Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwsze stereo, muzyka z sieci. max 3K


blackbird

Rekomendowane odpowiedzi

radmorek - dzięki, że poświęciłeś czas ? Zastanawiam się tylko, czy jest sens kupowania używki AS-701, czy nie lepiej iść w nowy AS-501. Z tego co wyczytałem, różnica jest tylko w mocy, której ja pewnie i tak nie wykorzystam za bardzo, przy budżetowych kolumnach. Także wolałbym (nawet z racji możliwości rozliczenia w działalności) kupić nowy AS-501 za 1600zł. Chyba, że są jakieś mega różnice i ten 501 jest jednak o wiele słabszy. Używka 501 już nawet za 1100zł, także zostanie na wszystko (kolumny, kable, Chromecast)

Godzinę temu, Misio38 napisał:

Zamiast tych Mission pokombinowałbym z nowym Pylon Pearl. Missiony miałem od M31 do M34 z i i bez i. Byłyby świetne gdyby nie słabe wysokie tony. I nie chodzi o ich ilość, a jakość. Brudne, zapiaszczone. Pylon Pearl 20 to może być za mało nieco na 25 m, ale dołożyć te trzy stówy i można wziąć 25. Wszystkie wymienione przeze mnie kolumny miałem.

Tutaj w zasadzie są 3 opcje, które biorę najbardziej pod uwagę i w tym kierunku chciałbym iść, chyba, że coś od razu wykluczyć?

1. Pylon Pearl 27

2. Taga Harmony TAV 606F SE lub 616F

3. Indiana Line Nota 550X

Na pewno tez chciałbym posłuchać tego NAD'a C338. Dużo ciekawych opinii czytam na jego temat, poza tym muszę mieć porównanie ?

Mimo tego, że wzmacniacz jest dużo lepszy, muszę porównać też jakiś amplituner (np. Yamaha R-N602 lub Onkyo TX-8270). Nie wiem jak jest u mnie z tym rozpoznaniem dźwięków, czuciem różnic, ale jeśli ich nie będzie, to też dobra opcja, bardziej uniwersalna.

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko umówić się na odsłuch.

Z racji tego, że budżetu już nie naciągam (max 3,5K), jeśli nie uda się kupić nowego, będę łączył używkę z nowym (stawiam bardziej na nowe kolumny, ale jak będzie jakaś dobra okazja, to może być i odwrotnie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślisz o A-S501 to z tych kolumn co podałeś, to Taga TAV 606F SE, Pylony 27 mają niską efektywność, a dużą moc one potrzebują mocnego pieca, Indiana 550X moim zdaniem w tej cenie to żadna rewelacja ale może Tobie się spodobają, dla mnie to są "audiofilskie" w negatywnym tego słowa znaczeniu czyli tylko średnie tony i nic poza tym, a bas to jakaś kpina ale to moja opinia. Co do różnicy między A-S501/A-S701 to jest spora i właśnie z tej mocy ona się bierze, jak będziesz miał okazje posłuchać obydwu na raz, to myślę, że to zauważysz, zwłaszcza przy połączeniu z Pylon 27. Tak naprawdę, to coś czuję, że tak do końca nie jest tak, że nie masz dużych wymagań, dlatego jak już pisałem wcześniej odpuść sobie nowe, budżetowe sieciówki all in one, jak już to polować na wyższe modele używane ale na moje, jak posłuchasz dobrego "stereo ze wzmacniacza" nawet przez chromecast audio, to na "sieciówki" nie spojrzysz. No problemem rzeczywiście jest to, że chciałbyś na fakturę ale w używkach jest sporo sprzedających na fakturę jednak nie zawsze maja sprzęt w bardzo dobrym stanie. Jak coś daj znać, bo ja dość często przeszukuje używki w budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blackbird napisał:

Z tego co wyczytałem, różnica jest tylko w mocy, której ja pewnie i tak nie wykorzystam za bardzo, przy budżetowych kolumnach.

i tutaj się mylisz. Pomijam kwestię mocy, 701 gra zupełnie inaczej niż 501. 701 jest łagodniejsza, wolniejsza. 501 jest dynamiczny i ostrzejszy. Więcej idzie wycisnąć oczywiście z modelu wyższego ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radmorek napisał:

Tak naprawdę, to coś czuję, że tak do końca nie jest tak, że nie masz dużych wymagań, dlatego jak już pisałem wcześniej odpuść sobie nowe, budżetowe sieciówki all in one, jak już to polować na wyższe modele używane ale na moje, jak posłuchasz dobrego "stereo ze wzmacniacza" nawet przez chromecast audio, to na "sieciówki" nie spojrzysz.

? no wymagania to chyba mam, ogólnie do wszystkiego co kupuję, co sam robię itp. Ale zdaję sobie sprawę, że ciężko jest mieć to co się chce, nie móc dać ile trzeba... Naprawdę nie znam się na stereo, nie wiem czy znam brzmienie, ale wiem, że jak usłyszę, to będę raczej wiedział co jest dobre, a co jest tylko imitacją dobrego ? No i jeszcze wygląd, to też ma znaczenie. Tak jak pisałem, sprzęt ma stać w salonie, ledwo żonę przekonałem, więc nie może to być coś, co niechcący zalej mi wodą do kwiatków lub w ogóle postawi na tym jakieś kwiaty, żeby dodać uroku ? Do tego jak wydam 3,5K (dla mnie to dużo...) to chciałbym być zadowolony z wyglądu ?

W takim razie odpuszczam te Indiany, ale jak będzie okazja posłuchać, to czemu nie ?

4 godziny temu, radmorek napisał:

Jak coś daj znać, bo ja dość często przeszukuje używki w budżecie.

muszę najpierw czegoś posłuchać, żeby mieć rozeznanie, ale bardzo dziękuję ??

A z tym porównaniem 701 do 501 to przeszukując forum, znalazłem wątek z 2016 w którym to ktoś pisze, że "bebechy" są takie same, itp. ?

2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

i tutaj się mylisz. Pomijam kwestię mocy, 701 gra zupełnie inaczej niż 501. 701 jest łagodniejsza, wolniejsza. 501 jest dynamiczny i ostrzejszy. Więcej idzie wycisnąć oczywiście z modelu wyższego ?

Do tego opinia jednego z forumowiczów:

"...jak posłuchałem 501 i 701 to brzmienie różni się bardzo nieznacznie. Powiedziałbym, że oba modele popełniają te same błędy. Dlatego ostudził się mój zapał do zakupu Yamahy, a jeśli wezmę to właśnie tańszą, bo łatwiej będzie pogodzić się z niedoskonałościami za mniejsze pieniądze."

To tak tyle co wyczytam, ale jeśli macie na stanie oba modele, z chęcią porównam. I jeśli będę zmuszony ponownie zwiększyć budżet... będzie to chyba w drugą stronę, czyli większa zniżka i indywidualne warunki, bo inaczej nie pójdzie ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, blackbird napisał:

To tak tyle co wyczytam, ale jeśli macie na stanie oba modele, z chęcią porównam. I jeśli będę zmuszony ponownie zwiększyć budżet... będzie to chyba w drugą stronę, czyli większa zniżka i indywidualne warunki, bo inaczej nie pójdzie

raczej każdy salon powinien mieć oba modele. Najlepiej zadzwoń do wybranego salonu i pogadaj ?

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech rozmowach z salonami audio dwukrotnie usłyszałem, że Taga TAV 606F SE są średnio polecane, bo jak to nazwano, są to kolumny, które często się "palą" i są to "sieciówki" kina domowego, hmm...taka opinia 

Coraz bardziej skłaniam się do Yamahy AS-701 (jeśli nie będę czuł różnicy w brzmieniu to AS-501). Będę miał możliwość odsłuchania i porównania. Co w takim razie pod to podpiąć? Czy ten AS-701 da sobie radę z Pytlon 27 (polecano mi Indiana Line Tesi 651, ale to już zbyt mocno zaczyna przekraczać mój budżet) ? Co jeszcze mogłoby z tym dobrze się łączyć? Oczywiście w moim budżecie, czyli kolumny w przedziale 1,5-2K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn Taga Harmony generalnie nikt nie poleca, bo nie są trendy i nie pchaja tyle w marketing i reklamę co Pylon więc się nie dziw, one zyskują stosunkiem ceny do jakości, a to że jakieś podłogówki są częścią zestawu kd i to je dyskwalifikuje do samego stereo, to kolejna bzdura którą można usłyszeć w salonach, pamiętaj że poruszamy się klasie budżetowej, no ale taka jest specyfika salonów, jak przychodzi ktoś z nie sprecyzowanymi wyborami, to wtedy zaczyna się cytowanie gazet i testów, oczywiście z obiektywnych gazet, które w ogóle nie biorą pieniędzy za reklamę i nie uznają sponsoringu?. A wracając do tematu, oczywiście, że Taga Harmony nie są najlepsze i jest wiele lepszych kolumn, problem zaczyna się gdy zaczynamy porównywać w tej samej cenie, zauważ że TAV-606SE kosztują około 1300zł. za parę, a Pylon Audio Pearl 27 około 2000zł. za parę, dlatego ja pisałem o wyborze z trzech które podałeś, do A-S501. Jeśli zdecydujesz się na A-S701, to Pylon 27 będzie dobrym wyborem, pod warunkiem, że zmieścisz się w 3k, ewentualnie jak dodałeś 3,5k, bo o takiej kwocie pisałeś. Co do kolumn Indiana, to chyba chodziło Ci o Indiana Line Tesi 561, a nie 651 (takich nie znam) ale to kwota około 2500zł. za parę więc nie wiem jak chcesz, to połączyć z A-S701 w budżecie 3,5k, ja na pewno bym za nie tyle nie dał wolałbym Pylony. Ale tak jak Ci każdy radzi musisz posłuchać samemu, może się nawet okazać, że wyjdziesz z salonu z całkiem innym zestawem niż zamierzałeś, bo tak Ci się spodoba, nie zdziwiłbym się też jak byś wyszedł z podstawkowymi kolumnami, bo jest mocne parcie na nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki radmorek za odpowiedz :) Oczywiście nie przekreślam TAV-606SE, na pewno będę chciał je sprawdzić (muszę tylko znaleźć salon, bo tam gdzie dzwoniłem, ich nie mają), i domyślam się, że marketing odgrywa tu wielką rolę (rozumiem o co w tym chodzi :) ) Budżet jest jaki jest, także cena 1300 za komplet, naprawdę mnie zadowala. Poza tym często też, na tańszych rzeczach mniej się traci w razie sprzedaży, a tego nie wykluczam, bo zawsze lubię sie rozwijać w tym co zaczyna mnie interesować ;)

Jasne, chodziło mi o Tesi 561 (literówka), po prostu były polecane na moje pytanie co do A-S701, i na pewno będą też podłączone, więc usłyszę jak to brzmi, ale to niestety za wysoko jak dla mnie. Pylony mogą być dobrym rozwiązaniem, z połączeniem np. używanego wzmacniacza (taka opcja jak najbardziej), lub ewentualnie A-S501 (wtedy bardziej Pylon 25), wtedy uda mi się zmieścić w tych 3-3,5K.

Oj chyba z innym zestawem jak kolumny podłogowe nie wyjdę (wizualnie dla mnie ładniejsze niż podstawkowe ;) ), poza tym wątpię, żebym z czymkolwiek wyszedł, bo to odsłuch, wszystkiego zapewne nie będzie co mnie interesuje, a chciałbym sprawdzić różne kombinacje. Także najpierw słucham tego, co będzie możliwe i osiągalne :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po odsłuchu, w zasadzie to też już po zakupach, których właśnie dokonałem.

Padło na A-S701 + Indiana Line Tesi 561. Budżet naciągnąłem i nie zmieściłem się tak jak chciałem, ale nie było innego wyjścia, będę żarł mniej przez 2-3 miesiące ? Słuchałem też NAD'a, amplitunera R-N602, A-S501, na to jak ja się nie znam na dźwięku, ten 701 był dla mnie zdecydowanie najlepszy, pełny, mocniejszy. Może znaczących, wielkich różnic nie było, ale jednak gdzieś to słyszałem. Z Nad'em ciężko było już porównać, bo było tego przełączania stanowczo za dużo, ale sam tak chciałem. Słuchałem też Indiana Line Nota 550, i to nie było to. Nie wiem jak to nazwać, ale dźwięk był płaski, wysokie partie czasem za bardzo piszczące, szczególnie przy acid jazz i mocniejszym Rocku. Tesi 561 ma zupełnie inne brzmienie... jest ciężkie, ciepłe, przestrzenne i było zdecydowanie więcej basu. Poza tym, przy jednym kawałku był moment, że dźwięk wypełnił całą salę, był za mną, przede mną, wszędzie, cholernie dziwne uczucie, którego wcześniej nie znałem. Jeden z Panów, który był obecny, wspomniał o scenie, coś w tym stylu, było to niesamowite ? także to chyba też wpłynęło na moją decyzję, że ma być 701 + Tesi 561 ?

Uznałem, że szukam, czytam już zbyt długo, że na testowanie innych kombinacji, przyjdzie jeszcze czas. W tym momencie chcę się już trochę pocieszyć ? Za dużo nie przesłuchałem, ale wiem, że jak się nad czymś zbyt długo zastanawiam, to temat mija i nie kupuję (tak jak TV, które kupuję juz 10, może 12 lat ? )

Teraz mam pytanie odnośnie streamingu... jak to ogarnąć? budżet jest na minusie ? chromecast audio wystarczy? Różne opinie czytałem, ale musi ten sprzęt jakoś zagrać, bo nie mam TV, mój komputer ma tylko wyjście analogowe. Jest coś lepszego w podobnej cenie? Muzyka leci z Tidal'a

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gitara, teraz najważniejsze, żeby w miejscu docelowym też Ci się podobało. Chromecast audio nie jest złym wyborem na początek ale skoro masz takie tendencje do naginania budżetu, to nie pozostaje Ci nic innego, jak próby z innymi streamerami ?. A tak z ciekawości jakie kolumny miałeś jeszcze podłączone pod A-S701 oprócz tych dwóch Indiana co wymieniłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, radmorek napisał:

No i gitara, teraz najważniejsze, żeby w miejscu docelowym też Ci się podobało. Chromecast audio nie jest złym wyborem na początek ale skoro masz takie tendencje do naginania budżetu, to nie pozostaje Ci nic innego, jak próby z innymi streamerami ?.

Mam taką nadzieję, choć pewnie będzie zupełnie inaczej... Kurde, nie mam takich tendencji, sam nie wiem ocb. Budżet na minusie i to poważna sprawa tak naprawdę, także jeśli piszesz, że Chromecast dobry na początek, to tak będzie.

 

5 minut temu, radmorek napisał:

A tak z ciekawości jakie kolumny miałeś jeszcze podłączone pod A-S701 oprócz tych dwóch Indiana co wymieniłeś.

Nic więcej, teoretycznie w tym budżecie były jeszcze jakieś Yamahy, ale chyba nie chciałem. Nie było Pylonów, a je chciałem najbardziej sprawdzić. TAV-606SE też nie było. Poza tym miałem godzinę, może trochę więcej. Problem w tym, że ja nie znam brzmienia, dla mnie jak usłyszałem już Nota 550 było lux, więcej nie chciałem. Jednak jak podłączyliśmy Tesi 561 było inaczej, mega dobrze, tak jak mi się podoba, jest znaczna różnica między tymi modelami. Pewnie gdyby było cos jeszcze lepszego, za większe pieniądze, wróciłbym do domu wkur... że nie mam kasy na to, co mi się najbardziej podoba. Tak było ze wzmacniaczem. Wróciłem do domu ze świadomością, że biorę A-S501, tylko że nie byłem zadowolony, wydając też nie małą kasę. Dziś zmieniłem zdanie, przedzwoniłem i powiedziałem w czym rzecz. Niesamowicie inteligentny i życzliwy Pan, zrozumiał mój problem i zrobił chyba wszystko, żeby nie było tak źle (wielkie dzięki). Także będzie ta 701 i wbrew pozorom, aż tak mega mocno nie musiałem dokładać, bo wykonałem pewną kombinację, no ale o tym już nie będę pisał, najważniejsze, że coś będzie grało ?

Domyślam się też, że na tym się nie skończy, także będę chciał poznać różne brzmienia i opcje. A jak będzie za jakiś czas, to zobaczymy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blackbird napisał:

mój komputer ma tylko wyjście analogowe.

Na początek bym je sprawdził, może grać przyzwoicie bo Yamahy mają czułość w okolicy 200mV. Przetworników z wejściem USB jest od groma mniemniej lepsze kosztują sporo (więcej niż ten wzmacniacz). Możesz też poszukać konwertera USB->coaxial i spróbować wykorzystać wewnętrzny przetwornik. Szału nie będzie ale przetworniki za mniej niż z 1000 PLN pewnie niekoniecznie grają lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sprawdzę analogowe, tego Chromecast'a też ogarnę. Na początek musi wystarczyć. Problem też w tym, że to notebook, także karta jest zintegrowana, jakiś "syf" zapewne (średnio się znam), a to też ma wpływ ?

Jak nie będę zadowolony, poleci coś lepszego, ale to nie teraz. Na razie dość zakupów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz w tym notebooku wyjście optyczne spdif np. zintegrowanym w słuchawkowym to założę się że zagra lepiej po sygnale cyfrowym niż najlepszy analogowy kabel. Karty dźwiękowe w takich sprzętach to taki szrot że nawet nie ma mowy o czystym graniu. Chromecast to samo - uważam, że tylko optykiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, edi7777 napisał:

Jeżeli masz w tym notebooku wyjście optyczne spdif np. zintegrowanym w słuchawkowym to założę się że zagra lepiej po sygnale cyfrowym niż najlepszy analogowy kabel. Karty dźwiękowe w takich sprzętach to taki szrot że nawet nie ma mowy o czystym graniu. Chromecast to samo - uważam, że tylko optykiem.

nie mam (mój notebook to Lenovo Ideapad 710s 13), jedyne porty ze specyfikacji to 2 x USB 3.0 (1 x Always-On), Gniazdo audio combo, Wyjście Micro HDMI, Czytnik kart 4 w 1.

A wracając do tematu chromecasta... jaki kabel będzie mi potrzebny, żeby to podłączyć? Rozumiem, że optyczny (wejście we wzmacniaczu), ale jak do tego chromecasta, przez minijack'a? Tak to ma wyglądać, bo chciałbym zamówić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez blackbird
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ma wyglądać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

oczywiście firma dowolna i nie daj się nabrać, że te droższe są lepsze, zwłaszcza przy krótkich odcinkach, najważniejsze to tzw. markowy, żeby był.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, radmorek napisał:

oczywiście firma dowolna i nie daj się nabrać, że te droższe są lepsze, zwłaszcza przy krótkich odcinkach, najważniejsze to tzw. markowy, żeby był.

Dzięki radmorek po raz kolejny ? Sorki w ogóle za może tak oczywiste pytania, ale średnio się jeszcze łapię, a sieć nie zawsze podrzuca odpowiednie i dobre rozwiązania. Oj, to będzie długi weekend ? (cały sprzęt dotrze dopiero w poniedziałek). Ciekaw jestem jak to zabrzmi w domu... najwyżej namówię żonę, na wygłuszenie i dostosowanie całego salonu, zgodzi się ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, blackbird napisał:

ale jak do tego chromecasta, przez minijack'a? Tak to ma wyglądać, bo chciałbym zamówić

Do Chromecasta o ile się nie mylę podłączasz się przez Wi-Fi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sls napisał:

Do Chromecasta o ile się nie mylę podłączasz się przez Wi-Fi.

To, tak, chodziło mi jednak o połączenie chromecasta ze wzmacniaczem, jak jest najlepiej. I faktycznie jest optyczne na minijack. No a dalej już przez Wi-Fi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, edi7777 napisał:

Jeżeli masz w tym notebooku wyjście optyczne spdif np. zintegrowanym w słuchawkowym to założę się że zagra lepiej po sygnale cyfrowym niż najlepszy analogowy kabel. Karty dźwiękowe w takich sprzętach to taki szrot że nawet nie ma mowy o czystym graniu. Chromecast to samo - uważam, że tylko optykiem.

Albo zagra albo nie po analogu, jaki kabel do tego ktoś użyje to sprawa wtórna. OFC miedź za 20-50 PLN wystarczy. Sam co prawda używam stacjonarnego pc niemniej w moim przypadku zintegrowana karta gra całkiem  dobrze porównując do zewnętrznego przetwornika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy jak to wyjdzie. Kable zamowione (optyk i analog), Chromecast też. Porównam i na pewno coś napiszę ? Najbardziej myślę jednak o brzmieniu, czy ono będzie chociaż zbliżone do tego co słyszałem na odsłuchu. U mnie wszystko jest ostre, twarde, gołe itp. (ściany, skosy, podłoga, przestrzeń). Do tego mam ujście na górę, na schody, aneks kuchenny. Tam było miekko, łącznie z wykładziną, wygłuszeniem ścian, równo. Hmm, jestem ciekawy, no ale chyba też nie powinno być zupełnie inaczej, tzn bardzo źle. No i też za dużo czytam... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Najpierw krótko: kupiłem amplituner Onkyo CR-N775D + Magnat Quantum 723, 20m2, 3tyś zł. Czy to dobra kombinacja?

Trochę dłużej:

Mocno zielony w temacie, im więcej czytam tym mniej wiem także bardzo proszę o poradę. Onkyo kupiłem gdyż ma je kolega który zrobił research, i ma też CD, radio/radio net, Spotify w jednym, na czym mi zależy. Był po 3tyś, a ostatnio spadł do 2tys, więc wziąłem. Na forach mało o tym Onkyo, ktoś z branży na innym forum polecał Magnat Quantum 673. Wziąłem 723 jako następcę 673. Natomiast sprzedający Magnaty odradził to Onkyo.

Budżet: do 3tyś zł 

Pomieszczenie: 20m2

Przeznaczenie: muzyka z radia/radia internetowego (Trójka, Dwójka), Tidal/Spotify, CD. Słucham jazz, soul, funk, folk, alternatywa, eletronika, jak pop to typu Jackson, George Michael. Nie słucham rock/metal/disco/dance/radio RMFFM/Zet. Czyli chciałbym brzmienie spokojne, stonowane, ciepłe, bas tam gdzie trzeba, niezbyt mocny, nie suche i surowe. Słuchanie muzyki z radia w tle po pracy, wieczorem jakaś płyta przez Tidal, czasem ciut głośniej w weekend i od wielkiego dzwonu jeszcze trochę głośniej na "before", wszystko tak żeby nie denerwować sąsiadów.

Co ważne: bardziej chodzi mi czy ten zestaw który wziąłem ma ręce i nogi, czy się nie wyklucza lub wybitnie nie pasuje do przeznaczenia. Brzmienie może być równie dobrze uniwersalne, ponieważ jeszcze nie wiem dokładnie czego oczekuję i rozrzut muzyki jest spory. Mam dość mocno akurat zajęty czas i wolałbym uniknąć zwracania sprzętu, zamawiania nowego, więc bardziej mi chodzi o potwierdzenie czy to co mam jest w miarę ok.

Jeśli podpowiecie jakieś inne propozycje to wolałbym z amplitunerem z CD. Na składanie lepszego sprzętu ze wzmacniaczem przyjdzie kiedyś myślę czas. Chyba, że ewentualnie gdzieś mogę dostać cały zestaw, który daje te funkcje co to Onkyo. Na odsłuch jak coś mogę się umówić w Trójmieście, choć czas bardzo ograniczony.

Dzięki serdecznie za uwagę i wszelką pomoc!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jannnowak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej, wracam po krótkiej przerwie. Trochę czasu minęło, sprzęt "w miarę" osłuchany, także mogę już coś napisać.

Ogólnie nie jest źle, nawet chyba bardzo dobrze. Brzmienie Yamahy i kolumn Indiana Line Tesi 561 naprawdę mi pasuje. Jeśli słucham bardzo cicho jest dobrze, brzmienie jest pełne, ciepłe i przestrzenne. Przy głośniejszym słuchaniu (1/3 rzadko 1/2 skali) jest po prostu mocno. Przestrzenne, pełne, z odczuwalnym basem, czasem nawet ciężkie, bez jakichkolwiek pisków i za wysokich górnych partii, a podobno Yamaha z tego słynie i może przyprawić o ból głowy (taką opinie uzyskałem). Pewnie zależy to od rodzaju muzyki, ale w moim przypadku nic takiego nie odczułem. Dźwięk jest też na tyle przestrzenny (wcześniej tego nie znałem i nie doświadczyłem) że ogólnie nie czuję żeby wydobywał się z kolumn. One po prostu stoją i po chwili można o nich zapomnieć, a muzyka (w szczególności wokal, perkusja) dochodzi centralnie z przodu. Pewnie to normalna zasada stereo, no ale ja jej nie znałem ?

Jest to też mój pierwszy zestaw, miałem niewiele styczność z brzmieniem, także może więcej nie będę nic pisał, bo się na tym nie znam ? Za bardzo nie mam też porównania do innych modeli wzmacniaczy i kolumn, ale myślę, że będzie na to jeszcze czas, bo to chyba trochę "wkręca" ? Czasem łapię się na tym, że siedzę zbyt długo "z muzyką" i zapominam o obowiązkach, no ale... ?

Połączenie w tym momencie mojego zestawu z Chromecast audio okazało się bardzo trafne ? Nic nie tnie, działa bez problemu z Tidal'em, a o to mi najbardziej chodziło. Tu miałbym może pytanie do Was, czy jest opcja np. oglądania filmu na laptopie, słuchania radia internetowego, YT z użyciem chromecast'a? Nie wiem jak to ogarnąć. Myślałem, że będzie to trochę na zasadzie tego, jak działa bluetooth, ale jednak tak nie jest. Podłączenie analogowe laptop-kabel dość mocno "buczy" także ta opcja odpada.

Teraz odczucia wizualne ? Jak dla mnie połączenie to spełniło moje wymogi, ale wiadomo, każdy ma inne poczucie estetyki, więc pisze tylko o sobie. Dla mnie bardzo trafiony, ładnie wyglądający i w niczym nie przeszkadzający zestaw w salonie, a na pewno dodaje mu jeszcze więcej charakteru ?

Mogę jedynie napisać, że jestem w tym momencie bardzo zadowolony i dziękuję wszystkim, którzy coś napisali i trochę naprowadzili mnie na taki trop (wzmacniacz + kolumny). ??

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 25

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.