Skocz do zawartości
IGNORED

Przetworniki c/a Chord Electronics


Stopczyk

Rekomendowane odpowiedzi

On 9/12/2019 at 8:52 AM, hasos said:

Dzięki.

Swoją drogą zupełnie nie rozumiem, dlaczego taka firma jak Chord, wypuszczając nowe urządzenie, nie wprowadza tak bezproblemowej rzeczy jak obsługa MQA. Ok., może i jest gorzej niż normalny flac wysokiej jakości, ale miliony ludzi korzysta z Tidala i chcieliby mieć pełną funkcjonalność.

Z Tidala HiFi korzysta koło 200tys osób na całym świecie. Ułamek ułamka promila słuchających streamingu.

MQA pobiera opłaty licencyjne. 

MQA to oszustwo, skok na kasę. I Rob Watts to wie. Można sobie poczytać jego opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, maxijazz napisał:

Z Tidala HiFi korzysta koło 200tys osób na całym świecie. Ułamek ułamka promila słuchających streamingu.

MQA pobiera opłaty licencyjne. 

MQA to oszustwo, skok na kasę. I Rob Watts to wie. Można sobie poczytać jego opinie.

200 tys.? Nie sądzę. Skąd te dane? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2019 o 14:38, Pawło napisał:

A M2tech Young nie jest ciekawszy? I brzmieniowo i konstrukcyjnie?

MQA, XLR (ale z dobrymi przejściówkami na rca), niezłe PRE, normalny coax, do tego ładny. A podwójne BNC w Chordzie to już mocno dziwny wymysł.

Nie jest. Jest to prostu inny. Grający innym dźwiękiem. Ale to zdecydowanie ta sama półka co qutest. Brałem te dwa pod uwagę. 

19 godzin temu, maxijazz napisał:

Z Tidala HiFi korzysta koło 200tys osób na całym świecie. Ułamek ułamka promila słuchających streamingu.

MQA pobiera opłaty licencyjne. 

MQA to oszustwo, skok na kasę. I Rob Watts to wie. Można sobie poczytać jego opinie.

Absolutnie się zgadzam. Tak samo jak cała ideologia dsd. Dsd że swoimi 11000 kbps nie gra 11 razy lepiej od flacowego 1000kbps. 

 

Swoją drogą maxijazz wrzuć tą opinię. Chętnie poczytam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 5z0p3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, hasos said:

200 tys.? Nie sądzę. Skąd te dane? 

Prosze sobie znalezc na 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

16 hours ago, 5z0p3n said:

Swoją drogą maxijazz wrzuć tą opinię. Chętnie poczytam 

Mr Watts udziela sie (bardzo) duzo na 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) : "High-end Audio Forum" w dyskusjach o produktach Chorda. Nie zapisuje sobie kazdego wpisu, bedziesz musial troche poszukac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana charakterystyki filtra w Qutest następuje od razu czy coś w urządzeniu musi się przeprogramować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2019 o 15:30, jaxcek napisał:

Czy zmiana charakterystyki filtra w Qutest następuje od razu czy coś w urządzeniu musi się przeprogramować?

Od razu, naciskasz przycisk i następuje zmiana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
On 9/11/2019 at 9:17 PM, hasos said:

Prawdę mówiąc, dość to bełkotliwe i nic z tego nie wynika. Ale nie o tym. Mnie techniczne i ideowe kwestie kodeków nie interesują. Interesuje mnie to, że mqa gra lepiej niż hifi w Tidalu i chciałbym z niego korzystać , skoro już za to płacę. To co mogę mieć w dsd czy flac mieć będę na dysku, albo winylu, ale Tidal to taka wygoda, że jestem w stanie poświęcić tę niby stratność mqa, które i tak brzmi super. Więc nie kruszyłbym kopi.

Wracając więc do tematu, będę wdzięczny za info, jeśli ktoś wie, w jakiej jakości idzie muza z dac bez mqa.

Zupelnie mylicie pojecia. MQA, flac, wav nie jest dekodowany przez DACa! DAC to skrot od digital / analog converter i nie ma on zadnego powiazania z kodekami. Wiec jaki format odtworzysz zalezy od tego jaki masz transport w komputerze masz dowolnosc i wszystko odpalisz. W kompie tez masz DACa w karcie dzwiekowej. Wiec takiego zew. DACa podlaczasz tylko po to, aby przekonwertowac sygnal cyfrowy na analogowy bo przeciez w 90% przypadkach wzmacniacze oczekuja takiego sygnalu. Co do samego MQA a FLACka mozna polemizowac czy jest lepszy czy gorszy, ogolnie gorszy bo MQA stworzyli po to, aby zaoszczedzic na bitrate (wielkosci pliku). Przekonwertowane pliki z wava na mqa sa mniejsze od najmniejszych flackow, takie pliki tez gorzej brzmia. Natomiast jest na tidalu jeszcze cos takiego jak jakosc Master i to dzieki temu trybowi jakosc jest lepsza od hifi. Czy wszystkie pliki sa kodowane w MQA tego nie wiem, ale na pewno mastery. Wracajac jeszcze do DACa wiec nie dekoduje formatow kompresji co czyni transport, a dekoduje modulacje czyli zapis impulsow, ktore mamy tez na plytach CD czyli PCM i SACD DSD. QUTESTE jest bardzo mocnym urzadzeniem, gdzie nawet tak oslawiony DAC dcs Vivaldi za kosmiczne pieniadze nie jest w stanie zdekodowac bo tylko do DSD128 (chociaz tak naprawde nikomu DSD512 nie jest potrzebne, wystarcza jakosc SACD i to nie z uwagi na wysokie czestotliwosci, a z uwagi na dobre realizacje, gdy kupi sie CD tak samo dobrze zrealizowane jak SACD to czesto gesto jest tak, ze muzykalniej zagra CD pomimo slabszych parametrow, a jeszcze lepiej czarna plyta choc nie zawsze, ale SACD na papierze i wykresach wypada najlepiej - technicznie) , a QUTEST obsluguje, az do DSD512 czyli jak dobrze pamietam do 22,5MHz i PCM 32bit/768kHz po USB, dla BNC 24bit/368kHz i DSD128, a po optyku 24/96kHz, ale pisze z pamieci wiec moge w tych danych troche sie mylic wiec najlepiej wejsc w specyfikacje. Wiec technicznie jest to DAC wszystko przeksztalcajacy na analog, wiec jak chcesz MQA obsluzyc to musisz miec transport co to lyknie najbardziej uniwersalnym jest komputer z zainstalowana obsluga przez system tych kodekow czyli np. Tidala czy inny player np. foobar. 

MTech Young'a z palmerem porownywalem z Qutestem i jest spora roznica na niekorzysc tego pierwszego. Mojo czy 2Qute tez sa slabsze. Qutest ma dokladnie ta sama jakosc co hugo2 jedynie wersja TT jest minimalnie bardziej analityczna czy lepsza to juz rzecz gustu. Na pewno najlepszy jest ze stajni Chorda Dave, ale nie bije dzwiekowo Qutesta tyle razy jaka jest roznica w cenie 6tys vs 100tys ? Ale jest lepszy i to fakt. Jest dajmy na to o 10% lepszy w kazdym aspekcie jak Qutest. Wiec jest to swietny DAC, a za te pieniadze to okazja. Nie jest wcale jakis wielce analityczny dzwiek z niego, wszystko zalezy od wzmacniacza, jezeli tam mamy wzmacniacz jasny, analityczny i z takimi kolumnami to taki bedzie ostatecznie dzwiek. Z tego DACa mamy wszystko, szczegoly, niski bas, piekna srednice, a co najwazniejsze i w tej materii miazdzy inne DACki to dynamika, ktora jest bardzo dobra. Oczywiscie sa lepsze DACki, ale trzeba szykowac duzo wiecej kasy, kupujac Qutest'a mamy pozamiatane. A ktos wspominal o heglu, to z heglem idealnie wspolgraja heglowskie dacki i nie trzeba wchodzic w qutesta.

Jeszcze o tomanku to NIC absolutnie NIC nie wnosi po podlaczeniu pod Qutesta (zapewne dlatego, ze wejscia ma galwanizowane, moze innej marki cos da w kazdym razie ja i znajomi nie slyszeli, jade na tym dolaczonym do zestawu, ale jeszcze bede poszukiwal), lepiej jest podlaczyc minimum kablem USB Chorda Shawline niz kazdym innym kablem ponizej 1tys. zl. Roznica jest spora, a w ogole bylem zszokowany po podlaczeniu usb tellurium diamond jak zyskal ten DAC, ale cena tego kabla to przesada, biorac pod uwage koszt DACa. I znowu roznica miedzy shawline, a tellurium nie byla kosmiczna jak przeskok ze zwyklego kabla za 200zl na shawline, ale jednak kazde aspekty dzwieku sie poprawily, a szczegolnie napowietrzenie i scena. Nigdy wczesniej nie zgodzil bym sie, ze kabel USB moze cos wniesc bo przeciez cyfrowy przekaz, ale jednak roznica jest bo to nie jest bezstratna transmisja jak w przypadku danych komputerowych, to dzwiek, gdzie opoznienie i bledy w transmisji maja olbrzymie znaczenie na jakosci ostatecznego dzwieku. Ale zeby nie szalec to zakup Qutest'a i takiego shawline chorda jest wystarczajaca i mamy wysokich lotow DACa. A i zeby to bylo jasne dobry CD i tak lepiej zagra w podobnych pieniadzach jak ten DAC z kompem. Wiec trzeba jeszcze dobre zrodelko/transport, ale i tak bedzie przewaga CD. Sprawdzalismy i z audio pc trudno jest uzyskac nawet w ciut wyzszych pieniadzach lepszy dzwiek jak z CD, a ten kupujemy podlaczamy i gra swietnie. Dla mnie taki DAC to wygoda, a dziwek z niego i auralica aries uwazam na dosc juz wysokim poziomie, ktory mi odpowiada i moge zaakceptowac do wygodnego odsluchu plikow. Bo ulubione albumy i tak ida na CD. Jak ktos szuka bezkompromisowej jakosci dzwieku za najnizsze mozliwe pieniadze to niech nie wchodzi w pliki, a zakupi lampe i gramofon, albo cd z uwaga wyboru dobrych plyt bo tu tez sa pulapki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Qutest szuka domu niestety - kryzys. Dla forumowiczów 3800zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2020 o 13:34, SomekPoland napisał:

Mój Qutest szuka domu niestety - kryzys. Dla forumowiczów 3800zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Już poszedł? Nie zdarzyłem przesłać do kolegi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu podłączyłem nowe Shanti linią 1A do Qutesta i nie bardzo usłyszałem żeby coś się zmieniło. Może teraz jak zasilacz trochę popracował to będzie jakaś różnica, będę musiał to sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rixus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qutest taki wspaniały a nie wiedzieć czemu wszyscy moi znajomi, którzy kupili go nowego za 4 kzl już dawno go sprzedali i nie tęsknią za nim. Za to jak ktoś dał za niego prawie 6 kzl to zazwyczaj  trzyma go kurczowo i pisze takie elaboraty jak Kolega Zygert. Reklama i nieadekwatnie wysoka cena, tego mi zabrakło w podsumowaniu Zygerta.

Kto kumaty to wie ile się płaci za znaczek Chorda a ile za samo brzmienie u Chorda, reszta niech kupuje Qutesta za 6kzl. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam 38 napisał:

Qutest taki wspaniały a nie wiedzieć czemu wszyscy moi znajomi, którzy kupili go nowego za 4 kzl już dawno go sprzedali i nie tęsknią za nim. Za to jak ktoś dał za niego prawie 6 kzl to zazwyczaj  trzyma go kurczowo i pisze takie elaboraty jak Kolega Zygert. Reklama i nieadekwatnie wysoka cena, tego mi zabrakło w podsumowaniu Zygerta.

Kto kumaty to wie ile się płaci za znaczek Chorda a ile za samo brzmienie u Chorda, reszta niech kupuje Qutesta za 6kzl. ?

A słuchałeś? :)

Co do 6 k polecasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, hasos napisał:

A słuchałeś? ?

Co do 6 k polecasz?

I tu mnie masz - tylko na You Tube słuchałem ?

Dla mnie całościowo lepiej wypadł DAC z mojego klamota i w życiu nawet za 4kzl nowego Qutesta nie kupię ?

"Szymonfaber" - recenzja Qutesta i lepsze zabawki w podobnej cenie. Warto na spokojnie porównać a nie w ślepo za gazetkami i ukrytymi po forach ludkami z dystrybucji Chorda  kupować Qutesta. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Adam 38 napisał:

I tu mnie masz - tylko na You Tube słuchałem ?

Dla mnie całościowo lepiej wypadł DAC z mojego klamota i w życiu nawet za 4kzl nowego Qutesta nie kupię ?

"Szymonfaber" - recenzja Qutesta i lepsze zabawki w podobnej cenie. Warto na spokojnie porównać a nie w ślepo za gazetkami i ukrytymi po forach ludkami z dystrybucji Chorda  kupować Qutesta. 

Nie pytałem, by cię łapać za słowa, ale z ciekawości.

Ja słuchałem go już kilka razy i nie powiem złego słowa. Kiedyś porównywałem po kolei: CA CXN, CA 851, Pioneer N-70AE, a na końcu Qutest. I to była przepaść jakościowa w każdym aspekcie. Później słuchałem go kilka razy z Lebenem, Haiku i Harbethami. Grało super. Nawet lepiej niż Lumin D2, choć to inna charakterystyka.

Nie mam wielkiego porównania, ale pisanie, że w cenie 4 tys. zł to kupa to przesada i to duża. To naprawdę świetny sprzęt, zwłaszcza jeśli ktoś szuka fajnej przestrzeni i łagodności. 

Obecnie przetestowałbym Toppinga d90 - i taki mam zamiar, ale z tego, co czytam, to nie jest to jednak ten poziom. 

A porównanie recenzenta z dcs-em zbędę milczeniem ;). Poza tym jakoś mało wiarygodna jest to dla mnie osoba po tym, jak uznała Harbethy 40 za kiepskie kolumny :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

W tamtym roku byłem za granicą na targach gdzie robiono premierę jakiegoś DACa Chorda (nie pamiętam modelu, taki z kolorowo podświetloną soczewką w obudowie).  Tam ten DAC prezentowany był raczej jako sprzęt dla PC Gamerów i tego typu klimatów, a nie pełnoprawne Hi-Fi.

Nie wiem czy jest sens kruszyć kopie nad nim, bo on chyba nie pretenduje nawet do jakiegoś Hi-fi tylko do zupełnie odmiennej kategorii sprzętu. Chyba trochę jak słuchawki do iPhone za +1000$ tam chyba nie płaci się za jakość dźwięku ( a wbrew pozorom rynek takich słuchawek na świecie jest bardzo duży). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, plastik1989 napisał:

W tamtym roku byłem za granicą na targach gdzie robiono premierę jakiegoś DACa Chorda (nie pamiętam modelu, taki z kolorowo podświetloną soczewką w obudowie).  Tam ten DAC prezentowany był raczej jako sprzęt dla PC Gamerów i tego typu klimatów, a nie pełnoprawne Hi-Fi.

Nie wiem czy jest sens kruszyć kopie nad nim, bo on chyba nie pretenduje nawet do jakiegoś Hi-fi tylko do zupełnie odmiennej kategorii sprzętu. Chyba trochę jak słuchawki do iPhone za +1000$ tam chyba nie płaci się za jakość dźwięku ( a wbrew pozorom rynek takich słuchawek na świecie jest bardzo duży). 

To ja ponawiam prośbę - dawajcie te alternatywy dla Qutesta póki nie kupiłem. 

Wątek na Headfi ma jakieś 400 stron. Na komputerowych forach nic o Quteście nie znalazłem, więc może lepiej nie pisać aż takich głupot?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, hasos napisał:

Kiedyś porównywałem po kolei: CA CXN, CA 851, Pioneer N-70AE, a na końcu Qutest. I to była przepaść jakościowa w każdym aspekcie

Przypomniałeś mi, CA 851N w roli przetwornika dużo bardziej mi podszedł niż Qutest, w każdym aspekcie. I trochę za tym CA 851N czasami tęsknię... 

Teraz, hasos napisał:

To ja ponawiam prośbę - dawajcie te alternatywy dla Qutesta póki nie kupiłem. 

Wątek na Headfi ma jakieś 400 stron. Na komputerowych forach nic o Quteście nie znalazłem, więc może lepiej nie pisać aż takich głupot?

Hasos, Ciebie i tak nie przekonamy, żebyś zmienił zdanie o Chordzie Qutest. Ważne, że Ty jesteś z niego zadowolony a inni lepiej niech na chłodno sami sprawdzą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
1 minutę temu, hasos napisał:

To ja ponawiam prośbę - dawajcie te alternatywy dla Qutesta póki nie kupiłem. 

Wątek na Headfi ma jakieś 400 stron. Na komputerowych forach nic o Quteście nie znalazłem, więc może lepiej nie pisać aż takich głupot?

Ja nie pisałem o Queście nawet... 

Piszę tylko, że ostatnia seria Chordów, a przynajmniej część produktów po prostu celowała w rynek PC Gamingowy. Tak wyglądała ta premiera, tak to prowadzący przedstawiali i tyle. Jak rynek i konsumenci to odbierą to inna sprawa, czy będę kupować te sprzęty do PCtów i gier czy do Hi Fi. Zwłaszcza, że ja akurat byłem w Azji więc rynek "nieco" innym niż Nasz. 

To co delikatnie chciałem tym zasugerować, to raczej to czy taki sprzęt powinno się przeciwstawiać DACowi DCS - czy to ta sama Ligia i kategoria - MZ nie.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Adam 38 napisał:

Przypomniałeś mi, CA 851N w roli przetwornika dużo bardziej mi podszedł niż Qutest, w każdym aspekcie. I trochę za tym CA 851N czasami tęsknię... 

Hasos, Ciebie i tak nie przekonamy, żebyś zmienił zdanie o Chordzie Qutest. Ważne, że Ty jesteś z niego zadowolony a inni lepiej niech na chłodno sami sprawdzą. 

Ale je go nie kupiłem :) Dlatego proszę o dobre sprawdzone alternatywy.

Ja póki co mam na celowniku Toppinga d90 MQA lub D70.

Chętnie coś jeszcze sprawdzę. Mam świadomość, że to nie jest najlepszy na świecie sprzęt. dlatego pytam, co warto sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zresztą DACi z 4tys mają inny problem - po prostu by zagrały i tak potrzebują dobrego transportu, który ciężko w tej kwocie kupić.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, plastik1989 napisał:

Zresztą DACi z 4tys mają inny problem - po prostu by zagrały i tak potrzebują dobrego transportu, który ciężko w tej kwocie kupić.  

U mnie transport to będzie zapewne USBridge Sig. po usb., choć wolałbym jakiś pełny odtwarzacz z dac w jednym. 

Ale w tej cenie nic poza Luminem d2 nie przychodzi mi do głowy. A ten natomiast grał jak dla mnie zbyt mało przestrzennie i nie ma wifi, co ze względów logistycznych mieszkania go dyskwalifikuje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, rixus napisał:

Ja kupiłem Qutesta nowego za 4 z kawałkiem i nie trzymam go bo wydałem dużo pieniezyrixus

Niestety poprzednią wiadomość mi przycięło, więc poniżej całość tego co chciałem napisać.

Ja kupiłem Qutesta nowego za 4 z kawałkiem i nie trzymam go bo wydałem dużo pieniędzy na niego, tylko dlatego, że najbardziej mi podpasował dźwiękowo, a przed zakupem przesłuchałem kilka innych. Nikogo nie chce przekonywać, niech sam sprawdzi w swoim systemie. 

Wracając to tematu połączenia Shanti z Qutestem, to dzisiaj podłączyłem na jakiś czas oryginalny zasilacz i jednak jest różnica, zwłaszcza na basie, który z liniowym zasilaczem jest mniej rozlazły. Ogólnie odbieram to tak, że z Shanti góra gra mniej krzykliwie, jest jakby mniej wybrzmień, ale jest dokładniej, scena bardziej uporządkowana, bas bardziej konturowy, zwarty. Mi te zmiany (zwłaszcza na basie) bardzo odpowiadają i nie żałuję inwestycji w ten zasilacz. Shanti kupiłem bo nie miałem funduszy na drogi zasilacz, potrzebowałem zasilić 2 urządzenia no i wydaje mi się że ma najlepszy stosunek cena/jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rixus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.