Skocz do zawartości
IGNORED

Skala pedofilii w Kk


Audiotraktor

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Moontan napisał:

Ja mowie Tobie ...... a wszyscy z wyjatkiem Hioba .....upadli wiec Ty tez masz szanse....

To nie kk zbawia,  lecz Jezus Chrystus! 

Tak zdecydował Bóg,  i to On przelał za nas swoją krew,  a nie kk !

Słuchaj Boga,  a nie tych,  którzy się pod niego bezczelnie podszywają !

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec świata, bubek poucza innych o nienawiści. Spłoniesz w ogniu piekielnym moralny kastracie! Oczywiście jeżeli piekło istnieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Moontan napisał:

Jakbym byl sedzia to Ciebie jako sedziego zobowiazalbym ...bys ich nawracal.....szkoda marnowac taki potencjal.

Przeceniasz moje możliwości,  ich nawet twój święty kk nie zdołał nawrócić,  a cóż dopiero ja -grzesznik .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, 23031970 napisał:

 

43 minuty temu, 23031970 napisał:

Ale co mendy robią w świętym kościele?

To samo, co poza KK - jest to instytucja funkconująca na Ziemi, więc nie ma powodu, aby nieziemska (rajska?) była.

42 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Widać to święte mendy.

Ani KK nie przyjmyje tylko świętych, ani nikt nie staje się świętym za sprawą wstępienia do KK. Więc mendy w KK nie są święte tylko zwykłe, tak jak zwykle jest Twoje bzdurzenie. 

2 godziny temu, sly30 napisał:

Klecha z tak poważnym grzechem jak porzucenie i wyparcie się własnego dziecka , czyli człowiek niegodny, nieprawy, nieuczciwy i zakłamany, nie ma prawa innych pouczać jak żyć, spowiadać, oceniać, czy udzielać sakramentów, czyli księdzem być nie może. Nie może wskazywać innym drogi, którą sam kroczyć nie potrafi mimo, że przysięgał na Boga, że tak będzie, w przeciwieństwie do tych których poucza i ocenia. 

Po pierwsze to słowa Jezusa (tak z grubsza) są wzorem do naśladowania, a nie postępowanie klechy. Po drugie nie rozliczaj klechy z wymagań, których KK im nie stawia. A jeśli Ci powiem, żebyś przed wyjazdem w trasę umył lusterka, to moją radę uznasz za błędną, bo jakiś inny kierowca TIR-a po pijaku przyj.bał w drzewo? 

22 minuty temu, 23031970 napisał:

Bubunia , gdybym ja był sędzią,  to wszyscy pedofile z filmu Sakielskiego siedzieli by już dawno w pierdlu! 

Wam mem z wiocha.pl wystarczy, aby księdza powiesić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Natomiast Prawo weszło, niestety, po to, by przestępstwo jeszcze bardziej się wzmogło. Gdzie jednak wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska9

Ja tam mowie ......kastrowac .....

Jeżeli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do Królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie

....jesli Twoja klawiatura jest powodem do grzechu........powaznie nie ma co sie smiac......bo w ryj.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, 23031970 napisał:

Jak myslisz,  po co Bóg dał nam rozum oraz Dekalog ?

Gdyby rozum wystarczył aby żyć bez grzechu, to Bóg nie dawałby nam Dekalogu. Byłby po prostu zbędny. Więc sam widzisz, nawet Bóg zakłada, że grzeszyć będziemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Moontan napisał:

Sly....jakie Ty masz infantylne wyobrazenia o zyciu   .......  zwlaszcza innych ludzi. Jak nie potrafisz sam osobiscie pomoc jakiemus cymbalowi w koloratce ....tylko tu wypisujesz oczywiste dyrdymaly , to daj sobie luz i zajmij sie soba.          A jakie Ty masz prawo.....zadne sly , zadne.

Nalezysz do tego Kosciola czy tylko tak pisujesz bezinteresownie .....taka czysta polska zawisc na dowolny temat a ze ten akurat nosny...... to tym lepiej.

Nic nie kumasz jak każdy zaślepiony sekciarz. Ja nie muszę być idealny, bo ja nie uzurpuje sobie prawa do pouczania innych i nie oszukuje ich, że jestem przedstawicielem Boga. Jeśli ktoś głosi, że jest lekarzem, to ma obowiązek leczyć. I wymaga się od niego kompetencji. Twierdzenie, że jednak nie ma kompetencji, bo przespał studia, i należy mu wybaczyć, że nie potrafi leczyć, to jest infantylna głupota. Bo jeśli tak, to nie ma prawa być lekarzem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Moze od podstaw .....Mojzesz zawarl przymierze  czyli umowe  a tam nie bylo napisane , niei kradnij nie cudzoloz   itd    tylko ....jesli bedziesz kochal Boga to Ja sprawie ze nie bedziesz kradl nie bedziesz cudzolozyl nie bedziesz mordowal ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Moontan napisał:
1 minutę temu, Moontan napisał:

Moze od podstaw .....Mojzesz zawarl przymierze  czyli umowe  a tam nie bylo napisane , niei kradnij nie cudzoloz   itd    tylko ....jesli bedziesz kochal Boga to Ja sprawie ze nie bedziesz kradl nie bedziesz cudzolozyl nie bedziesz mordowal ...

Widać klechy nie kochają Boga...bo kradną, cudzołożą i gwałcą niewinne dzieci. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, szymon1977 napisał:

Gdyby rozum wystarczył aby żyć bez grzechu, to Bóg nie dawałby nam Dekalogu. Byłby po prostu zbędny. Więc sam widzisz, nawet Bóg zakłada, że grzeszyć będziemy.

Ablowi wystarczył rozum , natomiast Judaszowi,  nawet Dekalog nie pomógł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli małe dymanko na boku  nie jest problemem byleby się w trakcie pomodlić. Np. o to, żeby jeszcze nie teraz ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

>>>>>>Widać klechy nie kochają Boga...bo kradną, cudzołożą i gwałcą niewinne dzieci.<<<<<<<

 

.....no wlasnie to jest problem ...reszta to tylko skutki.

Judasz mial inne wyobrazenie o misji Jezusa........ale zrozumial swoj blad ....My jeszcze mamy czas..... tego  czasu najbardziej zadrosci nam nasz przeciwnik oskarzyciel....

Edytowane przez Moontan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Moontan napisał:

Moze od podstaw .....Mojzesz zawarl przymierze  czyli umowe  a tam nie bylo napisane , niei kradnij nie cudzoloz   itd    tylko ....jesli bedziesz kochal Boga to Ja sprawie ze nie bedziesz kradl nie bedziesz cudzolozyl nie bedziesz mordowal ...

Nawet Bóg nie sprawi,  że będziesz Go kochał,  gdyż to by godziło w wolną wolą człowieka. 

Niemniej miłość do Boga wyraża się w respektowaniu Jego prawa moralnego .

Miłość bez uczynków jest martwa,  że sparafrazuję Klasyka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

My sami mozemy sie oszukiwac do bolu ......On wierzy w nas do konca i czuje kazda falszywa nute.

Kazdy grzech to .....jakies w miare przyjemne uczucie tylko zadrosc budzi negatywne emocje.

On sobie wybiera ludzi i pociaga do siebie ...testuje,  poddaje probom a kto wytrwa na tej drodze bedzie zwyciezca...

Edytowane przez Moontan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, 23031970 napisał:

...miłość do Boga wyraża się w respektowaniu Jego prawa moralnego

Umjnął Ci rachunek sumienia, żal za grzechy, spowiedź, itd, itp. Ogólnie to kreujesz alternatywną wersję chrześcijaństwa... z pominięciem zasad chrzwścijaństwa. Twojw wzniosłe wpisy są całkowicie oderwane od rzeczywistości. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Koniec świata, bubek poucza innych o nienawiści. Spłoniesz w ogniu piekielnym moralny kastracie! Oczywiście jeżeli piekło istnieje.

Tak, zgadza się, Ty jesteś od wysyłania do piekła, moralny przewodniku. Poza tym to naucz się czytać, a może ten twój pusty łepek dotrze do tego, który tu cały wczorajszy wieczór i pół nocy pouczał innych.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bubusia

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Moontan napisał:

N i e   ma zbawienia poza KK

Tak mówi o sobie każda religia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szymon1977 napisał:

nawet Bóg zakłada, że grzeszyć będziemy.

Po to dał nam wolna wole. Gdyby nie ona, wszyscy, niejako z urzędu/braku wyboru, byliby świętymi.

8 godzin temu, szymon1977 napisał:

Twojw wzniosłe wpisy są całkowicie oderwane od rzeczywistości. 

Takie jakieś sekciarskie spojrzenie na rzeczywistość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jacchusia napisał:

Takie jakieś sekciarskie spojrzenie na rzeczywistość.

To zupełnie jak w Kk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sly30 napisał:

Ja nie muszę być idealny, bo ja nie uzurpuje sobie prawa do pouczania innych... 

A ja znałem takiego, co jak po pijaku przyj.bał w drzewo, tak zaczął nauczać, żeby po pijaku nie jeździć. Poza nim nikt po pijaku nie jeździł, ale oczywiście Ty rób na przekór piszukując lepszego nauczyciela. 

6 godzin temu, Bobcat napisał:

Tak mówi o sobie każda religia.

Masz swój rozum - nie musisz żadnej wierzyć.

11 godzin temu, sly30 napisał:

...nie oszukuje ich, że jestem przedstawicielem Boga. 

Kwestię wiary w Boga w związku z powyższym pominę.

11 godzin temu, Jaro_747 napisał:

Czyli małe dymanko na boku  nie jest problemem byleby się w trakcie pomodlić. Np. o to, żeby jeszcze nie teraz ;-).

Pod Twoją osiedlową budką z piwem zapewne tak to właśnie należy ująć, a przed Tobą nadal odkrycie, że ksiądz to nie Jezus, ani nawet jakiś szeregowy święty. To nie ksiądz jest wzorem, a Jezus.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, 23031970 napisał:

To nie kk zbawia,  lecz Jezus Chrystus! 

Tak zdecydował Bóg,  i to On przelał za nas swoją krew,  a nie kk !

Słuchaj Boga,  a nie tych,  którzy się pod niego bezczelnie podszywają !

 

Jacy oni?

Przeczytałeś chociaż raz w życiu jakąkolwiek Ewangelię?

Piszesz takie kocopoły, że ręce opadają ale tak to jest jak za objaśnianie kościoła i Boga biorą się zwyczajne głąby i ignoranci.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Amator 2b

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Amator 2b napisał:

tak to jest jak za objaśnianie kościoła i Boga biorą się zwyczajne głąby i ignoranci.

Jasne. Lepiej objaśnią Boga zboczeńcy i oszuści w sutannach. Oni przecież są z Bogiem za pan brat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sly30 napisał:

Jasne. Lepiej objaśnią Boga zboczeńcy i oszuści w sutannach. Oni przecież są z Bogiem za pan brat.

Biorąc pod uwagę przedstawiane tu i akceptowane przez Was szacunki, to aż 95% księży nie jest pedofilami. Skąd więc u Ciebie pomysł, że lepiej Słowo Boże głoszą "zboczeńcy i oszuści"? Znalazłeś na wiocha.pl?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, szymon1977 napisał:

Umjnął Ci rachunek sumienia, żal za grzechy, spowiedź, itd, itp. Ogólnie to kreujesz alternatywną wersję chrześcijaństwa...

Panie nieomylny. ten twoj rachunek sumienia i spowiedź to nie obrządek łącząca chrześcijan wszystkich wyznań. Niektóre wyznania zaliczane do chrześcijan nie uznają tego 13 wiecznego wynalazku. Wiec trochę przystopuj z tą alternatywną wersją chrześcijaństwa, bo tylko niepotrzebnie się obnażasz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemysław_51508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, szymon1977 napisał:

Biorąc pod uwagę przedstawiane tu i akceptowane przez Was szacunki, to aż 95% księży nie jest pedofilami. Skąd więc u Ciebie pomysł, że lepiej Słowo Boże głoszą "zboczeńcy i oszuści"? Znalazłeś na wiocha.pl?

Bzdura. W USA robili badania i ok 40% kleru to pedofile lub/i geje, bo to często się przenika. Jedni pedofile gustują w dzieciach kilkuletnich, inni w takich 12-15 latkach jak zboczeniec Jankowski. Księża którzy wprost mówią jak jest twierdzą, że w zakonach nawet 80% to geje, z czego znaczna cześć to pedofile. Te szacunki mówiące o ok 7% dotyczą tych ujawnionych lub/i przyłapanych. A cała reszta dobrze się ukrywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Przemysław_51508 napisał:

Niektóre wyznania zaliczane do chrześcijan nie uznają tego 13 wiecznego wynalazku.

A to, o którym mowa, penie nieczytający tego, co komentuje?

3 minuty temu, sly30 napisał:

Bzdura. W USA robili badania... 

Jednemu wyjdzie 300%, drugiemu 0,01%, a z tych wiarygodnych około 5%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.