Skocz do zawartości
IGNORED

CD do Marantza PM 80.


ElTuco

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że niedawno miałem okazję "przesiąść" się z wzmacniacza Technicsa na PM-80 Marantza, myślę że nadszedł czas wymienić również CD-ka. Poszukuję czegoś dobrze grającego w niskich rejestrach (twardo i soczyście) no i z dobrą resztą. Fajnie byłoby gdyby grał ciepło (ale nie wiem czy są takie co grają ciepło i dobrze podają basy ???) Słucham w zasadzie wszystkiego w kolejności: trip-hop, elektroniczna, rock, poważna, jazz. Kolumny Magnat 120.

 

Z innych rzeczy to dobrze byłoby gdyby CD-ek miał pilocika, wyjście variable .... no i niezabójczą cenę tak gdzieś do 600-800 zł ale mile widziane i tańsze propozycje bo te 800 to absolutny max. Może być nowy ;-) lub używany.

 

pozdrawiam wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do PM - 80 idealny wydaje się... CD 80... Leży poza Twoimi możliwościami finansowymi, nie spotkałem się żeby ktoś go oferował za mniej niż 1400 PLN. Dobre będzie każde źródło dające szczegółowy, ale "analogowy" dźwięk. W tym budżecie powininny się zmieścić inne dobre Marantze z końca lat 80tych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EITuco,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) pomyśl i ew. daj znać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zreszta fotki i opis jest tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) w porownaniu do CD63KI 524 jest bardziej neutralny, bas twardszy i żywszy, ogólnie lepszy CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

63 ki nawet nie bierz,a tym bardziej ze chcesz cos "cieplego" ki gra strasznie ostro,nie dałbym za niego wiecej niz 600zł,polecałbym Ci tego nada co ma Opteon,sam sie na niego czaiłem ale dorwałem nada 541i,524 zagra podobnie bo ma wymienione.....rzeczy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ElTuco

Zdecydowanie polecałbym Marantza 63KI. Jest to bardzo dobry cedek(na lata),o ładnej barwie,dość głębokiej scenie i zdecydowanym,mocnym basie.Oczywiście nie znosi w torze tandeciarstwa.

Dużą zaletą jest możliwość dokonania tuningu i osiągnięcia bardzo wysokiej jakości dzwięku.

Jest to urządzenie lepsze i bardziej uniwersalne niż NAD.

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam na sprzedaz CD63KIS, co do dzwieku to rzeczywiscie przestrzen super, wysokie tony super, ale z basem to ten odtwarzacz nie przesadza, przynajmniej w moim systemie tak bylo a gral z PM66KIS (tez do sprzedania).

 

Pozdrowki

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedny Tuco jest z małej wioski pod Chichuaua i niestety nie ma możliwości zrobić sobie kolędy po sklepach z filskim sprzętem żeby sobie porównać te pudełka, które Panowie tu wymieniacie... :-( Z dotychczasowej dyskusji wynika jednak, że w zasadzie CD-ki odpowiadające mojemu opisowi to albo ze stajni NAD-a albo z Marantza. Budżet jak widać... niestety. Na razie w grę wchodzą więc:

 

NAD oraz Marantze: 53 po tuningu McGyvera, 63 KI no i 67 MkII SE wypatrzony na Alergo (co o nim sądzicie?).

 

PS: "Lampiarze" o tym 63 KI to chyba dość niepochlebnie się tu wyrażali, że taki ostry niby (nie wiem bo nie słyszałem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Sony, w budżecie się zmieścisz. Za ta kasę powinieneś załapać się na jakąś ES'ke. Solidny jak czołg i dzwięk naprawde przyzwoity, nie męczący i muzykalny. Ja ostatnio kupiłem pod tunning CDP S7 za niewielkie pieniądze a i bez przeróbki gra conajmniej dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu wspominał o tuningu CD63KI. Otóż przynosi on poprawę, i owszem. Ale identyczne efekty można osiągnąć tuningiem modeli CD43, CD53, CD63, CD63SE, CD63KI, CD57, CD67, CD67SE, CD67OSE, które po tuningu grają lepiej niż fabryczna wersja KI. Z czego to wynika? Otóż elektronika wszytkich tych odtwarzaczy jest oparta o ten sam schemat (modele z 7 w oznaczeniu mają tylko inny scalak do obsługi wyświetlacza i klawiatury, co nie wpływa na dźwięk), a różnice jakościowe i cenowe pomiędzy nimi wynikają z zastosowania w nich różnej jakości części, głównie kondensatorów i opampów, czyli elementów w pierwszej kolejności wymienianych na lepsze w czasie tuningu. Po co zatem kupować najdroższy model do tuningu skoro już z najtańszego można wycisnąć taką samą jakość? No chyba że decydujemy się tuningować odtwarzacz już posiadany, to wtedy i owszem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robinson: Jak jeszcze to aktualne, to podrzuć informacje o tym Marantzu PM66 na priv. Jestem zainteresowany. Mail w o mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie napędy mają te w.w. Marantze? Tzn. 53, 63 KI, 67 SE ?? Ze względu na środki które mogę przeznaczyć na CD-ka jestem "skazany" na używkę toteż chciałbym, żeby pograło mi toto jakiś czas...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też porównywałam marantza 63 kis z nadem.u mnie stoi 541i a 63 w mojej konfiguracji się nie sprawdziła.marantz zagrał zbyt jasno,bez wyrafinowania.najgorzej bylo z wysokimi tonami,które przypominały dźwięki z technicsa.u mnie nad zagrał o klasę lepiej.z kolei pamietam,że gdy słuchałam 63 w innym zestawieniu,to grała całkiem przyjemnie ,jednak wtedy nie miałam innego źródła do porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. CD63KI czasem w niektórych konfiguracjach może rozczarować, bo faktycznie jest nieco jasny, ale już jakości wysokich bym się nie czepiał, po prostu ich ilość eksponuje niedostatki sprzętu towarzyszącego. Z kolei basu jest nie za dużo, i jest stosunkowo dobrze kontrolowany, co może czasem prowadzić do wrażenia niedostatku. Ponadto jakość dźwięku w pewnym stopniu zależy od egzemplarza, co w końcu prowadzi do wniosków które ująłem we wpisie o modyfikacjach. Trzeba zrobić upgrade, choćby po to, żeby to CD stało się uniwersalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego też napisałam,że u mnie 63 zagrała takimi wysokimi i w ogóle kiepsko.w innym zestawieniu było lepiej,więc to pewnie wina reszty mojego sprzętu.szkoda tylko ,że w tym innym zestawieniu nie mogłam porównać innych cd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to był ten sam egzemplarz CD63KI czy dwa różne? Spotkałem się z wylanymi kondensatorami sprzęgającymi na wyjściu w takim CD, to był koszmar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takim kosmetycznie poprawionym CD 75?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dla pasjonatów DIY. Druga połowa lat '80, kondzie wszystkie do wymiany, nigdzie nie dostaniesz napędu CDM1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są Wasze opinie o takiej propozycji?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Marantz CD56NB - TDA1541, SAA7220, CDM2

 

Konstrukcja bliźniacza marantza cd65, 75 - cd56 zajął ich miejsce w ofercie marantza. Stan bardzo dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lumpiarze?hmm...

Moze i u mnie byly walniete te kond. dlatego tak "brzydko" grał...z tego co pamietam to bas nie był tak dobrze kontrolowany jak w 541i,porównywałem go bezpośrednio z nadem. moze to wina mojego sprzętu.. Tego marantza kupiłem w kombicie we wrocławiu wiec wszystkiego mozna sie spodziewac..

napęd do marantza z laserem przewaznie 70zł,za 40zł sam laser jest w poltronic-ku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić sam laser, bo taniej, cały napęd niemal nigdy nie siada. Wymiana łatwa, sam laser wymienia się jakieś 5-10min. dłużej niż cały napęd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.