Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  53 członków

Purist Audio Design  Klub
IGNORED

Kable PAD


Bogusław_59825

Rekomendowane odpowiedzi

Do elektrowni koledzy, do elektrowni zaprowadzi 🙂

A tak poważnie, to zgadzam się. Kiedyś dla mnie było nie do pomyślenia inwestycja w kable zasilające, ale to lata temu. Teraz wiem i słyszę zmiany jakie one wprowadzają. Mam całe zasilanie oparte na Wireworld Electra i Silver Electra oraz Yarbo SP-1100 do zasilania listwy. 

Właśnie słucham płyty Yello Toy. Zawsze była dla mnie trochę za jasna i momentami drażniło uszy. Dziś z kablami PAD jest o niebo lepiej 🙂

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dołączam do Was z IC PAD Genesis RCA. Myślałem, że nie będzie miał łatwo, bo stanął w szranki z nieprodukowanym już (ale do kupienia) Furutechem FA-220 PCOCC. Z początku miałem wątpliwości, jednak z godziny na godzinę, z płyty na płytę już rozumiem o co chodzi 😄 Nawet nie chce mi się go wypinać, żeby wyłuskać różnice pomiędzy przewodami 😄 tym bardziej, że Genesis skubaniec mocno "siedzi" na gniazdach. Podoba mi się i już. Słucham jazzu, bluesa i rocka, wyłącznie na słuchawkach Sennheiser HD-600 z przewodem Moon Audio Blue Dragon.

P.S.

Mój Genesis też jest "używką" z listopada 2020 roku jak kolegów powyżej. Czy to jakaś zmowa 😉, czy był wysyp promocji w tym czasie? ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slawsim napisał:

Witajcie. Dołączam do Was z IC PAD Genesis RCA. Myślałem, że nie będzie miał łatwo, bo stanął w szranki z nieprodukowanym już (ale do kupienia) Furutechem FA-220 PCOCC. Z początku miałem wątpliwości, jednak z godziny na godzinę, z płyty na płytę już rozumiem o co chodzi 😄 Nawet nie chce mi się go wypinać, żeby wyłuskać różnice pomiędzy przewodami 😄 tym bardziej, że Genesis skubaniec mocno "siedzi" na gniazdach. Podoba mi się i już. Słucham jazzu, bluesa i rocka, wyłącznie na słuchawkach Sennheiser HD-600 z przewodem Moon Audio Blue Dragon.

P.S.

Mój Genesis też jest "używką" z listopada 2020 roku jak kolegów powyżej. Czy to jakaś zmowa 😉, czy był wysyp promocji w tym czasie? ☺️

Może to ten odemnie 😁😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2021 o 08:55, sebgla napisał:

Musaeus głośnikowy w secie z RCA Poseidonem gra od wczoraj. Zupełnie nowy, niewygrzany kabel a już cieszy. Już wiem, ze to był bardzo dobry krok.  Tylko czekać co będzie za 2-3 tygodnie gdy trochę pogra. To co zauważyłem to duża ilość szczegółów w przekazie ale podane w taki delikatny, zupełnie niewyostrzony sposób. Muzykalność jest naprawdę genialna. 

Witajcie. 

Minął tydzień. Sprzęt odpalony po 10-12 godzin dziennie w tym czasie. To co zauważyłem to to, że dźwięk staje się jeszcze bardziej szlachetny, dźwięki dłużej wybrzmiewają.  Więcej dzieje się też w tle i to zdecydowanie. Kabel jako nowy zabrzmiał super a teraz wchodzi na nowy poziom a ma za sobą dopiero około 80-90 godzin. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy. Kupiłem jakiś czas temu używanego Poseidona RCA w idealnym stanie. Jego stan napełnienia Fluidem to około 1/3 długości kabla gdy wisi w pionie. Dokładnie to widać pod światło, gdyż Fluid jest niebieski. Szukałem ostatnio drugiego używanego RCA Poseidon na rynku i jak już udało mi znaleźć jeden (w Holandii) to wychodzi na to, że jest chyba pusty, bo sprzedający nie jest w stanie określić ile płynu jest wewnątrz. Czy ktoś kto kupował nowego Poseidona lub inny PAD z Fluidem mógłby napisać ile jest płynu w nowym kablu i czy faktycznie po upływie lat ubywa czy też raczej tylko przy uszkodzenia kabla wypłynie. I co ważniejsze czy ilość Fluidu lub jego brak wpływa na brzienie?

Poddałem się z tym używanym Poseidonem już i kupię Musaeusa RCA, chyba to jednak bezpieczniejsze. 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, sebgla napisał:

Koledzy. Kupiłem jakiś czas temu używanego Poseidona RCA w idealnym stanie. Jego stan napełnienia Fluidem to około 1/3 długości kabla gdy wisi w pionie. Dokładnie to widać pod światło, gdyż Fluid jest niebieski. Szukałem ostatnio drugiego używanego RCA Poseidon na rynku i jak już udało mi znaleźć jeden (w Holandii) to wychodzi na to, że jest chyba pusty, bo sprzedający nie jest w stanie określić ile płynu jest wewnątrz. Czy ktoś kto kupował nowego Poseidona lub inny PAD z Fluidem mógłby napisać ile jest płynu w nowym kablu i czy faktycznie po upływie lat ubywa czy też raczej tylko przy uszkodzenia kabla wypłynie. I co ważniejsze czy ilość Fluidu lub jego brak wpływa na brzienie?

Poddałem się z tym używanym Poseidonem już i kupię Musaeusa RCA, chyba to jednak bezpieczniejsze. 

Czytałem na którymś z forów ze po zakupieniu przewodów zaczął się po jakim czasie wyciek płynu, po napisaniu do serwisu otrzymał zwrotna informacje że nie ma to znaczenia na brzmienie. Facetowi szczęka opadła i nie wiedział co z tym zrobić... natomiast forumowicze zdecydowanie opowiedzieli się za wymiana kabli bo ten płyn jest jednak po coś i ma znaczenie czy jest czy go nie ma!

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PanAntoni napisał:

Czytałem na którymś z forów ze po zakupieniu przewodów zaczął się po jakim czasie wyciek płynu, po napisaniu do serwisu otrzymał zwrotna informacje że nie ma to znaczenia na brzmienie. Facetowi szczęka opadła i nie wiedział co z tym zrobić... natomiast forumowicze zdecydowanie opowiedzieli się za wymiana kabli bo ten płyn jest jednak po coś i ma znaczenie czy jest czy go nie ma!

No dziwna odpowiedź serwisu naprawdę. Skoro nie miałby żadnego wpływu to po co miałby on w ogóle być.  

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy ktoś z tutaj bywających forumowiczów zaobserwował ubywanie płynu bez ewidentnego uszkodzenia kabla i ile go było na samym początku gdy kabel zupełnie nowy.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zachodnim forum czytałem ze poprzednia seria "P" coś tam, bywały takie przypadki i kabel został odesłany do firmy i płyn uzupełniony.

U mnie nic nie widać w serii Posejdon by uciekało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

Na zachodnim forum czytałem ze poprzednia seria "P" coś tam, bywały takie przypadki i kabel został odesłany do firmy i płyn uzupełniony.

U mnie nic nie widać w serii Posejdon by uciekało.

A ile masz tego płynu wewnątrz jak kabel chwycisz w pionie? 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sebgla napisał:

A ile masz tego płynu wewnątrz jak kabel chwycisz w pionie? 

Oj, dziś i nie wiem dokładnie, kiedy będę mógł to to sprawdzić, tydzień temu robili mi przepuklinę, więc żadnego grzebania za sprzętem ściskania brzucha i wypinania kabli. Sorry, teraz nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bogusław_59825 napisał:

Oj, dziś i nie wiem dokładnie, kiedy będę mógł to to sprawdzić, tydzień temu robili mi przepuklinę, więc żadnego grzebania za sprzętem ściskania brzucha i wypinania kabli. Sorry, teraz nie pomogę.

Spoko, kuruj się 🙂

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu słyszałem, że w tej najnowszej serii nie powinno być problemu z wyciekiem fluidu, że ten aspekt został poprawiony w stosunku do poprzedniej serii. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sprzedający zapewniał, że z Poseidona nic nie ubyło i ma tyle samo jak w momencie zakupu. Dlatego chciałbym się od kogoś dowiedzieć czy faktycznie nowy ma wypełnione płynem około  1/3 długości kabla. Może @Bogusław_59825 jak się wykuruje to wyciągnie Poseidona zza szafki  i zobaczy ile tego tam pływa w jego Poseidonach. Zobaczymy czy ma podobnie do mnie.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sebgla napisał:

Mnie sprzedający zapewniał, że z Poseidona nic nie ubyło i ma tyle samo jak w momencie zakupu. Dlatego chciałbym się od kogoś dowiedzieć czy faktycznie nowy ma wypełnione płynem około  1/3 długości kabla. Może @Bogusław_59825 jak się wykuruje to wyciągnie Poseidona zza szafki  i zobaczy ile tego tam pływa w jego Poseidonach. Zobaczymy czy ma podobnie do mnie.

Cholerka, no szkoda ze w tej chwili nie mogę Tobie pomóc, próbowałem wczoraj tam nurkować, ale bój powstrzymał moje zapędy, niestety DAC i Wzmacniacz na dolnych półkach stolika a ten blisko ściany i do tego kable ułożone tak by omijały sieciowe. Wybrałeś zły moment na sprawdzanie poziomu płynu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Czeka mnie zaraz remont w domu i niestety sprzęt będzie stał w innym miejscu. Będę potrzebował Puristy głośnikowe o długości 3,5 zamiast moich nowych 2- miesięcznych Musaeusow.  Czekają mnie znowu poszukiwania używek a już widzę, że to będzie arcytrudne przy takiej długości. Ponadto muszę sprzedać  ledwie co kupione Muaeusy.  Jeśli ktoś chętny to proszę o kontakt na priv. Jest to wersja single wire 2x2m (całkowita długość 2,3m) na wtykach bananowych. Posiadam oczywiście dowód zakupu. Kabel pochodzi z oficjalnej dystrybucji. Zakupiony pod koniec marca 2021. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie zaskoczyło 🙂 A miały to być już kable na stałe. Plusem tego jest to, że będę miał stolik audio dedykowany do moich zabawek. Stanie on jednak w rogu pokoju dlatego potrzebne długie kable do kolumn. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sebgla napisał:

No mnie zaskoczyło 🙂 A miały to być już kable na stałe. Plusem tego jest to, że będę miał stolik audio dedykowany do moich zabawek. Stanie on jednak w rogu pokoju dlatego potrzebne długie kable do kolumn. 

Hej Seba, rzuc na priva jaki stolik bedziesz mial, sam powoli mysle o tym samym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Mój głośnikowy Musaeus 2x2mb będzie do oddania jednak dopiero za 6 tygodni jak dojedzie kabel dłuższy. Nie mogę zostać z niczym na kilka tygodni.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, sebgla napisał:

Koledzy. Mój głośnikowy Musaeus 2x2mb będzie do oddania jednak dopiero za 6 tygodni jak dojedzie kabel dłuższy. Nie mogę zostać z niczym na kilka tygodni.

A masz jakieś porównanie w stosunku do tego musaeusa słuchałeś wcześniej tego Posejdona.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam RCA Poseidona i RCA Musaeusa ale ten drugi ledwo co dojechał, jest świeży i żadnych porównań nie robiłem. Z głośnikowych nie mam porównania pomiędzy Musa a Poseidonem. Uznałem po prostu, że skoro Musa spisuje mi się genialnie to z Podeidonem może być tylko lepiej. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.