Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer A-50DA czy Marantz PM7005


Bartosz Cieślak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Na wstępnie chciałbym się ze wszystkimi przywitać, bo to mój pierwszy post. Zatem - dzień dobry ?

Przechodząc do sedna, chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze wzmacniacza zintegrowanego, który ma stanowić solidną podstawę pod przyszłą rozbudowę.

Budżet jakim dysponuje to 3 000 zł, max absolutny 3 600zł. Interesuje mnie wyłącznie polska dystrybucja i polskie sklepy. Sprzęt nowy nieużywany.

A jakie wymagania? Przystosowany do salonu ok. 20m2, do muzyki filmowej, soundtrack-owej, głównie spokojna lub coś w stylu "epic music" (Audiomachine, Two Steps From Hell). Zależy mi również na dobry DAC-u, ponieważ planuję podłączyć pod PC oraz wpiąć Chromecast Audo kablem optycznym. Urządzenie Google'a jest tymczasowym rozwiązaniem. Z resztą odtwarzacze sieciowe bardzo zniechęcają swoim dedykowanymi aplikacjami do serwisów streamingowych.

Po wstępnej analizie mam 2 opcje: Pioneer A-50DA czy Marantz PM7005. Na ten moment skłaniam się ku Marantzowi, wszystko ze względu na stosunkowo niewiele informacji o Pioneerze, w porównaniu do konkurenta.

Która z tych opcji bardziej się nada? A może polecielibyście coś innego? Dodam jeszcze, że kupiony wzmacniacz ma zastąpić leciwego Denona UPA-F07, ale tymczasowo zostawiam odtwarzacz CD Denona UCD-F07, który musi podziałać pewnie jeszcze do świąt, kiedy zdecyduję się na kolejną modernizację.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, marekw 76 napisał:

A jakie kolumny?

Cześć, na ten moment nie jestem w stanie odpowiedzieć, ponieważ są to "samoróbki" robione przez teścia rzeźbiarza-audiofila. Postaram się dowiedzieć z jakich dokładnie komponentów są zbudowane.

Niemniej są to monitory. Grają w miarę neutralnie ze skłonnością do podkreślania góry. Bas szybki, krótki i punktowy. Przy dobrych płytach scena całkiem rozbudowana. Umiarkowanie detaliczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bartosz Cieślak
Dodanie dodatkowych informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już wybór masz między dwoma (na podstawie tego ile jest informacji w necie...) to idź posłuchaj chociaż tych dwóch wzmaków na swoich kolumnach. 

Bardzo lubię osobiście muzykę z gatunku epic jak Two Steps From Hell itd, ale niestety jest kiepsko nagrana i ciężko się tego słucha ?

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

jak już wybór masz między dwoma (na podstawie tego ile jest informacji w necie...) to idź posłuchaj chociaż tych dwóch wzmaków na swoich kolumnach. 

Tak, tak pewnie. Liczyłem, że może już ktoś zna sprzęt z autopsji i jest w stanie coś o nim więcej powiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Witek.K napisał:

Mógłbyś to rozwinąć?

Pewnie! Wszystkie aplikacje dedykowane do obsługi szeroko pojętego "multiroom" działa bardzo niestabilnie i mają ograniczone funkcjonalności. Problem w tym, że ten software obsługuje również serwisy streamingowe. Mam na myśli oprogramowanie typu HEOS, Pioneer Remote App, Onkyo Controller, itd.

Zakładam, że jest to przyczyna samej idei. Wspomniane programy są poniekąd symulatorami, które łączą się z serwisem streamingowym, a nie posiadają wbudowanej aplikacji. W ten sposób w większości brakuje spersonalizowanych playlist czy paska postępu utworu. Niemniej, osobiście najbardziej niepokoją informację o ciągłym zrywaniu połączenia, konieczności resetowania urządzeń czy ponownego konfigurowania.

Z tego powodu jestem najbardziej zainteresowany sprzętem z obsługą Chromecasta, który zapewnia mi korzystanie z oryginalnej aplikacji serwisu streamingowego.

Jeśli się mylę, bo osobiście nigdy nie miałem okazji korzystać dłużej niż 30-minutowe odsłuchy, chętnie dam się wyprowadzić z tego błędu. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Bartosz Cieślak napisał:

Tak, tak pewnie. Liczyłem, że może już ktoś zna sprzęt z autopsji i jest w stanie coś o nim więcej powiedzieć.

jeśli miałbym wybrać z tych dwóch, to zdecydowanie Marantz, jednak tutaj chodzi przede wszystkim o zgranie z kolumnami. Jedyne wyjście to wziąć kolumny na odsłuch i posłuchać z jednym i drugim wzmacniaczem. Nikt nie odpowie Ci na pytanie co lepiej, bo nikt tych kolumn nie ma w domu. Pomijam kwestie całej reszty toru i akustyki pomieszczenia...

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
48 minut temu, Bartosz Cieślak napisał:

Pewnie! Wszystkie aplikacje dedykowane do obsługi szeroko pojętego "multiroom" działa bardzo niestabilnie i mają ograniczone funkcjonalności. Problem w tym, że ten software obsługuje również serwisy streamingowe. Mam na myśli oprogramowanie typu HEOS, Pioneer Remote App, Onkyo Controller, itd.

Zakładam, że jest to przyczyna samej idei. Wspomniane programy są poniekąd symulatorami, które łączą się z serwisem streamingowym, a nie posiadają wbudowanej aplikacji. W ten sposób w większości brakuje spersonalizowanych playlist czy paska postępu utworu. Niemniej, osobiście najbardziej niepokoją informację o ciągłym zrywaniu połączenia, konieczności resetowania urządzeń czy ponownego konfigurowania.

Z tego powodu jestem najbardziej zainteresowany sprzętem z obsługą Chromecasta, który zapewnia mi korzystanie z oryginalnej aplikacji serwisu streamingowego.

Jeśli się mylę, bo osobiście nigdy nie miałem okazji korzystać dłużej niż 30-minutowe odsłuchy, chętnie dam się wyprowadzić z tego błędu. ?

Spróbuj Node2 a zapomnisz o tym co napisałeś ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Witek.K napisał:

Spróbuj Node2 to zapomnisz o tym co napisałeś ?

Chcesz powiedzieć, że jakoś połączenia jest stabilna, nic się nie tnie, są zachowane pełne funkcjonalności jak dostęp do swoich playlist i - choć może drobiazg, to lubie - widoczne są okładki albumów?

Jeśli tak, to skąd ocena na Google Play 3,4? Część komentarzy prawdopodobnie odnosiła się do połączenia WiFi, które jak wiadomo nie jest superstabilne. Ale co z resztą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
19 minut temu, Bartosz Cieślak napisał:

Chcesz powiedzieć, że jakoś połączenia jest stabilna, nic się nie tnie, są zachowane pełne funkcjonalności jak dostęp do swoich playlist i - choć może drobiazg, to lubie - widoczne są okładki albumów?

Jeśli tak, to skąd ocena na Google Play 3,4? Część komentarzy prawdopodobnie odnosiła się do połączenia WiFi, które jak wiadomo nie jest superstabilne. Ale co z resztą?

Nie będę się  rozpisywał,  bo chociażby tu na forum możesz dużo o Node poczytać. Wifi jak to Wifi nie zawsze zależy od danego urządzenia, często jest kwestią innych faktorów, ale jeśli chodzi o resztę, to wszystko działa jak należy i to nie tylko u mnie...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bartosz Cieślak napisał:

Pewnie! Wszystkie aplikacje dedykowane do obsługi szeroko pojętego "multiroom" działa bardzo niestabilnie i mają ograniczone funkcjonalności. Problem w tym, że ten software obsługuje również serwisy streamingowe. Mam na myśli oprogramowanie typu HEOS, Pioneer Remote App, Onkyo Controller, itd.

Miałem Yamahę z MusicCastem, teraz mam Onkyo NS-6170 i używam Onkyo Controller. Zero  problemów, żadnych zwisów, resetów itd. nie uświadczam. Fakt, że z obsługa Tidala z Onkyo Controller jest ograniczona, ale aplikacja własna Tidala widzi bez problemu Chromecasta wbudowanego w Onkyo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pawel_luk1

JMA RQ900 • Arcam A39 • Arcam CDS27 • Arcam irDAC • Onkyo NS-6170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Witek.K napisał:

Spróbuj Node2 a zapomnisz o tym co napisałeś ?

potwierdzam jako sprzedawca Bluesounda. Obsługa jest świetna. Powtarzam się po raz kolejny. Pomysł z tym Powernodem wcale nie jest taki głupi ? Pożycz chociaż na testy i nie patrz na gabaryty. Kwestia tylko jak sobie poradzi z Twoimi kolumnami. Polecam wypożyczenie oczywiście. 

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Witek.K napisał:

Może w ogóle podejść z innej strony a mianowicie spróbuj Powernode2i, będziesz miał dobry wzmacniacz, nie najgorszy DAC i świetny Streamer.  Oczywiście trzeba posłuchać z twoimi kolumnami, ale branża chętnie wypożyczy ?

Mimo wszystko wolałbym chyba oddzielny segment sieciowy. 

 

15 godzin temu, pawel_luk1 napisał:

Miałem Yamahę z MusicCastem, teraz mam Onkyo NS-6170 i używam Onkyo Controller. Zero  problemów, żadnych zwisów, resetów itd. nie uświadczam. Fakt, że z obsługa Tidala z Onkyo Controller jest ograniczona, ale aplikacja własna Tidala widzi bez problemu Chromecasta wbudowanego w Onkyo...

Właśnie dlatego najchętniej celowałbym w obsługę Chromecasta, jako pewnik!

 

15 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

potwierdzam jako sprzedawca Bluesounda. Obsługa jest świetna. Powtarzam się po raz kolejny. Pomysł z tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  wcale nie jest taki głupi ? Pożycz chociaż na testy i nie patrz na gabaryty. Kwestia tylko jak sobie poradzi z Twoimi kolumnami. Polecam wypożyczenie oczywiście. 

 

Tak namawiacie i namawiacie... Chyba faktycznie sprawdzę Bluesounda ? i na święta zamiast w CD, pójdę w odtwarzacz sieciowy. Kto wie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bartosz Cieślak napisał:

Mimo wszystko wolałbym chyba oddzielny segment sieciowy. 

 

Właśnie dlatego najchętniej celowałbym w obsługę Chromecasta, jako pewnik!

 

Tak namawiacie i namawiacie... Chyba faktycznie sprawdzę Bluesounda ? i na święta zamiast w CD, pójdę w odtwarzacz sieciowy. Kto wie.

dawaj na PW i zorganizujemy wypożyczenie, albo odwiedź nasz najbliższy salon ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

dawaj na PW i zorganizujemy wypożyczenie, albo odwiedź nasz najbliższy salon ?

Najpierw wzmacniacz ;). Dwóch rzeczy nie dam rady naraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Bartosz Cieślak napisał:

Najpierw wzmacniacz ;). Dwóch rzeczy nie dam rady naraz.

wypożyczyć można także Bluesounda i tutaj o nim myślałem ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.