Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwsze stereo, muzyka z sieci. max 3K


blackbird

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przerabiam ten temat już od kilku, może nawet kilkunastu tygodni, przeglądam sieć, forum, i teraz w ogóle nie wiem co z tym zrobić... Postów takich jest wiele, jednak każdy jest inny.

Chciałbym złożyć swój pierwszy zestaw stereo, nowy lub używany, bez różnicy. Plan jest na wzmacniacz i głośniki podłogowe, wszystko w zasadzie będzie leciało z sieci, z telefonu, z komputera poprzez wi fi lub bluetooth (spotify w 90%, yt 10%, może radio internetowe). To dla mnie bardzo ważne, żeby była taka opcja.

W tym momencie mam skromny budżet bo 2,5K - max 3K i chyba duże wymagania, nie tylko muzyczne. Zestaw musi też ładnie wyglądać, bo dopiero po kilku tygodniach, udało mi się przekonać żonę, że będzie to pasowało do salonu? także nie mogę jej zawieść ? (chodzi o to, że nie biorę pod uwagę zniszczonych, starych ale może wartych swojej ceny do jakości zestawów)

Muzyka jakiej słucham to polska muzyka alternatywna (Fish Emade, Kortez, Mazolewski itp) coraz częściej dużo muzyki instrumentalnej i wokalnej, spokojnej typu (Glen Hansard, Angus and Julia Stone, Tash Sultana itp.) coraz mniej classic rock, ale na pewno będzie też (Deep Purple, Led Zeppelin, Pink Floyd, itp.).

Powierzchnia na której będzie rozstawiony sprzęt to ok 25m2, salon z aneksem, ściany ze skosami.

Nie wiem co mi się podoba, jeśli chodzi o brzmienie, bo tak naprawdę chyba go nie znam. Kiedyś miałem toscę i decka plus jakieś monitory unitra 60W, ale średnio pamiętam jak to brzmiało (było chyba ok, ale pamiętam też dudnienie i charczenie jak słuchałem Smoke On The Water na 90% mocy i tego nie chcę :))) ) . Teraz muzyka leci z głośników komputerowych lub głośniczka bluetooth, także o stereo nie mam zielonego pojęcia, jedynie wiem co wyczytałem itp. ?

Na pewno chciałbym, żeby było to czyste instrumentalnie, przyjemne, z wyraźnymi partiami wokalnymi i chyba z nie za dużym basem, ale żeby ten bas był, żeby można było go czasem poczuć jeśli utwór będzie tego wymagał... Nie słucham też mega głośno muzyki.

Nie mam gdzie iść na jakikolwiek odsłuch, bo najbliżej mam 160km do Białegostoku, także odpada. Wydaje mi się, że będę kupował trochę w ciemno, bazując na tym co wyczytam, co mi ktoś podpowie.

Co biorę teraz pod uwagę: wzmacniacz lub ampli (ampli z racji na wi-fi i odtwarzanie z netu)

1. Yamaha a s501 + coś do odtwarzania z sieci

2. Yamaha R-N602 (czy w ogóle warto dla wi fi itp)

3. Marantz pm6006 (czy potrzebuje do tego coś jeszcze, żeby móc słuchać muzyki z netu? )

4. Nad - wiem, że to ma grać a nie błyszczeć, ale nie podoba mi się jego wygląd i nic na to nie poradzę. Nie odrzucam, ale w ostateczności.

Kolumny podłogowe

1. Polk t50 (dużo dobrego w sieci o nich, a są w miarę tanie, może mi akurat to wystarczy)

2. Indiana Line Nota 550X (widziałem je w sieci euro. Są ładne, ale głośniki w środku dość małe, czy to wystarczy na moja powierzchnię)

3. Tonsil Maestro II 180

4. Magnat Monitor Supreme 802

5. Taga Harmony Tav 606f se

6. Cokolwiek innego wartego uwagi, ale żeby nie były białe.

Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi. Czy w ogóle jakieś zestawienie z tego co podałem będzie ze sobą w miarę grało? Czy jest coś, co od razu skreślić, a może coś brać pod uwagę?

Może też ktoś ma na sprzedaż zestaw, który będzie akurat dla mnie?

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszą zdecydowanie opcją, jeśli zależy Ci na jakości dźwięku będzie oprzeć zestaw o wzmacniacz Nad C338. W budżecie mieścisz się na kolumnach Indiana Line Nota 260, ale to podstawki, do podłogowych Indiana Line Nota 550 musiałbyś dołożyć 500 PLN. Myślę, że warto zdecydowanie. Ten Nad w swojej cenie gra świetnie i ma Chromecast na pokładzie, więc nic więcej Ci nie trzeba ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

najlepszą zdecydowanie opcją, jeśli zależy Ci na jakości dźwięku będzie oprzeć zestaw o wzmacniacz Nad C338. W budżecie mieścisz się na kolumnach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , ale to podstawki, do podłogowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) musiałbyś dołożyć 500 PLN. Myślę, że warto zdecydowanie. Ten Nad w swojej cenie gra świetnie i ma Chromecast na pokładzie, więc nic więcej Ci nie trzeba ?

dziękuję za odpowiedź ? Tego NAD'a przeoczyłem, a ogólnie nawet mi się podoba i wygląda inaczej niż polecane cały czas modele w tym budżecie. Przyjrzę mu się bardziej w takim razie.

Jeśli chodzi o kolumny, to muszą być podłogówki, na to się nastawiłem, poza tym powierzchnia do wypełnienia muzyką nie jest taka mała a dźwięk na pewno będzie też uciekał, bo mam 2-poziomewe mieszkanie. Z tygodnia na tydzień zwiększam budżet, ale robi się już dla mnie niebezpieczna granica jak na pierwsze stereo, jednak te 500 jestem jeszcze w stanie dołożyć ( jak o tym pomyślałem, wyszedłem z założenia że kupię coś za 1200-1500 i tak będzie ok, a już jest 3500). Nie chcę dłużej się zastanawiać bo zaraz dojdzie kolejny próg, którego przekroczyć teoretycznie nie mogę ?

Od próby publikacji posta trochę minęło, także jednak chcę i będę zmuszony jechać do Białegostoku lub Gdańska (bardzo prawdopodobne, że Was odwiedzę) i coś posłuchać. Trochę szkoda wydać mi 3,5K na coś, co może w ogóle do mnie nie trafia.

Czy z tym wzmacniaczem brać pod uwagę jeszcze np. TAGA HARMONY TAV-606F SE lub coś co wcześniej wspomniałem, czy połączenie z Indiana Line Nota 550 jest optymalne w tym budżecie i gra całkiem przyjemnie? Sprawdziliście/odsłuchaliście dużo sprzętu, także pytam, bo ja jedynie tyle co wyczytam w sieci ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre połączenie Onkyo a9050 z Pylon Pearl. A jak wybierasz się do Trójmiasta to warto w Sopocie odwiedzić firmę QBA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blackbird napisał:

będę zmuszony jechać do Białegostoku lub Gdańska

koniecznie umów się wcześniej w danym salonie na odsłuch. Z marszu może być problem z salą odsłuchową ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Misio38 napisał:

Dobre połączenie Onkyo a9050 z Pylon Pearl. A jak wybierasz się do Trójmiasta to warto w Sopocie odwiedzić firmę QBA.

dzięki ? Jeśli będę w Trójmieście, wezmę to pod uwagę, choć jak widzę ceny, ciężko będzie zmieścić się w moim budżecie.

Czy może wiesz, jak wygląda ten Onkyo względem Yamaha R-N602 lub tego co podałem wyżej? Na samym początku brałem pod uwagę amplituner, jednak im dalej w to brnę, chyba wolę iść w stronę samego wzmacniacza, dźwięk i odczucia są chyba lepsze. Nigdy tego nie słuchałem, ale jak będzie taka opcja to oczywiście porównam. Pylon Pearl tez biorę teraz pod uwagę, bo dużo dobrych opinii na ich temat. Te białe membrany średnio mi leżą, ale jak mają dobrze grać, to niech i takie będą ?

5 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

koniecznie umów się wcześniej w danym salonie na odsłuch. Z marszu może być problem z salą odsłuchową ?

jasne, inaczej tego nie zrobię ? Trochę mam do przejechania, także w ciemno się nie wybiorę  ?

Mam jeszcze pytanie do Was, bo ten NAD C338 coraz bardziej mnie przekonuje, ale czy jest lepszą inwestycją niż Marantz pm6006 lub wyżej wspomniana Yamaha R-N602, z wypowiedzi rozumiem, że tak, ale pytam (macie u siebie te modele, żeby porównać, podotykać itp ? ?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pylonów za 80 zł możesz dokupić maskownice. Onkyo używany na gwarancji to 1000-1200 zł. Jak wypada w porównaniu do Yamahy nie wiem. Nadal jednak polecam odwiedzić QBA. Aż sam podjadę zobaczyć czy działają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, blackbird napisał:

Mam jeszcze pytanie do Was, bo ten NAD C338 coraz bardziej mnie przekonuje, ale czy jest lepszą inwestycją niż Marantz pm6006 lub wyżej wspomniana Yamaha R-N602, z wypowiedzi rozumiem, że tak, ale pytam (macie u siebie te modele, żeby porównać, podotykać itp ? ?).

Bardziej istotne jest który bardziej spodoba Ci się w odsłuchu. C338 jest nowocześniejszą konstrukcją od Marantza, jest to konstrukcja  w klasie D na dobrym module od Hypexa. Zasilacz impulsowy. Jaka będzie praktyczna trwałość takiego sprzętu trudno powiedzieć niemniej wzmacniacz jest całkowicie zamkniętej obudowie przez co nie powinien się do środka dostawać kurz który w połączeniu z wilgocią potrafi załatwić zasilacz impulsowy. Moc nie jest duża więc trzeba dobrać efektywne kolumny 88-90dB lub więcej. Normalnie powinno się kupić wzmacniacz o mocy większej od mocy kolumn. Tanie kolumny o dobrym stosunku cena/jakość ma w ofercie także STX model Electrino 150 i 250 które często są łączone np Denonem z serii PMA 720.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może być używane to może coś takiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odtwarzacz jak nie potrzebny to sprzedaj.

Do tego dac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

choć tutaj cena już dość wygórowana , musi spuścić . i moim zdaniem ciekawy zestaw na początek do 3 k zł . Zostanie trochę $ na kable głośnikowe , kabel usb AB . interkonekty. Osobiście jak czasami podłączam telefon to używam jeszcze takiej przejściówki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z tymi klamotami, kumplowi takie coś złożyłem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Floki napisał:

Daj spokój z tymi klamotami, kumplowi takie coś złożyłem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Taki dobry ze już sprzedaje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, Barthezz said:

Taki dobry ze już sprzedaje ?

To nie jego ogłoszenie, źle zrozumiałeś. 

Swoją drogą Primare i32 jest zacnym klockiem, sprzedałem go po trzech latach nie dlatego że jest "nie dobry". A dlatego że Leema Quasar mam w dobrej cenie ex demo £1800 zamiast £2950 a posiada wszystko czego potrzebuje  no i nie zagraca mi stolika hifi gdyż to all in one? 

Dźwięk jest też na innym poziomie. 

Primare znowu kapryśna bestia jeśli chodzi o kolumny a powracam do podłogówek,więc... 

Wyznacznikiem jakości nie jest odsprzedaż klamotów, wiemy że jak ktoś goni uszatego to ma przesrane?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za podpowiedzi ? Teraz mam mocno pracujący weekend, także wszystko tak naprawdę będę mógł sprawdzić (poczytać) po niedzieli, a na odsłuch umówię się niebawem. Zastanawiam się też mocno nad nowym sprzętem (chociaż kolumny), bo mogę to wpuścić w koszty prowadzenia działalności (tak mi księgowa powiedziała).

20 godzin temu, Misio38 napisał:

Do Pylonów za 80 zł możesz dokupić maskownice. Onkyo używany na gwarancji to 1000-1200 zł.

ten Onkyo a9050, z tego co czytałem na szybko jest całkiem ok (bynajmniej na początek), byłoby więcej na kolumny ? Wiem, że są maskownice do kolumn (nie wiedziałem tylko, że trzeba za nie dodatkowo płacić), no ale te białe membrany... ? muszę to po prostu zobaczyć, bo na zdjęciach do mnie nie przemawia. No ale nie mówię nie, także dzięki za sugestie.

Mimo wszystko, mam kilka typów na odsłuch, więc bez tego raczej nic nie kupię (muszę określić co mi się podoba). Muszę posłuchać, zobaczyć, chociaż trochę zorientować się w brzmieniu itp. wtedy ewentualnie będę mógł też poszukać w używkach ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2019 o 21:04, blackbird napisał:

Mam jeszcze pytanie do Was, bo ten NAD C338 coraz bardziej mnie przekonuje, ale czy jest lepszą inwestycją niż Marantz pm6006 lub wyżej wspomniana Yamaha R-N602, z wypowiedzi rozumiem, że tak, ale pytam (macie u siebie te modele, żeby porównać, podotykać itp ? ?).

wypowiem się na temat Yamahy, bo ją mamy, Nad to inna liga. Podkreślę to jeszcze raz, to jest wzmacniacz z Chromecast, a nie amplituner. Nad gra dużo lepiej. Co do Marantza się nie wypowiadam z wiadomych względów ?

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienia nie oceniam, bo to indywidualna sprawa, natomiast pod względem technicznym NAD C338, to sprzęt ze słabym zasilaczem impulsowym i nie zmienia faktu, że to Hypex nad którym wszyscy się sp... . Yamaha to solidna konstrukcja z wydajnym zasilaniem, oczywiście jak na ten typ sprzętu, radzę dosłuchać obydwu przed kupnem, jeśli między tymi dwoma się wahasz i to najlepiej u siebie na tych 25m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radmorek napisał:

Brzmienia nie oceniam, bo to indywidualna sprawa

nie chodzi mi o barwę dźwięku itd tylko o jakość dźwięku i tutaj Nad jest zdecydowanie lepszy. Można albo się rozczulać nad danymi technicznymi i budową albo wpaść samemu posłuchać i polecam zdecydowanie drugą opcję. 

Najlepszy przykład prosto z brzegu. Kilka minut temu rozmawiałem z klientem. Oczytany; strona www, fora. No i tematy mocy głośników, pasma przenoszenia itd. No i przykład: kolumna Yamaha NS-777 ma pasmo przenoszenia do 35 kHz a B&W 802D3 tylko do 28 kHz... Pomijamy spadki itd, są to dane ze stron producentów.

Dyskusja do niczego nie prowadziła, bo Pan twierdził, że na wysokich tonach na pewno Yamaha zagra lepiej. Podłączyliśmy... no i zagrało chyba nie muszę pisać ? Od dziś Pan będzie przychodził słuchać ?

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

nie chodzi mi o barwę dźwięku itd tylko o jakość dźwięku i tutaj Nad jest zdecydowanie lepszy. Można albo się rozczulać nad danymi technicznymi i budową albo wpaść samemu posłuchać i polecam zdecydowanie drugą opcję. 

A masz jakieś pomiary, że twierdzisz, że jakość dźwięku jest lepsza, mniej zniekształceń, inne harmoniczne, które by ludzkie ucho wychwyciło, a może chociaż słychać że ten NAD mniej szumi, brumi itp. Słuchałem obydwu i nie dziwi mnie faworyzowanie NAD-a w salonach, bo on gra jak, to się tu mówi, średnicą czyli tym co audiofile lubią, a Yamaha, to taki relikt poprzedniej epoki, bo ma nazwę Yamaha więc od razu z założenia musi być gorszy. A co do zasilania, to ma ono kolosalne znaczenie, zwłaszcza jeśli ktoś lubi słuchać głośno muzyki w dużych pomieszczeniach i nie zamierza wiecznie wypożyczać kolumn na odsłuchy, żeby coś trafić. Ten NAD wykłada się na moich starych i niskobudżetowych Taga Harmony (6 Ohm), z którymi nawet poczciwy Radmor 5512A nie miał żadnych problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, radmorek napisał:

A masz jakieś pomiary, że twierdzisz, że jakość dźwięku jest lepsza, mniej zniekształceń, inne harmoniczne, które by ludzkie ucho wychwyciło, a może chociaż słychać że ten NAD mniej szumi, brumi itp. Słuchałem obydwu i nie dziwi mnie faworyzowanie NAD-a w salonach, bo on gra jak, to się tu mówi, średnicą czyli tym co audiofile lubią, a Yamaha, to taki relikt poprzedniej epoki, bo ma nazwę Yamaha więc od razu z założenia musi być gorszy. A co do zasilania, to ma ono kolosalne znaczenie, zwłaszcza jeśli ktoś lubi słuchać głośno muzyki w dużych pomieszczeniach i nie zamierza wiecznie wypożyczać kolumn na odsłuchy, żeby coś trafić. Ten NAD wykłada się na moich starych i niskobudżetowych Taga Harmony (6 Ohm), z którymi nawet poczciwy Radmor 5512A nie miał żadnych problemów.

hmm, 
ja wrócę do mojej teorii, żeby posłuchać i samemu się przekonać. Problem jest taki, że ta "jakość" jest niemierzalna. Jeden powie, że duża, inny że mała. Wszystko zależy oczywiście od podłączonych kolumn itd i akustyki. Jasne. Jak mamy duże pomieszczenie, to niestety, ale ani ten Nad ani ta Yamaha nie jest demonem mocy i trzeba często coś mocniejszego, co lepiej zapanuje nad dużymi podłogówkami. Piece, o których tutaj mowa stosuje się do budżetowych niedużych kolumn. Słychać to dopiero jak przy tych większych i bardziej wymagających kolumnach przełączy się z R-N602 na R-N803, a w Nadzie z C338 na C368.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Najlepszy przykład prosto z brzegu. Kilka minut temu rozmawiałem z klientem. Oczytany; strona www, fora. No i tematy mocy głośników, pasma przenoszenia itd. No i przykład: kolumna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ma pasmo przenoszenia do 35 kHz a 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  tylko do 28 kHz... Pomijamy spadki itd, są to dane ze stron producentów.

Dyskusja do niczego nie prowadziła, bo Pan twierdził, że na wysokich tonach na pewno Yamaha zagra lepiej. Podłączyliśmy... no i zagrało chyba nie muszę pisać ? Od dziś Pan będzie przychodził słuchać ?

A możesz mi powiedzieć ilu ludzi na świecie jest w stanie usłyszeć i wychwycić częstotliwości powyżej 20kHz więc raczej porównanie chybione, poza tym nie wiem czy zauważyłeś ale między tymi kolumnami jest spora różnica cenowa i jakość elementów użytych do ich budowy jest też z różnych segmentów, a kolumna gra zawsze jako całość, a nie jako jeden wysokotonowy. Jeżeli tak doradzasz klientom i takie zestawienia im podsuwasz, żeby coś udowodnić, to tylko pogratulować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, radmorek napisał:

A możesz mi powiedzieć ilu ludzi na świecie jest w stanie usłyszeć i wychwycić częstotliwości powyżej 20kHz więc raczej porównanie chybione, poza tym nie wiem czy zauważyłeś ale między tymi kolumnami jest spora różnica cenowa i jakość elementów użytych do ich budowy jest też z różnych segmentów, a kolumna gra zawsze jako całość, a nie jako jeden wysokotonowy. Jeżeli tak doradzasz klientom i takie zestawienia im podsuwasz, żeby coś udowodnić, to tylko pogratulować.

właśnie celowo to porównanie podałem, bo klient stwierdził, że skoro Yamaha gra wyżej to będzie grała lepiej. Nie czytasz ze zrozumieniem, więc mnie nie atakuj. Gość sam chciał takiego porównania i przystawał, że Yamaha będzie lepsza...

Ja doradzam słuchać, Ty wypisujesz o zniekształceniach i pasmach. 

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie atakuję Cię, bo nie mam za co, ja też pisałem autorowi, żeby posłuchał obydwu w swoim pomieszczeniu, bo znam życie i znam podejście ludzi, którzy idą najczęściej do salonu hi-fi z małym pomieszczeniem odsłuchowym i tam sprzedawca dobiera im coś, w ogóle nie słuchając co klient mówi (bo często klienta szukającego w budżecie traktuje się jak intruza), a potem po zabraniu do domu jest rozczarowanie i zaczyna się forum - kombinowanie kolumnami -  z kablami - ustawieniami itp., a sprzęt, jak "pierdział, tak pierdzi przy głośnym słuchaniu" w dużym pomieszczeniu. W obecnej klasie budżetowej, z nowymi sprzętami nazwijmy ogólnie all in one, trzeba uważać przy doborze do dużych pomieszczeń, bo są to słabe "mocowo klocki", a tanie kolumny z reguły dość wymagające i robi się problem, a autor ma 2,5-3k na całość, w używce, to można by "sprzęt jak marzenie" wybrać ale w nowym trzeba być ostrożnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2019 o 14:58, blackbird napisał:

Cześć,

Przerabiam ten temat już od kilku, może nawet kilkunastu tygodni, przeglądam sieć, forum, i teraz w ogóle nie wiem co z tym zrobić... Postów takich jest wiele, jednak każdy jest inny.

Chciałbym złożyć swój pierwszy zestaw stereo, nowy lub używany, bez różnicy. Plan jest na wzmacniacz i głośniki podłogowe, wszystko w zasadzie będzie leciało z sieci, z telefonu, z komputera poprzez wi fi lub bluetooth (spotify w 90%, yt 10%, może radio internetowe). To dla mnie bardzo ważne, żeby była taka opcja.

W tym momencie mam skromny budżet bo 2,5K - max 3K i chyba duże wymagania, nie tylko muzyczne. Zestaw musi też ładnie wyglądać, bo dopiero po kilku tygodniach, udało mi się przekonać żonę, że będzie to pasowało do salonu? także nie mogę jej zawieść ? (chodzi o to, że nie biorę pod uwagę zniszczonych, starych ale może wartych swojej ceny do jakości zestawów)

Muzyka jakiej słucham to polska muzyka alternatywna (Fish Emade, Kortez, Mazolewski itp) coraz częściej dużo muzyki instrumentalnej i wokalnej, spokojnej typu (Glen Hansard, Angus and Julia Stone, Tash Sultana itp.) coraz mniej classic rock, ale na pewno będzie też (Deep Purple, Led Zeppelin, Pink Floyd, itp.).

Powierzchnia na której będzie rozstawiony sprzęt to ok 25m2, salon z aneksem, ściany ze skosami.

Nie wiem co mi się podoba, jeśli chodzi o brzmienie, bo tak naprawdę chyba go nie znam. Kiedyś miałem toscę i decka plus jakieś monitory unitra 60W, ale średnio pamiętam jak to brzmiało (było chyba ok, ale pamiętam też dudnienie i charczenie jak słuchałem Smoke On The Water na 90% mocy i tego nie chcę :))) ) . Teraz muzyka leci z głośników komputerowych lub głośniczka bluetooth, także o stereo nie mam zielonego pojęcia, jedynie wiem co wyczytałem itp. ?

Na pewno chciałbym, żeby było to czyste instrumentalnie, przyjemne, z wyraźnymi partiami wokalnymi i chyba z nie za dużym basem, ale żeby ten bas był, żeby można było go czasem poczuć jeśli utwór będzie tego wymagał... Nie słucham też mega głośno muzyki.

Nie mam gdzie iść na jakikolwiek odsłuch, bo najbliżej mam 160km do Białegostoku, także odpada. Wydaje mi się, że będę kupował trochę w ciemno, bazując na tym co wyczytam, co mi ktoś podpowie.

Co biorę teraz pod uwagę: wzmacniacz lub ampli (ampli z racji na wi-fi i odtwarzanie z netu)

1. Yamaha a s501 + coś do odtwarzania z sieci

2. Yamaha R-N602 (czy w ogóle warto dla wi fi itp)

3. Marantz pm6006 (czy potrzebuje do tego coś jeszcze, żeby móc słuchać muzyki z netu? )

4. Nad - wiem, że to ma grać a nie błyszczeć, ale nie podoba mi się jego wygląd i nic na to nie poradzę. Nie odrzucam, ale w ostateczności.

Kolumny podłogowe

1. Polk t50 (dużo dobrego w sieci o nich, a są w miarę tanie, może mi akurat to wystarczy)

2. Indiana Line Nota 550X (widziałem je w sieci euro. Są ładne, ale głośniki w środku dość małe, czy to wystarczy na moja powierzchnię)

3. Tonsil Maestro II 180

4. Magnat Monitor Supreme 802

5. Taga Harmony Tav 606f se

6. Cokolwiek innego wartego uwagi, ale żeby nie były białe.

Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi. Czy w ogóle jakieś zestawienie z tego co podałem będzie ze sobą w miarę grało? Czy jest coś, co od razu skreślić, a może coś brać pod uwagę?

Może też ktoś ma na sprzedaż zestaw, który będzie akurat dla mnie?

Pozdrowienia

Jeżeli masz telewizor z dobrym smartem i wi-fi, to ja bym zapolował na promocję na Yamaha A-S701 i połączył ją optykiem/coaxialem z tv (puszczanie muzyki z internetu z tv), a do tego kolumny Taga Harmony TAV-506F SE, a jeśli nie masz tv ze smartem, to np. Yamaha A-S501 do tego poprzez coaxial + hdmi Blu-ray np. Sony BDP-S6700 (ma wbudowanego przyzwoitego smarta i wi-fi, dodatkowo płyty można odtwarzać/oglądać) i sobie odtwarzasz i słuchasz co chcesz, kolumny oczywiście jak powyżej. Ja bym właśnie taki kierunek jeszcze rozważył, jeśli ma być tanio i nowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2019 o 05:02, blackbird napisał:

Wiem, że są maskownice do kolumn (nie wiedziałem tylko, że trzeba za nie dodatkowo płacić)

Może inaczej. nie trzeba płacić jak się ich nie chce. Po co ktoś kto nie chce maskownic ma za nie płacić w cenie kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, radmorek napisał:

Brzmienia nie oceniam, bo to indywidualna sprawa, natomiast pod względem technicznym NAD C338, to sprzęt ze słabym zasilaczem impulsowym i nie zmienia faktu, że to Hypex nad którym wszyscy się sp... . Yamaha to solidna konstrukcja z wydajnym zasilaniem, oczywiście jak na ten typ sprzętu, radzę dosłuchać obydwu przed kupnem, jeśli między tymi dwoma się wahasz i to najlepiej u siebie na tych 25m2.

dzięki bardzo. Tematu tego NAD'a jeszcze nie zgłębiałem, bo trochę ciężko u mnie z czasem, ale na pewno najpierw poznam specyfikację i opinie innych. Jeśli chodzi o Yamahe, też bardzo mi się podoba i oczywiście najpierw odsłucham. U mnie raczej będzie ciężko, bo nawet nie mam w tym momencie kolumn, ale postaram się połączyć przy odsłuchu, wszystko co biorę najbardziej pod uwagę ?

20 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

hmm, 
ja wrócę do mojej teorii, żeby posłuchać i samemu się przekonać. Problem jest taki, że ta "jakość" jest niemierzalna. Jeden powie, że duża, inny że mała. Wszystko zależy oczywiście od podłączonych kolumn itd i akustyki. Jasne. Jak mamy duże pomieszczenie, to niestety, ale ani ten Nad ani ta Yamaha nie jest demonem mocy i trzeba często coś mocniejszego, co lepiej zapanuje nad dużymi podłogówkami. Piece, o których tutaj mowa stosuje się do budżetowych niedużych kolumn. Słychać to dopiero jak przy tych większych i bardziej wymagających kolumnach przełączy się z R-N602 na R-N803, a w Nadzie z C338 na C368.

tak też myślę, trzeba odsłuchać. Przy kwocie 3,5K chyba potrzebuję raczej budżetowego sprzętu... ewentualnie używki, ale tak jak wspomniałem wcześniej, nie chcę żeby to były +10 letnie elementy. Poza tym, nie miałem styczności za bardzo ze stereo, także wydać więcej na początek nie chcę i nie mogę.

 

19 godzin temu, radmorek napisał:

...pisałem autorowi, żeby posłuchał obydwu w swoim pomieszczeniu, bo znam życie i znam podejście ludzi...

...autor ma 2,5-3k na całość, w używce, to można by "sprzęt jak marzenie" wybrać ale w nowym trzeba być ostrożnym.

jasne, i dziękuję za rady ? Radmorek, a co byś złożył za 2,5-3K, biorąc pod uwagę, żeby nie było to aż takie bardzo stare, a ewentualnie kilkuletnie? Jest na to opcja? TV nie mam w ogóle, nie oglądam ? Yamahe A-S501, też przesłucham, bo biorę ją od początku pod uwagę, na 701 mnie nie stać.

 

2 godziny temu, Misio38 napisał:

Może inaczej. nie trzeba płacić jak się ich nie chce. Po co ktoś kto nie chce maskownic ma za nie płacić w cenie kolumn.

hmm, rozumiem, że chodzi o te panele frontowe na kolumnach. Może to śmieszne, ale naprawdę myślałem, że wchodzą one w zestaw kolumn, tak jak np. dekielki do obiektywu, nie muszę ich używać i nie używam, ale są (to moja branża także stąd takie porównanie ? ) . Bardzo lubię widok głośników, jednak te panele/maskownice też powinny być, chyba że pisałeś mi o czymś innym, czymś na te białe membrany w Pylonach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez blackbird
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, radmorek napisał:

to sprzęt ze słabym zasilaczem impulsowym

Co to znaczy ze słabym? Producent deklaruje moc wyjściową 2*50W/8 om, zmierzono w pomiarach 2*70W dla 8 om. Nie wiadomo co prawda jak długo wzmacniacz pracowałby z tą mocą ale zapas mocy ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, sls napisał:

Co to znaczy ze słabym? Producent deklaruje moc wyjściową 2*50W/8 om, zmierzono w pomiarach 2*70W dla 8 om. Nie wiadomo co prawda jak długo wzmacniacz pracowałby z tą mocą ale zapas mocy ma.

No i co wynika z tej mocy podanej i zmierzonej ( ta o ile pamiętam jest dla 1kHz, a nie całego zakresu), skoro przy podłączeniu moich Taga Harmony (6 Ohm) i przekraczaniu połowy skali głośności idąc dalej w kierunku maks. tego Nada zaczyna się robić przesterowanie i poza piskliwymi wysokimi tonami już nic nie słychać, a o niskich tonach to można zapomnieć, a jak pisałem stary Radmor ciągnie je bez problemu mimo, że jest na 8 Ohm, też mam salon około 25m2 razem z aneksowanym przedpokojem i o głośnym słuchaniu mogłem zapomnieć na nim. Poza tym na module Hypex-a są potencjometry Piher-a, które też występuja często np. w odkurzaczach z regulowaną mocą i często nie wytrzymują nawet gwarancji i kończą się po około 1.5 roku, co prawda wiadomo, że na płytce we wzmaku są ustawione i nie ruszane, dlatego dopisałem, że to, że jest o Hypex nie znaczy, że trzeba się nad nim sp... i oczekiwać cudów. Yamaha też szału nie robi przy głośnym słuchaniu ale przynajmniej przesterowanie zaczynało się dopiero pod koniec i generalnie dało się głośno posłuchać, dlatego pisałem aby autor obydwu posłuchał u siebie, a nie w salonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blackbird napisał:

jasne, i dziękuję za rady ? Radmorek, a co byś złożył za 2,5-3K, biorąc pod uwagę, żeby nie było to aż takie bardzo stare, a ewentualnie kilkuletnie? Jest na to opcja? TV nie mam w ogóle, nie oglądam ? Yamahe A-S501, też przesłucham, bo biorę ją od początku pod uwagę, na 701 mnie nie stać.

Musiałbym poszperać na olx/allegro i zobaczyć co jest w aktualnej ofercie, natomiast problem jest taki, że ja od dłuższego czasu używam głównie smarta i wi-fi w tv i blu-ray do odtwarzania muzyki z sieci + wzmacniacz z wbudowanym dac i kolumny i tego trochę przerobiłem, natomiast z tymi "nowymi wynalazkami sieciowymi" dopiero się zapoznaję, bo po zmianie mieszkania i wystroju niestety "żona się buntuje", dlatego może koledzy coś bardziej doradzą. Jeśli chodzi o nowe, tanie i dobre kolumny, to postaraj się posłuchać, tak jak pisałem Taga Harmony TAV 506F SE, na allegro chyba są po około 1200zł i przesyłka gratis więc zostaje Ci 1800zł na resztę, Yamaha A-S501 to 1500zł. i zostaje 300zł pytanie tylko na co. Co do używanego kompletu, to się rozejrzę i dam znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, radmorek napisał:

No i co wynika z tej mocy podanej i zmierzonej ( ta o ile pamiętam jest dla 1kHz, a nie całego zakresu), skoro przy podłączeniu moich Taga Harmony (6 Ohm) i przekraczaniu połowy skali głośności idąc dalej w kierunku maks.

Jest to pomiar dla 1kHz niemniej jest duża szansa że w całym paśmie akustycznym nie spadnie poniżej mocy podanej przez producenta. Być może przy połowie skali ten wzmacniacz zbliża się do maksymalnej mocy na wyjściu. Czułość tego wzmacniacza jest poniżej 400mV a źródła dają 2V rms przy 0dBFs a czasami więcej.

 

5 godzin temu, radmorek napisał:

mam salon około 25m2 razem z aneksowanym przedpokojem i o głośnym słuchaniu mogłem zapomnieć na nim

Nominalnie powiedziałbym jest to za słaby wzmacniacz do takiej powierzchni i trójdrożnych zestawów dla których producent podaje moc 95W rms.

Z drugiej strony trochę mnie to dziwi bo chiński wzmacniacz 2x20W w klasie D na zasilaczu wtyczkowym potrafi pociągnąć kolumny podłogowe i to całkiem raźnie. Może miałeś uszkodzony egzemplarz.

5 godzin temu, radmorek napisał:

Poza tym na module Hypex-a są potencjometry Piher-a, które też występuja często np. w odkurzaczach z regulowaną mocą i często nie wytrzymują nawet gwarancji i kończą się po około 1.5 roku, co prawda wiadomo, że na płytce we wzmaku są ustawione i nie ruszane

Jak dla mnie nie ma się czego czepiać o ile potencjometr pracuje poniżej dopuszczalnego obciążenia.

Moduły Hypexa ostatnio zastosował choćby Marantz w topowym PM-10 więc musi być nie gorzej niż przy klasie AB.

5 godzin temu, radmorek napisał:

Yamaha też szału nie robi przy głośnym słuchaniu ale przynajmniej przesterowanie zaczynało się dopiero pod koniec i generalnie dało się głośno posłuchać

Istotna jest moc oddawana a w którym punkcie skali występuje przesterowanie zależy od skalowania, czułości wzmacniacza i poziomu źródła. Zapewne Yamaha jest mocniejsza i tyle.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2019 o 12:27, blackbird napisał:

jasne, i dziękuję za rady ? Radmorek, a co byś złożył za 2,5-3K, biorąc pod uwagę, żeby nie było to aż takie bardzo stare, a ewentualnie kilkuletnie? Jest na to opcja? TV nie mam w ogóle, nie oglądam ? Yamahe A-S501, też przesłucham, bo biorę ją od początku pod uwagę, na 701 mnie nie stać.

Tak dzisiaj przeglądając pokrótce aukcje dla siebie, wpadły mi w oko takie graty do zaproponowania dla Ciebie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czyli mamy dobre stereo na wyjściu za około 2900zł, w zależności jak się będziesz targował, do tego na początek Chromecast Audio za około 120zł i w tych granicach 3k masz już coś dobrego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tych Mission pokombinowałbym z nowym Pylon Pearl. Missiony miałem od M31 do M34 z i i bez i. Byłyby świetne gdyby nie słabe wysokie tony. I nie chodzi o ich ilość, a jakość. Brudne, zapiaszczone. Pylon Pearl 20 to może być za mało nieco na 25 m, ale dołożyć te trzy stówy i można wziąć 25. Wszystkie wymienione przeze mnie kolumny miałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.