Skocz do zawartości
IGNORED

Co idzie na fronty???


gregin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na kinie domowym nie znam się jeszcze tak dobrze ale mam pewne pytanie dla was. Podczas oglądania filmu w systemie 5.1 jaki dźwięk wasze amplitunery wysyłają do frontowych kolumn? chodzi mi oto czy na przód idzie pełne pasmo (coś jakby pełne stereo) a na surroundy już jakby zupupełnie coś innego?trudno jest mi zprecyzować to pytanie ale może ktoś zrozumie oco mi chodzi. Ja mam tak że podczas oglądania filmu w 5.1 na fronty idzie mi normalne stereo (czyli te 5.1 zmiksowane do stereo) a reszta już normalnie, czy tak może być???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... na każdy kanał idzie to, co zawiera każdy z dyskretnych strumieni sygnału 5.1. na fronty zmiksowany do stereo z 5.1 sygnał idzie wtedy jeśli słuchasz tego w stereo (2.0). surroundy są głośnikami efektowymi, więc pojawiaja się tam dźwięki adekwatne do tej nazwy. zawartość kanałów surround różni się więc znacznie od frontów i na pewno nie powinny one walić na cały regulator tego, co fronty. chyba, że mamy do czynienia z SACD albo DVD-Audio. tam poszczególne kanały są chyba wypełnione inaczej, ale nie miałem okazji sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem inaczej, najprościej jak się da. Subwoofera niemam, na fronty idzie normalne stereo (czyli wszystko zmiksowane z 5.1 do 2.0) a surroundy i centralny grają już tylko to co do nich należy normalnie tak jak ma być. I pytanie czy w takiej sytuacji coś trace, czy tak może być???albo ile trace czy duzo???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czyli jesli dobrze rozumiem i sie domyslam, to masz wzmacniacz stereo i amplituner. I pewnie dvd jest podlaczone cyfrowo do amplitunera, analogowo stereo do wzmacniacza, do ktorego z kolei sa podlaczone kolumny. Dobrze kombinuje?

Ja u siebie tez tak kombinowalem i niestety musze powiedziec, ze dla mnie efekt byl niestety duzo gorszy niz w przypadku dyskretnego 5.1. Najbardziej przeszkadzala mi obecnosc we frontach dialogow i tego, co sie dzieje na srodku. Brzmialo to jakos nienaturalnie. Wmiksowanych kanalow surround nie bylo slychac (przynajmniej ja nie zwrocilem na to uwagi). No i niestety troche sie czasowo fronty rozjezdzaly z centralnym. We frontach pojawialo sie wszystko troche pozniej, naprawde minimalnie, ale jednak. Brzmialo to jak jakis poglos.

Tak wiec uwazam, ze jednak lepszym rozwiazaniem w takim przypadku jest stosowanie wzmacniacza jako koncowki mocy i podlaczenie pod frontowe pre-out amplitunera.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nedj>> chyba rozumiesz mój problem, tylko że ja niemam technicznych możliwości z tym pre-outem. Z opóźnieniem też niemam problemów bo mogę to sobie ustawić w ustawieniach osobno dla centralnego i surroundów. A dodatkowo mogę jeszcze podgłośnić efektowe. Ogółem jak sie to poustawia to da sie przeżyć. Tak to jest jak sie chce dobrze posłuchać muzyki i czasami popatrzeć na filmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie braku pre-out w amplitunerze ja polecam inne rozwiazanie (sam tak mam). Po prostu wystarczy podlaczyc wyjscia glosnikowe przednie w amplitunerze z jakims wejsciem liniowym we wzmacniaczu. Oczywiscie nie bezposrednio, a za pomoca dzielnika napiecia (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , punkt 4.6). I wtedy mamy podlaczone dokladnie tak jak za pomoca pre-out -> line-in.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.