Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  52 członków

Purist Audio Design  Klub
IGNORED

Kable PAD


Bogusław_59825
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do elektrowni koledzy, do elektrowni zaprowadzi 🙂

A tak poważnie, to zgadzam się. Kiedyś dla mnie było nie do pomyślenia inwestycja w kable zasilające, ale to lata temu. Teraz wiem i słyszę zmiany jakie one wprowadzają. Mam całe zasilanie oparte na Wireworld Electra i Silver Electra oraz Yarbo SP-1100 do zasilania listwy. 

Właśnie słucham płyty Yello Toy. Zawsze była dla mnie trochę za jasna i momentami drażniło uszy. Dziś z kablami PAD jest o niebo lepiej 🙂

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dołączam do Was z IC PAD Genesis RCA. Myślałem, że nie będzie miał łatwo, bo stanął w szranki z nieprodukowanym już (ale do kupienia) Furutechem FA-220 PCOCC. Z początku miałem wątpliwości, jednak z godziny na godzinę, z płyty na płytę już rozumiem o co chodzi 😄 Nawet nie chce mi się go wypinać, żeby wyłuskać różnice pomiędzy przewodami 😄 tym bardziej, że Genesis skubaniec mocno "siedzi" na gniazdach. Podoba mi się i już. Słucham jazzu, bluesa i rocka, wyłącznie na słuchawkach Sennheiser HD-600 z przewodem Moon Audio Blue Dragon.

P.S.

Mój Genesis też jest "używką" z listopada 2020 roku jak kolegów powyżej. Czy to jakaś zmowa 😉, czy był wysyp promocji w tym czasie? ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, slawsim napisał:

Witajcie. Dołączam do Was z IC PAD Genesis RCA. Myślałem, że nie będzie miał łatwo, bo stanął w szranki z nieprodukowanym już (ale do kupienia) Furutechem FA-220 PCOCC. Z początku miałem wątpliwości, jednak z godziny na godzinę, z płyty na płytę już rozumiem o co chodzi 😄 Nawet nie chce mi się go wypinać, żeby wyłuskać różnice pomiędzy przewodami 😄 tym bardziej, że Genesis skubaniec mocno "siedzi" na gniazdach. Podoba mi się i już. Słucham jazzu, bluesa i rocka, wyłącznie na słuchawkach Sennheiser HD-600 z przewodem Moon Audio Blue Dragon.

P.S.

Mój Genesis też jest "używką" z listopada 2020 roku jak kolegów powyżej. Czy to jakaś zmowa 😉, czy był wysyp promocji w tym czasie? ☺️

Może to ten odemnie 😁😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2021 o 08:55, sebgla napisał:

Musaeus głośnikowy w secie z RCA Poseidonem gra od wczoraj. Zupełnie nowy, niewygrzany kabel a już cieszy. Już wiem, ze to był bardzo dobry krok.  Tylko czekać co będzie za 2-3 tygodnie gdy trochę pogra. To co zauważyłem to duża ilość szczegółów w przekazie ale podane w taki delikatny, zupełnie niewyostrzony sposób. Muzykalność jest naprawdę genialna. 

Witajcie. 

Minął tydzień. Sprzęt odpalony po 10-12 godzin dziennie w tym czasie. To co zauważyłem to to, że dźwięk staje się jeszcze bardziej szlachetny, dźwięki dłużej wybrzmiewają.  Więcej dzieje się też w tle i to zdecydowanie. Kabel jako nowy zabrzmiał super a teraz wchodzi na nowy poziom a ma za sobą dopiero około 80-90 godzin. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Koledzy. Kupiłem jakiś czas temu używanego Poseidona RCA w idealnym stanie. Jego stan napełnienia Fluidem to około 1/3 długości kabla gdy wisi w pionie. Dokładnie to widać pod światło, gdyż Fluid jest niebieski. Szukałem ostatnio drugiego używanego RCA Poseidon na rynku i jak już udało mi znaleźć jeden (w Holandii) to wychodzi na to, że jest chyba pusty, bo sprzedający nie jest w stanie określić ile płynu jest wewnątrz. Czy ktoś kto kupował nowego Poseidona lub inny PAD z Fluidem mógłby napisać ile jest płynu w nowym kablu i czy faktycznie po upływie lat ubywa czy też raczej tylko przy uszkodzenia kabla wypłynie. I co ważniejsze czy ilość Fluidu lub jego brak wpływa na brzienie?

Poddałem się z tym używanym Poseidonem już i kupię Musaeusa RCA, chyba to jednak bezpieczniejsze. 

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, sebgla napisał:

Koledzy. Kupiłem jakiś czas temu używanego Poseidona RCA w idealnym stanie. Jego stan napełnienia Fluidem to około 1/3 długości kabla gdy wisi w pionie. Dokładnie to widać pod światło, gdyż Fluid jest niebieski. Szukałem ostatnio drugiego używanego RCA Poseidon na rynku i jak już udało mi znaleźć jeden (w Holandii) to wychodzi na to, że jest chyba pusty, bo sprzedający nie jest w stanie określić ile płynu jest wewnątrz. Czy ktoś kto kupował nowego Poseidona lub inny PAD z Fluidem mógłby napisać ile jest płynu w nowym kablu i czy faktycznie po upływie lat ubywa czy też raczej tylko przy uszkodzenia kabla wypłynie. I co ważniejsze czy ilość Fluidu lub jego brak wpływa na brzienie?

Poddałem się z tym używanym Poseidonem już i kupię Musaeusa RCA, chyba to jednak bezpieczniejsze. 

Czytałem na którymś z forów ze po zakupieniu przewodów zaczął się po jakim czasie wyciek płynu, po napisaniu do serwisu otrzymał zwrotna informacje że nie ma to znaczenia na brzmienie. Facetowi szczęka opadła i nie wiedział co z tym zrobić... natomiast forumowicze zdecydowanie opowiedzieli się za wymiana kabli bo ten płyn jest jednak po coś i ma znaczenie czy jest czy go nie ma!

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, PanAntoni napisał:

Czytałem na którymś z forów ze po zakupieniu przewodów zaczął się po jakim czasie wyciek płynu, po napisaniu do serwisu otrzymał zwrotna informacje że nie ma to znaczenia na brzmienie. Facetowi szczęka opadła i nie wiedział co z tym zrobić... natomiast forumowicze zdecydowanie opowiedzieli się za wymiana kabli bo ten płyn jest jednak po coś i ma znaczenie czy jest czy go nie ma!

No dziwna odpowiedź serwisu naprawdę. Skoro nie miałby żadnego wpływu to po co miałby on w ogóle być.  

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy ktoś z tutaj bywających forumowiczów zaobserwował ubywanie płynu bez ewidentnego uszkodzenia kabla i ile go było na samym początku gdy kabel zupełnie nowy.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

Na zachodnim forum czytałem ze poprzednia seria "P" coś tam, bywały takie przypadki i kabel został odesłany do firmy i płyn uzupełniony.

U mnie nic nie widać w serii Posejdon by uciekało.

A ile masz tego płynu wewnątrz jak kabel chwycisz w pionie? 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sebgla napisał:

A ile masz tego płynu wewnątrz jak kabel chwycisz w pionie? 

Oj, dziś i nie wiem dokładnie, kiedy będę mógł to to sprawdzić, tydzień temu robili mi przepuklinę, więc żadnego grzebania za sprzętem ściskania brzucha i wypinania kabli. Sorry, teraz nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Bogusław_59825 napisał:

Oj, dziś i nie wiem dokładnie, kiedy będę mógł to to sprawdzić, tydzień temu robili mi przepuklinę, więc żadnego grzebania za sprzętem ściskania brzucha i wypinania kabli. Sorry, teraz nie pomogę.

Spoko, kuruj się 🙂

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sprzedający zapewniał, że z Poseidona nic nie ubyło i ma tyle samo jak w momencie zakupu. Dlatego chciałbym się od kogoś dowiedzieć czy faktycznie nowy ma wypełnione płynem około  1/3 długości kabla. Może @Bogusław_59825 jak się wykuruje to wyciągnie Poseidona zza szafki  i zobaczy ile tego tam pływa w jego Poseidonach. Zobaczymy czy ma podobnie do mnie.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sebgla napisał:

Mnie sprzedający zapewniał, że z Poseidona nic nie ubyło i ma tyle samo jak w momencie zakupu. Dlatego chciałbym się od kogoś dowiedzieć czy faktycznie nowy ma wypełnione płynem około  1/3 długości kabla. Może @Bogusław_59825 jak się wykuruje to wyciągnie Poseidona zza szafki  i zobaczy ile tego tam pływa w jego Poseidonach. Zobaczymy czy ma podobnie do mnie.

Cholerka, no szkoda ze w tej chwili nie mogę Tobie pomóc, próbowałem wczoraj tam nurkować, ale bój powstrzymał moje zapędy, niestety DAC i Wzmacniacz na dolnych półkach stolika a ten blisko ściany i do tego kable ułożone tak by omijały sieciowe. Wybrałeś zły moment na sprawdzanie poziomu płynu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Czeka mnie zaraz remont w domu i niestety sprzęt będzie stał w innym miejscu. Będę potrzebował Puristy głośnikowe o długości 3,5 zamiast moich nowych 2- miesięcznych Musaeusow.  Czekają mnie znowu poszukiwania używek a już widzę, że to będzie arcytrudne przy takiej długości. Ponadto muszę sprzedać  ledwie co kupione Muaeusy.  Jeśli ktoś chętny to proszę o kontakt na priv. Jest to wersja single wire 2x2m (całkowita długość 2,3m) na wtykach bananowych. Posiadam oczywiście dowód zakupu. Kabel pochodzi z oficjalnej dystrybucji. Zakupiony pod koniec marca 2021. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie zaskoczyło 🙂 A miały to być już kable na stałe. Plusem tego jest to, że będę miał stolik audio dedykowany do moich zabawek. Stanie on jednak w rogu pokoju dlatego potrzebne długie kable do kolumn. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sebgla napisał:

No mnie zaskoczyło 🙂 A miały to być już kable na stałe. Plusem tego jest to, że będę miał stolik audio dedykowany do moich zabawek. Stanie on jednak w rogu pokoju dlatego potrzebne długie kable do kolumn. 

Hej Seba, rzuc na priva jaki stolik bedziesz mial, sam powoli mysle o tym samym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Mój głośnikowy Musaeus 2x2mb będzie do oddania jednak dopiero za 6 tygodni jak dojedzie kabel dłuższy. Nie mogę zostać z niczym na kilka tygodni.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, sebgla napisał:

Koledzy. Mój głośnikowy Musaeus 2x2mb będzie do oddania jednak dopiero za 6 tygodni jak dojedzie kabel dłuższy. Nie mogę zostać z niczym na kilka tygodni.

A masz jakieś porównanie w stosunku do tego musaeusa słuchałeś wcześniej tego Posejdona.? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam RCA Poseidona i RCA Musaeusa ale ten drugi ledwo co dojechał, jest świeży i żadnych porównań nie robiłem. Z głośnikowych nie mam porównania pomiędzy Musa a Poseidonem. Uznałem po prostu, że skoro Musa spisuje mi się genialnie to z Podeidonem może być tylko lepiej. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.