Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha R-N803D / Denon DRA-800H / Onkyo TX-8270 - Porównanie!


S4Home

Rekomendowane odpowiedzi

Japonia jest znana nie tylko z kwitnących wiśni, ale w naszej branży przede wszystkim z najlepszych wydań płyt CD, oraz sprzętu audio wysokiej jakości. Dzisiaj oczekiwany chyba przez wszystkich pojedynek na katany trzech samurajów, a więc Yamaha R-N803D, Denon DRA-800H i Onkyo TX-8270. Postaramy się Wam przedstawić w kilku osobnych akapitach podzielonych tematycznie każdy z nich, oraz opisać różnice, które być może się okażą dla Was przydatne i dzięki czemu będzie łatwiej wyselekcjonować ten jedyny, wymarzony sprzęt. Podział na sekcje tematyczne jest zrobiony po to, aby osoby częściowo znające te modele nie musiały przedzierać się przez całość testu, tylko odnalazły interesujący ich aspekt. Nie przedłużając – zapraszamy do zapoznania się z naszymi przemyśleniami dotyczącymi tych urządzeń.

BUDOWA:

Zagłębiając się w technikalia natkniemy się na informacje o poszczególnych układach zasilania w skład których wchodzą w Onkyo transformator EI, czyli z rdzeniem zbudowanym z kształtek przypominających właśnie te litery z cewkami oddzielonymi przegrodą; znajdujący się w niewielkiej odległości od płyty czołowej urządzenia w lewej jego części, do tego kondensatory filtrujące przeznaczone do pracy w sprzęcie audio o małej tolerancji parametrów, oraz w sekcji cyfrowo analogowej przetwornik Ashai Kasei AK4438. Za odprowadzanie ciepła odpowiada zajmujący około 2/3 radiator umieszczony zaraz za panelem przednim. Płyta HDMI przyjęła na swój pokład również sekcję cyfrową, natomiast pozostałe elementy zostały przeniesione poniżej.

Denon z kolei skrywa przed nami pod pokrywą w sekcji wzmacniacza autorskie kondensatory (domyślam się, że zrobione według konkretnej specyfikacji na zamówienie, a nie przez samego Denona), oraz transformator z uzwojeniem z miedzi beztlenowej (OFC), natomiast za przetwarzanie sygnałów cyfrowych odpowiada również kość od Ashai Kasei, ale tym razem model AK4458. Układ radiatora i transformatora jest podobny do Onkyo, zresztą podobnie jak rozkład sekcji na płytkach.

Yamaha z kolei budową odbiega nieco od poprzedników i tak końcówki mocy w tym amplitunerze, które są ustawione wzdłużnie zostały zebrane w dwie sekcje, a każda z nich otrzymała dedykowany radiator chłodzący. Końcówki mocy są oparte o znane Sankeny, a w sekcji cyfrowej pracuje ESS Sabre ES9006. W przypadku R-N803D mamy transformator rdzeniowy, aczkolwiek nie udało mi się odnaleźć informacji jaki jest typ blaszek, czy UI, I, czy L.

WYPOSAŻENIE:

Spoglądając na wszystkie urządzenia, można powiedzieć, że mają podobne wyposażenie, a Onkyo i Denon niemalże takie samo. Na pokładzie wszystkich urządzeń znajdziemy dwie pary terminali głośnikowych, dzięki czemu podłączone dwie pary kolumn możemy usytuować w dwóch pomieszczeniach i mówić o prostej formie multiroomu.

W sekcji cyfrowej również bez większych niespodzianek: Denon, oraz Onkyo zostały wyposażone w dwa wejścia optyczne, oraz po jednym koaksialnym – jedynie Yamaha wyłamuje się i ma o jednego „koaksa” więcej. W sekcji analogowej gradacja z kolei wygląda tak, że 803-ka ma 4 wejścia liniowe, Onkyo 3, a w Denonie zostały one uszczuplone do skromnej ilości 2 portów, aczkolwiek patrząc na bazową funkcjonalność tych urządzeń, to powinny one w zupełności wystarczyć. Zapewne kilka osób w tym momencie zadrżało, że przecież jest jeszcze w każdym z amplitunerów dodatkowe wejście analogowe – oczywiście tak i jest to dedykowane wejście Phono dla gramofonów nie posiadających na swoim pokładzie przedwzmacniacza (lub jeżeli takowego nie mamy w formie osobnego urządzenia), a są wyposażone we wkładki typu MM. Z podobieństw na pewno należy wymienić wejście antenowe DAB/FM, port LAN do połączenia przewodowego z siecią, wejście dla słuchawek, wyjście sterowania IR (Onkyo i Yamaha), oraz wejście IR (Onkyo, Denon). Teraz może dla odmiany kilka różnic: Yamaha jako jedyna posiada jedno, dedykowane wyjście dla subwoofera aktywnego, przy czym Denon i Onkyo posiadają dwa (nie do końca jest to funkcjonalność, z którą wiązałbym jakąś przyszłość, osób wykorzystujących oba będzie raczej marginalna ilość), jedną antenę do sieci, oraz wifi, oraz nie posiada portów HDMI i dedykowanego Pre Out dla Zone 2. Każde z urządzeń posiada odłączany kabel zasilający, dzięki czemu np. w sytuacji kiedy ukrywamy urządzenie w szafce, a gniazda 230V są za nią w większej odległości, możemy zakupić dłuższy, aby bez łączenia wpiąć go do gniazdka. Wszystkie mają też port USB, przy czym Onkyo jeszcze jeden dodatkowy na tylnym panelu, który może się okazać bardzo przydatny jeżeli np. zamykamy amplituner i inne urządzenia jak dekoder SAT, czy odtwarzacz CD w szafce, aby ich nie było widać i wypuszczamy jedną zbiorczą czujkę IR do sterowania nimi – zazwyczaj moduły te zasilane są poprzez USB, więc wtedy mamy sterowanie, a dodatkowo jeszcze port USB do np. Pendrive (kilka innych jeszcze by się znalazło sytuacji, ale za dużo by wymieniać). W przypadku Yamaha R-N803D mamy z kolei port dla mikrofonu kalibracyjnego, o którym napiszemy trochę więcej w sekcji funkcjonalność.

FUNKCJONALNOŚĆ:

Wybór konkretnego urządzenia w dużej mierze będzie zależał od tego czego oczekuje użytkownik końcowy i jednym z ważniejszych aspektów jest funkcjonalność. Na początek może napiszę o cechach wspólnych, ponieważ jest ich bardzo dużo i raczej nie wymagają dłuższego opisu, gdyż są „standardem” w tego typu urządzeniach. Do najważniejszych należy na pewno zaliczyć: radio internetowe, radio DAB/ FM, port USB do pamięci przenośnych, obsługa serwisów strumieniujących jak Spotify, Tidal; Airplay, sterowanie za pomocą aplikacji dedykowanej do każdego z urządzeń, możliwość sterowania z zewnętrznych systemów sterowania typu inteligentny dom, opcja przesyłania plików w sieci udostępniając partycję, czy też folder na naszym komputerze, lub po prostu podpinając dysk sieciowy ze zgromadzoną muzyką. Każde z urządzeń pozwala również na zbudowanie bezprzewodowego multiroom z dodatkowymi (bezprzewodowymi) głośnikami strefowymi, jeżeli nie chcemy, albo już nie możemy poprowadzić dodatkowych kabli.

Kolejnym aspektem, który warto poruszyć jest Bluetooth, który w amplitunerze Yamaha działa dwukierunkowo, a więc za jego pośrednictwem nie tylko prześlemy muzykę z telefonu, czy też tabletu, komputera ale i połączymy słuchawki Bluetooth.

Mocną stroną Yamaha R-N803D jest na pewno automatyczna kalibracja, która pomoże w prawidłowym ustawieniu kolumn i robi to bardzo przyzwoicie (z resztą sam podczas odsłuchu złapałem się na tym, że po podłączeniu stwierdziłem, że albo nasz model jest zepsuty, albo trzeba przeczyścić kanały, bo cała scena była przesunięta w lewą stronę, po czym jak wcisnąłem tryb pure direct wszystko wróciło do normy – po odsłuchach prawdopodobnie zostały czyjeś ustawienia po kalibracji i wokal za każdym razem uciekał mi do lewej kolumny :)). Dla początkujących użytkowników jest to na pewno ogromna pomoc.

W Onkyo, oraz Denon na pewno płyta HDMI jest pewnym ułatwieniem dla fanów prostych połączeń, tych wykorzystujących amplituner stereo jako namiastkę systemu kina domowego, czy też konsolę jako główne źródło domowej rozrywki. Wtedy wszystkie preferencyjne urządzenia podłączamy kablami HDMI do amplitunera i to on staje się naszym centrum zarządzania, natomiast kabel HDMI z ampli do TV rozwiązuje przesył obrazu, oraz dźwięku. Z tym ostatnim jest jeszcze jedno ułatwienie, ponieważ możemy skorzystać z ARC, czyli kanału zwrotnego audio, a więc dźwięk zarówno wyślemy do TV jak i z niego, dzięki czemu podczas oglądania filmu na Netflix dźwięk będziemy mieli na kolumnach podłączonych do jednego z tych trzech urządzeń. Oprócz tego oczywiście HDMI daje nam graficzne menu na ekranie telewizora, które może się przydać przy przeglądaniu choćby plików na dysku wpiętym do USB (na aplikacji również możliwe)

W Onkyo, oraz Denon mamy do dyspozycji opcję Zone2, dzięki której możemy zarządzać niezależnie obydwoma pomieszczeniami korzystając z innej głośności, oraz źródła – wtedy rzeczywiście mają zasadność dwie pary kolumn, ponieważ podczas oglądania przez nas ulubionego programu w TV, drugi domownik może słuchać czegoś innego.

Różnica występuje również w sposobie sterowania parametrami bas/ sopran, które w amplitunerze Onkyo (+/- 10 dB), oraz Denon (+/- 6 dB) są realizowane cyfrowo, czyli mamy przeskok o 1 jednostkę, natomiast w Yamaha (+/- 10 dB) regulacja jest płynna, czyli mamy jeszcze wartości pośrednie pomiędzy np. +1 a +2 (przykładowo +1.2).

Dla fanów serwisów strumieniujących na pewno dość istotną informacją okaże się ta, że w przypadku posiadania urządzenia z systemem Android - w amplitunerze Yamaha i Denon sterowanie Tidal odbywać się musi poprzez aplikację Musiccast, lub Heos, nie jesteśmy w stanie tego zrealizować bezpośrednio z aplikacji serwisu Tidal, jedynie Onkyo po wprowadzeniu danych logowania do aplikacji Onkyo Controller mamy możliwość strumieniowania z pomocą Chromecast. W przypadku posiadaczy urządzeń ze stajni Apple nie ma tego problemu, ponieważ wszystkie 3 amplitunery bez najmniejszego problemu komunikują się poprzez Airplay i tutaj możemy korzystać z serwisu bezpośrednio poprzez aplikację Tidal.

Samo użytkowanie poprzez sieć nie nastręcza problemów, aplikacje są dość intuicyjne, wszystko działa sprawnie, więc chyba nie ma się co rozpisywać.

BRZMIENIE:

Amplitunery testowaliśmy na 3 różnych parach kolumn: dwóch, które często są przez Was poszukiwane (Monitor Audio Bronze 6, Heco Aurora 700), i trzeciej pary, którą potraktowaliśmy jako wyzwanie z racji niskiej skuteczności (Dynaudio Emit M30). Jako źródło odtwarzacz Unison Research Unico Primo, oraz serwis Tidal w wersji HiFi.

P.S. Pamiętajcie o tym, aby wyłączyć subwoofer w Denonie, który jest defaultowo włączony (co trochę mnie dziwi).

Brzmienie Yamahy na tle konkurencji było znacznie bardziej przestrzenne, mieliśmy wrażenie jakby kolumny stały rozstawione przynajmniej 2m szerzej, co skutkowało również tym, że znacznie lepiej była budowana stereofonia i przy nagraniach koncertowych (Lady Gaga, Bradley Cooper – Diggin' My Grave, Zbigniew Preisner – Światełko W Tunelu (Live), Satyricon Live At Opera – Pentagram Burns) kolumny potrafiły oddać znacznie lepiej skalę pomieszczenia, oraz odseparować od siebie poszczególne sekcje. W Denon i Onkyo trochę się wszystko zawężało i było lekko skondensowane, ale czytelność nie straciła bardzo dużo. Efekt porównałbym do tego, kiedy zmieniamy skalę – tutaj dokładnie podobne odniosłem wrażenie, że o ile kreacja miała sporo podobieństw, o tyle dźwięk był w mniejszej skali. Pomiędzy samym Denonem a Onkyo kolosalnej różnicy nie było w tym aspekcie, aczkolwiek brzmieniowo Denon pokazywał trochę więcej pazura, trochę bardziej pompował basem, ale za to z mniejszą ilością wysokich rejestrów w porównaniu do Onkyo, co czasem odbierałem jako zbyt zachowawcze, ale jest to oczywiście kwestia preferencji. W 8270 dało się odczuć większą ilość, ale i chyba pokusiłbym się o stwierdzenie precyzję właśnię w wysokich tonach, przy czym daleko mu było jeszcze do grania określanego często jako błyszczące, czy też metaliczne. W Yamaha w porównaniu do obu konkurentów czasem brakowało mi lekkiego popuszczenia pasa basowego, chociaż akurat kultura jego pracy, sprężystość, dynamika i gładkość na pewno to rekompensowały, szczególnie na Dynaudio, które są dość trudnymi kolumnami było to bardzo widoczne.

Po katowaniu systemów koncertowymi nagraniami przyszedł czas na bardziej kameralne wydania (Adam Strug, Stanisław Soyka – Tam Na Rzece) i tutaj Denon będzie faworytem dla osób, które lubią bardziej intymne obcowanie z artystą, gdzie wokalista zbliża się do nas na bliską odległość i mamy wrażenie jakby śpiewał dla nas. Onkyo z kolei delikatnie przesuwa go w tył, sprawiając wrażenie odsunięcia się sceny, co oczywiście również ma swoich fanów (albo odpowiednio dobrane kolumny, ponieważ na Monitor Audio i Heco było znacznie lepiej), natomiast Yamahę określiłbym jako sędziego godzącego obu konkurentów, ponieważ tutaj tych planów jest więcej i ma się wrażenie bardziej holograficznego przekazu, nie wspominając o tym, że ładniej pokazywała wielkość fortepianu, chociaż Denon i Onkyo dzięki brzuszkowi w zakresie niskotonowym ładniej wyłapywały uderzenia w klawisze po lewej stronie.

Przy muzyce pop i elektronice (Billie Eilish - Bad Guy, Bass Astral x Igo - Planets) Onkyo robiło bardzo fajny efektowny dźwięk z dużą ilością „przeszkadzajek”, z kolei w Denonie delikatnie brakowało mi właśnie tego błysku w wysokich tonach (na szczęście zawsze z pomocą przychodzi metalowy przetwornik wysokotonowy w Bronze 6), natomiast jak wcześniej pisałem, że w R-N803D brakowało mi trochę basu podczas słuchania np. Satyricona, tak tutaj było go w sam raz, nie miałem wrażenia, że chciałbym momentami podciągnąć delikatnie stopę perkusyjną. Tutaj wszystko było odpowiednio nasycone i bez odchudzenia.

Na koniec poszedł klasyk jazzowy, czyli Miles Davis – So What i tutaj Yamaha to znowu klasa pod kątem rozdzielczości i odseparowania każdego z instrumentów, wszystko odpowiednio rozdzielone, natomiast w Onkyo i Denon było dość podobnie, z mocniejszym basem niż w Yamaha, ale z tą różnicą, że talerze jednak były bardziej zaznaczone w Onkyo, a Denon z trochę mniejszą ich ilością, ale akurat tutaj np. w połączeniu z Monitor Audio było dla mnie wręcz efektem pożądanym.

PODSUMOWANIE:

Chciało by się napisać „umarł król, niech żyje król” - niestety jednak tak się nie stało. Yamaha R-N803D to nadal według nas najlepszy amplituner stereofoniczny, ale też nie należy bagatelizować konkurentów, ponieważ różnica w cenie pomiędzy nimi, a „wygranym” to ponad 600 zł, więc nie ma tutaj cudów i około 20% różnicy w cenie przy tym budżecie to jest jednak sporo. Funkcjonalnie poza kilkoma detalami, które w zależności od użytkownika zapewne zdecydują o zakupie, są to urządzenia bliźniacze, podobnie zresztą jest z Onkyo w porównaniu do Denona – tutaj o wyborze również zdecyduje subiektywne odczucie każdego ze słuchaczy, ponieważ oba mają w sobie to coś, ale przez każdego z nas jest ono inaczej definiowane. Dla mnie osobiście Denon z racji większej delikatności w wysokich tonach oraz balansowi tonalnemu bardzo fajnie może się sprawdzić do rock, czy muzyki cięższej, natomiast Onkyo świetnie sobie radzi w elektronice, czy w pop, ale nie skreślałbym ich z innych gatunków, ponieważ musicie pamiętać, że zawsze sprzęt kupujecie dla siebie i to Wy macie wyobrażenie na temat tego jak chcielibyście aby Wasz ulubiony kawałek brzmiał, dlatego najważniejszym czynnikiem podczas wyboru sprzętu jest po prostu odsłuch, gdyż audio jest na tyle piękne samo w sobie, że raczy nas wieloma aspektami, które decydują o brzmieniu konkretnego amplitunera, kolumny, czy wzmacniacza, a w połączeniu z upodobaniami każdego z nas tworzy bardzo mocną mieszankę wybuchową :) Czasem zmiana kolumn na inne może otworzyć nam nowe dźwięki w amplitunerze, który jeszcze przed chwilą ocenialiście jako najsłabszy.

W funkcjonalności można by się rozpisać jeszcze na 10 stron, dlatego po szczegóły zapraszamy do nas, ewentualnie zawsze możecie nas zapytać w komentarzu, czy wiadomości prywatnej, a tymczasem mamy nadzieję, że test się podobał i będzie dla Was przydatny.

ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA ?
spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne porównanie...ale tak jak piszesz wszystko zależy do jakich kolumn podepniemy  grajki,oraz własne odczucie,ja wybrałem denka i jak narazie jest ok ale pewnie kiedyś kolumny wymienię na coś lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, luzaczek82 napisał:

Bardzo fajne porównanie...ale tak jak piszesz wszystko zależy do jakich kolumn podepniemy  grajki,oraz własne odczucie,ja wybrałem denka i jak narazie jest ok ale pewnie kiedyś kolumny wymienię na coś lepszego.

W jakim połączeniu kolumn gra to aktualnie ? ?
Również zapraszam innych czytelników do przytoczenia swoich wrażeń odsłuchowych dotyczących powyższych amplitunerów. W jakich połączeniach gra to u was? 
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie gra to z stx electrino 250, fajnie się to zgrało...doszło więcej dołu i o to mi chodziło. Co prawda nie testowałem ich z yamahą 803 ponieważ nie podobało mi się granie z nad 356 plus yamaha wxad-10. Góra była za ostrą i metaliczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez luzaczek82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne i rzeczowe porównanie. Czyli jednak ten denon to nie wykastrowany x1500 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Yamaha R-N803D grała przez 1,5 roku z DIY-wymi kolumnami (2,5 drogi) zbudowanymi na głośnikach Satori MW19P-8 + TW29RN.
To było 1,5 roku męki. Średnica chuda, mało plastyczna, wokale męczące (sybilanty!!!), bas sztywny i drętwy, przy cichym słuchaniu słychać było tylko męczące cykanie.
Na próbę podłączałem inne wzmacniacze. Było dużo lepiej. Nawet amplitunerek (taki od miniwieży) Denon DRA-F109 zagrał lepiej z moimi kolumnami.
Od czerwca gra Arcam A29. I to jest dopiero granie. Pełna, plastyczna średnica, wokale jak trzeba (sybilanty są ale nie męczą), górna średnica bez natarczywości a sama góra detaliczna, ale nie wchodząca na pierwszy plan.  Bas dostał kopa i nie brakuje go nawet przy cichym słuchaniu,

S4home, wg Twojego opisu,  to z tej trójki pewnie i tak by mi się podobał najbardziej Denon DRA-800H... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JMA RQ900 • Arcam A39 • Arcam CDS27 • Arcam irDAC • Onkyo NS-6170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2019 o 20:31, pawel_luk1 napisał:

Od czerwca gra Arcam A29. I to jest dopiero granie. Pełna, plastyczna średnica, wokale jak trzeba (sybilanty są ale nie męczą), górna średnica bez natarczywości a sama góra detaliczna, ale nie wchodząca na pierwszy plan.  Bas dostał kopa i nie brakuje go nawet przy cichym słuchaniu,

S4home, wg Twojego opisu,  to z tej trójki pewnie i tak by mi się podobał najbardziej Denon DRA-800H... ?

Charakterystyka brzmienia Arcam'a pasuje do twojego opisu kolumn. Również polecił bym takie połączeni do przetestowania.
Z tej trójki najbliżej twoim wymaganiom będzie grał DRA-800 ?
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2019 o 20:15, seba3002 napisał:

Bardzo fajne i rzeczowe porównanie. Czyli jednak ten denon to nie wykastrowany x1500 ?

Ale co smrodu niektórzy narobili... 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Ale co smrodu niektórzy narobili...

Oj było było, "co to będzie - co to będzie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest też to jak duża część zainteresowanych przestała się interesować, gdy okazało się, że to jednak wszystko w porządku z tym amplitunerem. 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sklep.RMS.pl napisał:

Ciekawe jest też to jak duża część zainteresowanych przestała się interesować, gdy okazało się, że to jednak wszystko w porządku z tym amplitunerem. 

Teraz w oczekiwaniu na TX-8390. ?
"Co to będzie - co to będzie..."
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Teraz w oczekiwaniu na TX-8390. ?
"Co to będzie - co to będzie..."
Pozdrawiam.

No właśnie co to będzie a jeszcze trzeba dodać marantza nr1200

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lestek83 napisał:

No właśnie co to będzie a jeszcze trzeba dodać marantza nr1200

Szykuje się mocny rynek amplitunerów stereo! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to, co będzie? Branża już zaciera rączki

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JMA RQ900 • Arcam A39 • Arcam CDS27 • Arcam irDAC • Onkyo NS-6170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branża zaciera rączki bo klienci to wymusili.

To że koncern denon / Marantz dopiero teraz wprowadził te modele to świadczy o ich otępieniu. Ja wciąż czekam na model do własnych testów. Ale faktycznie pierwsze doniesienia na razie branży świadczą o tym że będzie to konkurent dla Onkyo 8270. Czyli ani hit ani wtopa ? to dobrze 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że takie urządzenia jak amplitunery stereo to świetna propozycja dla przeciętnego zjadacza chleba. W jednym pudełku dostaje masę funkcji, intuicyjny setup i przyzwoita jakoś stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez seba3002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, seba3002 napisał:

A ja uważam, że takie urządzenia jak amplitunery stereo to świetna propozycja dla przeciętnego zjadacza chleba. W jednym pudełku dostaje masę funkcji, intuicyjny setup i przyzwoita jakoś stereo.

To "nieprzeciętny zjadacz chleba" nie może mieć mniejszych wymagań? Nie każdy potrzebuje nie wiadomo jakiego efektu brzmienia, a tak to konsola z TV podpięte, dzieci zadowolone, radio jest, Spotify,  TIDAL, BT, steruje się z telefonu czego chcieć więcej. Bardzo duża grupa ludzi ma właśnie takie oczekiwania.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, S4Home napisał:

To "nieprzeciętny zjadacz chleba" nie może mieć mniejszych wymagań? Nie każdy potrzebuje nie wiadomo jakiego efektu brzmienia, a tak to konsola z TV podpięte, dzieci zadowolone, radio jest, Spotify,  TIDAL, BT, steruje się z telefonu czego chcieć więcej. Bardzo duża grupa ludzi ma właśnie takie oczekiwania.
Pozdrawiam.

O to mi właśnie chodziło. Nie każdy potrzebuje hi endowego zestawu żeby posłuchać muzyki a przy okazji mieć możliwość podłączenia wszystkich urządzeń AV pod jedną jednostkę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, seba3002 napisał:

O to mi właśnie chodziło. Nie każdy potrzebuje hi endowego zestawu żeby posłuchać muzyki a przy okazji mieć możliwość podłączenia wszystkich urządzeń AV pod jedną jednostkę ?

??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą zastanawiam się jak w bezpośrednim porównaniu wypada denon dra 800h do wzmacniacza denona pma 800ne, połączonym z jakimś bardzo budżetowym  streamerem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, seba3002 napisał:

A tak swoją drogą zastanawiam się jak w bezpośrednim porównaniu wypada denon dra 800h do wzmacniacza denona pma 800ne, połączonym z jakimś bardzo budżetowym  streamerem. 

PMA lepiej wypada, ? z góry ci mówię. Połączenie z odtwarzaczem sieciowym Yamaha WXAD-10 ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jednak pamiętać, że takie urządzenia mają dość poważne ograniczenia brzmieniowe o czym łatwo jest przekonać się porównując ten sprzęt ze wzmacniaczem nawet trochę tańszym. A sądzę, że taki klient może szybko zainteresować się czymś lepszym, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Swoją drogą ciekawą opcją bylby amplituner ale z droższego segmentu cenowego, zbudowany na wzmacniaczu powiedzmy kosztującym ok 5 / 6 kóła - np. amplituner na bazie nie AS 701, ale AS-1100; normalnie powrót retro w pełnym stylu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, artur 1984 waw napisał:

Swoją drogą ciekawą opcją bylby amplituner ale z droższego segmentu cenowego, zbudowany na wzmacniaczu powiedzmy kosztującym ok 5 / 6 kóła - np. amplituner na bazie nie AS 701, ale AS-1100; normalnie powrót retro w pełnym stylu.

A all in one? Naim, Cyrus ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, S4Home napisał:

A all in one? Naim, Cyrus ?

Z tym, że taki all in one Cyrusa czy naima kosztuje odrobinkę więcej niż 5-6 tys PLN ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, seba3002 napisał:

Z tym, że taki all in one Cyrusa czy naima kosztuje odrobinkę więcej niż 5-6 tys PLN ?

Masz rację, ale ważne że coś takiego jest a Cyrus Lyric mało popularny, a graniem potrafi zaskoczyć nie jednego. Brzmi świetnie i warto przypomnieć i od świeżyć te urządzenie ?
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2019 o 12:38, S4Home napisał:

A all in one? Naim, Cyrus ?

Faktycznie świetne urządzenia, ale niestety nie mają HDMI, dopiero Arcam SR250 je posiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grzegorz napisał:

Faktycznie świetne urządzenia, ale niestety nie mają HDMI, dopiero Arcam SR250 je posiada.

Podobna funkcjonalność. EWentualnie można zastąpić optykiem lub iść w opcję z Arcamem.
Nawiązując do Arcama to również świetna. Pamiętajmy iż ma DIRAC'a - świetny system kalibracyjny ?
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2019 o 14:15, S4Home napisał:

Szykuje się mocny rynek amplitunerów stereo! ?

No właśnie! Jest jakieś przebudzenie czy tylko mam takie wrażenie? Chyba producenci "targetują" w amplitunery stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już od kilku lat. Kwestia minimalizmu i wygody już od dłuższego czasu przejmuje rynek audio. Zarówno elektronikę jak i kolumny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.