Jump to content
Rafał_71704

Wariujący styk Denon PMA925r

Recommended Posts

Posiadam wzmacniacz jak w tytule. Po uruchomieniu zawsze po ~3 sekundach słychać przełączający się styk i po tym dźwięk puszczany jest na głośniki. Mam taki problem, iż od pewnego czasu podczas normalnej pracy ten sam styk (prawdopodobnie) zaczyna sam się przełączać i słychać to charakterystyczne "pstrykanie" -  czasem dzieje się tak raz na 10 minut, czasem wcale, a czasem styk przełącza się jak szalony co pół sekundy....

Spotkał się ktoś z podobnym problemem? Gdzie szukać przyczyny?

PS: Kiedyś słyszałem o podobnym problemie w ampli yamahy (chyba seria rx) i tam problem leżał w słabym kondensatorze i wystarczyło go wymienić, ale wątków na forach o problemach z Denonem jakoś nie mogę znaleźć i nie wiem co zrobić

Serdecznie pozdrawiam i proszę o pomoc/wskazówki

Muzyka w tedy przerywa czy jak? Pewnie przekaźnik trzeba wymienić.

....Onkyo....Denon....Teac....Burmester....BMN....Sony....Straight Wire....Supra....Sommer...

Wzmacniacz ma 2 pary wyjsc i 2 osobne przekazniki, jesli obecnie masz kolumny podpiete pod zaciski A i w czasie klikania dzwiek znika, to podlacz kolumny pod zaciski B i napisz czy w trakcie klikania zanika dzwiek, to pozoli ustalic czy problem dotyczy ogolnie sterowania czy samego elementu wykonawczego jakim jest przekaznik

Sansui AU-α 907MR, Sony CDP-557ESD, T+A Criterion TCI 3R

youtube.com/user/Mr1Raziel

Miałem tak w starszym sprzęcie jak pojawił się 'zimny lut' na jednym z kondensatorów w zasilaczu (tych dużych filtrujących). Najpierw pstrykało losowo, po jakimś czasie już nie załączał przekaźnika tylko sobie nim terkotał. Poprawienie punktów lutowniczych załatwiło problem. Popatrz, może masz podobnie.

• Thanks 1

Cytat

Wzmacniacz ma 2 pary wyjsc i 2 osobne przekazniki, jesli obecnie masz kolumny podpiete pod zaciski A i w czasie klikania dzwiek znika, to podlacz kolumny pod zaciski B i napisz czy w trakcie klikania zanika dzwiek, to pozoli ustalic czy problem dotyczy ogolnie sterowania czy samego elementu wykonawczego jakim jest przekaznik

do tej pory grał na zaciskach B i mimo pstrykania dźwięk wychodził bez żadnych zakłóceń. Zamieniłem właśnie na A i zaczynam obserwacje

Edited by Rafał_71704

przez miesiąc użytkowania na zaciskach A nie doszło do takiej sytuacji i wszystko gra jak należy. Czy świadczy to o czymś?

15 godzin temu, Bumpalump napisał:

Przekaznik wyjsc B do regeneracji

Do wymiany 😉

www.facebook.com/S4Home/ - polub nas! Śledź nowości i promocje.

Co wybrać? Od czego zacząć? Jak ustawić? Doradzamy zarówno w sprzęcie nowym jak i używanym. Dla forumowiczów niższe ceny. Zapraszamy!

2 godziny temu, S4Home napisał:

Do wymiany

to znajdz taki oryginalny :)

Sansui AU-α 907MR, Sony CDP-557ESD, T+A Criterion TCI 3R

youtube.com/user/Mr1Raziel

9 godzin temu, rafal735r napisał:

Dwa trafa - hi end. Nie ten dział 🤨

www.facebook.com/S4Home/ - polub nas! Śledź nowości i promocje.

Co wybrać? Od czego zacząć? Jak ustawić? Doradzamy zarówno w sprzęcie nowym jak i używanym. Dla forumowiczów niższe ceny. Zapraszamy!