Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  53 członków

Purist Audio Design  Klub
IGNORED

Kable PAD


Bogusław_59825

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam już bardzo pozytywne doświadczenia z PDA Genesis xlr. Ten kabelek przebija swoją klasę cenową. Ponieważ widzę pole do popisu w scenie dźwiękowej i wydobyciu detali w swoim systemie moja uwaga skierowała się na wyższe serie. Być może Aqueous Aureus? Czy ktoś porównywał ten kabelek z niższymi seriami PAD? Czy srebro nie za bardzo go wyostrza? Kolejne pytanie jest o to jakie są wasze obserwacje który kabel wnosi wiecej zmian łączeniówka czy głośnikowy? Ja obstawiam głośnikowy ale spotkałem się z opiniami że to jednak łączeniówka wnosi wiecej?

Edytowane przez Tomek1777

 M1  >Weavelight  >Vanguard /  Xti 2000 > Audiosynergia Pira > Amazonia Miusik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

chyba wszyscy dzieci do szkoły szykują 🙂

Moja uwaga jest taka że jak sreberko jest dodane do metalu to góra bardziej się tak srebrzy - bez sensu wiem :-). Talerze perkusji wybrzmiewają tak jakby były właśnie ze srebra zrobione - troszkę. Natomiast dobry kabel z miedzi monokrystalicznej podaje dźwięk talerzy jakby były zrobione z miedzi i to słychać, przynajmniej u mnie. Co kto lubi...

U mnie wnosiły coś wszystkie kable i każda zmiana kabla słyszalna. Chyba trzeba samemu potestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

Witam kolegów, po tygodniowym porównaniu genesis z musaeus rca zdecydowałem się na ten drugi. U mnie dał więcej fajniejszej przestrzeni, lepsze detale. Bas bardziej konturowy, szybszy, dociążony nisko. Oba kable nie były nowe. Genesis był wygrzany i wypadał lepiej. Grałem po 10h dziennie na musaesie, po tygodniu zapodałem genesisa i różnica była bardzo słyszalna. Zdziwiłem się że może być aż taka i yo na korzyść musaesa, który nie był moim faworytem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem głośnikowych purista z braku czasu i z przekonania że interkonekt to jest 70% sukcesu, aktualnie mam kupione na szybko na przetrwanie za 700pln molidika brown sugar z widelczykami są rewelacyjne, wracam do tematu w sierpniu 2023,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, zigi696 napisał:

Nie testowałem głośnikowych purista z braku czasu i z przekonania że interkonekt to jest 70% sukcesu, aktualnie mam kupione na szybko na przetrwanie za 700pln molidika brown sugar z widelczykami są rewelacyjne, wracam do tematu w sierpniu 2023,pozdro

To polecam przesłuchać. Wnoszą również bardzo dużo do systemu. Posiadam RCA Musaeus i głośnikowe bi wiring też z tej samej serii. Ale ciekaw jestem zasilającego  kabla AC również od purista. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pawel k napisał:

To polecam przesłuchać. Wnoszą również bardzo dużo do systemu. Posiadam RCA Musaeus i głośnikowe bi wiring też z tej samej serii. Ale ciekaw jestem zasilającego  kabla AC również od purista. 

Miałem w planach bi amping, ale nie wyszło, jak tylko dokupię końcówkę mocy to zamawiam purista do odsłuchu w wersji bi wirie musaeusa i genesisa jeśli występuje w takiej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zigi696 napisał:

Miałem w planach bi amping, ale nie wyszło, jak tylko dokupię końcówkę mocy to zamawiam purista do odsłuchu w wersji bi wirie musaeusa i genesisa jeśli występuje w takiej wersji.

Naturalnie że występują poniżej moje musaeusy 

Screenshot_20211111_122402.jpg

Godzinę temu, zigi696 napisał:

Miałem w planach bi amping, ale nie wyszło, jak tylko dokupię końcówkę mocy to zamawiam purista do odsłuchu w wersji bi wirie musaeusa i genesisa jeśli występuje w takiej wersji.

Jak będziesz zainteresowany to daj znać zastanawiam się nad ich sprzedażą 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawel k napisał:

Naturalnie że występują poniżej moje musaeusy 

Screenshot_20211111_122402.jpg

Jak będziesz zainteresowany to daj znać zastanawiam się nad ich sprzedażą 😉

Ok ale na razie ukrywam się przed żoną:) sprawdza co ile kosztowało w internecie i jest chwilowy dym, poza tym ostatnio znalazło futerał po ic musaeus i jest jeszcze gorzej, nic nie pomaga płacenie gotówką bo i tak trafia to do systemu audio jak zauważy to jest kryzys:) muszę odpuścić i czekać aż straci czujność:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, zigi696 napisał:

Ok ale na razie ukrywam się przed żoną:) sprawdza co ile kosztowało w internecie i jest chwilowy dym, poza tym ostatnio znalazło futerał po ic musaeus i jest jeszcze gorzej, nic nie pomaga płacenie gotówką bo i tak trafia to do systemu audio jak zauważy to jest kryzys:) muszę odpuścić i czekać aż straci czujność:)

😂😂 Spoko znam sprawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupie bo testowałem, mam musaeusa u mnie wypadł lepiej choć różnica w cenie dyskusyjna. Do wszystkich, jakie argumenty trafiają do waszych partnerek w temacie wydatków, ja nie byłem w stanie wytłumaczyć dla czego za nowego rca musaeusa zapłaciłem 2199pln choć to i tak ok 1000pln taniej niż normalnie, dobrze że nie sprawdzała reszty:)

 

Edytowane przez zigi696
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2020 o 12:29, Bogusław_59825 napisał:

Od dziś mam już na stałe, sympatyczny kabelek do zasilania źródeł cyfrowych Aquila

 

spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

Po numerze na torbie widać że to już 2787-te zamówienie w tym roku.

Coś tam firma prosperuje i sprzedaje.....

Jak sprawuje Ci się ta sieciówka. Porównywałeś z jakimiś innymi markami . Jestem ciekaw ponieważ zamówiłem do swojego lampowego wzmacniacza musaeusa który stanie w bespośrednie szranki do walki z grubasem od Solid Core Audio Power no. 1 pro. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pawel k napisał:

Jak sprawuje Ci się ta sieciówka. Porównywałeś z jakimiś innymi markami . Jestem ciekaw ponieważ zamówiłem do swojego lampowego wzmacniacza musaeusa który stanie w bespośrednie szranki do walki z grubasem od Solid Core Audio Power no. 1 pro. 😁

Aquila wedle producenta ma być pod źródło u mnie jest to DAC Moon 280D a wszelkie próby połączenia ze wzmacniaczem wypadły słabo.

Oczywiście inne kable porównawcze 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 +

Aquila miała najlepszy stosunek do ceny. DAC gra fajnie gładko a zarazem rozdzielczo, tylko ....... zawsze można lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław_59825 napisał:

Aquila wedle producenta ma być pod źródło u mnie jest to DAC Moon 280D a wszelkie próby połączenia ze wzmacniaczem wypadły słabo.

Oczywiście inne kable porównawcze 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 +

Aquila miała najlepszy stosunek do ceny. DAC gra fajnie gładko a zarazem rozdzielczo, tylko ....... zawsze można lepiej.

A niewiesz jak się ma zasilający musaeus względem producenta ponieważ nigdzie nie mogę wyczytać takiej informacji. Z góry dziękuję. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, pawel k napisał:

A niewiesz jak się ma zasilający musaeus względem producenta ponieważ nigdzie nie mogę wyczytać takiej informacji. Z góry dziękuję. Pozdrawiam 

A już znalazłem na stronie PAD. Z opisu wynika że  faktycznie twój kabel to do źródła. A musaeus raczej do wzmaka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pawel k napisał:

Jak sprawuje Ci się ta sieciówka. Porównywałeś z jakimiś innymi markami . Jestem ciekaw ponieważ zamówiłem do swojego lampowego wzmacniacza musaeusa który stanie w bespośrednie szranki do walki z grubasem od Solid Core Audio Power no. 1 pro. 😁

Daj znać jak Ci to wypadło. Testowałem kiedyś solidy i nie pokonały u mnie wireworldow Electra. Ale ten zasilający Musaeus też mnie kusi 🙂

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, sebgla napisał:

Daj znać jak Ci to wypadło. Testowałem kiedyś solidy i nie pokonały u mnie wireworldow Electra. Ale ten zasilający Musaeus też mnie kusi 🙂

A jakie solidy testowałeś. Bo dla mnie grają tam tylko 2 modele. Power No 1pro i najnowsza konstrukcja power no 1 premium. Nie liczę za bardzo nato że musaeus pogoni je z systemu. Ale kto wie. Jutro będzie purist trochę go pogrzeję i się okaże 😉😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pawel k napisał:

A jakie solidy testowałeś. Bo dla mnie grają tam tylko 2 modele. Power No 1pro i najnowsza konstrukcja power no 1 premium. Nie liczę za bardzo nato że musaeus pogoni je z systemu. Ale kto wie. Jutro będzie purist trochę go pogrzeję i się okaże 😉😁

No 1 Pro. 🙂

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sebgla napisał:

I jak tam zasilający Musaeus ? Pierwsze wrażenia.

 

??

Hmm napewno mniejsza przestrzeń jak w solid core audio i bardziej suchawy natarczywy i nerwowy może to wina swieżaka . Zato wydaje się bardziej precyzyjny w górnym paśmie. Wokal bardziej naturalny niema takiego pogłosu i powietrza jak solidzie gdzie nieraz mi to przeszkadza . Kultura grania też trochę mniejsza.Bas podobnej klasy może bardziej różnicowany i precyzyjny w PAD. Co jest w tym kablu wręcz tragiczne to wtyki niewarte 5 zł. Strasznie luźno siedzą we wzmacniaczu cały wtyk lata. Chciałem go podpiąć pod zasilacz liniowy niestety nie darady bo wtyk wręcz wypada 🤦‍♀️masakra jakaś. Poczekam jeszcze może przez weekend się coś zmieni w dźwięku. Choć nie wiem czy go nie zwrócę ze względu na te badziewne wtyki. Producent powinien się poskrobać po głowie i coś  z tym zrobić. Ponieważ w kablu tej klasy z takimi wtykami to nieporozumienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli średniawo, zobaczmy czy po wygrzaniu Ci się dźwiękowo poprawi. Nie spodziewałbym się takich akcji z wtykami. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sebgla napisał:

Dzięki. Czyli średniawo, zobaczmy czy po wygrzaniu Ci się dźwiękowo poprawi. Nie spodziewałbym się takich akcji z wtykami. 

No ja również. Nawet jeśli się na niego zdecyduję to trza się będzie rozejrzeć za lepszymi wtykami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.... po zakupie sieciowego Venustas kabel wrócił do dystrybutora PL ze względu na wtyk Wattgate 350i Gold którego nie potrafiłem wpiąć pod wzmacniacz, ale co dziwne pod DAC i CD wchodził. Wtyk został wymieniony (chyba), teraz jest ok.

Coś z tymi wtykami się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

hmm.... po zakupie sieciowego Venustas kabel wrócił do dystrybutora PL ze względu na wtyk Wattgate 350i Gold którego nie potrafiłem wpiąć pod wzmacniacz, ale co dziwne pod DAC i CD wchodził. Wtyk został wymieniony (chyba), teraz jest ok.

Coś z tymi wtykami się dzieje.

I to w kablu za ponad 8 tysi 😲😲😲🤬

50 minut temu, Bogusław_59825 napisał:

hmm.... po zakupie sieciowego Venustas kabel wrócił do dystrybutora PL ze względu na wtyk Wattgate 350i Gold którego nie potrafiłem wpiąć pod wzmacniacz, ale co dziwne pod DAC i CD wchodził. Wtyk został wymieniony (chyba), teraz jest ok.

Coś z tymi wtykami się dzieje.

A jak u kolegi wyglądały pierwsze odsłuchy. Po ilu godzinkach kabel się wpasował. To znaczy jak grał zaraz po wpięciu a jak później? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawel k napisał:

Co jest w tym kablu wręcz tragiczne to wtyki niewarte 5 zł. Strasznie luźno siedzą we wzmacniaczu cały wtyk lata. Chciałem go podpiąć pod zasilacz liniowy niestety nie darady bo wtyk wręcz wypada 🤦‍♀️masakra jakaś. Poczekam jeszcze może przez weekend się coś zmieni w dźwięku. Choć nie wiem czy go nie zwrócę ze względu na te badziewne wtyki. Producent powinien się poskrobać po głowie i coś  z tym zrobić. Ponieważ w kablu tej klasy z takimi wtykami to nieporozumienie. 

 

4 godziny temu, pawel k napisał:

I to w kablu za ponad 8 tysi 😲😲😲🤬

Trochę nie na temat a może właśnie bardzo na temat:

Acoustic Zen Gargantua II

U mnie sprawdziły się dwie firmy, które mam aktualnie wpięte w system - PAD (wszystkie łączeniówki) I AZ (głośnikowe i sieciowe) kraj pochodzenia ten sam 😀 może warto wypożyczyć na odsłuch, bardzo uznany kabelek na świecie, osobiście nie słuchałem ale mam model niższy Tsunami, wykonanie na bardzo wysokim poziomie. To co dobre dla mnie niekoniecznie musi być dobre dla innych ale co szkodzi wypróbować ... ?

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pawel k napisał:

A jak u kolegi wyglądały pierwsze odsłuchy. Po ilu godzinkach kabel się wpasował. To znaczy jak grał zaraz po wpięciu a jak później? 

Początkowo było mało basu, troche się martwiłem. Co pare dni był wpinany po kolei pod inne sprzęty, chciałem ustalić, czy wszędzie jest tak samo, po tym czasie wrócił pod wzmacniacz, do którego rzeczywiście był kupiony, bo reszta miała już swoje sieciowe kable ustalone. 

te ... około dwa tygodnie wystarczyło by bas odnalazł, dostał też lepszej barwy na średnicy i tak już zostało.

Kabel Gargantua II   https://postimg.cc/TLCwtWF5     także był testowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.