Skocz do zawartości
IGNORED

Mata bitumiczna, czyli koniec tuningu CD


arekwu

Rekomendowane odpowiedzi

Po poprawce mojego szalonego tuningu Marantza 67 SE przez McGyver-a zrobiłem ostateczną rzecz, czyli wykleiłem CD matą bitumiczną. Jeżeli ktoś jeszcze się waha, to naprawdę polecam! Wszystko się skondensowało i zrobiło bardziej punktowe, różnica wręcz wyczuwalna. Wykleiłem spód, górę i ile się dało obudowę napędu.

 

Na razie ostatecznie nie zdecydowałem czy wzmacniacze operacyjne to będą LM6172 czy BB 2604. Pierwsze są "spokojniejsze" (+), mają o wiele lepszą scenę (+), ale jakieś takie przytłumione (troszeczkę) wysokie. W 2604 tony wysokie są super, ale reszta... odpada w całości. Zawsze moge sobie pozmieniać.

Ostateczbnie chyba pozostaną LM-y bo nie będę wydawał ponad 300 zł. na wzmacniacze opearcyjne (np. 927) ;) - lepiej coś zrobić ze wzmacniaczem.

 

Teraz to wszystko gra połączone GAC-2. I zaczynam już rozmyślania nad wzmacniaczem :))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MG - nie bądź taki skryty i powiedz co wykręciłeś z tymi LM6172 - zapewne kondensator w sprzężeniu zmniejszyłeś;) . W razie czego napisz na maila [email protected]

Teraz zamówiłem lm6182 jestem ciekawy porównania .... Twoja propozycja z op275 nie sprawdziła się. Bas był wyjątkowo obfity - jeszcze żadne nie dawał tyle powietrza - ale kompletnie nie miały dźwięczności na górze a nie chciało mi się eksperymentować z przerabianiem całego wyjścia analogowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Które waszym zdaniem lepiej sie nadają do wytłumienia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kiedyś na tym forum widziałem super zdjęcie wytłumionego transportu, ma ktos może namiary bo szukam już godzine i nic :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>NeC

W tym temacie są fotki dwóch 'smołowanych' transportów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO lepszym rozwiązaniem niż wyklejanie matami jest natryśnięcie obudowy specjalną substancją o nazwie noise killer. W branzy car audio jest ona używana do wytłumiania drzwi samochodowych. Jest ona kilkakrotnie bardziej skuteczna niż maty, a dodatkowo, ponieważ jest napylana pod ciśnieniem, można nią dokładnie pokryć wszelkie zagłębienia, zakrzywienia blachy itp. Minus jest jeden - cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat Kilera:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, o właśnie to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni słucham sobie swojego CA 500SE, którego wytapetowałem matami bitumicznymi (wewnątrz i na zewnątrz - spód). No i oprócz wyczuwalnie większej masy i innego dzwięku jaki wydaje po puknięciu palcem w obudowę ( gra ;) i to gra dźwiękiem matowym, niewybrzmiewającym tak dźwięcznie ;) ), to z lekkim zdziwieniem i zadowoleniem odnotowałem poprawę jakości odtwarzania. Polecam takie zabiegi, a szczególnie w sprzęcie, z tak cienkimi, wibrującymi blachami, koszt niewielki, a w stosunku do niego efekt wielki ;), tak mi się tylko zrymowało, bowiem lekko mnie zawiało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie ma się co dziwić w końcu jest sobota .... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszełem na całość i wykonałem obudowę odtwarzacza z mdf-u. Todało o wiele lepszy efekt niż wyklejanie matami, co stosowałem uprzednio. Mój odtwarzacz to Cambridge CD4 z przetwornikiem DIY na Burr Brown 1710U. Zainspirował mnie kolega, który tak stuningował swojego Marantza. Zmiany nie są krokami milowymi ale poprawia się mikrodynamika i ogólny obraz przestrzenny. Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.