Jump to content
IGNORED

Kable PAD

Recommended Posts

Pytam bo mam PAD Genesis xlr w torze cd-dac , i potrzebuję coaxiala  cd-integra (h300+cd Hegel).

Bardzo by mi pomogło jeżeli ktoś już testował ten kabelek ?

P.S. - Dzięki Bogusław_59825 czytałem twoje wpisy na temat Pad...

Hegel H300 , Hegel dac HD20 , Hegel CDP2A, ATC scm11 , Acoustic Zen Matrix Reference II + Hologram II ,  xlr i rca Purist Audio Designis , Zasilanie Elecaudio + Viborg.

Oddałeś coax Neptun na rzecz Genesis ? nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale przeskok o kilka klas w góre nie przyniósł zamierzonej poprawy ?

A właściwie to jak znajdujesz tego cyfrowego harmonixa w porównaniu do pad ?

Hegel H300 , Hegel dac HD20 , Hegel CDP2A, ATC scm11 , Acoustic Zen Matrix Reference II + Hologram II ,  xlr i rca Purist Audio Designis , Zasilanie Elecaudio + Viborg.

29 minut temu, PanAntoni napisał:

Oddałeś coax Neptun na rzecz Genesis ? nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale przeskok o kilka klas w góre nie przyniósł zamierzonej poprawy ?

A właściwie to jak znajdujesz tego cyfrowego harmonixa w porównaniu do pad ?

Wykorzystałem promocje by sprawdzić czy warto zamienić Genesis na lepszy?

Ale oddałem coax Neptun bo progres nie był "milowy" jak by wynikał z ceny i klasy Neptuna. 

--------

A harmonix? to inny temat i nie były to cyfrowe kable.

• Like 1

Chyba wypróbuje w takim razie tego cyfrowego Genesisa tak czy inaczej na pewno będzie pasował synergicznie do xlr z tej samej serii.

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

O tych wyższych modelach słyszałem dobre opinie, sam nigdy nie testowałem.. natomiast z niższych modeli nikt ze znajomych nie miał u siebie.. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Witam. 

Od pol roku mam ic pada genesis wpietego miedzy pre lampowy a koncowke tranzystorowa. 

Sprzedaje wlasnie ic mb cable diamond ktory byl wpiety miedzy streamera a pre. brakowalo mi troche takiej ogolnej muzykalnosci no i moze troche dolu. Tak sie zastanawiam czy brac kolejnego genesisa czy jest moze sens wziasc museausa bo byc moze on by sie troszke uzupelnil z genesisem. I w takim przypadku ktory z nich dac miedzy pre a koncowke a ktory miedzy streamer a pre? 

8 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Witam. 

Od pol roku mam ic pada genesis wpietego miedzy pre lampowy a koncowke tranzystorowa. 

Sprzedaje wlasnie ic mb cable diamond ktory byl wpiety miedzy streamera a pre. brakowalo mi troche takiej ogolnej muzykalnosci no i moze troche dolu. Tak sie zastanawiam czy brac kolejnego genesisa czy jest moze sens wziasc museausa bo byc moze on by sie troszke uzupelnil z genesisem. I w takim przypadku ktory z nich dac miedzy pre a koncowke a ktory miedzy streamer a pre? 

Był tak czas, że testowałem oba, ale XLR. Dzis juz tak dokładnie nie pamietam róznic, ale był test w AV

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jak maz mozliwosc pożyczenia na testy to zrób to, inaczej sie nie dowiesz czy warto, a jak wiesz, w audio nic nie jest oczywiste.

image.thumb.png.f9a42daa931f7aecefdd68e720610dba.png

Edited by Bogusław_59825

Wiedziony ciekawością  i pozytywnymi opiniami między innymi tutaj zapisuję się do klubu z PDA Genesis xlr. Kabel przyjechał dzisiaj i podobnież jest świeży ? w co mi jest trudno uwierzyć ponieważ od początku pokazuję klasę i bardzo równe granie. Jeśli za czas jakiś ma być lepiej to padam na kolana ?. Jeśli sprawdzi się opinia z portalu cenowego że " jest prawdą wszystko co przekupna audiofilska prasa o nim napisała" ? to zagości u mnie na stałe. Już na poważnie pierwsze wrażenie i punkt ciężkości określiłbym : połączenie dociążonego grania z ogromną ilością tlenu na scenie i szlachetną barwą . Kabelek podkręcił mi dynamikę . Czekam na to co wydarzy się dalej ? 

• Like 2

Roksan K3, Audio GD NFB28, YB Audio Huracan, Google Chromecast, IFI SPDIF Ipurifier, IFI Itube2, NAD C541, Tellurium Black, Tellurium Black IC, kondycjoner DB4

Witam dołączam do klubu z rca PAD GENESIS. Jestem z niego bardzo zadowolony. W takim wypadku postanowiłem wyporzyczyć na odsłuch kable głośnikowe PAD Musaeus bi-wire. Czy przesłuchiwał ich ktoś może. Obecnie jakie posiadam to albedo air 2.Wzmacniacz to atoll in 200 signature + strimer bluesound node 2i. 

9 godzin temu, pawel k napisał:

Witam dołączam do klubu z rca PAD GENESIS. Jestem z niego bardzo zadowolony. W takim wypadku postanowiłem wyporzyczyć na odsłuch kable głośnikowe PAD Musaeus bi-wire. Czy przesłuchiwał ich ktoś może. Obecnie jakie posiadam to albedo air 2.Wzmacniacz to atoll in 200 signature + strimer bluesound node 2i. 

Skrobnij coś jak się osłuchasz z PAD Musaeus...

• Like 1

Po xlrach GENESIS (wpiete do daca) czekam na rca PAD GENESIS ? będzie synergiczny komplecik do Hegla a kto wie może za jakiś czas i głośnikowych posłucham ???

• 2 weeks later...

Znalazłem takie dodatkowe informacje na temat stosowanych płynów w kablach. 

Contego - seria Aqueous Aureus

Fluid - seria Poseidon

Ferox - seria Musaeus

image.png

zd1.jpg

Edited by PatiJ

Ja nic żonie nie mówiłem. Testuje rca Aqueous Aureus i zostanie. Przed zakupem przetestuj oba, tylko AA potrzebuje troszkę godzin wygrzewania niestety. To co piszą że na początku jest więcej góry i ostrości to prawda - później wszystko nabiera koloru i układa się. Jest szczegół i kolor, równowaga. Bas ma dobre zejście i jest wielowarstwowy i jest idealnie kontrolowany.

• Like 1

Czesc. Dołączam do klubu z IC PAD Poseidon. Właśnie od dziś łączy CD ze wzmacniaczem ? Jest pysznie. To początek mojej przygody z kablami PAD i czuję,  że nie będzie ona krótka. 

• Like 1

BMN+LECTOR+BLUESOUND+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN+WIREWORLD+FURUTECH+ISOACOUSTICS

W dniu 19.03.2021 o 17:37, pawel k napisał:

No to Panowie zaczynamy test purist audio design musaeus bi wire ???. Jak zagrają tak jak wyglądają to siódme niebo ?

IMG_20210319_173304_compress7.jpg

IMG_20210319_151932_compress72.jpg

IMG_20210319_152147_compress15.jpg

Napisz jakieś wnioski jak posłuchasz w odniesieniu do kabli poprzednich.

• Like 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.