Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  53 członków

Purist Audio Design  Klub
IGNORED

Kable PAD


Bogusław_59825

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po testowaniu rożnych firm wybrałem kable PAD.

Dziś już się ich trochę uzbierało, praktyczne mam komplet, prócz sieciówek.

Zaczynałem od XLR by połączyć CD Emotiva z MA252 McIntosh`a / dziś łączy DAC MOON`a z MA252

spacer.png

 

Kolejnym potrzebnym był cyfrowy XLR, jako że seria Poseidon takowego nie posiada, wybrałem Genesis by łączył CD z DAC

spacer.pngspacer.png

 

Ostatnim nabytkiem jest głośnikowy Poseidon (ze względu na cenę) 2X4m

spacer.pngspacer.png

 

Tak to dziś wygląda, na dźwięk nie narzekam, każdy w necie znajdzie wzmiankę z testów wybranych modeli, a tu początki firmy i nie tylko.....

https://www.monoandstereo.com/2019/03/exclusive-interview-with-jim-audpurist.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)
19 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

Tu pewnie Genesis będzie najlepszy.

Bo te z żelem to podobne granie jak Harmonix,  bas mniej konturowy.

Dokładnie, miałem Museausa używkę - wprawdzie z Audią Flight (specyficzny dół), ale cechy samego kabla też pamiętam porównując z innymi. Genesis znacznie lepszy w zakresie szybkości, reakcji na dole. Jeszcze XLO mnie kusi spróbować, bo Cardas raczej przymuli.

PAD Genesis jest w pewnym sensie hitem dzięki swej uniwersalności, najwyższym bez żelu Puristem ?

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Uważajcie na głośnikowe banany. Przesuwałem kolumny, kabel się naciągną i lekko przegięło końcówkę. Czyli naruszyło już strukturę styku i teraz już słabo styka, rozgięcie było dobre na .... 5min. Zamówiłem 4 widły i podmienię przy kolumnach, źle że nie dali od razu obu kompletów, a dobrze że jest taka możliwość podmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wyższych modelach  nie jest tak w przypadku PAD-a, że są zarówno banany jak i widły w komplecie i co komu pasuje to taka opcję wybiera ? Jestem na 99% przekonany, że taki zestaw w komplecie. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, lolek126 napisał:

W wyższych modelach  nie jest tak w przypadku PAD-a, że są zarówno banany jak i widły w komplecie i co komu pasuje to taka opcję wybiera ? Jestem na 99% przekonany, że taki zestaw w komplecie. 

Bo tak jest, seria Posejdon, niestety jest za nisko pozycjonowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mój Genesis to xlr i spinał CD Emotiva z DAC Moon`a, tam się sprawdzał. Emotiva dawała twardy, konturowy bas, góra był lekko szorstka i słabe wypełnienie środka, .... tu PAD własnie dobrze zadziałał, zmiękczył bas, złagodził wysokie i dodał dźwięku do średnicy. 

Niestety, tego cd-ka już nie ma, a inne testowane odtwarzacze nie miały tego łącza, wiec musiałem korzystać z coax innej firmy (AQ) dlatego trudno mi opisać jak by się sprawdził na innych połączeniach sprzętowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Audioquest jaki wybrałeś?

Ja chcę połączyć Marantza w roli transportu z Mytekiem i potrzebuję dociążenia.

U mnie jest potrzebne dociążenie sopranów i utwardzenie basu ale też bardzo dobra precyzja źródeł. 

Edytowane przez Bartolus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bartolus napisał:

A Audioquest jaki wybrałeś?

Ja chcę połączyć Marantza w roli transportu z Mytekiem i potrzebuję dociążenia.

U mnie jest potrzebne dociążenie sopranów i utwardzenie basu ale też bardzo dobra precyzja źródeł. 

 mam Carbon coaxial AudioQuest

Marantz? nie znam grania, Mytek już bliżej. 

Genesis? -- dociążenie sopranów? - ok / ale utwardzenie basu .... już mniej ok. / precyzja?  hmm.. też będzie mniej okey

Carbon? (5% srebra) -- dociążenie sopranów? - tak średnio / utwardzenie basu? -- będzie. /  precyzja? .. zależny od źródła. U mnie na złym sygnale słychać bardziej sybilanty, ale jak źródłem był na chwile Audio Note CDT One/II, to było dobrze i dodatek srebra pokazał po co tam jest.

O ile z PAD chyba nie ma problemu pożyczyć do testowania, to z AQ może być już kłopot. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 28.03.2020 o 11:58, Bogusław_59825 napisał:

Widły dojechały. Po 12h kwarantannie są gotowe do montażu.

 

20200328_115121.jpg

Zabrałem się za podmiane z ban na widły.

Nie poszło mi najlepiej. Muszę się przyznać, że zniszczyłem dwa banany, pierwszy permanentne zniszczony, drugi nic mniej, do użytku sie nie nadaje i odpuściłem zamianę w drugim kablu.

spacer.pngspacer.png

 

I się wkur..... , kasa stracona.

Odnośnie tego.... kleju/silikonu, będę pisał do USA, bo nikt by tego nie odkręcił bez uszkadzania, zobaczę co odpowiedzą?

Więc jeśli zamawiacie głośnikowe? lepiej od razu wybrać końcówki docelowe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na testach rca genesis , łączę nim na przemian Atolla In 200 Signature z CD 200 sig i St200 sig.

Na razie pograł ze 2 godz i jestem mega zadowolony. Wcześniej grałem na Diamond od M&B Audio Cable.

O ile z połączenia cd z wzmacniaczem byłem zadowolony to ze streamerem coś mi nie pasowało. Góra taka troszkę jakby zapiaszczona. Po podłączeniu genesis-a zrobiła się czyściutka , klarowna  , ogólnie barwa  , bas , wszystko uległo znacznej poprawie. Myślę , że kabelek znajdzie się na stałe u mnie w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych wyższych seriach jest od razu możliwość zamiany z widełek na banany i na odwrót w komplecie się dostaje.. A w niższych tak jak kolega napisał, lepiej od razu zamówić to co się chce.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Nic się nie dzieje w klubie, wiec dopisze tylko tak dla odświeżenia , że odkąd mam transport CEC TL5 to jako łączówka do Moon 280D ponownie powrócił PAD Genesis digital XLR zamiast AQ Carbon RCA i chodzi za mną by pożyczyć na test cyfrowy Aqueous Aureus

Jeszcze sieciowy Aquila, który dzielnie dotychczas zasilał DAC, teraz dostarcza prąd do CEC, bo poprzednio to Audioquest Blizzard był za to odpowiedzialny.  Na moje ucho tak jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 20.09.2020 o 14:15, Bogusław_59825 napisał:

Głośnikowych nie testowałem, ale po testowanych XLR to Genesis

Bogusław testuje obecnie Genesis RCA i jest bardzo bardzo muzkalny, może jest jeszcze nie wygrzany bo w porównaniu do Tellurium Black nieco jakby jasny, góra pasma trochę mi skrzeczy  jak dźwięk folii założonej na grzebien i granie na tym ... gitary się strasznie wybijają przed szereg i mają specyficzne lekkie brzmienie,perkusja nie ma tąpnięcia, jest dużo detali ale brak mi jakby ich masy i wypełnienia, są one deliikatne, jest bardzo subtelnie jakby za słabo dociążony.... czy mógłbyś napisać jak koniec końców wypada Genesis do tego 1 pólkę wyżejMusaeusa? czym się różnią tak ogólnie ... nie będę sugerował czego szukam... ale pewnie po wstępie się domyślasz, oprócz tego genesis jest szybki a ja szukam własnie do rocka popu i moje kolumny są nieco "leniwe" więc fajnie tutaj się to zgrywa, jest szybki ale nie agresywny..... szukam kabla który będzie bardziej muzykalny niż wyrafinowany - warto spróbować Musaeusa kótry jest 1k droższy?... a, i jeszcze jeśli możesz napisać coś o brzmieniu głośnikowego i jak się zgrywa z IC i ile za niego dałeś za 4m to byłbym bardzo wdzięczny.. z góry dzięki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Svawo napisał:

Bogusław testuje obecnie Genesis RCA i jest bardzo bardzo muzkalny, może jest jeszcze nie wygrzany bo w porównaniu do Tellurium Black nieco jakby jasny, góra pasma trochę mi skrzeczy  jak dźwięk folii założonej na grzebien i granie na tym ... gitary się strasznie wybijają przed szereg i mają specyficzne lekkie brzmienie,perkusja nie ma tąpnięcia, jest dużo detali ale brak mi jakby ich masy i wypełnienia, są one deliikatne, jest bardzo subtelnie jakby za słabo dociążony

 

Z Twojego pisania wnioskuje, ze to czysta nówka kabel, daj mu czas.

5 godzin temu, Svawo napisał:

czy mógłbyś napisać jak koniec końców wypada Genesis do tego 1 pólkę wyżejMusaeusa? czym się różnią tak ogólnie

 

Cholerka ... upłynęło już sporo czasu, nie będę dziś kombinował, odsyłam do opisu z tamtego czasu.

https://forum.audio.com.pl/topic/50821-nowy-wzmacniacz/?do=findComment&comment=223458

5 godzin temu, Svawo napisał:

i jeszcze jeśli możesz napisać coś o brzmieniu głośnikowego i jak się zgrywa z IC

 

Ja zostałem na serii Poseidon i głosnikowe i XLR, nie wiem czy ta seria interesuje Ciebie cenowo, jak coś to pisz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po całym dniu porównań doszedłem do sedna, tellurium black jest bardziej dosadny i dociązony więc lepiej się sprawdza w rocku, a ten pad jest szybszy i lżejszy więc jest dobry do popu i housu  w których ten black jest ociężały, róznice są niewielkie ale całościowo ostatecznie spore, myślę że pad jest bardziej muzykalny i nie ma tej subtelnej ale jednak agresji blacka...

Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2021 o 17:57, Svawo napisał:

tellurium black

 

Swego czasu testowałem Blacka, wraz z Harmonix ... ten drugi został.

20180420_151641.thumb.jpg.16673859c05234bdd51c21dd3a50372e.jpg

10 godzin temu, PanAntoni napisał:

Witam Serdecznie przerabiał ktoś może temat kabla PAD Genesis coaxial ?

Pozdrawiam

 

Mam taki w wersji XLR pomiędzy CEC transport cd i DAC Moon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.