Skocz do zawartości
IGNORED

TX-SR502E + DV-SP502E + ??


WoD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nosze sie z zamiarem zakupu powyzszego zestawu (jesli oczywiscie zbiore fundusze;) i prosilbym o podpowiedz w sprawie zestawu glosnikow o niezbyt wygorowanej cenie; ew. sugestie ciekawszego zestawu dvd+apli. moze cos tanszego?

z gory dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koniecznie dvd i ampli muszą być jednej firmy? Jeśli tak, to ten Onkyo to całkiem niezły zestaw. Co do kolumn to zależy ile chcesz przeznaczyć PLNów. Podaj kwotę to może coś wymyślimy. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mnusza byc tej samej firmy,nie musza byc nawet onkyo.. Zreszta obawiam sie,ze zestaw o ktorym wspomnialem przewyzszy moje mozliwosci finansowe.. cos kolo 4K uda mi sie zgromadzic..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee 4 kawałki to nie tak wcale mało, spróbuj popatrzeć na allegro , jest duży wybór sprzętu do tej kwoty. Z mojej strony polecam Ci : dvd Pioneer 575 , chyba najlepszy na rynku , jeżeli nie zależy ci na divixie to 470 - będzie taniej. Amplituner jeśli Pioneer to 814, lub Denon 1905. Kolumny Wharfedale Crystal, ale tu musisz sam posłuchać żeby potem nie żałować, bo są gusta i guściki. Ja osobiście posiadam Eltax Discovery i jestem zadowolony mimo wielu negatywnych o nich opinii. No i raczej rozglądaj się za zestawem kolumn z subem. Zapytasz zapewne dlaczego polecam Wharfedale skoro mam Eltaxa. Odpowiadam : bo Wharfedale lepiej zagra w 25 metrach, zwłaszcza Crystal 40 - kolumny główne. I tak zmieścisz się w kwocie którą chcesz wydać i będziesz miał porządne klocki. Aha bym zapomniał, kolumn W. słuchałem dość intensywnie, grają przyjemnie i ciepło , dobrze w stereo, są znakomicie wykonane jak za tę kasę. Co do suba to możesz dokupić pózniej, chyba że wystarczy ci bas tych 40-ek. Żeby trzymać się kupy to Wharfedale też ma niezłego suba Power Cube 8A oferowanego z zestawami Crystal ale niestety nie wiem czy wystarczy on na te 25m. No to cóż rady radami a teraz do salonów na odsłuchy , tyle na zakończenie. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbować Denon 2105 ( na Allegro poniżej 2K) z DVD-1400 Denona (w Niemczech cena to 245 Euro) - może być też Samsung HD-745. Głośniki? Hm - te Crystale są OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Individual, ja słyszałem niezbyt pochlebne opinie o dvd Denona, ale cóż, tylko słyszałem. Nie wiem tylko czy kolega WoD zmieści się w cenie , bo zestaw Crystal 40 jest droższy niż 30.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon AVR-1705

System towarzyszący:

Denon DVD 1710, Wharfedale Crystal power + wh208

 

 

Opinia:

Wygląd:Amplituner jak i odtwarzacz wykonane w kolorze srebnym. Kolumny wykonane z płyty MDF w kolorze drewna Wiśniowego. Przednie kolumny na frontowej ściance pokryte są imitacją skóry w kolorze czarnym - dość oryginalny pomysł. Amplituner wygląda solidnie. Na przedniej ściance w centralnym miejscu znajduje się dość sporych rozmiarów wyświetlacz. Po obu stronach wyświeltacza umieszczone są dwie gałki: do regulacji głośności i do wyboru urządzenia zewnętrznego. Reszta przycisków umieszczona jest pod wyświetlaczem. Całość prezentuje się dobrze. Setup całego urządzenia jest banalnie prosty. Wykonuje się intuicyjnie, bez częstego spoglądania do instrukcji. Wszystkie ustawienia amplitunera można wykonać za pomocą pilota. Pilot jest dość potężnych rozmiarów można powiedzieć że jest za potężny. Można nim obsłużyć większość urządzeń Audio/Video. W instrukcji dołączone są kody do urządzeń które można wprowadzić do pilota. Zarówno dźwięk w systemie wielokanałowym jak i stereo jest wystarczający dla początkującego użytkownika kina domowego jakim jestem. Amplituner w połączeniu w kolumnami spokojnie nagłośnił pomieszczenie 25m2. Przy ustawieniu głośności na 1/2 głośniki wytrzymywały moc, nie było słychać żadnych trzasków. Podkręcenie na większą skalę Volume nie wchodziło w grę ponieważ nie wytrzymały tego już moje uszy (chodzi o głośność a nie jakość). Jakości dźwięku nie można niczego zarzucić. Bas jest głęboki, natomiast tony wysokie nie są piskliwe. W muzyce wyraźnie można usłyszeć talerze perkusji jak i głęboki dźwięk gitary basowej.

 

 

Podsumowanie:

Najtańszy z amplitunerów Denona, ale wystarczający dla początkujących użytkowników kina domowego. Jedna wada, ale nie tylko tego amplitunera - tylko jedno wejście Coaxial, a dwa optyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie dziekuje!

 

mam jeszcze jedno pytanko, polecalby Pan zestaw Wharfedale Crystal z 30 + sub, czy jednak nieco tansze 40 bez subsa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam PAN od razu...:) Jeśli ja kupowałbym ten sprzęt to wziąłbym Crystal 40 z subem. Nawet jeśli nie od razu, to zbierałbym na niego kaskę. Przy słuchaniu muzyki na moim obecnym sprzęcie suba odłączam , ale już w KD po prostu musi być to łupnięcie "z podłogi". Polecam te 40 bo chyba lepiej zagrają w 25m2, ale mogę się mylić. Jeżeli uznasz że wystarczają 30, po odsłuchaniu oczywiście to czemu nie? Wtedy chyba wyjdzie taniej zainwestować w ten zestawik z subem. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.