Skocz do zawartości
IGNORED

Przetworniki c/a Chord Electronics


Stopczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, sebasbox napisał:

Zabawne podejście, szczególnie biorąc pod uwagę że zamiast się do nich fatygować mogę przecież zamówić online i zwrócić bez przyczyny w ciągu 2ch tygodni.

I ja bym tak zrobił na Twoim miejscu, mimo, że normalnie takiego podejścia nie popieram, bo troszkę siarą jedzie, ale jak oni tak, to ciekaw jestem, jakie będą mieli miny, jak sprzęt wróci :-) Pewnie zabawne, a dla Ciebie te 14 dni to wystarczająco dużo, żeby ocenić, czy warto odsyłać, czy zostaje :-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chciałbym uniknąć oddawania sprzętu bo wiem, że to też problem dla sklepu. Fajnie byłoby wypożyczyć zarówno Qutest'a i RME i porównać w systemie. Póki co trochę zeszło ze mnie ciśnienie bo wszyscy wywalili teraz jakieś wysokie ceny, chociaż widzę, że zakup nowego Qutest'a w granicach 4800 nie powinien być problemem.

Może trafię coś w używce. Muszę i tak jeszcze kupić streamer albo postawię na allo digione signature (które z resztą też muszę kupić).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym zwracaniem to uważajcie. Szkoda że tego nie nagrywałem wtedy tej rozmowy.

Około 6 lat temu chciałem kupić przetwornik i wypożyczyć arkama rdac od krakowskiego audio trendu. facet przez telefon otwarcie powiedział mi że ich polityka jest taka że sprzętu nie wypożyczają. zasugerowałem mu właśnie że kupię go przez Allegro i będę miał wtedy jeszcze było chyba 10 dni na zwrot więc jaka to różnica. Bardzo się zdziwiłem kiedy dostałem jego odpowiedź. Pan uświadomił mnie że na pewno znajdą coś w zwracanym produkcie tak żeby go nie przyjąć. Zdębiałem.  

nie wiem jaką mają teraz politykę ale chyba trochę bardziej się otworzyli w każdym bądź razie wtedy wypożyczyłem to z salonu hifistation i kupiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 5z0p3n napisał:

No z tym zwracaniem to uważajcie. Szkoda że tego nie nagrywałem wtedy tej rozmowy.

Około 6 lat temu chciałem kupić przetwornik i wypożyczyć arkama rdac od krakowskiego audio trendu. facet przez telefon otwarcie powiedział mi że ich polityka jest taka że sprzętu nie wypożyczają. zasugerowałem mu właśnie że kupię go przez Allegro i będę miał wtedy jeszcze było chyba 10 dni na zwrot więc jaka to różnica. Bardzo się zdziwiłem kiedy dostałem jego odpowiedź. Pan uświadomił mnie że na pewno znajdą coś w zwracanym produkcie tak żeby go nie przyjąć. Zdębiałem.  

nie wiem jaką mają teraz politykę ale chyba trochę bardziej się otworzyli w każdym bądź razie wtedy wypożyczyłem to z salonu hifistation i kupiłem.

Ale po co się szarpać z takimi sklepami? Piszesz do Korisa (p. Darek - bardzo polecam), do Audio On czy q21 i z kulturą, bez jakiekolwiek problemu, w bardzo dobrej cenie masz sprzęt w domu. Nawet jak wyjdziesz na zaufanego, to i bez kaucji :). P. Darek z Korisa to nawet za drobną opłatą przyjedzie do domu na drugi koniec Polski, by zaprezentować sprzęt. U takich trzeba kupować, a nie u jakichś popeliniarzy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to nie ma problemu. Mówię że to było 6 lat temu. Teraz i w q21 i w s4home brałem tak sprzęt na odsłuch bez problemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hasos napisał:

P. Darek z Korisa to nawet za drobną opłatą przyjedzie do domu na drugi koniec Polski, by zaprezentować sprzęt.

Jakby 5z0p3n był długowłosą blondyną, to z pewnością P. Darek zaprezentowałby swój sprzęt, ale tak, to nie wiem :-)))))

3 godziny temu, 5z0p3n napisał:

Pan uświadomił mnie że na pewno znajdą coś w zwracanym produkcie tak żeby go nie przyjąć. Zdębiałem.  

Straszył. Kilka lat temu zdarzyło mi się kupić słuchawki AKG500 na allegro w jednym z dużych sklepów. Po tym, jak okazało się, że megalitry mułu, jakie produkują te "słuchawki"  czynią je niesłuchalnymi postanowiłem je odesłać. Dotarły do sprzedawcy w uszkodzonych pudełku o cyzm zostałem poinformowany, ale kasę mi zwrócono. Myślę, że poważnym graczom na tym rynku szkoda czasu i sił na przepychanki z klientem. Karawana jedzie dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę że może to być pic na wodę i jedynie odstraszenie. Ale znajomy spotkał się  z tym że faktycznie musiał wejść na stronę prawda ze sklepem komputerowym. Poza tym drugi raz w to samo miejsce nie wysla. A przecięć to niebo to chodzi. 

Jak mówię teraz już problemu nie ma. Jest kilka salonie w Polsce które podchodzi lepiej do klienta. Ale wciąż jest kilka takich których działanie jest mocno nie zrozumiałe.

Nautilus w dobie koronawirusa dopiero przyjął szersze zrozumienie klienta. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Generalnie chciałbym uniknąć oddawania sprzętu bo wiem, że to też problem dla sklepu. Fajnie byłoby wypożyczyć zarówno Qutest'a i RME i porównać w systemie. Póki co trochę zeszło ze mnie ciśnienie bo wszyscy wywalili teraz jakieś wysokie ceny, chociaż widzę, że zakup nowego Qutest'a w granicach 4800 nie powinien być problemem.
Może trafię coś w używce. Muszę i tak jeszcze kupić streamer albo postawię na allo digione signature (które z resztą też muszę kupić).
Qutest dobry sprzęt miałem 2quta i przeskoczyłem na Qutesta. In + pod każdym względem polecam. I potwierdzam opinie o Korisie bardzo dobra obsługa.

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie napięcie macie ustawione w Qutescie? To ma jakiś wpływ na dźwięk? Lepiej dać 2 czy kombinować z 1 i 3?Jakie to są różnice? Wzmacniacz ma 775mv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę mieć dużą skalę na potencjometrze, tak by nie robiło się szybko głośno. Czyli 1 albo 2. Zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na 2 po to by wyrównać poziom dźwięku między rożnymi źródłami. Jak przełączam z CD na DAC nie trzeba ściszać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.05.2020 o 13:22, hasos napisał:

Jakie napięcie macie ustawione w Qutescie? To ma jakiś wpływ na dźwięk? Lepiej dać 2 czy kombinować z 1 i 3?Jakie to są różnice? Wzmacniacz ma 775mv.

Warto kombinowac. Zalezy, czy wolisz charakter DAC (wtedy 3v na wyjsciu), czy tez charakter wzmacniacza (wtedy 1v na wyjsciu). Roznice moga byc dosc spore. Generalnie przy niskich sygnalach - czyli polaczenie DAC - wzmacniacz lepiej miec wyzsze napiecie - patrz standard XLR.

12 godzin temu, hasos napisał:

Czy Qutest może być zasilany zasilaczem 5V / 1A?

Zapewne chcesz zasilic z shanti:). Tak, moze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, hoobi napisał:

Warto kombinowac. Zalezy, czy wolisz charakter DAC (wtedy 3v na wyjsciu), czy tez charakter wzmacniacza (wtedy 1v na wyjsciu). Roznice moga byc dosc spore. Generalnie przy niskich sygnalach - czyli polaczenie DAC - wzmacniacz lepiej miec wyzsze napiecie - patrz standard XLR.

Zapewne chcesz zasilic z shanti:). Tak, moze.

Tak, myślałem o Shanti. Standardowo Qutest ma 2A, ale rozumiem, że to nie powoduje problemu i nie wpłynie negatywnie na urządzenie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak, myślałem o Shanti. Standardowo Qutest ma 2A, ale rozumiem, że to nie powoduje problemu i nie wpłynie negatywnie na urządzenie?
 
Ja gwarancji nie daje. Realny pobór poniżej 1A. A że działa- wiem bo sprawdziłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak, myślałem o Shanti. Standardowo Qutest ma 2A, ale rozumiem, że to nie powoduje problemu i nie wpłynie negatywnie na urządzenie?  

 

Ja zasilam Qutesta 5V 1A (właśnie Shanti) i nie mam żadnych problemów. Na oficjalnym wątku Qutesta na stronie head-fi.org, Robert Watts z Chord Company potwierdził, że wystarczy 1A. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, rixus napisał:

Ja zasilam Qutesta 5V 1A (właśnie Shanti) i nie mam żadnych problemów. Na oficjalnym wątku Qutesta na stronie head-fi.org, Robert Watts z Chord Company potwierdził, że wystarczy 1A. 

 

 

Dzięki za info. A jak dźwięk? Poprawiło się coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Dzięki za info. A jak dźwięk? Poprawiło się coś?

 

Pisałem o tym jakiś czas temu tutaj.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Witam, 

Jeśli ktoś z Was rozważa Qutesta - sprzedaję go (na gwarancji). Również zasilacz Sbooster (również na gwarancji). Dziękuję i pozdrawiam

Karol

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
W dniu 4.05.2020 o 14:16, Adam 38 napisał:

I tu mnie masz - tylko na You Tube słuchałem ?

Dla mnie całościowo lepiej wypadł DAC z mojego klamota i w życiu nawet za 4kzl nowego Qutesta nie kupię ?

"Szymonfaber" - recenzja Qutesta i lepsze zabawki w podobnej cenie. Warto na spokojnie porównać a nie w ślepo za gazetkami i ukrytymi po forach ludkami z dystrybucji Chorda  kupować Qutesta.

Nie kompromituj się - Chord w dziedzinie DACów to mistrzostwo świata. Watts to jednak mądry gość, bardzo mądry.

   Chord to konkurent przede wszystkim dla DCSów- stąd taki recenzencki hejt krótkospodenkowców na najlepszym i najbardziej  niezależnym portalu"testereskim" świata.   Gdyby Dynaudio, Accuphase, Ayon, czy Siltech zmienilł dystrybutora - to nagle "diabełki" piały by z zachwytów. A gdyby Chorda wziął w dystrybucję producent  z Tychów to okazałoby się, że to są topowe DACi na poziomie DCSów i MSB.

    Na tym śmiesznym portaliku, na który się powołujesz  możesz się jedynie dowiedzieć, że Accuphase nie umie robić urządzeń audio, Ayon to totalna porażka, Siltech to słabizna i nagi  król, a Dynaudio to w ogóle beznadzieja z fatalnymi prymitywnie brzmiącymi Esotarami.  

"Chord Hugo TT2 – czyli jak stracić 20 000zł za 2,5kg…"  - taki tytuł ma test DACa - KPINA !

Brakuje tylko testu z tytułem" S16Hz EthosArctico Signature - czyli jak stracić 250 000 zł za parę kilogramów desek z MDFu i maty bitumicznej"

   Pozostaje ci jedynie odsłuch na you tube i czytanie bredni jakie wypisują tzw."niezależni testerzy"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, babatular napisał:

Pozostaje ci jedynie odsłuch na you tube i czytanie bredni jakie wypisują tzw."niezależni testerzy"

Dużo wcześniej kupiłem Qutesta i nie został... Więc nie o you tube tu chodzi baba. Ale miło przeczytać, że nie tylko od głośniczków i wzmacniaczy jesteś największym znawcą forum AS 🙂 Tak trzymaj. I naganiaj na Chorda, tu to dopiero jest dymanie na cenie. Nawet Harbeth się chowa 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Adam 38 napisał:

Dużo wcześniej kupiłem Qutesta i nie został... Więc nie o you tube tu chodzi baba. Ale miło przeczytać, że nie tylko od głośniczków i wzmacniaczy jesteś największym znawcą forum AS 🙂 Tak trzymaj. I naganiaj na Chorda, tu to dopiero jest dymanie na cenie. Nawet Harbeth się chowa 😉

Tak. Tak trzymaj. Tu jest dymanie na cenie,  bo wiadomo przecież że Kaziu ze Stachem w piwnicy zrobią lepsze i tańsze DACi niż Chord, DCS i MSB.

Dałeś sie wydymać i kupiłeś Chorda ? No weź.

Ale na szczęście  przeczytaleś niezależnych testerów i sie dowiedziałeś że beznadziejny DAC kupiłeś.  Brawo !!!

A ja tymczasem naganiam wszystkich do zakupu daców Chorda, MSB czy DCSa. Kupujta to ludziska bo to świetne DACi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, babatular napisał:

Tak. Tak trzymaj. Tu jest dymanie na cenie,  bo wiadomo przecież że Kaziu ze Stachem w piwnicy zrobią lepsze i tańsze DACi niż Chord, DCS i MSB.

Dałeś sie wydymać i kupiłeś Chorda ? No weź.

Ale na szczęście  przeczytaleś niezależnych testerów i sie dowiedziałeś że beznadziejny DAC kupiłeś.  Brawo !!!

Słabe to było baba, Qutest wrócił w terminie przewidzianym na zwrot przy zakupie na odległość i duuużo wcześniej niż pojawiła się recka Szymona 🙂 Cieszę się, że Tobie Chord gra wybitnie. O to przecież chodzi, o własne zadowolenie a nie połowy forum. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Adam 38 napisał:

Słabe to było baba, Qutest wrócił w terminie przewidzianym na zwrot przy zakupie na odległość i duuużo wcześniej niż pojawiła się recka Szymona 🙂 Cieszę się, że Tobie Chord gra wybitnie. O to przecież chodzi, o własne zadowolenie a nie połowy forum. Pozdrawiam

wiadomo - dac Cyrusa nie dał szans Chordowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, babatular napisał:

wiadomo - dac Cyrusa nie dał szans Chordowi.

Dla mnie całościowo zagrał przyjemniej co nie znaczy, że za każdym razem z Cyrusem było lepiej. Osobiście najmilej wspominam DAC z CA 851 N czyli "kupę" wg znawców z forum 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.