Skocz do zawartości
IGNORED

KEF Q750


nwo-86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 hours ago, niowluka said:

6k

Najpierw była Yamaha, KEFy później. Gdybym kupował od zera to wziąłbym wzmaka za 2-3k max. Słuchałem moich R700 z Marantz PM6006 (1.5k) i nie zagrało to dużo gorzej niż z AS1100, a o niebo lepiej niż Q950 z AS1100.

Rola wzmacniacza to taki sam audiofilski mit jak to, że najważniejsze w zestawie jest źródło.

Miałaś może okazję posłuchać swoich r700 ze wzmacniaczem za ok.10-15 kzl???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ronaldo9 napisał:

Miałaś może okazję posłuchać swoich r700 ze wzmacniaczem za ok.10-15 kzl???

Nie. Kolumn za 15k ze swoją Yamahą też nie słyszałem, ale gdybym miał zbędne 15k, nawet 25k to nawet bym się nie zastanawiał i zmieniłbym kolumny. Tylko kolumny.

Rozumiesz wreszcie argument? Czy dalej nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6k
Najpierw była Yamaha, KEFy później. Gdybym kupował od zera to wziąłbym wzmaka za 2-3k max. Słuchałem moich R700 z Marantz PM6006 (1.5k) i nie zagrało to dużo gorzej niż z AS1100, a o niebo lepiej niż Q950 z AS1100.
Rola wzmacniacza to taki sam audiofilski mit jak to, że najważniejsze w zestawie jest źródło.
Bo to kwestia KEF a nie AS 1100.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minutes ago, niowluka said:

Nie. Kolumn za 15k ze swoją Yamahą też nie słyszałem, ale gdybym miał zbędne 15k, nawet 25k to nawet bym się nie zastanawiał i zmieniłbym kolumny. Tylko kolumny.

Rozumiesz wreszcie argument? Czy dalej nie?

Argument jest taki że nie sprawdzałaś A z góry zakładasz że wzmacniacz nic nie wnosi.

-Kable nic nie wnoszą 

-źródło nic nie wnosi

A wzmacniacz  za 3k wystarczy.

Bardzo bym chciał żeby tak bylo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Ronaldo9 napisał:

A z góry zakładasz że wzmacniacz nic nie wnosi.

Czyli nie zrozumiałeś ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Roznica jest i to duza. Moje KEFy byly sprawdzane z kilkoma wzmacniaczami, Marantz PM8005, rowniez ze wspomniana Yamaha AS-1100. Skonczylo sie na Rotelu RA-1592 (okolo 10000 zlotych) Dla mie z Rotelem KEFy zagraly najlepiej, z Yamaha graly podobnie jak z Marantzem, moim zdaniem doplata do Yamahy byla nieoplacalna. Ale jak wiadomo, sa rozne gusta, rozne pomieszczenia i dlatego najlepiej posluchac samemu i podjac decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, ziko369 napisał:

Czyli amplituner kina też wystarczy?

I na pewno jesteś wstanie założyć się o każdą kwotę, że w "ślepych testach" każdorazowo odróżnisz amplituner av od wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, ziko369 napisał:

Czyli amplituner kina też wystarczy?

Do stereo to chyba ma zero sensu, a na kinie się nie znam, więc nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, radmorek napisał:

I na pewno jesteś wstanie założyć się o każdą kwotę, że w "ślepych testach" każdorazowo odróżnisz amplituner av od wzmacniacza.

Jak bym porównywał mój Onkyo z moją Jolą to na pewno... oczywiście na moich gratach ...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wnioski odnośnie ker q750? Po tym co tu wszyscy piszą dochodzę do wniosku że to kolumny totalnie beznadziejne, a szkoda bo miałem ochotę posłuchać ich w różnych konfiguracjach. Salon q21 ma je w zestawach w fajnych cenach, między innymi z cyrus one i z nad c368. Jeśli to takie beznadziejne kolumny w cenie 4400, to proszę zaproponować dobre kolumny w tej cenie, no chyba że w tej cenie nie ma dobrych kolumn i od razu trzeba wyciągnąć z kieszeni 10 000.

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minutes ago, tomasz777 said:

Jakie wnioski odnośnie ker q750? Po tym co tu wszyscy piszą dochodzę do wniosku że to kolumny totalnie beznadziejne, a szkoda bo miałem ochotę posłuchać ich w różnych konfiguracjach. Salon q21 ma je w zestawach w fajnych cenach, między innymi z cyrus one i z nad c368. Jeśli to takie beznadziejne kolumny w cenie 4400, to proszę zaproponować dobre kolumny w tej cenie, no chyba że w tej cenie nie ma dobrych kolumn i od razu trzeba wyciągnąć z kieszeni 10 000.

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Umów  się I samemu oceń, nie sugeruj się tym co inni piszą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, tomasz777 napisał:

dochodzę do wniosku że to kolumny totalnie beznadziejne

Nie są totalnie beznadziejne. Po prostu na siłę niektórzy starają się przedstawić je jako "prawie hi-end" w cenie sprzętu z marketu. A to przecież najniższa seria w ofercie tego producenta. To nie są głośniki do "dokonywania odsłuchów ???" analizowania "sygnatur dźwiękowych ???" i tego całego audiofilskiego bełkotu. To głośniki które wstawia się do pomieszczenia mieszkalnego i po prostu mają sobie grać w różnych (często przypadkowych) konfiguracjach. To poziom średnich modeli Pylona, Heco, Magnata. Warto sobie uświadomić, że 4 tys to (przy obecnych cenach w tej branży) to wcale nie jest zbyt dużo. Chcesz za te pieniądze dobrego hi-fi? Nastaw się na głośniki używane. Bez trudu coś znajdziesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto posłuchać KEFów z Vincentem. Sąsiad ma obecnie KEF R300 (będzie sprzedawał) z Vincentem SV-227 z wymienioną lampą. Gra to naprawdę przyzwoicie. Dużo szczegółów, dużo się dzieje, naprawdę ładna średnica, mocno, dynamicznie i z przytupem. Była też wcześniej mowa o Atollu w tym wątku. Porównywaliśmy z sąsiadem jak gra mój (no już nie mój bo sprzedałem) Atoll IN200 Signature z jego KEFami, na zmianę przepinając się na Vicka. Atoll grał trochę tak jakby kolumny zostały przykryte kocem mimo zastosowania transparentnych Nordostów Red Dawn. Vincent go wymiótł pod każdym względem. Grał neutralniej, lepiej kontrolował niższy bas (w Atollu to była taka zaokrąglona buła), przedstawiał więcej szczegółów (słychać było na nim dźwięki, zwłaszcza z zakresu wyższych częstotliwości, a na Atollu ledwo co). Warto sprawdzić nawet niższe modele Vincenta, to całkiem fajna hybryda. Nie słuchałem serii Q od KEFa, ale bądź co bądź to taki entry level od tego producenta. Oczywiście warto sprawdzić i serię Q, i serię Rxxx (póki jeszcze jest dostępna, chociaż można złapać w fajnej cenie kolumny z drugiej ręki, nawet na gwarancji) i ocenić, która lepiej wpasowuje się w gust.

Co do Yamahy, o której była również mowa - miałem A-S501, w zasięgu mojej ręki jest wciąż A-S2000. Jedyne co mi się w Yamasze podoba to mocno wycofana scena, dźwięk się ładnie odrywa od kolumn (w tym przypadku kolumny to  Chorus 836V). Mi akurat szkoła grania Yamahy nie do końca podchodzi. Oczywiście jest czysto, neutralnie ale czegoś brakuje. Grałem na Yamaszce 501 i okazjonalnie 2000 również z Zensorami 7. Ba! Mój pierwszy system to była właśnie Y 501 i D Z7. Za dużo góry (sybilanty mocno dawały się we znaki), zbyt zamulony bas i kiepska scena (oczywiście na moje ucho). Yamaha gra jasno, Dali również. Oczywiście komuś mogłoby takie połączenie pasować. 

Tak jak wspomnieli koledzy wyżej, odsłuchu nic nie zastąpi. 

Ach jeszcze jedno ? Ampli to ampli, zostawmy go do kina domowego, czyli do tego do czego został stworzony. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej celować w serię "R" - już samo porównanie wykonania kolumn z poszczególnych tych serii pozwoli Ci - jak sądzę - zorientować się co wybierać. Szczególnie, że R300 jest teraz w niezłych pieniądzach - jedyna wada to to, że w przypadku tych monitorów docelowo trzeba dokupić jakieś sensowne do nich standy. Ale można je znaleźć i na rynku używanym. Ja bym serię Q odpuścił, jak ktoś pisał powyżej, to nie hi-fi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.09.2019 o 11:39, niowluka napisał:

 

Rola wzmacniacza to taki sam audiofilski mit jak to, że najważniejsze w zestawie jest źródło.

Pomyliłeś wątki 

Audio-mity piętro niżej ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.09.2019 o 11:39, niowluka napisał:

(...) Rola wzmacniacza to taki sam audiofilski mit jak to, że najważniejsze w zestawie jest źródło.

Nie mam pojęcia na jakiej podstawie wypisuje się takie bzdury, ale według Ciebie w takim razie wzmacniacz może byle jak wzmacniać byle by wzmacniał? Dobrze Cię zrozumiałem?

Rolą wzmacniacza jest wzmacniać, a to jak to robi ma już znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, kocurro napisał:

Dobrze Cię zrozumiałem?

Też nie. Nigdzie nic takiego nie napisałem, ale już druga osoba w tym tylko wątku przypisuje mi takie stwierdzenia. Widzę, że audiofilska brać ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Nic dziwnego, że potem się czyta pseudonaukowe wywody o znaczeniu kabli zasilających i różnicach w transportach ...

41 minut temu, morawka napisał:

Audio-mity piętro niżej ...

90% tego forum to audio mity ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, niowluka napisał:
23 minuty temu, kocurro napisał:

(...) Dobrze Cię zrozumiałem?

Też nie. Nigdzie nic takiego nie napisałem, ale już druga osoba w tym tylko wątku przypisuje mi takie stwierdzenia. Widzę, że audiofilska brać ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

To nie problemy z czytaniem tylko bardzo niejasne i mętne stwierdzenia autora, bo skoro dwie osoby podobnie zinterpretowały jego wypowiedź to kto ponosi winę za to? Zachęcam zatem nie klepać bezmyślnie w klawiaturę i ulegać chwili, ale zastanowić się nad zdaniem, aby było klarowne i zrozumiałe w swoim przesłaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, kocurro napisał:

To nie problemy z czytaniem tylko bardzo niejasne i mętne stwierdzenia autora, bo skoro dwie osoby podobnie zinterpretowały jego wypowiedź to kto ponosi winę za to? Zachęcam zatem nie klepać bezmyślnie w klawiaturę i ulegać chwili, ale zastanowić się nad zdaniem, aby było klarowne i zrozumiałe w swoim przesłaniu.

Ty przypisujesz mi słowa których nigdzie na napisałem, i to jest moja wina ? Himalaje arogancji, Panie Nieomylny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, niowluka napisał:

Ty przypisujesz mi słowa których nigdzie na napisałem, i to jest moja wina ? Himalaje arogancji, Panie Nieomylny.

Nie jestem nieomylny i żaden człowiek nie jest, ale jak czytam:

W dniu 1.09.2019 o 11:39, niowluka napisał:

(...) Rola wzmacniacza to taki sam audiofilski mit...

Jak mam w takim razie to rozumieć? Jedna z definicji słowa "Rola" brzmi «udział i znaczenie kogoś lub czegoś w jakichś okolicznościach, w jakimś przedsięwzięciu; też: zadanie do spełnienia»

Jakie znaczenie i zadanie ma wzmacniacz? Wzmacniacz ma jedno proste zadanie, które polega na wzmocnieniu sygnałów analogowych pochodzących między innymi z gramofonu, radioodbiornika, odtwarzacza CD, DAC, mikrofonu lub elektrofonu, czyli inaczej mówiąc ze źródeł sygnału elektroakustycznego. Interpretując, więc logicznie słowa jakich użyłeś wynika, że według Ciebie znaczenie i zadanie wzmacniacza jest fałszywie uznanym mniemaniem bez dowodów?! 

Jeśli nadal nie potrafię właściwie wyłożyć sensu Twojego zdania to nie pozwól mi/nam błądzić i oświeć nas Panie mądraliński.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonując już jakiś czas w tym środowisku mam pojęcie o co Ci mniej więcej chodzi kolego @niowluka.

Nie potrafię, jednak zrozumieć stanowiska osoby będącej pod wpływem emocji i odczuć wynikających z obcowania z wartościowymi urządzeniami dla której jest bez znaczenia charakter konkretnego elementu toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kocurro

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, tomasz777 napisał:

Jakie wnioski odnośnie ker q750? Po tym co tu wszyscy piszą dochodzę do wniosku że to kolumny totalnie beznadziejne, a szkoda bo miałem ochotę posłuchać ich w różnych konfiguracjach. Salon q21 ma je w zestawach w fajnych cenach, między innymi z cyrus one i z nad c368. Jeśli to takie beznadziejne kolumny w cenie 4400, to proszę zaproponować dobre kolumny w tej cenie, no chyba że w tej cenie nie ma dobrych kolumn i od razu trzeba wyciągnąć z kieszeni 10 000.

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Kef q750 to bardzo dobre kolumny. Posłuchaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kef q750 to bardzo dobre kolumny. Posłuchaj.
Z jaką elektroniką najlepiej ich posłuchać?

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tomasz777 napisał:

Z jaką elektroniką najlepiej ich posłuchać?

Ja słuchałem z Atol IN100, CA CX80, NAD C368 i Onkyo TX-8270 (którego obecnie jeszcze przez chwilę posiadam).

Z każdym fajnie grają, ale inaczej. Najbardziej do gustu przypadł mi C368, choć w odbiorze był najmniej "muzyczny" jak to mówią, a bardziej hmmm neutralny, niewiele dodający od siebie.

Dlatego posłuchaj.

Wcześniej wybierałem kolumny i wybór padł na Q750 bo w swojej cenie (po upustach) najbardziej mi pasowały. Były inne fajnie grające sprzęty, ale zawsze coś nie leżało w moim guście.

Ostatecznie skończyło się na Q950 (też w bardzo dobrej cenie po upustach - dzięki @S4Home ).

Jeśli je wstępnie wybrałeś, to posłuchaj. Po opisach i poradach na forum, celowałem w zupełnie inne kolumny.

Nie ma się co sugerować tym co piszą forumowicze odnośnie brzmienia. Każdy odbiera je inaczej. Jeśli chodzi o suche dane, to tak, to można brać pod uwagę i dyskutować.

Jeszcze raz napiszę - marsz na odsłuchy  ?

Pozdr

Grzesiek Lasocki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, tomasz777 napisał:

Z jaką elektroniką najlepiej ich posłuchać?

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Ja dla siebie szukałbym:

Marantz minimum seria 7005, najlepiej od 8005 (6).

Nad - tych serii BEE nie słyszałem, ale chyba warto. Na pewno C368 lub wyżej (388)

Cambridge Audio raczej od modelu cxa80

Naim, Musical Fidelity.

Roksan K3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gdybym miał zamiar teraz kupić kolumny i miał 1000 euro, to kupilbym te 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Dorzucilbym jedynie 300 euro na standy. Wzmacniacz dowolny, może być jakaś slabizna
Dlaczego byś je kupił? Jeszcze ich nie ma w kraju. Nie sądzę że z dowolnym wzmacniaczem by zagrały. Słuchałem ich? Wyglądają świetnie i mają 20cm przetwornik niskotonowy.

Wysłane z mojego ATU-L21 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.