Skocz do zawartości
IGNORED

KEF Q750


nwo-86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dali Zensor7 moim zdaniem grają ładniej niż Opricon. W Opricon fajna wstęga która nadaje barwę wysokim i średnim tona, ale za to bass jest słaby, pudełkowy, Jeśli lubisz Jazz, czy koncerty akustyczne to tak Opticony się nadają ale jeśli inny rodzaj to Zensory zostaw, pobaw się w kable jedynie. Ciekawa opcja może być Monitor Audio Silver S2 lub S10 czy Heco Aurora1000.

Wysłane z mojego CPH1979 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ri.3236 napisał:

W twoim metrażu można stosować R500 jak i R700

Litości, R700 nie do 25m, zabijają basem. Ale świetnie odnajdują się w 40+
Ale i tak seria bez większej rewelacji, grubo przereklamowana. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nwo-86 nie miałem przyjemności słuchać R500 czy R700 były poza zasięgiem finansowym gdy wybierałem sprzęt.

Najlepszym rozwiązaniem Twoich problemów będzie pożyczenie kolumn np od @S4Home i ich tydzień posłuchać w domu. Ja tak zrobiłem. Jak nie podejdą lub zmiana będzie zbyt mało istotna to bezstresowo odeślesz. Kolumny dostaniesz kurierem do domu.

Co do porównania NAD 368 vs Yamaha RN803D - w różnych repertuarach potrafiły wygrać ze sobą.

- Yamaha - więcej detali, bardziej szczegółowa, scena trochę szersza, więcej powietrza w muzyce.

- Nad - scena węższa lecz głębsza, scena trochę inaczej poukładana, wokale trochę bardziej wysunięte momentami, bas inaczej dociążony.

Jeśli nie masz żadnych ustrojów akustycznych to zacznij od 4 absorberów - za niewielka kasę będziesz miał największy przyrost jakości :) Uwierz warto !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy maksymalnych poziomach głośności r700 ma skłonności do gorszego grania. 

Ls50 ma zdecydowanie lepsza budowę. Wzorowa nawet na pułap 15 tys. Po prostu gra lepiej. 

Forumowy kolega Muda kiedyś coś pisał o modach do r900. Podobno wtedy kompresja nie jest tak znacząca lub nie występuje w ogóle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
42 minuty temu, Ri.3236 napisał:

Przy maksymalnych poziomach głośności r700 ma skłonności do gorszego grania. 

Ls50 ma zdecydowanie lepsza budowę. Wzorowa nawet na pułap 15 tys. Po prostu gra lepiej. 

Forumowy kolega Muda kiedyś coś pisał o modach do r900. Podobno wtedy kompresja nie jest tak znacząca lub nie występuje w ogóle. 

Coraz lepiej... ogarnij się, co ty wypisujesz. Nawet według pomiarów R700, może grać dużo głośniej od LS50. Lepsza budowa LS50? Chyba kpisz sobie... mala lupinka z plastiku vs. Wielkie paki z grubego MDF.... to już nawet Mudda takich bzdur nie pisze.

Maksymalne poziomy glosnosci, czy ty wiesz o czym ty piszesz? Chcesz mi powiedzieć, że sluchasz swoich kolumn na maksa? To wiele wyjaśnia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze brakuje tu mudy z ultra-twardym, mega-przepotężnym, siejącym śmierć i zniszczenie basem R700 i mamy komplet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, niowluka napisał:

Jeszcze brakuje tu mudy z ultra-twardym, mega-przepotężnym, siejącym śmierć i zniszczenie basem R700 i mamy komplet.

Może bez przesady, ale niestety cos w tym jest. Bas wyraźnie podbity, efekciarski. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego niestety ? Ja wiem, że dla audiofila podbity bas jest jak kryptonit, ale nie każdy jest audiofilem, niektórzy lubią efekciarskie, czy jak ja to wolę określać,  'fajne' brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Witek.K napisał:

Coraz lepiej... ogarnij się, co ty wypisujesz. Nawet według pomiarów R700, może grać dużo głośniej od LS50. Lepsza budowa LS50? Chyba kpisz sobie... mala lupinka z plastiku vs. Wielkie paki z grubego MDF.... to już nawet Mudda takich bzdur nie pisze.

Maksymalne poziomy glosnosci, czy ty wiesz o czym ty piszesz? Chcesz mi powiedzieć, że sluchasz swoich kolumn na maksa? To wiele wyjaśnia....

Front ls50 jest z magnezu lub podobnego materiału. Twardszy niż mdf... Jakość obudowy klasa wyżej niż seria R. Gdzie tutaj masz plastik? ? 

Terminale głośnikowe są nabijane od tylu kolumny, nie skręcane. Wzór do naśladowania.

Front kolumny jest skręcamy na hakach, których śruby są z tylu, dla wzmocnienia konstrukcji. Znowu plus dla ls50

Lakier fortepianowy kładziony w większej ilości warstw. 

Nawet bas refleks eliptyczny z miękkiego tworzywa.

Polecam porównać tez wytłumienie obydwu kolumn.

Ls50 to akurat majstersztyk w wykonaniu, i seria R nie ma w żadnym aspekcie przewagi.

Nie twierdze ze R są złe. Bo to świetnie wykonane kolumny.

Ale to ls50 są zbyt dobre na swoją cenę.

Widac po twoim bezsensownym toczeniu piany, ze nigdy nie miałeś tych zestawów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
11 minut temu, Ri.3236 napisał:

Widac po twoim bezsensownym toczeniu piany, ze nigdy nie miałeś tych zestawów.

A może po prostu do nich nie zaglądałem.  Możesz dalej marzyć o potędze, że "glupki" z KEF specjalnie dla takich "cwaniaków" jak ty, sprzedają o połowę taniej kolumny, które są dwa razy tyle warte od wyżej sytuowanego modelu.  Oczywiscie, grają też duuuzo lepiej, a ci którzy kupuja inne kolumny, to frajerzy, którzy nie slyszeli nigdy niczego i maja za dużo pieniedzy ale dzieki nim mozna wyprodukować te hyperkosmiczne LS50 i oddać je prawie za darmo znawcom tematu. Skończyłem,  ty i twoje "genialne* wypociny, wedrujesz tam gdzie od dawna znajduje się drugi ekspert KEFa, czyli Mudda, czyli w "ignorowanych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ty wbiłeś tutaj tocząc pianę, ze moje głośniki są z plastiku, a twoje to absolutny hi-end.

Teraz wychodzi na to, ze ls50 widziałeś tylko w gazetce, a swoich nawet nie rozkręcałes i nie wiesz co jest w środku ?

Nigdy nie mówiłem nic o frajerstwie. Komentuje tylko Kefy gdyż miałem wszystkie te modele. A R700 równocześnie z ls50 przez ponad rok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, nwo-86 napisał:

zastanawiam czy warto do tej Yamahy zmieniać Zensory na te właśnie Kef'y

kefy do yamahy kiepsko się nadają , one lubią ciepło grające urządzenia . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A np r500 do atolla 200 Panowie bo w klubie Kef cisza ?, parował Któryś z Was? Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.08.2019 o 14:01, artur 1984 waw napisał:

R500 do Y803d to przerost formy nad treścią. Najpierw wymień ten amplituner ba prawdziwy wzmacniacz a dopiero później inwestuj w kolumny.

Dokładnie, te kolumny z kiepskim wzmakiem będą grały beznadziejnie ?

 

20 godzin temu, Ri.3236 napisał:

LS50 wbrew prawom fizyki potrafią grać naprawdę głośno, nie kompresując dźwięku jak R700

No tutaj to pojechałeś bo akurat te kolumny grają naprawdę głośno i bez kompresji

Ja osobiście zamiast R500 poleciłbym Ci R300, które na pewno zagrają lepiej niż R500, pod każdym względem, one są naprawdę spore i ciężkie,  jak na podstawkowe więc grają super nawet w większych pomieszczeniach, do 25m można je spokojnie wstawiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośno i bez utraty jakości potrafią Paradigm lub Martin Logan.
Kwestia akustyki, podstawkowy głośnik zawsze łatwiej jest dopasować do pomieszczenia przeciętnego Kowalskiego.
Sądzę że stąd też opinie o przewadze 300 nad 500


Polecam ten kanał, jak i dosyć edukacyjne komentarze które mogą pomóc w wyborze nowych zabawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To może ja zadam pytanie.
Chce większe kolumny i chciałbym zapytać o model kef q500 nie mydlić z q550.

Proszę o info czy ktoś to ma i jak grają.

U mnie „beda” podłączone te lub inne kef pod
Rotel rsp-1098 + rmb-1095

Dzięki za jakakolwiek informacje.
A może R ki.

Ps. Wymieniam malutkie kolumny wiec proszę o informacje na temat kef

Dziękuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dedal75 napisał:

A np r500 do atolla 200 Panowie bo w klubie Kef cisza ?, parował Któryś z Was? Pzdr

kef z atoll-em jak najbardziej . 

w klubie nie odpisali , bo to standardowe połączenie . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.08.2019 o 22:49, ksiezyc napisał:

Najlepszym rozwiązaniem Twoich problemów będzie pożyczenie kolumn np od @S4Home i ich tydzień posłuchać w domu. Ja tak zrobiłem. Jak nie podejdą lub zmiana będzie zbyt mało istotna to bezstresowo odeślesz. Kolumny dostaniesz kurierem do domu.

Zgadza się i zachęcam do skorzystania z wypożyczenia.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie interesuje co z tego wynika bo  nie standardowe nie oznacza złe. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Od 10 lat korzystam z tego forum i jeszcze nigdy nikt nie polecił mi tutaj nic co przypadło w moje gusta... A przynajmniej to co poleca większość nigdy się nie sprawdza.

Oczywiście można doradzić że kef R będzie lepszy od kef Q. A to będzie nie wątpliwa prawa.
Natomiast w dopasowaniu całego zestawu wszelkie rady nie mają sensu.
Tylko odsłuch lub wypożyczenie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam kefy q750, słuchałem też sporo zensorów. Początkowo nie brałem ich pod uwagę, po odsłuchach q700, które mnie nie powaliły, a wręcz zraziły szczupłym basem. Jednak q750 mocno się od nich różnią. Nad dali zastanawiałem się przed budową kina, ostatecznie wtedy wybrałem klipscha. W sumie ciekawe kolumny w tym budżecie. Kefy to zupełnie inna konstrukcja, bez bass reflexu. Uni q też robi robotę. Długo się nad nimi nie zastanawiałem, maja nieco przytłumione wysokie zakresy, nic nie kłuje w uszy, nie drażni, a tego się tutaj spodziewałem po odsłuchach "ma bronze". Wokale są bardziej żywe, stonowane, naprawdę chce się tego słuchać. Najmocniejsza strona tych kolumn to stereofonia, dali tutaj nie ma startu. To chyba zasługa średnich i wysokich na jednej osi. Brak bass reflexu daje duże pole do manewru, paczki można dosunać do ścian bocznych, ściany tylnych i nie będzie problemu dudnienia. Kolumny nie są tak wymagające, jeżeli chodzi o akustykę pomieszczenia. Bas jest moim zdaniem wystarczający, potrafi zejść nisko, ale też nie ma szaleństwa. Porównanie zesor i serii Q mija się z celem. To zupełnie co innego. Co do zasilania, testowałem budżetowy amplituner, następnie 50W lampę, na koniec tranzystor marantza. Za każdym razem efekty były zadowalające. Myślę że dobra opcja to nad, wprowadził by trochę szaleństwa, marantz jest nieco stonowany. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.08.2019 o 11:33, ach napisał:

czytaj, w miare obiektywna recenzja 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,  dodam  ze bym sie tak nie rajcował tym  koaksjalem uni-q , tak czy inazej to kopulka, ktorej cecha jest spadek spl w rej pow 12,5khz, z czym nie maja zadnego problemu glosniki typu AMT - air motion transformer - lepiej odtwarzaja pasmo wysokich tonow

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 12.08.2019 o 23:26, dedal75 napisał:

Standardowe ? jakoś mało w sieci Atoll+kef

standardowe - bo już kilka osób korzysta z takiego połączenia i je polecało z mocniejszy atollem , tylko jak tu bywa informację są porozrzucane gdzieś po różnych wątkach . Może też nie być wszystkiego bo była "awaria"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz też łączyć też z Roksanem i innymi angielskim wzmacniaczami w tym vintage , jak linn , naim , meridian. Ze starym quad-em istnieje szansa niespodobania się -  z nowym może być lepiej .  Wszystko wedle gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, bolo_senor napisał:

standardowe - bo już kilka osób korzysta

?

Proponuję abyś najpierw posłuchał tego ..... standardu a potem pisał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piotrek7 napisał:

?

Proponuję abyś najpierw posłuchał tego ..... standardu a potem pisał

Ja ci proponuję ziółka na uspokojenie .

Stara maksyma mówi , że o gustach się nie dyskutuje , bo jest to sprawa indywidualna co komu się podoba i nie tobie , czy mi to oceniać . Więc drogi kolego następnym razem zanim błyśniesz inteligencją  pomyśl dwa razy.

oczywiście , że trzeba posłuchać , ale tego chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.