Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo do sypialni


lll

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się za zestawem stereo do sypialni o powierzchni 10 m2 (mniej więcej kwadrat), w realnej (nie katalogowej) cenie do 5 tys. zł.

Temat zakładam, by posłuchać rad doświadczonych słuchaczy oraz wyselekcjonować sprzęt do odsłuchów - wiadomo, że to ostateczne kryterium, choć różnice choćby w akustyce pomieszczeń utrudniają wybór, a wypożyczać tak budżetowy sprzęt do domu nie bardzo jest sens.

W przyszłości zestaw mógłby zostać rozbudowany o subwoofer, ale nie jestem jakimś przesadnym basolubem. Natomiast nie cierpię kartonowego/pudełkowego basu.

Słucham bardzo różnej muzyki. Z racji specyfiki pomieszczenia, w grę wchodzą głównie ciche i średnio-ciche odsłuchy, choć czasem chciałbym posłuchać i głośno. Chcę również podłączyć odtwarzacz multimedialny i konsolę, ale priorytetem jest muzyka.

Bardzo wstępnie wyselekcjonowałem sprzęt jak poniżej, ale chętnie poszerzę (lub tym bardziej ograniczę) listę pod wpływem rad.

1. Wzmacniacz:

1) opcja tania, z koniecznością dokupienia streamera *) - Onkyo A-9050, Pioneer A-40AE, Denon PMA-800NE, Yamaha A-S701 (wszystkie te wzmacniacze bardzo podobają mi się wizualnie, co nie jest bez znaczenia, bo fajnie gdy sprzet pieści nie tylko ucho, ale i oko);

2) opcja droższa i "wszystkomająca" - NAD C338;

3) opcja najdroższa - Audiolab 6000A, Vincent SV-200 (ależ chciałbym patrzeć na żarzącą się lampę), Rotel A11.

2. Kolumny - raczej podstawkowe (chyba, żeby podłogowe Fyne Audio F302) :

1) nowe - Elac Debut B5.2, Dali Spektor 2, Dali Oberon 1, B&W 607, B&W 606, Focal Chorus 706, Dynaudio Emit 10, Dynaudio Emit 20, Mission QX-2, Fyne Audio F500, Pylon Ruby Monitor, Tannoy Revolution XT 6;

2) używane - Audiovector QR1.

Z racji (nie)wielkości pokoju, kolumny będą stać (na ciężkich i stabilnych standach) niestety blisko ściany. Na boki będą miały po kilkadziesiąt cm, ale od tyłu tylko kilka cm. Gdyby nie to, B&W 607 byłyby dla mnie pierwszym wyborem, ponieważ bardzo lubię tą markę - obawiam się jednak bass refleksu z tyłu.

_________________________________________

*) Jeśli streamer, to póki co budżetowy typu Yamaha WXAD-10 lub nawet posiadany obecnie Chromecast Audio, ewentualnie inne rozwiązanie do kilkuset zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lll
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A opcja np amplituner stereo Yamaha R-N803D ? Świetne brzmienie, DAC, sieciówka, aplikacja MusciCast. Do tego np KEF Q350, Dali Oberon 3?

Wzmacniacz hmmm... Można też tak NAD C356 BEE + Dynaudio Emit M20 - kapitalne granie, dociążone, sporo basu jak na podstawki, i piękna średnica z górą jak na Dynki przystało. Do tego odtwarzacz sieciowy Yamaha WXAD-10. Jest jeden minus, nie ma DAC, lecz ewentualnie można dokupić Cambridge Audio DAC Magic 100. Wtedy masz komplet na osobnych komponentach która gra świetnie ?

50 minut temu, lll napisał:

2) używane - Audiovector QR1.

Świetne kolumn lecz bez odsłuchu radził bym nie brać ponieważ ich brzmienie jest dosyć ostre.
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, S4Home napisał:

A opcja np amplituner stereo Yamaha R-N803D ? Świetne brzmienie, DAC, sieciówka, aplikacja MusciCast. Do tego np KEF Q350, Dali Oberon 3?

Wzmacniacz hmmm... Można też tak NAD C356 BEE + Dynaudio Emit M20 - kapitalne granie, dociążone, sporo basu jak na podstawki, i piękna średnica z górą jak na Dynki przystało. Do tego odtwarzacz sieciowy Yamaha WXAD-10. Jest jeden minus, nie ma DAC, lecz ewentualnie można dokupić Cambridge Audio DAC Magic 100. Wtedy masz komplet na osobnych komponentach która gra świetnie ?

Świetne kolumn lecz bez odsłuchu radził bym nie brać ponieważ ich brzmienie jest dosyć ostre.
Pozdrawiam.

To dorzucę jeszcze taki zestaw, który sam użytkuję i zresztą nie tylko ja na tym forum, tzn. Onkyo R-N855 + Dynaudio Emit M20. 

Ten amplituner świetnie daje sobie radę z Dynkami, lepiej niż np. Rotel Ra11, który też miałem okazję kiedyś do nich podłączyć.

QR1 słuchałem i nie uznałbym ich za bardzo "ostre", ostrzejsze były na pewno Tannoy XT6 (podstawki). Ale to zależy może do czego podłączasz. QR1 mają basreflex z przodu, choć nie wiem czy ma to aż takie znaczenie.

Nie wiem tylko czy warunki w Twoim pomieszczeniu będą dobre dla Emitów. Generują "duży" dźwięk z dobrym basem, tym niemniej jednak bardzo dobrze kontrolowanym. 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sypialni - mnie by tam się marzyła używana lampka i jakieś fajne, małe monitorki do tego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli planujesz zewnętrzny streamer, z mojej strony na pewno zaproponowałbym hybrydę lampową  Vincent SV 200, ewentualnie mocny, bardzo dynamicznie grający Cyrus One. Chyba, źe pójdziemy w dobrą klasyczną lampę, wtedy proponowałbym Ci świetny polski lampowy wzmacniacz Fezz Audio Silver Luna lub niestety troszeczkę ponad budżet Haiku Audio Origami EL34SE . Moim zdaniem nie warto do tak niedużego pomieszczenia stosować tak mocne wzmacniacze jak Yamaha A-S701 czy NAD C356 BEE, lepiej pójść w jakość.

Kolumny - moja pierwsza propozycja to KEF Q350. To dynamiczne, spójne, plastyczne, dobrze wypełnione granie ze świetną sceną i przestrzenią. Warto posłuchać najnowszą polską konstrukcjęPylon Audio Ruby Monitor . Moim zdaniem bezkompromisowym, ale troszeczkę droższym rozwiązaniem będzie francuska konstrukcja Jean Marie Reynaud Lucia. Warto posłuchać także Tannoy Revolution XT 6 oraz Fyne Audio F501.

To tylko kilka konkretnych, moim zdaniem ciekawych konfiguracji. W naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać. Zapraszam serdecznie, oczywiście dla forumowicza atrakcyjna oferta cenowa.

Edytowane przez Rucia1

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sypialni 10 m kw. w cenie 5 tys. zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie dziękuję za wszystkie wpisy.

Jako, że rozpiętość sprzętu, który warto wziąć pod uwagę, jest nadal ogromna, postaram się przybliżyć nieco swoje oczekiwania.

1. Chciałbym "typowe" stereo (wzmacniacz + dwie kolumny, ewentualnie później subwoofer), nie amplituner lub all-in-one. Do tego lubię "klasyczny" wygląd sprzętu, jak Denon PMA-800NE, Pioneer A-40AE, Yamaha A-S701 (choć dla innych bardziej klasyczny może być Nad, Atoll czy Hegel). Oczywiście wygląd ma najmniejsze znaczenie, ale gdzieś na końcu istnieje ono również - skoro na rynku są setki podobnych klasą urządzeń, nie widzę sensu kupowania takiego, które nie podoba mi się wizualnie i nie pieści mojego zmysłu wzroku. Inna sprawa, że lampa jak w Vincencie SV-200 również spełnia to kryterium.

2. Przywiązuję się również do marek. Np. wśród kolumn nazwa "Bowers & Wilkins" sama w sobie wywołuje moje drżenie. :) Cenię ciekawy wygląd i rozwiązania (tu przykładowo Fyne Audio F500).

I tak, w związku z tym, do wymienionych w pierwszym poście tematu kolumn, na które zwróciłem uwagę, dołączają Klipsch RP-600M lub RP-500M.

3. Przez sypialnię rozumiem niewielki pokój, w którym śpię, ale również spędzam czas po południu - wówczas jest niewielkim pokojem dziennym. Nie chodzi zatem wyłącznie o słuchanie muzyki bardzo po cichu na zaśnięcie, lecz także głośniej popołudniami.

4. Najtrudniej opisać mi oczekiwania wobec dźwięku, a to w końcu najważniejsze. Jestem świadomy, że w założonym budżecie nie doświadczę cudu. Ale, biorąc pod uwagę jak fajnie grają niektóre soundbary za połowę tej kwoty, chciałbym być zadowolony. Lubię dźwięk szczegółowy, analityczny, gdzie est szeroko zbudowana scena z możliwymi do rozróżnienia instrumentami. Wydaje mi się jednak, że powyższe nie musi iść w parze z brakiem basu - tam gdzie powinien, chciałbym żeby schodził nisko i był mięsisty. Ogólnie obawiam się wręcz, że lubię tzw. granie "efektowe", z podbitymi skrajami pasma - tym bardziej, że moje sesje odsłuchowe nie trwają dłużej niż kilkadziesiąt minut, zatem nie zdążą zmęczyć moich uszu. Ot, kilka utworów, których odsłuch ma wywołać efekt "wow" i ciarki u słuchacza.

NAWIASEM: często w życiu kieruję się wyborami EISA i dotąd źle na tym nie wychodzę. Albo inaczej - często wybory EISA pokrywają się z moimi, np. wyselekcjonuję jakiś sprzęt, a potem patrzę, że zdobył jakąś nagrodę EISA. Tak jest również w tym przypadku, gdzie 3 wymienione przeze mnie wzmacniacze otrzymały nagrodę best value / best buy w trzech kolejnych latach. Od zawsze dziwi mnie krytyka jakiegoś sprzętu, który zdobył uznanie branży w postaci nagrody w danym roku, pisana przez anonimowego internetowicza (np. "Rotel A11 to podaka, bla bla bla ...") - rozumiem, że mogą być lepsze sprzęty w danej kategorii zasługujące na nagrodę, że to nagrody dla europejskich producentów, że lobbying, kasa, promocja, reklama - ale na pewno zdobywca nagrody EISA nie może być "padaką".

Przepraszam za przydługi wpis. Właściwie najważniejszy jest punkt 4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lll
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikując delikatnie Twoje propozycje, uważam że najbardziej odpowiadałoby  Ci połączenie Yamaha A-S701 + Pylon Diamond Monitor, jeśli ma być nowe/prawie nowe w granicach 5k, a być może u forumowicza Q21 z rabatami będzie nowe bądź z niewielką dopłatą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie trafiłeś, ponieważ ostatnio jakoś ciągnie mnie w stronę Yamahy, a Pylon jest jedną z niewielu polskich marek audio, której bym zaufał (dodatkowo pochodzę z Jarocina).

Jednak nie wiem, czy Diamondy nie będą za duże na 10 m2 , no i mają bass reflex z tyłu, zatem należałoby je odsunąć od ściany na przyzwoitą odległość, a u mnie nie będzie to możliwe. Natomiast jest nowy model Pylona - Ruby Monitor, który wygląda ciekawie, jest tańszy, ma bass reflex z przodu (dodatkowo w formie szczeliny, która podoba mi się od pierwszego wejrzenia na Audiovector QR1) - ale jeszcze prawie nikt go nie słuchał.

Co do Yamahy - czy modele A-S701 i A-S801 różnią się jakoś znacząco?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między A-S701, a A-S801 nie ma żadnych różnic w brzmieniu, bo to "to samo rozbudowane o gadżety", a już na pewno nie wartych 1.5k dopłaty, ten pierwszy model jest idealny cena/jakość pod względem Twoich wymagań. Co do Pylon Diamond Monitor, to na pewno nie będą one za duże do Twojego pokoju, dla mnie to bzdura polecanie ich do salonów rzędu 20-25m2, u mnie się gubiły i to lepiej, ale ja zawsze powtarzam, że nie jestem obiektywny bo słucham bardzo głośno, ze skrajnymi pasmami, zwłaszcza w zakresie niskich tonów, tak samo jak dla mnie "zabobonem" jest powtarzanie, że jak tylny bass reflex, to musi być odsunięty od ściany nie wiadomo ile, zwłaszcza, że przecież zależy Ci na basie. Ale oczywiście musisz posłuchać sam, bo to tylko moje opinie. Jeśli lubisz niskie tony, te prawdziwe, tak jak pisałeś, to ja nie widzę innego zestawienia przy Twoich warunkach postawionych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Yamaha 803D i używane B&W 686 albo 685 S2. Pasuje idealnie do tego jak lubisz słuchać (aczkolwiek mnie po pół roku zmęczyło). Nie wiem czy 803D spełnia warunki klasycznego wzornictwa wg Ciebie, ale wydaje mi się, że tak. Zmieścisz się w budżecie. Do 5 koła zostanie na kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz zdecydowanie typowego wzmacniacza to w tym budżecie, oprócz Yamahy, myślę, że warto posłuchać Rotela A11 lub A12 (ten drugi ma wejścia cyfrowe). Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby tak... Taga Harmony HTA-25B? Raczej zabawka, jednak nigdy nie miałem nic lampowego, a bardzo mnie to kusi. Zatem, dla zabawy i wypróbowania. Jeśli mi nie przypasuje, odsprzedam z niewielką stratą i wybiorę innego wzmaka.

Z jakimi kolumnami (zwłaszcza z wymienionych w pierwszym i siódmym poście tematu) można próbować zestawić tą Tagę? Raczej jakieś o wysokiej skuteczności, ze względu na niewielką moc wzmacniacza.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz rozrzut kolego?. Jak chcesz się pobawić, to możesz kupić dla zabawy ale zdajesz sobie sprawę, że żadna "lampa" z tego nie jest i poza cichym "plumkaniem" nic z tego więcej nie wykrzesasz. Kolumny tak jak napisałeś, muszą być o wysokiej skuteczności ale nie ma znaczenia co wybierzesz, bo z każdymi zagra tak samo. Taka moja opinia, też go słuchałem i zastanawiam się ile musieli wziąć recenzenci, za takie opinie o nim ale ja zawsze powtarzam, że jestem nieobiektywny i nie jestem audiofilem, aczkolwiek w klasie budżet, nowe i używane, mam "przekopane" sprzętu, jak Kanał Panamski. Jeśli chcesz coś ala lampa, to pokop np. na alliexpress, ceny o wiele niższe, a sprzęt nie gorszy niż to co u nas się proponuje.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolaba sobie odpuść, jeśli nie lubisz suchego, pudełkowatego basu.

Taga może być, ale i wymienione przez Ciebie na początku Onkyo - jak najbardziej. To dobry wzmacniacz.

Co do kolumn... W 10 matrach raczej zapomnij od podłogowych kolumnach. Z monitorów można mieć fajny bas. Wspomniałeś o Fyne Audio. A dlaczego nie ich monitory? Testowałem F 500 jna swojej stronie i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły, szczególnie w swojej niewygórowane cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rzeczowe porady.

Fyne Audio F500 jak najbardziej, wymieniłem je we wpisach nr 1 i 7, wręcz kuszą najmocniej, obok B&W - żelazne pozycje do odsłuchu, po wyselekcjonowaniu wzmacniacza. M.in. na podstawie Twojego testu. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, stempur said:

Audiolaba sobie odpuść, jeśli nie lubisz suchego, pudełkowatego basu.

Taga może być, ale i wymienione przez Ciebie na początku Onkyo - jak najbardziej. To dobry wzmacniacz.

Co do kolumn... W 10 matrach raczej zapomnij od podłogowych kolumnach. Z monitorów można mieć fajny bas. Wspomniałeś o Fyne Audio. A dlaczego nie ich monitory? Testowałem F 500 jna swojej stronie i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły, szczególnie w swojej niewygórowane cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Troche smiesznie wygladaja na podstawkach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Uchatek napisał:
3 godziny temu, stempur napisał:

Audiolaba sobie odpuść, jeśli nie lubisz suchego, pudełkowatego basu.

Taga może być, ale i wymienione przez Ciebie na początku Onkyo - jak najbardziej. To dobry wzmacniacz.

Co do kolumn... W 10 matrach raczej zapomnij od podłogowych kolumnach. Z monitorów można mieć fajny bas. Wspomniałeś o Fyne Audio. A dlaczego nie ich monitory? Testowałem F 500 jna swojej stronie i bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły, szczególnie w swojej niewygórowane cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pokaż więcej  

Troche smiesznie wygladaja na podstawkach ?

 

Co to za podstawki ? ?
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostając przy Fyne Audio. Czy ktoś słucha F302 w takim małym pokoiku (10 m2 na planie kwadratu), czy zdecydowanie podstawki F500?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, jak wypożyczysz i sam się przekonasz, jak zawsze najlepsza opcja. Na pewno, te podłogówki nie są za duże, to kolejny mit mający napędzać koniunkturę na dużo droższe monitory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczać nie chcę, za dużo zamieszania przy tej (niskiej) klasie sprzętu. ?

Z kolei odsłuch w przystosowanym akustycznie pokoju niewiele mi powie, jak kolumny zagrają w mojej sypialni.

Stąd pytanie.

Takie niewielkie podłogówki pasowałyby mi nawet bardziej niż podstawki, jednak przede wszystkim interesuje mnie najwyższa możliwa jakość w założonej kwocie (realnie około 2-2,5 tys. za parę kolumn). A tu wydaje mi się, że przy tej samej cenie podstawkowe można kupić lepsze od podłogowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, lll napisał:

A tu wydaje mi się, że przy tej samej cenie podstawkowe można kupić lepsze od podłogowych.

Też tak uważam. W tej samej cenie lub trochę dopłacając kupisz podstawki z wyższej serii, np F500 zamiast F302.

Poza tym przy droższych produktach chyba jest większa szansa na jakiś sensowny rabat.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Andy2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lll napisał:

Wypożyczać nie chcę, za dużo zamieszania przy tej (niskiej) klasie sprzętu. ?

Z kolei odsłuch w przystosowanym akustycznie pokoju niewiele mi powie, jak kolumny zagrają w mojej sypialni.

Stąd pytanie.

Takie niewielkie podłogówki pasowałyby mi nawet bardziej niż podstawki, jednak przede wszystkim interesuje mnie najwyższa możliwa jakość w założonej kwocie (realnie około 2-2,5 tys. za parę kolumn). A tu wydaje mi się, że przy tej samej cenie podstawkowe można kupić lepsze od podłogowych.

To nie jest tak oczywiste, trzeba zawsze porównać budowę i elementy obydwu rodzajów i wtedy podjąć decyzję czy warto dopłacać kilka stów, a czasem kilkanaście do mniejszych kolumn, a już na pewno nie jest prawdą, że w tej samej cenie, mniejsze są lepsze. Poza tym nie wiem czy się wycofujesz z tego co napisałeś w pierwszym poście, bo ja na tym bazuję, o tym, że nie lubisz kartonowego basu i ewentualnie możesz subwoofer dokupić i chciałbyś głośniej posłuchać, to teraz powiedz mi czy wyobrażasz sobie kupić monitory za 2.5k i do nich jeszcze subwoofer dokupić, który też tani nie będzie jeżeli nie miał by "zakłócać" muzyki z tych monitorów. Dla mnie, nieobiektywnego doradcy, obie te propozycje szału nie robią, jeśli chodzi o bas, ale z tych dwóch to zdecydowanie te podłogówki mi bardziej przypadły. Pytanie jeszcze czy  już zdecydowałeś, co miałoby napędzać te kolumny. Dlatego naprawdę radzę odsłuchać obydwu, jeśli tylko miedzy nimi się wahasz, bez względu czy w salonie, u kolegi czy gdzie indziej, a co do recenzji i bajek pisanych w prasie audio, radzę podchodzić z dystansem, szczególnie, jak widzisz reklamę firmy, którą recenzują, na pewno przez przypadek?. Poza tym nie wiem czy zauważyłeś ale testy są pisane tak, żeby "nikogo nie urazić", a na pewno potencjalnych reklamodawców. Nawet jak jest recenzowany produkt z mizernym basem, to nikt tego nie napisze wprost, tylko pojawiają się teksty typu " ... bas może nie jest zbyt mocny, ale kontrolowany i nie natarczywy ... " itp. Chyba, że coś się zmieniło w ostatnich latach, bo ja takiej prasy i recenzji nie czytam, chyba, że jestem u znajomych albo w kolejce u dentysty i leży taka gazetka, to z ciekawości zajrzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wpis. Nic się nie zmieniło, niestety recenzje to jedno, a rzeczywistość to drugie. ? Jedyne wartościowe informacje to od forumowiczów (w tym z branży, wszak mają szerokie porównanie), a dalej tylko odsłuchy. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2019 o 15:19, lll napisał:

Dziękuję za wpis. Nic się nie zmieniło, niestety recenzje to jedno, a rzeczywistość to drugie. ? Jedyne wartościowe informacje to od forumowiczów (w tym z branży, wszak mają szerokie porównanie), a dalej tylko odsłuchy. Pozdrawiam!

Na czym w końcu stanął finalny odsłuch/zakup?
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej skłaniam się ku lampie - myślę o Yaqin MS-30L. W takim układzie kolumny dobierałbym później, do konkretnego wzmaka.

Jeśli nie lampa to NAD C338 z podstawkami B&W.

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jednak będę dobierał wzmacniacz do kolumn.

Moim wyborem są B&W 607.

Z którym z następujących wzmacniaczy warto je zestawić (przy czym odsłuchać mógłbym chyba tylko z Yamachą): Denon PMA-800NE, Onkyo A-9150, Yamaha A-S701?

Powyższa kolejność nie jest przypadkowa i odzwierciedla moje "sympatie" oraz aktualne potrzeby. Przykładowo pierwszy na liście Denon ma wejścia cyfrowe w ilości odpowiadającej mi do obecnego systemu "audio-video-game", podoba mi się pod względem charakterystyki dźwięku (ale nie słuchałem i nie mam gdzie odsłuchać z B&W) i wizualnie, jest też najtańszy. Czy ktoś zestawia B&W z Denonem? Ostatnia na liście Yamaha jest na pewno obiektywnie najlepszym wzmacniaczem z wymienionych, często zestawiana z B&W, jednak ma mniej wejść cyfrowych i musiałbym kombinować z podłączeniami, jest droższa, no i czy nie jest za mocna do tak małego pokoiku (czy nie "marnowałaby" się w nim po prostu)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 23.08.2019 o 13:33, lll napisał:

Rozglądam się za zestawem stereo do sypialni o powierzchni 10 m2 (mniej więcej kwadrat), w realnej (nie katalogowej) cenie do 5 tys. zł.

Sypialnia 10m2 to przytulne gniazdko. Dobre stereo do takiego klimatu, to dwie, pełnoletnie panienki.

czy muszą kosztować 5tys.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kazik-t napisał:

Sypialnia 10m2 to przytulne gniazdko. Dobre stereo do takiego klimatu, to dwie, pełnoletnie panienki.

czy muszą kosztować 5tys.......

Trudno się z Tobą nie zgodzić. Dodatkowo mam to szczęście, że kilkukrotnie... nie musiałem za to płacić. ? Jednak w tej chwili i na tym forum, szukam systemu audio, jako dodatku. ?

B&W + Denon, kto zestawia?

B&W 607 + Denon PMA-800NE, kto odradza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.