówki mocy". Wrócił i bajka się powtarza - parę tygodni mnie nie było, znów zaczął trzeszczeć, znów nie miałem czasu (taka praca), znów serwis i kolejna runda. Wreszcie teraz zabuczał, zatrzeszczał i padł. Przepalił bezpiecznik, wymieniłem, włączyłem - przepalił go znowu. Pojechał do serwisu, zobaczymy czy zauważą, że nie minął rok od ich naprawy...

Na reklamacje chyba za późno, dobrego serwisu (takiego, który zna się na sprzęcie a nie na lutownicach) w okolicy nie znam a jak znajdę, to pewnie dopiero na urlopie znajdę czas, żeby się do nich przejechać.

Co od odsłuchów to kwestia taka, że w sali odsłuchowej te JBL ES80 wcale nie brzmiały najlepiej. Lepiej brzmiała któraś Melodika i je pierwsze wziąłem. Ale w domu akustyka zupełnie inna, skończyło się na "kinowych" ESach. Brzmienie NADów bardzo mi się podoba, ale w moim limicie cenowym 80-100W NADa nie kupię, nawet jak sprzedam Xindaka ? Używek boję się, nie jestem takim znawcą, żeby wyłapać felerny sprzęt odpicowany na sprzedaż ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz z jakiego miasta jesteś, wygląda na to że ktoś cię naciąga na naprawy.
Pojedyncza usterka może przytrafić się każdemu piecykowi, ale faktycznie cała seria...
Może ktoś wyjątkowo nie umiejętnie przy nim dłubał i stąd teraz efekty...

No chyba że masz pomylone kable czerwony - czarny ? 
Albo robisz dyskoteki na granicy przesterowania kolumn ? 

Jeżeli to wersja xindaka bez DACa to sprzedaż go maksymalnie za 1000, dołożysz drugie tyle albo więcej i wcale nie kupisz lepszego piecyka.
Walcz dzielnie, bo w przyszłości możesz zaadoptować mu dużo lepsze kolumny.

A Nad o którym mowa, już od nowości miał trzeszczący potencjometr ?
Więc z jakością tych wzmacniaczy też różnie była. Generował dźwięk wyostrzony, pozbawiony barwy, suchy. Z Kefami r700 zgrało się to dramatycznie. Takie coś na dłuższą metę bardzo męczy. Próbowałem zmienić charakter dźwięku kablami, niestety z mizernym skutkiem. Ostatecznie skorzystałem z prawa 14dniowego zwrotu.
Jeżeli nie wierzysz przeglądnij to forum, przynajmniej 2x na kwartał pojawiają się tematy o ludziach zmęczonych dźwiękiem tych wzmacniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ri.3236 napisał:

Powiedz z jakiego miasta jesteś, wygląda na to że ktoś cię naciąga na naprawy.
Pojedyncza usterka może przytrafić się każdemu piecykowi, ale faktycznie cała seria...
Może ktoś wyjątkowo nie umiejętnie przy nim dłubał i stąd teraz efekty...

No chyba że masz pomylone kable czerwony - czarny ? 
Albo robisz dyskoteki na granicy przesterowania kolumn ?

Przeszło mi to przez myśl ? Najbliższe duże miasto to Szczecin. Serwis autoryzowany niby - Polpak.

I nie, kabelki są podłączone jak trzeba, i nie, nie urządzam dyskotek. Na pełnej mocy grałem może ze dwa razy po parę minut, by sprawdzić i zaprezentować możliwości sprzętu. 90% czasu gram na jakiś 15-20% mocy, bo żona narzeka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś Wiesiek może przypalił go lutownicą i teraz jest dramat ?
Dowiesz się jak pojedziesz na inny serwis.
Musisz czekać na odpowiedź, lub za kilka dni założyć nowy wątek gdzie w szczecinie można reanimować chińczyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Q21 napisał:

warto posłuchać Advance Acoustics X-i75, Vincent SV-400, Cyrus One lub Audiolab 6000A.

Jeśli to możliwe wolałbym sprzęt pozbawiony dodatków. DAC nie potrzebuję, bo odtwarzacz sieciowy obsługuje mi nowe technologie przewodowe i bezprzewodowe, wzmacniacz gramofonowy mam osobno. Szukam bardziej wzmacniacza z podstawowym zestawem funkcji, bo każdy dodatek przy ograniczonym budżecie zmniejsza choćby dostępną moc na jaką mogę sobie pozwolić.

1 godzinę temu, Misio38 napisał:

Myślę, że nawet Diora Ws 442 to będzie postęp.

Etap Diory, Radmora i Tonsili mam już za sobą. Mimo wszystko cieszę się z tego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko 4 złącza do głośników dokręciłem i skontrowałem , po tej poprawce feleru fabrycznego bez zarzutu od kilku lat gra. Faktycznie - ma słonia w sobie. W sposobie w jakim gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, st.kepinski napisał:

Etap Diory, Radmora i Tonsili mam już za sobą.

A to szkoda bo Tonsil zaczął robić całkiem dobre kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Misio38 napisał:

A to szkoda bo Tonsil zaczął robić całkiem dobre kolumny.

z tym muszę się zgodzić. Nie tylko całkiem dobre ale i całkiem ładne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Misio38 napisał:

A to szkoda bo Tonsil zaczął robić całkiem dobre kolumny.

Oprócz tego że dobrze wyglądają to szału nie ma. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zadam pytanie wariantowe: ile muszę mieć pieniędzy, by dostać wzmacniacz, który dorówna brzmieniowo Xindakowi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, st.kepinski napisał:

To może zadam pytanie wariantowe: ile muszę mieć pieniędzy, by dostać wzmacniacz, który dorówna brzmieniowo Xindakowi?

Wydaje mi się iż sam powinieneś odpowiedzieć sobie na to pytanie i sprawdzić osobiście ile potrzebujesz wydać by osiągnąć wewnętrzny spokój ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, S4Home napisał:

Wydaje mi się iż sam powinieneś odpowiedzieć sobie na to pytanie i sprawdzić osobiście ile potrzebujesz wydać by osiągnąć wewnętrzny spokój ?

Chwilowo mój wewnętrzny spokój potrzebuje odpowiedzi typu "By przywrócić twą wewnętrzną równowagę i zaspokoić głód zmysłów potrzebujesz produktu X, który za nędzne Yk PLN nabędziesz w naszym autoryzowanym salonie..." ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tonsil nie ma swojej szkoły brzmienia, to firma która błądzi w eksperymentach, sukcesach i pomyłkach. Na dodatek ich produkty kosztują całkiem sporo... Słuchałem, odradzam.

Jak sam widzisz nie padła i raczej nie padnie konkretna odpowiedz. Mimo iż wątek ma 2 strony postów. Pewnie dlatego iż w twoim wypadku to wzmacniacz jest najsilniejszym ogniwem.

Moze po prostu kup taki sam, tylko z innego źródła ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ri.3236 napisał:

Moze po prostu kup taki sam, tylko z innego źródła ? 

Kupić taki sam to pewnie nieprędko zdecyduję się. Prędzej zgodnie z sugestiami będę reanimował ten co mam, tylko muszę znaleźć kompetentny serwis. Sam nie rozumiem elektroniki ni w ząb, lutowanie opanowałem w stopniu podstawowym. ? Poczekam, aż wróci i zobaczę co udało sie osiągnąć fachowcom z Polpaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ri.3236 napisał:

Na dodatek ich produkty kosztują całkiem sporo...

A inni to co za darmo dają podobne kolumny? Jak się tak dobrze przyjrzeć to znajdą się pewnie gorsi którzy przy mniejszym wkładzie materiałowym żądają więcej za parę kolumn. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Cyrusa ONE HD. Albo Onkyo A-9050. Oba zdecydowanie lepsze od Xindaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, st.kepinski napisał:

To może zadam pytanie wariantowe: ile muszę mieć pieniędzy, by dostać wzmacniacz, który dorówna brzmieniowo Xindakowi?

Żeby mieć lepszy niż ten xindak to1000-1200 zł na uzywany A9050. Na taki który mu dorówna - kilka stów za używkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 700-1000 kupisz taki ktory zagra nie gorzej od niego, niestety musiss odsluchac u siebie w systemie ci w przypadku sprzetu używanego moze byc dosc trudne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.