Jump to content
blackbird

Pierwsze stereo, muzyka z sieci. max 3K

Recommended Posts

radmorek - dzięki, że poświęciłeś czas 👊 Zastanawiam się tylko, czy jest sens kupowania używki AS-701, czy nie lepiej iść w nowy AS-501. Z tego co wyczytałem, różnica jest tylko w mocy, której ja pewnie i tak nie wykorzystam za bardzo, przy budżetowych kolumnach. Także wolałbym (nawet z racji możliwości rozliczenia w działalności) kupić nowy AS-501 za 1600zł. Chyba, że są jakieś mega różnice i ten 501 jest jednak o wiele słabszy. Używka 501 już nawet za 1100zł, także zostanie na wszystko (kolumny, kable, Chromecast)

Godzinę temu, Misio38 napisał:

Zamiast tych Mission pokombinowałbym z nowym Pylon Pearl. Missiony miałem od M31 do M34 z i i bez i. Byłyby świetne gdyby nie słabe wysokie tony. I nie chodzi o ich ilość, a jakość. Brudne, zapiaszczone. Pylon Pearl 20 to może być za mało nieco na 25 m, ale dołożyć te trzy stówy i można wziąć 25. Wszystkie wymienione przeze mnie kolumny miałem.

Tutaj w zasadzie są 3 opcje, które biorę najbardziej pod uwagę i w tym kierunku chciałbym iść, chyba, że coś od razu wykluczyć?

1. Pylon Pearl 27

2. Taga Harmony TAV 606F SE lub 616F

3. Indiana Line Nota 550X

Na pewno tez chciałbym posłuchać tego NAD'a C338. Dużo ciekawych opinii czytam na jego temat, poza tym muszę mieć porównanie 🙂

Mimo tego, że wzmacniacz jest dużo lepszy, muszę porównać też jakiś amplituner (np. Yamaha R-N602 lub Onkyo TX-8270). Nie wiem jak jest u mnie z tym rozpoznaniem dźwięków, czuciem różnic, ale jeśli ich nie będzie, to też dobra opcja, bardziej uniwersalna.

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko umówić się na odsłuch.

Z racji tego, że budżetu już nie naciągam (max 3,5K), jeśli nie uda się kupić nowego, będę łączył używkę z nowym (stawiam bardziej na nowe kolumny, ale jak będzie jakaś dobra okazja, to może być i odwrotnie).

Jeśli myślisz o A-S501 to z tych kolumn co podałeś, to Taga TAV 606F SE, Pylony 27 mają niską efektywność, a dużą moc one potrzebują mocnego pieca, Indiana 550X moim zdaniem w tej cenie to żadna rewelacja ale może Tobie się spodobają, dla mnie to są "audiofilskie" w negatywnym tego słowa znaczeniu czyli tylko średnie tony i nic poza tym, a bas to jakaś kpina ale to moja opinia. Co do różnicy między A-S501/A-S701 to jest spora i właśnie z tej mocy ona się bierze, jak będziesz miał okazje posłuchać obydwu na raz, to myślę, że to zauważysz, zwłaszcza przy połączeniu z Pylon 27. Tak naprawdę, to coś czuję, że tak do końca nie jest tak, że nie masz dużych wymagań, dlatego jak już pisałem wcześniej odpuść sobie nowe, budżetowe sieciówki all in one, jak już to polować na wyższe modele używane ale na moje, jak posłuchasz dobrego "stereo ze wzmacniacza" nawet przez chromecast audio, to na "sieciówki" nie spojrzysz. No problemem rzeczywiście jest to, że chciałbyś na fakturę ale w używkach jest sporo sprzedających na fakturę jednak nie zawsze maja sprzęt w bardzo dobrym stanie. Jak coś daj znać, bo ja dość często przeszukuje używki w budżecie.

2 godziny temu, blackbird napisał:

Z tego co wyczytałem, różnica jest tylko w mocy, której ja pewnie i tak nie wykorzystam za bardzo, przy budżetowych kolumnach.

i tutaj się mylisz. Pomijam kwestię mocy, 701 gra zupełnie inaczej niż 501. 701 jest łagodniejsza, wolniejsza. 501 jest dynamiczny i ostrzejszy. Więcej idzie wycisnąć oczywiście z modelu wyższego 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

3 godziny temu, radmorek napisał:

Tak naprawdę, to coś czuję, że tak do końca nie jest tak, że nie masz dużych wymagań, dlatego jak już pisałem wcześniej odpuść sobie nowe, budżetowe sieciówki all in one, jak już to polować na wyższe modele używane ale na moje, jak posłuchasz dobrego "stereo ze wzmacniacza" nawet przez chromecast audio, to na "sieciówki" nie spojrzysz.

😀 no wymagania to chyba mam, ogólnie do wszystkiego co kupuję, co sam robię itp. Ale zdaję sobie sprawę, że ciężko jest mieć to co się chce, nie móc dać ile trzeba... Naprawdę nie znam się na stereo, nie wiem czy znam brzmienie, ale wiem, że jak usłyszę, to będę raczej wiedział co jest dobre, a co jest tylko imitacją dobrego 😉 No i jeszcze wygląd, to też ma znaczenie. Tak jak pisałem, sprzęt ma stać w salonie, ledwo żonę przekonałem, więc nie może to być coś, co niechcący zalej mi wodą do kwiatków lub w ogóle postawi na tym jakieś kwiaty, żeby dodać uroku 😂 Do tego jak wydam 3,5K (dla mnie to dużo...) to chciałbym być zadowolony z wyglądu 😉

W takim razie odpuszczam te Indiany, ale jak będzie okazja posłuchać, to czemu nie 🙂

4 godziny temu, radmorek napisał:

Jak coś daj znać, bo ja dość często przeszukuje używki w budżecie.

muszę najpierw czegoś posłuchać, żeby mieć rozeznanie, ale bardzo dziękuję 👊🤘

A z tym porównaniem 701 do 501 to przeszukując forum, znalazłem wątek z 2016 w którym to ktoś pisze, że "bebechy" są takie same, itp. 🙂

2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

i tutaj się mylisz. Pomijam kwestię mocy, 701 gra zupełnie inaczej niż 501. 701 jest łagodniejsza, wolniejsza. 501 jest dynamiczny i ostrzejszy. Więcej idzie wycisnąć oczywiście z modelu wyższego 😉

Do tego opinia jednego z forumowiczów:

"...jak posłuchałem 501 i 701 to brzmienie różni się bardzo nieznacznie. Powiedziałbym, że oba modele popełniają te same błędy. Dlatego ostudził się mój zapał do zakupu Yamahy, a jeśli wezmę to właśnie tańszą, bo łatwiej będzie pogodzić się z niedoskonałościami za mniejsze pieniądze."

To tak tyle co wyczytam, ale jeśli macie na stanie oba modele, z chęcią porównam. I jeśli będę zmuszony ponownie zwiększyć budżet... będzie to chyba w drugą stronę, czyli większa zniżka i indywidualne warunki, bo inaczej nie pójdzie 😉 

22 minuty temu, blackbird napisał:

To tak tyle co wyczytam, ale jeśli macie na stanie oba modele, z chęcią porównam. I jeśli będę zmuszony ponownie zwiększyć budżet... będzie to chyba w drugą stronę, czyli większa zniżka i indywidualne warunki, bo inaczej nie pójdzie

raczej każdy salon powinien mieć oba modele. Najlepiej zadzwoń do wybranego salonu i pogadaj 😉

• Like 1

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
25 lat doświadczenia | 15 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl