Jump to content
siara_nh

zmiana kolumn czy suba

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam

panowie powoli zmieniam swoje kino domowe, jakiś czas temu zakupiłem

Denona AVR-X2500H

zmieniłem centralny na Klipsch Rc 52 II

teraz przymierzam się do zmiany ....no własnie tu mam problem , kolumny przednie , czy sub?( obecnie kolumny quadral quintas 500)

generalnie brakuje mi basu przy słuchaniu muzyki ( wiem że kino domowe głównie ma służyć do filmów - ale od czasu to czasu lubie coś głośniej posłuchać)

możecie mi doradzić co lepiej wymienić - kolumny czy suba ?

myśle o używkach

jeśli chodzi o kolumny będą stały niestety blisko ściany - bas refleks z tyłu chyba odpada ?

Edited by siara_nh

Nie bardzo rozumiem zakup centralnego- cały system głośnikowy musi być kompletem, by dźwięk był spójny i stabilnie oddawał całe pole dźwiękowe. Jeśli sluchasz też muzyki, musisz pod nią wybrać kolumny przednie, do kina uzupełnić centralnym i efektowymi, subwoofer, z racji aktywnosci, pozostawia wieksze pole do popisu, ale też nie do końca- do muzyki nie kupuje się subów "spowolnionych", tu trzeba coś z jajem i wykopem, by nie denerwował podczas słuchania muzyki.

Jeśli odpowiada Ci dźwięk Klipsch'a, mozesz spróbować reszty systemu od nich, ale trzeba tego posłuchać, bo nie wszystkim odpowiada ich granie w muzyce.

szczerze to poszedłem za radą kolegów na forum, polecali tą firmę - zakup centralnego był tak trochę spontanicznie -

kolega by polecił jakaś inną firmę na którą powinienem zwrócić uwagę ?

no i co pierwsze zmieniać kolumny czy suba ? - nie zmieniałem wszystkiego naraz ze względów finansowych

Ja osobiscie zaczal bym od subwoofera. Czasami nawet najprostsze zestawy glosnikowe uzupelnione o subwoofer zagraja „w nowym blasku“ jak glosniki innej klasy.

panowie a co byście powiedzieli na kolumny Klipsch Reference RF-52 - są za 1500zł do kupienia w dobrym stanie, tylko mają bas refles z tyłu ( czy to będzie problem jak kolumny będą ok 20cm od ściany ?

Dzięki, czy w tej cenie takie kolumny będą dobre? Czy w podobnych pieniądzach kupię coś lepszego? 

Jak masz okazję, posłuchaj ich u siebie. Będziesz wiedział, czy jest coś lepszego, nawet niezależnie od ceny.

właśnie nie mam możliwości ich odsłuchać bo sprzedające jest z innej strony Polski 🙂

To źle- zwłaszcza, że od kolumn i ich interakcji z pokojem zależy 90% brzmienia. 

Dlatego właśnie tak trudno polecić konkretne kolumny z dużym prawdopodobieństwem sukcesu.

4 godziny temu, siara_nh napisał:

nie mam możliwości ich odsłuchać bo sprzedające jest z innej strony Polski

Z jakiej części Polski jesteś? I jak duży masz pokój?

Kino: TV Sony, BR Panasonic, Ampli Yamaha, kolumny Definitive Technology, sub Velodyne, projektor Epson

Stereo: gramofon Technics, CD i wmacniacz Marantz, głośniki Roth, wzmacniacz słuchawkowy Vincent,  słuchawki Sennheiser

masz sporo metrów do nagłośnienia. Klipsze świetnie nadają się do kina - są dynamiczne i mają sporo basów i sopranów. W stereo taki dźwięk może być jednak męczący. Z drugiej strony Denony nie mają tak wiele góry jak np. Onkyo, więc to może być remedium na brak basu. Najlepiej by było, gdybyś posłuchał przed zakupem, inaczej wybór będzie obarczony sporym ryzykiem błędu. 

Kino: TV Sony, BR Panasonic, Ampli Yamaha, kolumny Definitive Technology, sub Velodyne, projektor Epson

Stereo: gramofon Technics, CD i wmacniacz Marantz, głośniki Roth, wzmacniacz słuchawkowy Vincent,  słuchawki Sennheiser