Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  53 członków

Purist Audio Design  Klub
IGNORED

Kable PAD


Bogusław_59825

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam bo mam PAD Genesis xlr w torze cd-dac , i potrzebuję coaxiala  cd-integra (h300+cd Hegel).

Bardzo by mi pomogło jeżeli ktoś już testował ten kabelek ?

P.S. - Dzięki Bogusław_59825 czytałem twoje wpisy na temat Pad...

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PanAntoni napisał:

P.S. - Dzięki Bogusław_59825 czytałem twoje wpisy na temat Pad...

To tylko dopisze ... z racji "taniego piątku" i po rabacie był też u mnie Neptun cyfrowy i patrząc na stosunek cena-granie pomiędzy Genesis a Neptun, oddałem tego coaxa.

spacer.pngspacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałeś coax Neptun na rzecz Genesis ? nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale przeskok o kilka klas w góre nie przyniósł zamierzonej poprawy ?

A właściwie to jak znajdujesz tego cyfrowego harmonixa w porównaniu do pad ?

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, PanAntoni napisał:

Oddałeś coax Neptun na rzecz Genesis ? nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale przeskok o kilka klas w góre nie przyniósł zamierzonej poprawy ?

A właściwie to jak znajdujesz tego cyfrowego harmonixa w porównaniu do pad ?

Wykorzystałem promocje by sprawdzić czy warto zamienić Genesis na lepszy?

Ale oddałem coax Neptun bo progres nie był "milowy" jak by wynikał z ceny i klasy Neptuna. 

--------

A harmonix? to inny temat i nie były to cyfrowe kable.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

O tych wyższych modelach słyszałem dobre opinie, sam nigdy nie testowałem.. natomiast z niższych modeli nikt ze znajomych nie miał u siebie.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DJ LUCAS napisał:

Witam.

Panowie a jak wygląda sprawa z kablami PAD ale zasilającymi, warto się nimi interesować? 

Ja, korzystam.

Cedek (transport) korzysta z Aquila

Wzmacniacz jest na Venustas, poprzednio był Aqueos

Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, DJ LUCAS napisał:

Myślę nad modelem, który by pasował pd rca genesis który już posiadam. Warto brać zasilający genesis czy droższy museaus? 

Tu nie pomogę. O ile oba RCA są mi znane, to zasilających takich nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Od pol roku mam ic pada genesis wpietego miedzy pre lampowy a koncowke tranzystorowa. 

Sprzedaje wlasnie ic mb cable diamond ktory byl wpiety miedzy streamera a pre. brakowalo mi troche takiej ogolnej muzykalnosci no i moze troche dolu. Tak sie zastanawiam czy brac kolejnego genesisa czy jest moze sens wziasc museausa bo byc moze on by sie troszke uzupelnil z genesisem. I w takim przypadku ktory z nich dac miedzy pre a koncowke a ktory miedzy streamer a pre? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Witam. 

Od pol roku mam ic pada genesis wpietego miedzy pre lampowy a koncowke tranzystorowa. 

Sprzedaje wlasnie ic mb cable diamond ktory byl wpiety miedzy streamera a pre. brakowalo mi troche takiej ogolnej muzykalnosci no i moze troche dolu. Tak sie zastanawiam czy brac kolejnego genesisa czy jest moze sens wziasc museausa bo byc moze on by sie troszke uzupelnil z genesisem. I w takim przypadku ktory z nich dac miedzy pre a koncowke a ktory miedzy streamer a pre? 

Był tak czas, że testowałem oba, ale XLR. Dzis juz tak dokładnie nie pamietam róznic, ale był test w AV tutaj

jak maz mozliwosc pożyczenia na testy to zrób to, inaczej sie nie dowiesz czy warto, a jak wiesz, w audio nic nie jest oczywiste.

image.thumb.png.f9a42daa931f7aecefdd68e720610dba.png

Edytowane przez Bogusław_59825
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziony ciekawością  i pozytywnymi opiniami między innymi tutaj zapisuję się do klubu z PDA Genesis xlr. Kabel przyjechał dzisiaj i podobnież jest świeży ? w co mi jest trudno uwierzyć ponieważ od początku pokazuję klasę i bardzo równe granie. Jeśli za czas jakiś ma być lepiej to padam na kolana ?. Jeśli sprawdzi się opinia z portalu cenowego że " jest prawdą wszystko co przekupna audiofilska prasa o nim napisała" ? to zagości u mnie na stałe. Już na poważnie pierwsze wrażenie i punkt ciężkości określiłbym : połączenie dociążonego grania z ogromną ilością tlenu na scenie i szlachetną barwą . Kabelek podkręcił mi dynamikę . Czekam na to co wydarzy się dalej ? 

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dołączam do klubu z rca PAD GENESIS. Jestem z niego bardzo zadowolony. W takim wypadku postanowiłem wyporzyczyć na odsłuch kable głośnikowe PAD Musaeus bi-wire. Czy przesłuchiwał ich ktoś może. Obecnie jakie posiadam to albedo air 2.Wzmacniacz to atoll in 200 signature + strimer bluesound node 2i. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pawel k napisał:

Witam dołączam do klubu z rca PAD GENESIS. Jestem z niego bardzo zadowolony. W takim wypadku postanowiłem wyporzyczyć na odsłuch kable głośnikowe PAD Musaeus bi-wire. Czy przesłuchiwał ich ktoś może. Obecnie jakie posiadam to albedo air 2.Wzmacniacz to atoll in 200 signature + strimer bluesound node 2i. 

Skrobnij coś jak się osłuchasz z PAD Musaeus...

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja nic żonie nie mówiłem. Testuje rca Aqueous Aureus i zostanie. Przed zakupem przetestuj oba, tylko AA potrzebuje troszkę godzin wygrzewania niestety. To co piszą że na początku jest więcej góry i ostrości to prawda - później wszystko nabiera koloru i układa się. Jest szczegół i kolor, równowaga. Bas ma dobre zejście i jest wielowarstwowy i jest idealnie kontrolowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Dołączam do klubu z IC PAD Poseidon. Właśnie od dziś łączy CD ze wzmacniaczem ? Jest pysznie. To początek mojej przygody z kablami PAD i czuję,  że nie będzie ona krótka. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.03.2021 o 17:37, pawel k napisał:

No to Panowie zaczynamy test purist audio design musaeus bi wire ???. Jak zagrają tak jak wyglądają to siódme niebo ?

IMG_20210319_173304_compress7.jpg

IMG_20210319_151932_compress72.jpg

IMG_20210319_152147_compress15.jpg

Napisz jakieś wnioski jak posłuchasz w odniesieniu do kabli poprzednich.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.